PDA

View Full Version : Supernova kablovski operater



wifininja
02-01-2020, 22:59
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200102/df2d71a68b58de9e98a2096a1a24de21.jpg

Koristi li neko ovde sa foruma njihove usluge? Interesuju me iskustva, dobre i loše strane.

Zivansi
03-01-2020, 00:09
Ja ih koristim poslovno i privatno. Poceo sam da koristim dok je bila Prava Tv, pa Kopernikus i sada Supernova. Otkako je Supernova, mogu reci da je blagi uzas, bar u Lo. Malo malo nema interneta, modemi su katastrofa. Recimo, u firmi, svako jutro moramo da restartujemo ruter, ne bi li internet radio, pa posle pauze ponovo. Cela serija je losa, a toliko su zauzeti, da su na 10 m od mene i niko ne dolazi da promeni. A da ne govorim da sam morao silne veze da potegnem kako bi mogli uopste da koristimo njihovu uslugu, jer im nije prosao kabal gde smo mi sa firmom, a u sam centru grada smo, kazem, 10 m od njih. Tehnicka sluzba im je ok, kda sw dodje do njih. Desavalo nam se da imamo gubitak paketa, te su uvek resavali bez problema, bez prethodnog pitanja “Pa je l’ vama ne radi net? Jeste li restartovali ruter?” Odmah su znali o cemu se radi. Sve u svemu, ako imas SBB, idi tamo, ove ti ne bih preporucio, bar za sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
03-01-2020, 00:50
Ja imam, imao sam Avkom pa su ovi kupili njih, ništa specijalno, ima milion kanala, ja hoću da odem na SBB iz nekih svojih razloga, politika je ovde zabranjena pa ne bih o razlozima, ali mi fali nekoliko kanala koje oni naravno nemaju nameru da uvedu.
Mesečno je 1.200 dinara.
Ne znam šta da ti kazem, pogledaj listu kanala koje nude, ako ti je to ok i ako može kod tebe u stanu/kuci onda ok.
Nisam imao neke smetnje, prekide slike i sličnih tehnickih problema.

SG999
03-01-2020, 01:10
Toliko su bili dobri, da sam koristio kucni net.

nenad313
03-01-2020, 08:16
Ja ih kooristim kod nas u Srbiji,posto je selo u pitanju nemam tamo druge opcije jer drze celu kablovsku mrezu u nasoj opstini,ali moje iskustvo je pozitivno nemam nikakvih problema ni sa internetom ni sa televizijom,sve radi bez prekida i stabilno.Sto se tice interneta imam cisco-v(samo modem,ne modem + wifi u jednom) modem koji mi je tu jos od Kopernikusa,i radi odlicno vec koliko godina,cuo sam da ove modeme sada sto dele sa ruterom zajedno u sebi nisu dobri.Jedina zamerka je sto nema vise toliko paketa u ponudi,recimo ja sada placam 2600Din. i to je minimum ako hoces arene i sport klub-ove kanale,u taj paket je ukljucen i internet od 60mb. sto je sada takodje minimum a ujedno meni bespotreban jer kuci imam deku koji koristi viber 3-4 puta nedeljno i nemam opciju kao pre kod Kopernikusa da smanjim recimo na 10-20mb. i time smanjim pretplatu.Ali sve u svemu sto se mene tice ok su.

Zivansi
03-01-2020, 09:27
Ja trenutno placam 4300 din, za veliki kucni paket i 150/20 mb, to je protok koji je ostao jos od Kopernikusa, odnosno, sa 120 su povecali na 150 mb. Koliko mi se cini, 120 mb je maksimalan protok sada u Supernovoj. Mislim za te pare da SBB odradjuje bolji posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
03-01-2020, 10:34
Kod SBB je jeftinije od tog sto imaš.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200103/4a3e9bb724ab3f6bcc7c2f3a23616aa0.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Azimuth
03-01-2020, 17:35
Ili MTS na optici, box3 sa net400/160 i svim njihovim kanalima za 3900 + 6/8 meseci po 1din.

