PDA

View Full Version : Apple Watch - aktivacija ekg-a



phanatique
20-12-2019, 16:31
Pozdrav,
Trenutno se nalazim u zemlji u kojoj je ova funkcija podrzana, ali mi nije jasno sta treba da radim da je aktivitam? U romingu sam na mrezi te zemlje, region telefona namesten na tu zemlju, probao sam i restart telefona i sata, ali i dalje nemam ekg funkciju.
Zna li neko sta da radim?
Hvala

predrag
20-12-2019, 18:08
Osim uslova da se nalazis u zemlji u kojoj je ta funkcija podržana postoji i uslov da je sat namenjen za prodaju u državi u kojoj je podržan EKG. Ako nije onda se ta usluga ne može aktivirati. Recimo ako je sat namenjen za tržište Rusije ili Slovenije ne može se aktivirati opcija EKG bez obzira u kojoj se zemlji nalazis.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

phanatique
20-12-2019, 19:09
Kupljen je u Madjarskoj, mislim da tu ne bi trebalo da bude problema.

predrag
20-12-2019, 19:50
Ne bi. To je svakako podržana zemlja. Jesi proverio u Watch aplikaciji na telefonu da li je ukljucena opcija?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Kiza82
20-12-2019, 19:51
Ja isti problem imam. Kupljen u NY. Aktiviran tamo na drugarov hr nalog. Na mom nece da pipne. Sve sam probao da prebacim na usa store, region settings, reset par puta i nista. Na forumu mi je neko odgovorio da ukoliko odem u npr Madjarsku da bi trebalo da se aktivira. Nikako da odem :-)
Kod mene postoji ecg ali kad ga ukljucim kaze mi unsupported country.

Sent from my iPhone using Tapatalk

phanatique
20-12-2019, 22:42
Ne bi. To je svakako podržana zemlja. Jesi proverio u Watch aplikaciji na telefonu da li je ukljucena opcija?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Na koju opciju tacno mislis? Ukljuceni su mi otkucaji srca.

deda
21-12-2019, 22:05
Da podelim moje iskustvo sa ekg opcijom
Prosli sat serije 4 aktiviram preko negde ne znam tacno gde i ekg radi sa hrvatskim nalogom
Sada uzeo seriju 5 uradio restore sa prethodnog sata u srbiji i ekg opcija radi
Mozda ce nekome znaciti


Sent from my iPhone using Tapatalk

phanatique
22-12-2019, 11:46
Jel se secas mozda kako si aktivirao? Mozda postoji mozda nesto sto nisam ukljucio...
Inace uradio sam i unpair i set as new i opet nista.
Da nije mozda do toga sto mi je iphone za srpsko trziste (uzet u Telenoru)?

predrag
22-12-2019, 12:16
Na koju opciju tacno mislis? Ukljuceni su mi otkucaji srca.

Ako se dobro sećam ovde je bila opcija da se ukljuci ecg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191222/fb9e028c060b9222902ae919dd38a18e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

phanatique
22-12-2019, 14:34
Kod mene ima samo low i high heart rate...
Mislim da cu odustati. :)

nixysx
28-12-2019, 03:07
Ako se dobro sećam ovde je bila opcija da se ukljuci ecg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191222/fb9e028c060b9222902ae919dd38a18e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ja sam baš tu, samo to uključio kada sam ušao u Mađarsku i aktiviralo se sve bez problema, ostalo aktivno još uvek. Radio sam rastore i sata i telefona sto puta posle toga i radi. Tako da ja mislim da ovde nema šta da se komplikuje. Uđješ u zemlji gde je ovo podržano, u health aplikaciji uključiš i to je to, pet sekundi posla. Osim ako ti urđaj nije za neko tržište koje nije podržano, kao što je nego gore napisao


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

DSA
29-12-2019, 10:05
Moras li biti nakacen na nekog operatera te zemlje u kojoj radis prvu aktivaciju?

nixysx
29-12-2019, 11:57
Ne znam, verovatno. Ja sam bio na vodafone HU jer sam imao EU karticu, imao sam net i samo sam se setio za ovu opciju, ušao u health i odmah se aktivirala. Iskreno, nisam očekivao da će odmah. Nisam siguran, mislim da su neki jurili rumunski i mađarski roming i da im nije uspelo. Mislim da moraš sve ispunjavati sve uslove


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

deda
29-12-2019, 15:55
Meni je preko tel uvek na gigsky net , tako mi je prosla ta aktivacija


Sent from my iPhone using Tapatalk

reakcija
07-01-2020, 00:20
Поздрав.
Пре свега желим да свима чеатитам Бадње вече и Божић!
Имам једно питање па ако неко може да помогне хвала, ако не може, хвала и њему :)
Другар ми је узео у америци серију 5.Никада до сада нисам имао њихов сат мада сам поприлично вичан са ајфон телефонима обзиром да исте користим од прве 2г генерације.
Питање се тиче функције екг-а.
Читам да је неопходно активирати сат у земљи у којој је подржан.Е сад, у америци је наравно подржан али,он ће мени донети неотпакован сат па је моје питање да ли ће мени функција екг-а радити у Србији када будем активирао сат и упарио га са телефоном (имам уса налог за апп сторе) или би он тамо требао нешто да уради са сатом да би наведена опција овде 100% радила.

Хвала унапред на одговору.

zikicz
07-01-2020, 04:15
Ne moze u Srbiji. Ali mozes da aktiviras u romingu i posle ce normalno raditi. Drugar odradio pre neki dan na rumunskoj mrezi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

reakcija
10-01-2020, 18:53
Хвала на одговору.

Другару је стигао сат у америци. Рекао сам у да га упари са својим телефоном и он је то одрадио. Моје питање је, да ли ће када ми га донесе у Србију и када га ја будем упаривао са својим телефоном/налогом екг радити нормално обзиром да је први пут активиран у америци?

Хвала унапред!

miskot
12-01-2020, 02:35
Mozda nekom pomogne https://www.redmondpie.com/apple-watch-ecg-app-hack-enable-outside-us-in-unsupported-country-on-series-5-4-without-jailbreak/?fbclid=IwAR3Xa3B6zxxjSWJVH0rRBUhW4J6-xSxCNQwNx1rvWM6hncuJ95Fr88Pc2lk

mikenzi
12-01-2020, 13:19
Moj Apple Watch je kupljen u Americi. Aktiviran je EKG normalno u Srbiji, doduše pre nego što je Apple krenuo da blokira te aktivacije izvan zemalja gde je dozvoljeno korišćenje EKG funkcije.
Međutim, skoro sam menjao telefon i nakon uparivanje EKG i dalje radi normalno.

miodrage
12-01-2020, 13:41
Prevelika komplikacija. Super stvar, ali me zaista mrzi to da radim...