zikicz
03-01-2020, 18:14
Šta je potrebno za optiku od “infrastrukture”?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Azimuth
03-01-2020, 18:19
Bitno je da imas vertikalu u zgradi ili na banderi u ulici ako si u kuci. Sve drugo monteri odrade besplatno.
Posalji mi lolaciju u PP pa ti proverim odmah da li imas ili ne tehnicku mogucnost.

aleks13
03-01-2020, 20:45
Mts nema Sport Klub, zar ne?


Sent from my iPad using Tapatalk

zabrljanje
03-01-2020, 21:18
Tako je, imaju Arena Sport kanale.

aleks13
04-01-2020, 04:54
Onda nije isto, kome znaci da prati sport. Supernova ima i arene i SK. Još jedna mana mts-a je sto nemaju opciju za cam već samo stb.


Sent from my iPad using Tapatalk

Zivansi
04-01-2020, 09:03
Ako hoces da premotavas sadrzaj, vracas u nazad utd, ne moze ni u Supernovoj bez stb-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
04-01-2020, 09:38
Supernova je nastala tako sto su kupljeni manji operateri, koji su imali u tom momentu ugovore i sa sbb i sa mts. Nastankom supernove, ugovori su ostali na snazi i zato supernova ima u ponudi i sk i arena sport kanale. Medjutim, sbb hoce da doskoci svemu tome pa sadrzaj sa sk kanala migrira na novi kanal i zbog toga su krenula raznorazna prepucavanja preko sudova. Kanali kao takvi jesu u vlasnistvu ovih ili onih, ali je sam sadrzaj tih kanala podlozan promenama tj prava na prenos (nba liga je primer)
Sto se tice cam uredjaja, ja licno ne vidim njihovu prednost osim sto su unutar tv-a. Mada, ruku na srce, ni ovi novi stb-ovi kod mts nisu veliki vec naprotiv, prilicno minijaturni.
Za mene kao korisnika je ipak kvalitet ispred svega, a kvalitet imam samo ako optika dodje do mene tj udje mi u kucu, sve drugo je sviranje u frulicu.

Zivansi
04-01-2020, 10:28
Recimo, Supernova (Kopernikus) je potpisala ugivor sa SK na 20 godina, tu promena nece biti. Mozda se desi u buducnosti, posto je sve to fakticki Mts, da ukinu Arenu na Supernovoj, pa da moras da imas oba provajdera, da bi imao Arenu i SK.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
04-01-2020, 11:49
Nemaju ugovor na toliko dug period, ali recimo da je 5x kraci [emoji6]
Nece mts ukinuti arenu, ista je kuca u pitanju tako da nema ni svrhe jer se pare slivaju u istu kasicu koji god da izaberes.
U sustini, kome je bitan tv sadrzaj taj ce ici na supernovu, a kome je bitan net taj ce na mts optiku.

wifininja
04-01-2020, 13:10
Znači kada poredite SBB, mts i supernovu šta bi ste izabrali?

zikicz
04-01-2020, 13:58
Ja sam odavno u SBB. Imaju mana,naravno,ali ne menjam.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Zivansi
04-01-2020, 14:18
I ja bih pre SBB, ali u Lo nemamo tu opciju. Samo Supernova, Mts i lokalne neke (sto su blagi uzas). Imam i Mts najslabiji paket i Supernova najjaci paket na 3 tv-a, ne znam, tv ok, ne dolazi cesto do prekida. Daleko smo mi recimo od Swisscom-a i slicnih kompanija, gde ti uz brzi net daju i adekvatan ruter, a ne ovaj Cisco ili Cbn, koji baca wifi maks 70% u istoj prostoriji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
04-01-2020, 14:33
Ja sam bio bas dugo na SBB promenio sam ih zato sto mi je exe-net uveo optiku u stan 100/40 i dao 12 meseci gratis ako predjem sa SBB-a. Tako da mi net i kablovska izadju 1170 dinara mesecno sto je prejeftino. Net je odlican, kablovska je krs u odnosu na SBB ali posto ja bas malo gledam ne igra mi ulogu. Nemam vracanje kanala i nemam SK al imam sve arene. Uz doplatu od 300 rsd mogo bi na imam vracanje koja je ukljucena u jace pakete.

Sve u svemu eon je po meni daleko ispred svih kome je bitna televizija. Inace mts je kupio i exe ali ga nije gurnuo u supernovu iz nekog razloga.

aleks13
04-01-2020, 15:26
Supernova je nastala tako sto su kupljeni manji operateri, koji su imali u tom momentu ugovore i sa sbb i sa mts. Nastankom supernove, ugovori su ostali na snazi i zato supernova ima u ponudi i sk i arena sport kanale. Medjutim, sbb hoce da doskoci svemu tome pa sadrzaj sa sk kanala migrira na novi kanal i zbog toga su krenula raznorazna prepucavanja preko sudova. Kanali kao takvi jesu u vlasnistvu ovih ili onih, ali je sam sadrzaj tih kanala podlozan promenama tj prava na prenos (nba liga je primer)
Sto se tice cam uredjaja, ja licno ne vidim njihovu prednost osim sto su unutar tv-a. Mada, ruku na srce, ni ovi novi stb-ovi kod mts nisu veliki vec naprotiv, prilicno minijaturni.
Za mene kao korisnika je ipak kvalitet ispred svega, a kvalitet imam samo ako optika dodje do mene tj udje mi u kucu, sve drugo je sviranje u frulicu.

Meni velika prednost cam-a - jedan daljinac. Neki kažu da je i bolja slika, ali tu nisam siguran.


Sent from my iPad using Tapatalk

Azimuth
04-01-2020, 16:12
Pa sa jednim daljincem mozes svakako sve radnje da radis (palis tv, menjas kanale, pojacavas, utisavas, gasis tv)...
slika na tv-u zavisi od brdo faktora, ali ja bih iz licnog iskustva rekao da mi je slika na istim kanalima na sbb i mts na optici u korist mts. Licno ne gledam toliko tv, vise zena i mala, ali mi je bitan brz i stabilan net.
Sto se rutera tice, ja sam dobio taj neki ONT Q2, dual band, radi istovremeno na 2,4 (oko 110mb/s izvlaci) i 5ghz (zakucan na 200), a ul mi je u obe varijante 80mb/s.

Najveci problem optike je tehnicka mogucnost tj da li je imas kod sebe ili ne.

Zivansi
04-01-2020, 17:10
Ma ovaj moj ruter Cbn kuca na 2.4 ghz 150/20, koliko i jeste, ali wifi.... uzas. Zato hocu sada da uzmem 2 google wifi i da resim stvar za celu kucu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

licpa77
05-01-2020, 16:52
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200102/df2d71a68b58de9e98a2096a1a24de21.jpg

Koristi li neko ovde sa foruma njihove usluge? Interesuju me iskustva, dobre i loše strane.

Koristim ih od oktobra, zgrada je u pitanju i imam paket Super Par.

Sto se tice kablovske televizije, zaista je sve kao iz ugovora i iz paketa. Nemam nikakvih problema.

Internet je supronost i nije ni priblizno kako bi trebalo. Nije stabilan. Brzine se menjaju u toku dana nekoliko puta i desava se da nestane na minut/dva ali retko. Toliko se brzina spusti da je nemoguce raditi bilo sta. Da nemam rezervni internet, odlepio bih. Imao sam peoblem i sa blokiranjem sajtova-pisao sam o tome u temi "ISP blokira sajtove"- procitaj.

Korisnicka sluzba je ocajna. Na telefon i na mail se javljaju operateri i nemaju pojma, samo zabeleze reklamaciju. Dugo mi je trebalo da nabavim broj prave tehnicke podrske.