Everytime
12-01-2020, 21:55
Moj Apple Watch je kupljen u Americi. Aktiviran je EKG normalno u Srbiji, doduše pre nego što je Apple krenuo da blokira te aktivacije izvan zemalja gde je dozvoljeno korišćenje EKG funkcije.
Međutim, skoro sam menjao telefon i nakon uparivanje EKG i dalje radi normalno.


zato jer nakon što jednom aktiviraš ekg na satu ostaje čak i kada uradiš factory reset samog sata

Kiza82
12-01-2020, 22:22
Ne ostaje. Moj je aktiviran u Americi na drugarov nalog i radio je ECG. Kada sam ga uzeo i sinhronizovao sa mojim nalogom ( USA) ne radi...
Sad ne znam da li bi radio na njegovom, pretpostavljam da bi. Ali to mi nista ne znaci. @reakcija Neka ga drugar aktivira sa tvojim itunes nalogom. Tu nema greske. Ne sa njegovim nalogom


Sent from my iPhone using Tapatalk

nixysx
12-01-2020, 22:30
Vi kada aktivirate ECG, vi to uradite preko health aplikacije. Što znači da se verovatno vezuje za vaš iCloud nalog. Jer ja sam radio restore sata i telefona sto puta i uvek je ostalo. A ako se tebi izbrisao jer je drugar aktivirao na njegovom, to onda znači da se vezuje za iCloud nalog. Što ima smisla jer ga aktiviraš u health app, ne na samom satu


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

Joker
18-09-2020, 14:26
Ne mora nista da se menja. Dovoljno je nakaciti se na mrezu u zemlji koja je podrzana i aktivira se EKG za 10 sec.
Inace sto se samog EKG-a tice, to je sve samo ilustracija. Senzor moze samo da nadgleda puls, a uz pomoc senzora u krunici (koja mora da se drzi) sat pokusava da ocrta neki D1 iliti I izvod. Naravno da niko normalan ne sme da se osloni na ovo, ali ako pocne neki nepravilan srcani rad, Apple sat zaista moze da bude prvi koji ce da upozori na ovo novo stanje.

Nemam AW, planiram da kupim. Da li 6 ili SE još nisam odučio,Treba mi objašnjenje za neke funkcije

1. EKG se mora aktivirati u zemlji koja je podržana. to mi je jasno. EKG iscrta kada se drži senzor u krunici. Sam AW ne poziva nikoga samostalno ukoliko je EKG "loš". dobro sam razumeo?
2. Visok ili nizak broj otkucaja srca sat zavibrira, tj. ima notifikacija?
3. Nepravilan srčani ritam isto samo notifikacija ili i poziv?
4. Fall detection poziva određeni broj?

Mislim na GPS model AW i da naravo ja je sat ili preko BT ili wifi konektovan na iphone da bi mogao da zove.

roki
18-09-2020, 14:29
Kod nas nije dostupna ova nova opcija za Apple Watch... Zato jeste na Kosovu https://www.imore.com/apple-watch-series-6s-blood-oxygen-sensor-will-be-available-ton-countries?utm_source=im_fb&utm_medium=fb_link&utm_content=69637&utm_campaign=social&fbclid=IwAR0n2PIVQNudHaAsvJIF2SyPbaxUpfYkYK8f7M4Sj IDxZlk8YMo25ekpfjc

aw_snap
18-09-2020, 14:35
Ja ne vidim Kosovo na toj listi.. [emoji848]

aw_snap
18-09-2020, 14:43
Vidim da dosta ljudi piše da je ovako uspelo da aktivira EKG iako nisu u zemlji u kojoj je podržan.
Ima li neko ko nema aktiviran EKG, a da je pritom voljan ovo da proba? [emoji846]
Ima na torrentu full verzija programa.
https://youtu.be/XgTzqi78u_g

zikicz
18-09-2020, 15:44
Mozda mu se učinilo od Republic od Korea. [emoji2]

dodo
18-09-2020, 16:59
Nemam AW, planiram da kupim. Da li 6 ili SE još nisam odučio,Treba mi objašnjenje za neke funkcije

1. EKG se mora aktivirati u zemlji koja je podržana. to mi je jasno. EKG iscrta kada se drži senzor u krunici. Sam AW ne poziva nikoga samostalno ukoliko je EKG "loš". dobro sam razumeo?
2. Visok ili nizak broj otkucaja srca sat zavibrira, tj. ima notifikacija?
3. Nepravilan srčani ritam isto samo notifikacija ili i poziv?
4. Fall detection poziva određeni broj?

Mislim na GPS model AW i da naravo ja je sat ili preko BT ili wifi konektovan na iphone da bi mogao da zove.

1. tako je
2. ima, ima i dodatnih aplikacija za srce pa odabereš koja ti se dopada
3. nisam sigurna ali mislim da nema poziva
4. poziva ako nema nikakve reakcije od osobe koja nosi sat. evo slike s objašnjenjem

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200918/8e89288e5ac873ed4e39d66d6d080c38.jpg

edit: sad tek vidim da si pitanja postavio u potpuno krivoj temi.

roki
18-09-2020, 18:13
Mozda mu se učinilo od Republic od Korea. [emoji2]

Hahahaha jeste, preko telefona sam bacio pogled ...


Ja sam bas zainteresovan da kupim prvi Apple Watch, i ne znam sta je najbolja investicija... Da li uzeti SE ili 5, ili ipak dati malo vise para i uzeti 6... Mislim 6 nista posebno sem sto sam video na youtubu da joj je ekran bas jak, i da se na suncu bas lepo vidi...

aw_snap
18-09-2020, 18:18
U istoj sam dilemi.
Čekam da se malo smire cene pa da vidim kolika će razlika biti između 5 i SE. Ako nije velika razlika, bolje je svakako uzeti series 5.

Mapet
18-09-2020, 18:35
Ja gledam da uzmem ovih dana series 5. Eventualno da sacekam do 2,3 nedelje series 6 . Fali mi ekosistem pa se vracam za sad na 11 pro max a ako mi se svidi mozda zamenim za 12 icu kad izadje

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Joker
18-09-2020, 19:26
edit: sad tek vidim da si pitanja postavio u potpuno krivoj temi.
Molim moderatora da je premesti.

miodrage
18-09-2020, 23:08
Series 6 u odnosu na 5 osim kucista i ekrana, ok i novih chipova unutra osim Oxygen senzora ne nudi nista novo.
Series 5 sada preko KP ide oko 400€, ne znam koliko bi kostao SE. Ali 5 ima vise opcija od SE. Ako je razlika izmedju ova 2 modela >50€, a kome ne treba EKG (po meni je budalastina) treba da ide na SE. Ko zeli da se pokazuje kako mu sat cita EKG treba da ide na 5. Ako neko zeli i da pokazuje koliko ima kiseonika u krvi, definitivno treba da nabavi Series 6, i uput za psihijatra :D

Sto se aktivacije tice, bitno je biti na teritoriji podrzane zemlje I na njihovoj mrezi. To mogu da potvrdim jer sam u Madjarskoj pokusao sa iskljucenom cellular mrezom, preko WiFi, nije htelo da prodje iako me GPS uredno nalazio u Segedinu. Cim sam se nakacio na njihovu mrezu, proslo je za 10 sec sve. Kod nas svakako NIJE dostupno da sat javlja nepravilan rad srca sam od sebe. Za to treba sesti i u miru uraditi EKG. Ako se tu vide neke promene, sat ce da signalizira, a vi onda vidite sta vam je ciniti.

bbrks
18-09-2020, 23:21
Savrsena analiza, Bravoooo :)

mikenzi
18-09-2020, 23:22
Ja ću nabaviti seriju 6 upravo zbog nove opcije jer imam astmu, probleme sa disanjem pred zimu, na promenu vremena i saturacija kiseonika u krvi je važan info za mene.

Takođe znam dosta ljudi koji su seriju 4 ili 5 kupili roditeljima koji imaju problema sa radom srca jer ne postoji ni jedan uređaj koji bi stalno mogao da nosiš, a da detektuje bilo kakav poremećaj rada srca.

Tako da ove opcije nisu šala, nisu za psihijatra. Samo je sreća da vam ne trebaju i da ne razmišljate o tome. Ali postoje ljudi koji na žalost moraju.

Apple sat, da se razumemo,nije medicinski aparat, nije EKG, nije merač saturacija, ali je korak bliži tome i može značajno da pomogne.

Prizmin apart za saturaciju je 12000 RSD.
Omron prenosivi EKG - 65000 RSD

phanatique
18-09-2020, 23:25
Ja sam uspeo da aktiviram EKG u Srbiji, nekoliko kilometara od hrvatske granice, dakle nisam fizicki bio u Hrvatskoj.
Naravno nakacio sam se na njihovu mrezu.

zikicz
19-09-2020, 00:05
Pisano je o tome da moze u romingu da se aktivira iz Srbije.
Sigurno je da ima ljudi koji vole da se qrče sa satom i EKG funkcijom,ali ovo sto je @mikenzi napisao je apsolutno tacno. Sasvim sigurno da je mnogo isplativija investicija za ljude koji imaju problema sa srcem. Lekar ce odraditi ono sto je potrebno. Sat je tu da ukaže na problem i upozori. Sigurno da nije kao pravi EKG,ali ne radi to Apple da bi se ljudi hvalili tom funkcijom,vec iz humanijih razloga.

Joker
19-09-2020, 00:14
Naravno, to su i razlozi zašto me toliko interesuje kako funkcionišu te opcije a ne da bi pokazao nekome da AW može da uradi EKG i da meri puls.

zikicz
19-09-2020, 00:27
Ne misim da na forumu ima ljudi koji bi ga kupili zbog takve vrste qrčenja. Idu okolo i hvale se kako mere EKG. [emoji23]

miodrage
19-09-2020, 14:28
Niste ni svesni koliko je takvih (Vidi brate kako mi cuka radi).
Inace taj EKG koji se iscrtava nema bas mnogo veze s mozgom, jer kod svih relativno isto izgleda, a u stvarnosti nije tako. Ja sam lekar, pa znam, pregledao sam do sada na hiljade EKG snimaka. A kako znam da je svima isto? Pa jednostavno, dao sam sat nekome na ruku, i ajde da ti uradimo EKG. Testiranje nikad ne skodi. Sto se tice aritmije, tu moze da pomogne, ALI u nasoj zemlji to ne fercera, i to je jasno navedeno!
Sto se meraca saturacije O2 tice, tu je situacija malo drugacija, ali prenosivi na baterije kosta oko 50-70€, znaci moze i za manje novaca da se nabavi. Naravno, ako je senzor dovoljno dobar, sat je daleko bolja stvar.
Svidja mi se inace nova fora sa timerom za prave ruku, sam detektuje i odbrojava mi vreme za pranje. Ne mogu da kazem beskorisno, ne mogu da kazem da je nesto revolucionarno, ali zanimljivost u svakom slucaju.

jetblack
19-09-2020, 14:34
Ja sam EKG aktivirao pomocu jailbreak tweaka. Uradio sam par puta i to je to.

Joker
19-09-2020, 15:04
Po vašim komentarima, EKG nije dovoljno tačan, a i probaš ga par puta i to je to, saturacija je ok ali treba sačekati da neko uradi uporedni test sa nekim profesionalnim medicinskim uređajema pa da znamo kolika je tačnost senzora na AW. Pošto nema mnogo prostora za greške. Ako sam dobro informisan saturacija bi trebala da je između 95-100.
Znači po tome sam sve bliži kupovini SE od kupovine 6

zikicz
19-09-2020, 15:24
@miodrage
Ja sam mislio na nas par sa foruma koji smo aktivni i pišemo i drobimo svakodnevno.
Za ove kibicere ne tvrdim nista.

MajX
19-09-2020, 15:29
E duvajte ga, sad ste i mene bacili u dilemu... [emoji1750]
Mada ja ga koristim za trening najvise, trcanje, teretana, box...
Ne znam sto mi je pametnije [emoji58]


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
19-09-2020, 15:34
EKG, zvuk, saturacija je za ljude kojima na žalost treba EKG, jačina zvuka ili saturacija. Naravno da je za većinu to nepotrebna funkcija koja se svodi na 'vidi kako lepo izgleda' i dobro je da to nije kriterijum za kupovinu.

Ali nekim ljudima jeste jedini kriterijum.

Za mene je oxygen jedini i najbitniji razlog da kupim seriju 6.

Niko ne kaže da je 100% precizna niti se može porediti sa dostupnim medicinski aparatima koje koriste u bolnicama ali je dobar korak pre odlaska kod lekara ili u bolnicu.

zikicz
19-09-2020, 15:45
E duvajte ga, sad ste i mene bacili u dilemu... [emoji1750]
Mada ja ga koristim za trening najvise, trcanje, teretana, box...
Ne znam sto mi je pametnije [emoji58]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne čitaj nista. Kupuj. [emoji23]

Joker
19-09-2020, 15:47
Saturacija je ono što će možda prevagnuti na šesticu. Čekam da vidim cene. Ne ove prvih par nedelja nego kada se stabilizuje. Ako šestica bude oko 450€ odluka će pasti

MajX
19-09-2020, 15:48
Meni stize za koji dan,oko 470€ gsm verzija


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
19-09-2020, 16:03
Ja na ovom Galaxy-ju ni otkucaje srca ne merim (merio i gledao prvih nedelju dana... [emoji23])
EKG bi verovatno samo probao par puta i ne bi ni koristio.