Momci iz tehnicke podrske koji dolaze u stan su zaista u redu i objektivni su.

Malopre sam imao problem sa internetom, sada je u redu. Na srecu kratko je trajalo- 9mb/4mb. Da imas uvid u potencijalne smetnje.

Supernova nije skockana jos uvek i nemoj da se zacudis ako saradjujes sa razlicim kompanijama. Kod mene dolaze iz Kopernikusa i Radijus Vektora, ugovor je Supernova.

Nadam se da sam ti pomogao. Izaberi sta tebi najvise odgovora. Steta za Supernovu sto nema konzistentni kvalitet usluge vec zavisi od lokacije.

wifininja
05-01-2020, 18:35
Ostajem ja na SBB ;)

aleks13
05-01-2020, 19:57
Izvini, koji deo grada?


Sent from my iPad using Tapatalk

licpa77
05-01-2020, 22:35
Ostajem ja na SBB ;)
Raspitaj se lepo, razmisli sta ti je vazno
i odluci. Pogotovo sto ima izbor.
Nemam mnogo slobodnog vremena, a i nisam cesto u Srbiji, inace bih se bas ukljucio u pricu oko neadekvatne usluge.

Aleks, blokovi, oko SC.

wifininja
18-01-2020, 15:56
Supernova od danas ne emituje kanale N1, Sportklub, Vavoom, Cinemania i Grand

http://rs.n1info.com/Vesti/a561674/Supernova-od-danas-ne-emituje-kanale-N1-Sportklub-Vavoom-Cinemania-i-Grand.html

bbrks
18-01-2020, 17:44
Rat je poceo i trajace.....

Azimuth
18-01-2020, 18:24
A onda sa druge strane ovo obavestenje...


https://mojasupernova.rs/a811/Vesti/Obavestenje-za-korisnike-o-gasenju-United-Media-kanala-SBB.html

zikicz
18-01-2020, 19:35
Lazu. Sve se radi da bi sto manje ljudi gledalo N1 i novaS. Zato ih i izbacuju iz ponude,a SBB i ostale optuzuju.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

lowzyyy
18-01-2020, 19:47
Svi provajederi nisu uspeli sa n1 da naprave ugovor haha...koji lazovi covece

3gs
18-01-2020, 23:01
Divim se ovim nasim drzavnim dziberima....
Dal je moguce da toliko nisko idu...

Neka bas se lepo ophode prema svojim korisnicima,od kojih su pola samo narodni poslanici :D




Sent from my iPhone using Tapatalk

dachakragujevac
18-01-2020, 23:12
Kazu ljudi da je moguce raskiniti ugovor,danas su to neki vec uradili!


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
15-02-2020, 07:42
Koristi li neko Supernova Smart TV app za LG televizor? Kakva su iskustva?

Zivansi
15-02-2020, 08:16
Koristim ja na mobilnom, a imam i na dva tv-a, ali nisu LG [emoji23] Sta da ti kazem, jad. Meni televizija ide preko kabla, a za gledanje u nazad i video klub sam dobio stb, pa ovako. Gledam preko kabla, kda hocu nesto da vratim, prebacim na hdmi, pa vracam, ali slika je odlicna. Izbor filmova u videoklubu je katastrofa. Mts je to mnooogo bolje odradio na iptv.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
15-02-2020, 09:29
Može li poređenje sa EON smart tv aplikacijom?

Zivansi
15-02-2020, 12:19
Iskreno, nisam EON nikada koristio, ali mislim da je bar dve klase iznad Supernove. Evo ti par akcija https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200215/2ce8655c9329b33497210f9a22c3c7c9.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200215/58ec85804753fa172ac50350012e7084.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200215/15a0d7f33b64e1d7aa9e16b801ca10e2.jpg
Ali vecinom su domaci filmovi, budi Bog s nama.
I jako mali je izbor. U svakoj sekciji ima po 6-7 filmova

Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
15-02-2020, 12:52
A što se tiče gledanja tv programa preko smart tv app?