Joker
19-09-2020, 16:18
Kao što je @mikenzi napisao, svako ima neke prioritete, Ja sam malo stariji :oldman: :D pa mi je dosta bitno praćenje broja otkucaja srca, saturacija itd.

petarpetrovic
19-09-2020, 16:53
Inace taj EKG koji se iscrtava nema bas mnogo veze s mozgom, jer kod svih relativno isto izgleda, a u stvarnosti nije tako. Ja sam lekar, pa znam, pregledao sam do sada na hiljade EKG snimaka. A kako znam da je svima isto? Pa jednostavno, dao sam sat nekome na ruku, i ajde da ti uradimo EKG. Testiranje nikad ne skodi. Sto se tice aritmije, tu moze da pomogne, ALI u nasoj zemlji to ne fercera, i to je jasno navedeno!

Nemam razloga da ti ne verujem, nisam lekar pa i nisam stručan da pričam o tome, ali mogu iz sopstvenog iskustva da navedem jedan kontra primer.

Pre 3 godine sam morao po hitnom postupku da operišem žučnu kesu (ispostaviće se kasnije da je bila gangrena u pitanju), i kako to ide, dan pred operaciju se ide kod interniste na pregled, između ostalog radi se i EKG.

Ne sećam se više svih detalja, ali suština je bila da sam u jednom trenutku zamoljen da ustanem i uradim 15 čučnjeva (u onakvom stanju, I shit you not) da bih ubrzao na kratko rad srca jer ona skalamerija nije mogla da očita EKG kako treba. Nisam baš siguran da je to normalno stanje stvari, i, gledano iz te perspektive, više nekako verujem Apple - u kad mi šibne notifikaciju da mi nešto nije u redu sa zdravljem jer baš i nemam mnogo poverenja u medicinske aparate po našim bolnicama, naročito pošto živim u malom mestu koje je poslednja rupa na svirali za bilo kakav budžet i osavremenjivanje zdravstvenog centra.

Na svu sreću, ne trebaju mi ni EKG ni Blood Oxygen senzor jer sam inače zdrav i prav, ali svakako pozdravljam Apple - ove napore da vremenom naprave ovakvav uređaj koji bi na vreme otkrivala nove stvari, pa makar bila i neprecizna ponekad. Ortaci lekari mi se ionako non stop žale da nam dosta fali prevencije u medicini, prema tome dabome.

zabrljanje
19-09-2020, 17:04
@mikenzi @miodrage @Joker i svi ukljuceni u diskusiju :)

Merenje oksigenacije krvi je potencijalno vrlo korisno, narocito u aktuelnoj situaciji gde je ona znatno niza od uobicajene a osobe jos ne osecaju nikakve promene.

Da bi izbegli greske u ocitavanju zbog razlike u boji koze, koriste se, za ocitavanje povratnog dela svetlosti, zelene, crvene i infarcrvene diode na pozadini sata. Prethodne verzije nisu zvanicno koriscene jer nisu imali odobrenje od strane FDA-a, koji je cesto rigorozniji od njihovog poreskog :D

Uredjaji drugih kompanija su ih imali i koriste se u tu svrhu, citaj jedna od verzija Fitbit-a.

Koliko je Apple zagrizao da to uvede u regularnu i uobicajenu upotrebu, govori i to da ce pokrenuti studije sa University of California, Irvine i Anthem vezano za merenje saturacije satom i astmom.

https://www.apple.com/newsroom/2020/09/apple-watch-series-6-delivers-breakthrough-wellness-and-fitness-capabilities/

Bilo bi idealno da su, pogotova u ovoj situaciji, ubacili i merenje telesne temperature. Mislim da bi im to tek bilo lakse od trenutno aktuelnih funkcija.

Ako uzmemo u obzir da s merenja saturacije vrse bilo manuelno, na zahtev korisnika, bilo povremeno i tokom sna, imate onda jedan prikaz kretanja saturacije tokom jednog i vise dana. Mislim da je to lep dodatak za mnoge koji moraju da koriste razlicite lekove za astmu.
Vecina lujdi koju boluju od astme znaju lako da prepoznaju trenutak kad trebaju da uzmu neki od inhalacionih preparata, ali u ovoj varijanti imaju odlican zapis, celodnevan/visednevan, kretanja saturacije i kad ne osecaju one upadljive simptome.

Ovo ja ne posmatram kao svemirsku tehnologiju ali svakako kao nesto sto je vrlo pozeljno, korisno, upotrebjivo.

EKG funkcija je jos uvek prilicno limitirana kao obicni dvokanalani prikaz i sluzi za neku orijentaciju ali je dovoljno da moze da odradi ocitavanje iregularnog ritma i da posalje notifikaciju. Vecini mladjeg sveta to nije toliko znacajno, ali vec svima u nekim zrelijim godinama moze da bude korisno.

Jos kad bi merio pritisak i nivo secera, onda bi to bilo ultra korisno.

sekularac
19-09-2020, 18:18
Baš tako. U teoriji EKG i oksimetar na AW su odlično osmišljeni, ali u praksi nažalost potpuno beskorisni.

MajX
19-09-2020, 19:35
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200919/a0fcfa6a3e54b3026a5ce0bc0dddbb17.jpg
E pa ne mi je sa srecom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
19-09-2020, 19:50
Baš tako. U teoriji EKG i oksimetar na AW su odlično osmišljeni, ali u praksi nažalost potpuno beskorisni.

Mislim da je bolje reci da nisu korisni koliko ce biti u buducnosti ali mogu da pruze solidnu orijentaciju za neka bazicna merenja :)

Kad bih uzimao Apple Watch, sad bih sigurno kupio najnoviji :)


Ovakav uredjaj ima integrisano sve u jednom, funkcije koje su podrazumevane za jedan smart watch uz dodatak bazicnih merenja vaznih ljudima koji su rekreativci ili im sluze za osnovna pracenja nekih zdravstvenih parametara.

Kao sto svi ne koristimo na isti nacin telefon, tako ljudi imaju razlicite potrebe i zahteve vezano za druge smart uredjaje :)

miodrage
19-09-2020, 22:11
Ok, ajmo jopet :D
Merenje O2 saturacije u krvi moze da bude korisno, to ne mogu da sporim. Trenutno samo me zanima koliko ce da bude precizno, ali znajuci Apple, bice prilicno dobro odradjeno.
EKG je sasvim druga prica. Nije dvokanalni, nego je jednokanalni prikaz, i to iskljucivo odvod D1 ili samo I. Standardni EKG ima 12 kanala iliti odvoda. Ima 3 osnovna , D1-3, zatim 3 izvedena: avL, avR i avF i 6 prekordijanih (na grudnom kosu). To sta sat isrtava je vise crtez, nego neko stvarno stanje stvari. Ne jednom sam proverio, sto na sebi, sto na drugima. Da je bilo razlika (a mora da bude izmedju razlicitih ljudi), rekao bih ok. Ovako to je crtez, ali lepo meri puls, i sa te strane je pouzdan. Ali to se zove pulsmetar!
Sto se tice neke buducnosti, prvi bih jako pozdravio mogucnost da se meri secer recimo iz znoja, ili preko ovih fotodioda za saturaciju...

Sve ovo delimicno moze da pomogne, ali oslanjati se samo na Apple je sumanuto. Samo lekari, ma u kako losim uslovima radili mogu da odrede dijagnozu i eventualnu terapiju. Na kraju krajeva, za to smo se skolovali, za pacijente smo odgovorni, i trudimo se da posao uradimo sto je moguce korektnije i savesnije. Makar ja.

Ima dosta njih koji dodju da propituju (oni su na Googlu pronasli...), pa im odgovorim da potraze obavezno i drugo misljenje na Yahoo, Bing i sl.
Srecom ja sam ortoped, pa meni ove stvari puno niti znace, niti me nesto opterecuju, ali je lepo gledati napredak tehnologije u sluzbi zdravlja.

petarpetrovic
19-09-2020, 22:43
Niko ovde nije ni spomenuo da bi se oslanjao isključivo na podatke dobijene na satu. Tako nešto bi bilo potpuno suludo.

Moja poenta je da ovakve funkcije, koliko god bile neprecizne, mogu nekome da pomognu i olakšaju život, ili ga čak spasu u ekstremnim situacijama i to je samo po sebi jako dobra stvar.

S druge strane, pljuvati Apple koji ulaže ogromne resurse u zdravstvene inicijative i to vremenom gura u svoje proizvode i pričati kako je to neprecizno dok pacijenti po Srbiji rade čučnjeve dok im život visi o koncu jer doktori rade na matoroj opremi je malo... smešno.

Naravno da EKG na satu nije ni blizu precizan kao medicinski EKG po bolnicama, ali mu to nije ni cilj. Slično je i sa drugim funkcijama tog tipa. Ako nekome iskoči notifikacija na satu za srčani ritam ili tome slično, obavezno se sugeriše da se kontaktira lekar, baš kako i treba da bude.

zabrljanje
19-09-2020, 22:45
@miodrage

Slazemo se oko vecine stvari, sustinski svih, ali drugacije pisemo :)

Prvo ispravka za "kanale", moja geska u pisanju, jednokanalni :)

Crtez nikog ne zanima, to je samo pokusaj "wau" efekta :D

Slazemo se da niposto niko ne sme da se oslanja iskljucivo na rezultate sa sata ali i da mogu da budu korisni kao orijentacija :) Vecina tekstova je i dalje u smislu istrazivanja njegove potencijalne uloge u pracenju nekih medicinskih stanja.
Mislim da je kod EKG-a bio naglasak na poremecajima ritma i za sad je dovoljno ako moze da prijavljuje apsolutu, bilo brzo ili sporu i da sugerise da se korisnik obrati lekaru. Spore mnogi ni ne primecuju a jednako je potencijalno opasna za rasejavanje trombova. Tesko mogu da zamislim da trenutno moze da, cak i bez preciznog definisanja naziva, registruje druge poremecaje sprovodjenja i da na to sugerise. Isto se odnosi i na VES-ove. Bilo bi lepo ali nisam o tome citao. Elektrofiziologija sprovodog sistema je ipak posebna filozofija :)
U dalju analizu, od ove, ne smem da se upustam :)))

Sigurno kao hirurg znas za foru sta znaci kad hirurg gleda EKG :D

Slazemo se i za oksimetriju, siguran sam da ce biti vise nego precizna i da nece imati nista vise ogranicenja od standardnih pulsnih oksimetara. To je vise nego dovoljno.

Jedino mi nije jasno zasto nisu ubacili i merenje temperature koje bi sa pulsnom bilo vise nego korisno u aktuelnoj situaciji.


U nekim intenzivnim negama kardiohirurgije u Americi koriste iPad koji se nalazi na mestu temperaturne liste, na kome se ocitavaju, preko posebne aplikacije, polozaj i pritisci na pojedine delove tela (verovatno su senzori u duseku) da bi pacijentu promenili polozaj i sprecili, ili bar usporili, razvoj dekubita.

roki
20-09-2020, 14:48
https://mashable.com/article/apple-watch-series-6-hands-on/

Nije los tekst za sve nas koji se dvoumimo... Bacite pogled :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

rmilanovic
21-09-2020, 00:53
I deo teksta sto je roki okacio:

“Oh, and Apple Watch 5 owners, I didn't forget about you. I have nothing to say to you other than: Save your money and stick with what you already have. “

miodrage
21-09-2020, 12:36
@petarpetrovic, nadam se da niko nije moje pisanije shvatio kao pljuvanje Apple-a, jer mi to ni u kom slucaju nije bila namera, ja Apple izuzetno cenim, volim, i postujem, i njihov sam fan i korisnik njihovih nekih proizvoda. Moja je namera samo da upozorim da se na sve ovo ne sme nikako oslanjati, jer je to jos opasnije nego stvarno stanje stvari.
Imao bih o tome materijala i materijal da pisem, ali to nije tema ovog foruma.
Slozimo se da je ovo sjajno, ali da nije medicinski gadget i nema tu primenu. Takodje, slozicu se da moze da bude smernica za sta i kako dalje, gde pripaziti itd. ali nikako, bas nikako nije nesto za cime se sme povoditi.
Konkretno sto se EKG funkcije tice, sad sam vec dosadan, ponovicu opet i stojim iza toga, to je samo crtez i NE ODGOVARA stvarnom stanju stvari. Kao pulsmetar (da cita frekvencu pulsa, i verujem u buducnosti na Series 6 i kapilarno punjenje) siguran sam da ce moci jos novih podataka da pruzi, ali to je to. Sat NE MOZE i NEMA funkciju EKG-a, nego je samo pulsmetar!!!
Osim frekvence rada srca, koju mozemo obicnim pipanjem pulsa da izmerimo, na EKG-u se gledaju gomile drugih stvari. Ja se u to razumem zaista samo osnovno, ali nemojte zameriti, daleko vise od svih vas ovde. Apple Watch je pulsmetar, i srcanu frekvencu vrlo dobro prati, to potpisujem.

zikicz
21-09-2020, 12:58
Ali je Apple to odlicno marketinški odradio i predstavio kao EKG.
To sto ti kazes je apsolutno tacno,ali krajnji korisnici koji nemaju medicinsko znanje su to shatili,onako,kako Apple zeli.
Mnogi su išli na EKG i videli su da je to mnogo složeniji proces.nego sto radi sat na ruci.
Kada kazem proces mislim i na tehnicki deo.a kao mnogo važnija stvar je čitanje dijagrama od strane kardiologa.

sekularac
21-09-2020, 14:22
To je definitivno budućnost, ali za sada samo dobar marketing. Apple tvrdi da AW može da prepozna "nepravilan ritam", što ne znači skoro ništa, dok je većini ljudi prva stvar koja padne na pamet kada rade EKG da tu može da se prepozna preteći infarkt ili neka druga ozbiljna srčana bolest, što AW definitivno ni blizu ne može, niti Apple tvrdi tako nešto.

miodrage
21-09-2020, 21:35
Apple cak striktno naglasava da mogu da prate samo iregularan srcani ritam, i da ne mogu da detektuju heart stroke, to pise pri svakom merenju "EKG-a".

josip122
07-10-2020, 10:01
Da li se ikako moze zavarati apple watch 6 da mjeri ekg buduci da kod nas nije podrzan?