Zivansi
15-02-2020, 13:40
To radi lepo i slika je odlicna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
15-02-2020, 19:52
Može li se Supernova Smart TV app instalirati na tv-u gde je SBB internet provajder i obrnuto EON smart tv app na tv-u gde je Supernova internet provajder i gledati tv program bez problema?


https://sbb.rs/Binary/20780/uputstvo_uz_eon_smart_aplikaciju.pdf

kursula82
15-02-2020, 19:56
Eon moze samo moze da se desi da pojedini kanali ne rade(N1, Nova S, SK...)

Naravno ovo vazi za smart app u okviru sbb paketa, ko uzme eon van mreze( bivsi D3i) radice mu sve.

wifininja
15-02-2020, 21:50
Negde sam načuo ali nisam siguran da Supernova smart tv app neće raditi ako je SBB provajder..

wifininja
17-02-2020, 16:08
Definitivno ne može Supernova Smart TV app da radi preko SBB mreže.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200217/55011f74fb4c19a9fcb1af5c04f36d79.jpg

Cuksi
18-02-2020, 07:20
Ovo je bezobrazno sto ne moze. Sta njih briga de ko gleda ako placa redovno i posteno.

wifininja
18-02-2020, 07:25
@Cuksi klasična politika i prepucavanje Supernove (Telekoma) i SBB-a preko leđa korisnika...
Šta njih briga gde ću ja da da koristim ono što je plaćeno.

nenad313
18-02-2020, 07:34
Ja sam podesio vpn na ruteru i gledam van zemlje a ne samo van mreze,i radi za sada bez problema..nisam znao da u zemlji nece da radi van njihove mreze,kakva glupost :/

wifininja
13-03-2020, 18:03
https://mondo.rs/Zabava/TV/a1295310/Supernova-otkljucava-sve-kanale.html Supernova misli na vas: OTKLJUČAVA sve kanale!

zikicz
13-03-2020, 18:22
Jel su otkljucai i N1?[emoji23]

3gs
17-04-2020, 17:52
Jel su otkljucai i N1?[emoji23]

Voleli bi oni da N1 nestane nekako
Pusti snovi [emoji1][emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
17-04-2020, 18:31
Nemam nista sa njima,na sreću.

Azimuth
17-04-2020, 18:46
Zasto mislite da Supernova kao operator nece da pusti N1, SK i ostale UM kanale? Naravno da hoce, to im donosi profit, ali su poceli da isticu ugovori koje su imali manji provajderi koji su u sklopu Supernove. Nema logike? Ima. Jedan od tih manjih provajdera i dalje ima vazeci ugovor sa UM grupacijom pa su u mogucnosti da puste i N1 i SK. Da je tako kako mnogi misle, svi kanali UM bi bili ugaseni istog momenta kada je napravljena Supernova. Ostalim su istekli, a UM opalio neke nerealne uslove i cifre na koje Supernova prosto nije zelela da pristane i koji su neisplativi.
Neko ce reci rezimski provajder, kao sto mnogi kazu i za Telekom, ali da vas pitam, od kad postoji Telekom? Od kad su ovi na vlasti ili je postojao i pre njih? Ko se sve izmenjao na vlasti? Kod koga ste imali fiksni od pre 30-40 godina pa do danas? Preko koga ide adsl Totala/oriona? Isto pitanje i za Supernovu, da li zaista mislite da ce nestati kad dodje neko sledeci na vlast? Manite se corava posla...

zikicz
17-04-2020, 19:05
Cujem da ce im nova K1 televizija koja se osniva biti na poziciji 1. To ce biti tv “poznatog lista” kurir.
Meni dosta.

Azimuth
17-04-2020, 19:47
Odakle ti ta informacija da ce biti na broju 1?
Da se razumemo, ne koristim Supernovu, vec Telekom na optici, i koliko mi je poznato rts1 je uvek bio na broju 1.

zikicz
17-04-2020, 19:51
Nemam pouzdane tvrdnje. Procitao u listu Danas.

https://www.danas.rs/drustvo/krece-sa-radom-tv-k1-drzavni-pokusaj-neutralisanja-n1/

Akcenat nije vise na R(e)T(e)S(e).

kursula82
17-04-2020, 21:12
Zasto mislite da Supernova kao operator nece da pusti N1, SK i ostale UM kanale? Naravno da hoce, to im donosi profit, ali su poceli da isticu ugovori koje su imali manji provajderi koji su u sklopu Supernove. Nema logike? Ima. Jedan od tih manjih provajdera i dalje ima vazeci ugovor sa UM grupacijom pa su u mogucnosti da puste i N1 i SK. Da je tako kako mnogi misle, svi kanali UM bi bili ugaseni istog momenta kada je napravljena Supernova. Ostalim su istekli, a UM opalio neke nerealne uslove i cifre na koje Supernova prosto nije zelela da pristane i koji su neisplativi.
Neko ce reci rezimski provajder, kao sto mnogi kazu i za Telekom, ali da vas pitam, od kad postoji Telekom? Od kad su ovi na vlasti ili je postojao i pre njih? Ko se sve izmenjao na vlasti? Kod koga ste imali fiksni od pre 30-40 godina pa do danas? Preko koga ide adsl Totala/oriona? Isto pitanje i za Supernovu, da li zaista mislite da ce nestati kad dodje neko sledeci na vlast? Manite se corava posla...

Nece zato sto ne ovima koji su na vlasti ne odgovara da se cuje druga strana medelje. Ovako imaju skoro sve medije pod kontrolom i samo cepaju propagandu. Ako i dalje nije jasno pogledaj samo sta se desilo sa novinarkom sa NovaS i sta se desilo sa dnevnim konferencijama. Oni sada ladno citaju unapred napisane odgovore na pitanja koja su prethodno selektovali. Znaci zele apsolutnu kontrolu nad medijima i zato ne daju.

SK bi pustili ali UM insistira da uz SK idu i N1 i NovaS a ovi to nece. Nema veze sa nerealnom ponudom. Tog jednog sto spominjes sigurno ima ugovor od ranije koji mora da ispostuje ne zasto sto zeli.

Da rezimski je i supernova i telekom, supernova jer je vlasnik njihov covek a telekom jer je drzavni. Naravno da nece nestati, ili ce postati opozicioni medij kao sto je sada UM ili ce promeniti stranu jer para vrti gde burgija nece.

Kakve veze ima od kad postoji telekom? Da nisu pre 30 godina isle vesti preko fiksnog telefona aj mani me molim te.

bbrks
17-04-2020, 21:37
Drustvo, koliko god da saosecam sa vama, na ovaj ili onaj nacin, manite se politike.
Sledeci koji pomene P od politike leti na odmor.
Hvala na razumevanju.

dachakragujevac
24-06-2020, 20:41
A cije “izvore” koriste ovi? Vidim da imaju pakete bez fiksnih telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
24-06-2020, 21:12
Na kakve izvore mislis? Kablovski operator kao i svaki drugi, imaju i fiksni ako ti treba.

dachakragujevac
24-06-2020, 21:21
Mislim,kada npr dodju da mi instaliraju njihovu televiziju i internet. Odakle razvode kablove ili sta vec? Nesto nisam siguran da su imali neke svoje po Kragujevcu. Kao sto SBB i mts imaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
24-06-2020, 21:31
Imaju svoja cvorista tj centrale odakle vuku kabl, a mogu da koriste i Telekomovu mrezu [emoji6]

kursula82
07-12-2020, 17:20
Posto je exe-net od prvog postao deo supernove samo da iskoristim priliku da ih ispljujem i ovde jer od kako smo primorani da koristimo usluge ovog provajdera drugi put nemam net na duze.