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
07-10-2020, 11:09
Aktiviraj u romingu. Radiće,posle,normalno.

f206
13-10-2020, 13:40
Izgleda da i O2 merenje kao i Ekg mora da se omoguci u romingu,pise mi da nije podrzano za nas region.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MajX
13-10-2020, 13:41
Da da

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

varicak
19-11-2020, 12:21
Šta tačno znači u roamingu? Treba iPhone da uhvati stranu mrežu ili nešto drugo? Ja sam u pograničnom delu pa u nekom trenutku sigurno mogu da uđem u roaming.

MajX
19-11-2020, 12:25
Da uhvati stranu mrezu ali ugasi lokaciju i konektyj se na wifi negdje i aktiviraj...


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
19-11-2020, 12:26
Da,udjes u roming zemlje koja podrzava ovu opciju i aktiviras.

varicak
19-11-2020, 14:24
Razumeo, hvala! Da li i blood oxygen radi na isti način?

MajX
19-11-2020, 15:10
Daa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stevs
19-11-2020, 16:53
Solucija je da se ode do granice sa Hrvatskom, Bugarskom, Mađarskom ili Rumunijom. Dovoljno je da uhvatite njihovu mobilnu mrežu, naravno bez prelaska granice, i da kliknete da aktivirate EKG, Blood Oxygen i Irregular Rhythm Notifications. Nakon toga imate doživotno aktivirane ove funnkcije na satu, bez obzira da li ste reinstalirali ili kupili nov sat. Aktivacija se čuva na vašem cloudu, a ne na satu.

Everytime
19-11-2020, 18:20
E ovo mi drago da sam pročitao, čekam novi sat da mi stigne i znači automatski će to ići

varicak
29-11-2020, 21:04
Danas sam uspeo da aktivirm ECG i Blood O2. Bio u rumunskom romingu. Deaktivirao lokaciju i sve prošlo super. Sad sam miran :)

Nesha
30-11-2020, 11:24
Da li je bitna samo mobilna mreza na koju si nakacen ili se proverava i GPS lokaciju? Razmisljam da li bi proslo sa nekim VPN iz podrzanih zemalja. Ako ne, moracu do Nestina i tamo da aktiviram.

MajX
30-11-2020, 11:35
Mora biti na nekoj mrezi gdje podrzavaju te funkcije, tj hr ili neka druga zemlja ali obavezno ugasi lokaciju


Sent from my iPhone using Tapatalk

varicak
30-11-2020, 16:03
Ja sam bio na rumunskoj Orange mreži i ugasio sam lokaciju. Aktivirao sam ECG i BO2, ali sam zaboravio da aktiviram neki alert oko hart rate... sad ne mogu da nađem tačno šta je.

miodrage
30-11-2020, 16:26
Mislim da atrial fibrilation alert (to sto nisi aktivirao) nije dostupno na ovim prostorima - ja sam aktivirao sve u Hu, pa mi je za ovo izbacilo da nije podrzano u mom regionu. A ja sam bas bio i fizicki u Segedinu, i jos na njihovoj mrezi. E sad, ako gresim ispravite me.
Iskreno, to mi i ne treba, ali mozda nekome treba pa da se zna.

MajX
30-11-2020, 16:30
Ja sam iz CG sve aktivirao to, u HN se povezao na HR mrezu, ugasio lokaciju i sad sve radi kako treba...


Sent from my iPhone using Tapatalk

phanatique
30-11-2020, 16:52
Ja koliko se secam nisam gasio lokaciju. Samo sam se u Srbiji nakacio na hrvatsku mrezu par kilometara od granice i stavio region telefona na Hrvatsku.

Nesha
30-11-2020, 18:14
Evo uspeo sam i ja danas da aktiviram i oxygen i EKG napredne opcije. Krenuo sam bajsom od NS ka Neštinu i kada sam uhvatio HR mrezu (4.4 km pre granice) nije moglo da se odradi dok nisam ukljucio data roaming sto me je izaslo oko 800 din ali ne zalim :) Location services su bile off. Vratio sam se odmah na nasu telenor mrezu i sve radi.

Ko koristi skytel kartice na taj nacin moze izbeci dodatne troskove, sto cu ja da iskoristim za aktivaciju jos jednog sata koji mi uskoro stize.

77 km bajsom na 3 stepena, ali vredelo je :D

Ninoslav
01-12-2020, 04:57
Za aktivaciju ne treba data, bacio si pare :(

Ja sam aktivirao sve u B. Palanci, bez data i bez gašenja lokacije i bez menjanja regiona. Dovoljno je samo da se nakači na mrežu.

Nesha
01-12-2020, 07:30
Kul, samo mi nije jasno da li je aktivacija izvrsena preko sms poruke kao sto se radi za imessage i face time, ili si imao neki drugi net dostupan?

Ninoslav
01-12-2020, 10:52
Nikakav net, data roaming mi je bio na off. Samo sam cellular prebacio sa auto na manual i odabrao HR mrežu. Čim se poveže, i gore piše da je HR mreža, odeš u health app i uključiš sve (4-5 stavki, ne sećam se)

Nesha
01-12-2020, 11:04
Ja sam prvo pokusao tako ali sam dobijao gresku "enable wifi and bluetooth" iako su bili vec on. Posle par min sam upalio data roaming i sve je proslo. Svakako sam previse zurio - za sledeci necu, dobio sam info da se kod Letenke na Fruskog Gori takodje hvata HR mreza :D

A imam skytel.rs karticu koju cu nakaciti na HR mrezu i izbeci dodatne troskove.

wifininja
06-12-2020, 22:00
Ako je tel već aktiviran u Srb može li se sada nekako opet odraditi aktivacija naravno da budem nakačem npr na neku CRO mrežu kako bi aktivirao ovu EKG opciju? Npr da ga vratim na fabrička podešavanja pa sve iz početka...

Nesha
06-12-2020, 22:04
Ne moras da vracas na fabricka podesavanja. I meni je telefon i sat vec bio aktivan u Srbiji i sve je proslo bez problema.

wifininja
06-12-2020, 22:05
Znači samo odem do granice neke od okolnih zemalja, nakačim se u romingu ne neku njihovu mrežu i aktiviram EKG opciju?