E sad ono sto je za pljuvanje je to sto tehnicka podrska meni ladno kaze da sacekam do sutra jer je nezgodno da ekipa izlazi po kisi na intervenciju na zgradu. Ej u 17h ponedeljak ladno nece da izadju jer pada kisa kao da sutra ne moze da pada.

Ne znam kako da raskinem ugovor jer sam na dve god stim da mi je prva gratis i ocigledno ce na nos da mi izadje. Ali odma bi otiso da ih odjavim jer je meni ovo vrhunski bezobrazluk!

zikicz
07-12-2020, 17:32
Sta te cudi? Vidi gde živimo.

technobuba
07-12-2020, 17:41
Ma prekidaj to kako znas! Bolje odmah na nos odjednom nego vazdan po malo na nos da izlazi...

Zivansi
07-12-2020, 21:44
Najveci krs koji postoji. Ja sam na zalost osudjen na njih, sto privatno, sto i u firmi. Uzas. Malo malo, nema interneta. A njih boli bas briga sto mi na poslovnom planu zbog toga imamo finansijske gubitke.

Cuksi
22-01-2021, 11:34
Posto nisam obracao paznju do skoro sad tek vidim da postoji opcija mts i supernova. Koja je sad tu razlika kad je valjda supernova u vlasnistvu mts-a ?

Pitam posto je telekom prosao sa optikom kroz naselje, a koliko vidim paketi na supernova za iste pare dobijam veci protok preko optike. A nacuo sam nesto da mozda postoji snasa da se sport klub pojavi i kod supernove u ponudi. Pa sad se razmisljam da li vredi da se prelazi :coffee

Didule
29-07-2021, 12:51
Jel realno da ovi debili nemaju ni airplay ni chromcast?
https://i.imgur.com/twkoAke.jpg

wifininja
29-07-2021, 12:53
Samo ako ti tv podržava AirPlay.

Didule
29-07-2021, 12:56
Misliš da će se pojaviti airplay opcija ako povežem atv? Ovo nije iris go nego supernov tv app. Upravo sam saznao da supernova korisnici nemaju pristup iris go već samo supernova

wifininja
29-07-2021, 13:15
Ako ti tv podržava AirPlay samo povežeš tv i tel i gledaš supernova na tv-u. Na to sam mislio.

Didule
29-07-2021, 13:39
Na ovom screenshot-u sto sam postavio nigde ne vidim opciju za airplay, pa zato pitam da li aplikacija uopste to podrzava? Pitam zato sto mi tv ne podrzava airplay, ali mogao bih da nabavim jedan apple tv 3 koji i tako vise nicem ne sluzi, ali valjda mu radi i dalje airplay, pa da preko njega emitujem na tv. Ali da se ne bih cimao da nabaljam taj apple tv 3 zanima me da li sigurno aplikacija to podrzava, posto mi deluje da ne podrzava ovako na prvu loptu.

nenadjow
29-07-2021, 17:19
@Didule Podržava samo ako se uključiš screen mirroring (tako radi i iris Go). Ne kapiram sta im je teško da stave ikonicu u samoj app. Samo da te upozorim da stream vuče samo 25fps što je za svaki sport po meni premalo.

Didule
29-07-2021, 17:36
E ok, hvala ti. Onda ću da pojurim ovaj apple tv 3. Mučim muku sa tom Arenom već dugo pa će mi i tih 25 fps biti dovoljno.

Kad smo već kod toga, probao sam preko browsera na Smart tv-u. Počne da pušta ali se posle 20-30 sekundi zamrzne ili stane na desetak sekundi pa nastavi. Jel ima tu nekog rešenja?