Nesha
06-12-2020, 22:13
da, sudeci po postovima drugih ne moras aktivirati internet u roamingu, samo se zakaci na mrezu neke od podrzanih zemalja i aktiviraj iz watch app oxygen i ekg opcije.

wifininja
06-12-2020, 22:23
Drugu stigao Watch iz USA ali ga je preuzeo u Sarajevu i odmah aktivirao sve i naravno EKG ne radi :)...sad me zove i kuka...sutra se vraća preko Tuzle i prolazi kroz CRO pa sam mu rekao da negde u CRO na auto putu stane, nakači se na neku njihovu mrežu i ponovo odradi aktivaciju...valjda će mu uspeti [emoji120][emoji2]

wifininja
07-12-2020, 14:46
Sve uspešno aktivirano na autoputu Bg-Zg, negde kod Šida [emoji106]

mikenzi
09-12-2020, 18:57
Ja sam poslom u Bugarskoj pa sam tu aktivirao odmah lagano sve

AnaBG
09-12-2020, 23:25
Ako može mala pomoć.. Koja je tačno procedura kad uhvatim neku mrežu blizu granice (vidim da je neko pomenuo da je potrebno i lokacija da se isključi). I ako kupim Apple Watch 6 i ne aktiviram sada ECG i Blood Oxygen, da li to mogu da učinim kasnije u bilo kom momentu? Pitam sve ovo zato što se dvoumim izmedju SE i 6 i ne mogu da odlučim koji da kupim.
Hvala unapred

Everytime
09-12-2020, 23:41
Dovoljno da si u mreži neke od zemalja koje podržavaju to, ne moraš odmah, nego kada se zatekneš. Ja nisam morao da isključim lokaciju, dovoljna mreža bila.
A oko dileme- po meni EKG i O2 dobra fora, ali koju ćeš koristiti pet puta, dva puta ne nekome drugom i jednom na babi i to je to. Neka ti nikako ne bude presudno (kažem ja koji čekam da mi sutra stigne serija 6...)

Nesha
09-12-2020, 23:42
Moze kasnije da se aktivira O2 i ECG.

Ne bih se slozio da je samo fora za pokazivanje, kontinuirano pracenje rada srca je spasilo zivot odredjenom broju ljudi. Da li je bitno, to je subjektivni osecaj.

AnaBG
09-12-2020, 23:43
Hvala puno na brzim odgovorima [emoji4]

Joker
10-12-2020, 00:47
Moze kasnije da se aktivira O2 i ECG.

Ne bih se slozio da je samo fora za pokazivanje, kontinuirano pracenje rada srca je spasilo zivot odredjenom broju ljudi. Da li je bitno, to je subjektivni osecaj.
SE nema kontinuirano praćenje rada srca?
Mislim da to nije opcija ECG

Komšija
10-12-2020, 01:45
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201209/8d7726481a42f8a7dbfff766111461b1.jpg


Imam apple watch 3, jel podržava moj sat ovo ili treba da se aktivira nekako?

Everytime
10-12-2020, 07:31
Moze kasnije da se aktivira O2 i ECG.

Ne bih se slozio da je samo fora za pokazivanje, kontinuirano pracenje rada srca je spasilo zivot odredjenom broju ljudi. Da li je bitno, to je subjektivni osecaj.


zato napisah "po meni". A kontinuirano pracenje rada srca nije isto što i EKG i ta opcija je podržana i u SE verziji sata, gdje je omogućena

varicak
10-12-2020, 10:10
Ako može mala pomoć.. Koja je tačno procedura kad uhvatim neku mrežu blizu granice (vidim da je neko pomenuo da je potrebno i lokacija da se isključi). I ako kupim Apple Watch 6 i ne aktiviram sada ECG i Blood Oxygen, da li to mogu da učinim kasnije u bilo kom momentu? Pitam sve ovo zato što se dvoumim izmedju SE i 6 i ne mogu da odlučim koji da kupim.
Hvala unapred

Ja sam aktivirao oba tako sto mi se telefon zakačio za rumunsku mrežu i iskljucio sam lokaciju. Aktivirao obe funkcije isprobao to je to, dakle bez potrošnje podataka u romingu. Sto se tiče izbora sata, ako planiraš da ga nosiš duže vreme, ja bih svakako preporučio 6.


Sent from my iPad using Tapatalk

Everytime
15-12-2020, 16:43
a vidite ovo- ja sam jutros iz health app aktivirao O2 mjerenje, evo sada probao na satu i radi sve. U BiH sam

wifininja
15-12-2020, 17:13
Drug pre par dana u Sarajevu aktivirao Watch 6 i naravno da mu ništa nije radio od tih opcija. Posle je otišao do granice sa CRO i sve je uspešno aktivirao, tako da ne znam kako objasniti taj tvoj slučaj [emoji2]

Everytime
15-12-2020, 21:14
Ja sam EKG isto u tranzitu kroz HR aktivirao na seriji 5 ljetos

DSA
15-12-2020, 22:52
Zato sto ti je aktivacija vezana za tvoj account, tj cloud, pa sad imas aktivirano zbog toga i na series 6

Ninoslav
25-12-2020, 11:10
Sad moram opet do granice :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201225/c4f6667a33921e6310f2c5a44fd6d497.png

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201225/1db8e4fed17223d9cd70fc66d6bc3b5a.png

MajX
25-12-2020, 11:19
Mozda nisi aktivirao prvi put kako treba, ja sad probao na moj i radi sve...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ninoslav
25-12-2020, 20:22
Radi meni ECG nego sad ima taj neki apdejt sto je izasao pocetkom decembra i mora da se dodatno aktivira

https://www.macrumors.com/2020/12/09/new-apple-watch-ecg-algorithm-version/

MajX
25-12-2020, 20:47
Gdje se nalazi ta dodatna opcija?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ninoslav
25-12-2020, 22:26
Health app > browse > heart > ECG

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201225/68c8018d9e3c7baf23226a2c22f4d592.png

Ja sam na US store

petarpetrovic
25-12-2020, 23:11
Bedak, neće ni meni da aktivira novi algoritam iako imam ECG i nakon update - a na 7.2 bez problema

MajX
26-12-2020, 09:52
Nasao sam, ista prica, ne dozvoljava ni meni [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
26-12-2020, 11:52
Health app > browse > heart > ECG

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201225/68c8018d9e3c7baf23226a2c22f4d592.png

Ja sam na US store

Kako se dolazi do onog koraka...kroz Watch app na tel ili kako..?

Ninoslav
26-12-2020, 12:00
health app, napisao ja gore

wifininja
27-12-2020, 01:18
@Ninoslav koji ti Watch imaš? Ja pokazao danas qmu ono tvoje za update..on se ubi tražeći ali nema ništa...inače on ima 6-cu WatchOS 7.2

Ninoslav
27-12-2020, 01:21
6ica, 44mm, model A2292 na 7.2

Ja sam na USA nalogu, mozda zato

https://www.pcmag.com/news/apple-watch-ecg-app-will-soon-work-for-those-higher-heart-rates

wifininja
27-12-2020, 01:30
Misliš imaš USA App Store acc?