Didule
30-07-2021, 16:03
Uzeo sam Apple tv 3. Screen mirroring radi, ali opet postoji problem. :(((( Odavno nisam koristio apple tv pa sam zaboravio razliku izmedju screen mirroring-a i airplay-a. Dakle, razlika je u tome sto airplay moze NEZAVISNO da pusta sadrzaj na uredjaju, dok screen mirroring, kao sto mu i ime kaze, pusta ono sto je na ekranu. To je u ovom slucaju lose, za mene neupotrebljivo, jer ja sada prakticno moram em da drzim ukljucen ekraj telefona 2-3 sata koliko hocu da gledam neki sport (ne moze ni da se iskljuci ekran makar), em za to vreme ne smem da pipnem telefon, posaljem poruku, primim poziv bilo sta, jer sve to momentalno prekida emitovanje (screen mirroring). :( Dakle NI OVO ne radi ono sto meni treba. Taman sam se ponadao da ci posle godina muke uspeti da dodjem do te proklete arene, ali opet nisam uspeo da dodjem do nje. Jedino ako neko ugradi airplay, ali to ko zna da li ce i kada biti.

E da, da li je neko mozda pokusao da instalira ovu mobilnu aplikaciju na neki kineski android box? Znam da eon na sbb-u ne radi, zaboravio sam zasto ali ima neka ogranicenja. Jel ovo mozda moze i ako moze jel moze da pusta u full screen-u na full hd rezoluciji? Ako moze, mozda bih uzeo neki jeftini box.

technobuba
31-07-2021, 01:38
Drugar… dva piva i priroda kani se toga svega [emoji3590]

nenad313
31-07-2021, 08:22
Uzeo sam Apple tv 3. Screen mirroring radi, ali opet postoji problem. :(((( Odavno nisam koristio apple tv pa sam zaboravio razliku izmedju screen mirroring-a i airplay-a. Dakle, razlika je u tome sto airplay moze NEZAVISNO da pusta sadrzaj na uredjaju, dok screen mirroring, kao sto mu i ime kaze, pusta ono sto je na ekranu. To je u ovom slucaju lose, za mene neupotrebljivo, jer ja sada prakticno moram em da drzim ukljucen ekraj telefona 2-3 sata koliko hocu da gledam neki sport (ne moze ni da se iskljuci ekran makar), em za to vreme ne smem da pipnem telefon, posaljem poruku, primim poziv bilo sta, jer sve to momentalno prekida emitovanje (screen mirroring). :( Dakle NI OVO ne radi ono sto meni treba. Taman sam se ponadao da ci posle godina muke uspeti da dodjem do te proklete arene, ali opet nisam uspeo da dodjem do nje. Jedino ako neko ugradi airplay, ali to ko zna da li ce i kada biti.

E da, da li je neko mozda pokusao da instalira ovu mobilnu aplikaciju na neki kineski android box? Znam da eon na sbb-u ne radi, zaboravio sam zasto ali ima neka ogranicenja. Jel ovo mozda moze i ako moze jel moze da pusta u full screen-u na full hd rezoluciji? Ako moze, mozda bih uzeo neki jeftini box.

Ja koristim Supernova tv po tvom app na Beelink android box-u, radi u full hd preko celog ekrana kao i na telefonu, jedino sto ti treba mis da bi mogao da skrolujes kanale, pustas motas itd. jer aplikacija nije optimizovana za box nego za telefon sa touch-om. Ja moram da koristim misa jer imam obican daljinski, neki android box-ovi imaju one mini qwerty tastature sa trackpad-om pa je to mozda bolji izbor.

Didule
31-07-2021, 09:02
Super. Hvala.

wifininja
28-01-2022, 12:15
Supernova prvi operator u srbiji koji uvodi ipv6 adrese

https://telesrbija.com/supernova-prvi-operator-u-srbiji-koji-je-uveo-ipv6-adrese

petarpetrovic
28-01-2022, 12:31
Samo za koaksijalne konekcije... a nas na optici ko šiša

Bilo kako bilo, mislim da je krajnje vreme da se doda AAAA DNS zapis za isrbija.net :-)