Ninoslav
27-12-2020, 01:41
Tako je

wifininja
27-12-2020, 01:41
Kakve veze ima nalog zemlje sa tim...da li ti je App Store acc MNE, CRO, USA, SRB ili bilo koji drugi?

Ninoslav
27-12-2020, 01:44
Pojma nemam, ženin apple id je na srb app store i ona npr nema viber za watch uopste...

wifininja
27-12-2020, 01:48
Kum znači ima isti Watch kao tvoj...nalog mu je ili CRO ili Švica to nije siguran ;)...ali on nigde nije našao ovo što si ti postavio...

Ninoslav
27-12-2020, 01:54
Evo našao sam nešto

https://support.apple.com/en-us/HT211914

E sad da vidimo u kojim je zemljama ecg 2 dostupan, sem USA

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201226/c8e8479f37960f5263bd52f4f3a05fa0.png

wifininja
27-12-2020, 01:57
Posalo sam mu da uporedi [emoji106]

@Ninoslav

Sad i njemu izbaci kao ono tebi :

The ECG app is not available in your region

Znači mora opet do granice.

MajX
27-12-2020, 09:50
Pojma nemam, ženin apple id je na srb app store i ona npr nema viber za watch uopste...Viber nemam ni ja na us ni na cro app store, do sata je izgleda iw 6 imam

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

wifininja
27-12-2020, 12:29
U vezi Viber-a na Watch-u :

https://discussions.apple.com/thread/251905803?answerId=253865395022#253865395022

Sorry za off.

Ninoslav
27-12-2020, 23:47
Posalo sam mu da uporedi [emoji106]

@Ninoslav

Sad i njemu izbaci kao ono tebi :

The ECG app is not available in your region

Znači mora opet do granice.

Problem je u tome sto ne znamo koje zemlje su ecg1 a koje su dobile ecg2

wifininja
27-12-2020, 23:48
Znači Mađarska nije?

bobanbg9
05-01-2021, 23:30
Ljudi pomagajte, apple watch 5 7.2 ios sam mi podesava brightness, kao da je ukljucen “auto brightnesss a to ne postoji u podesavanjima?
I ne postoji mi opcija za unpair, a trebala bi da stoji iznad “my faces” ne razumem sta se desava, ima li ko da zna?
Hvala

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210105/d2d5d4e51eac252aa4820e4995cc80d7.png

Edit : ovo za unpair sam nasao gore u levom uglu na all watches...

Ostaje samo ovo za brigtness

MajX
06-01-2021, 00:28
Udji sa sata na podesavanja/ Display and brightness i to je to

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

bobanbg9
06-01-2021, 01:28
Tako sam i ja mislio, ali tamo nema opcije “auto brightness”
Serije 5.6 i SE imaju taj problem kod ambient lights gde sam sat odredjuje koliko ce osvetliti ekran.
Ovo je ludilo sta uradi apple. Zamisli ti hoces da pojacas osvetljenje do kraja a oni ti kazu nemoj, mi cemo to koliko ti je potrebno[emoji2359][emoji1787]

Vidim ljudi pisu o tome, i nadam se resice se nekim sledecim update-om.
Ima li jos neko ovaj problem ovde na forumu a da ima apple watch?

https://discussions.apple.com/thread/251839351?answerId=253742664022&page=2

Cuksi
06-01-2021, 08:22
imas na linku koji si okacio kako da pojacas do kraja osvetljenje :) Samo sam prekopirao pa probaj

The ‘workaround’ to get the Series 6 to show maximum brightness is the following:




Select the 'Phone' app
Select 'Keypad'
Click on the little green '<' icon
Reselect 'Keypad'
Press the Digital Crown twice to return back to your clockface

bobanbg9
06-01-2021, 10:49
To sam prvo video ali ja u app ne mogu da nadjem nigde “keypad”.
Ko nadje dobija cokoladu[emoji16]

Ninoslav
23-01-2021, 14:07
Aktiviran EKG verzija 2 uspešno na granici sa Hrvatskom :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210123/18bf0b3420138395cd3fc2fb2a442345.pnghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210123/6353df359e0ce72dbd82d4301c38347f.jpg

Komšija
23-01-2021, 15:43
Ko je iz NS moze samo do Begeča već hvata hrvatske mreže.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvetkovic
15-02-2021, 08:50
Uspešno sam aktivirao EKG iz Bačke Palanke, dovoljno je bilo da se plibližim granici sa HRV tek toliko da jedva hvatam njihovu mrežu, Ninoslav mi je dao kratka uputstva kako i odradio sam to bez problema.

Sat mi je za U.S tržište.

Baraba
24-02-2021, 08:01
Kako ste zadovoljni sa EKG funkcijom?
Isto pitanje za merenje kiseonika ?

Komšija
24-02-2021, 17:37
Ničemu ne služe. Izmerih prvi put i nikad više!

wifininja
24-02-2021, 18:46
Samo skuplje platiš Watch. Apsolutno nepotrebno osim ako iz zdravstvenih razloga nekome zaista treba.

Baraba
25-02-2021, 07:19
Naravo iz zdravstvenih, preventivno, voditi računa o zdravlju u ovo vreme nije luksuz. Ko je imao koronu i nije lagano prošao (bio sam na kiseoniku u bolnici) zna koliko je bitna saturacija. Koliko ljudi ima gušenja i posle te bolesti i koliko treba da se stabilizujete. Poenta je reagovati na vreme kod doktora i dobiti odmah terapiju, a ne mučiti se kući danima (kao većina nas) u fazonu "proći će", proći sa što manje posledica. Apple se pametno okreće zdravlju, polako postaje potreba na smart uređaju. EKG je odličan plus imati zaista. Lepo su to upakovali, ali ako je baterija 2 dana to je problem, sadašnji sat hoću da menjam jer baterija gura dan ipo, bez 4-5 dana baterije ne uzimam sat, bilo bi lepo nedelju dana da izgura da ne razmišljam o njemu.

wifininja
25-02-2021, 07:50
Apple Watch teško 4-5 dana. (2 max)

zikicz
25-02-2021, 07:52
Nece to nikada biti.

Cvetkovic
25-02-2021, 10:06
Lično sam u potpunosti zdrav, ali volim da pratim EKG pre treninga, posle treninga, spo2 takodje, puls... sa viskom zdravstvenih informacija ne može biti problema, samo može pomoći ako dodje do problema... a ako je novac u pitanju... jeste skuplje... imao sam motorolin smart Watch, sve samsungove satove, huawei gt2 pro, ali konkretno [emoji520] 6 je daleko ispred svih... huawei ima jednu stavku kojom sam oduševljen a to je trajanje baterije... ali nikakav interfejs...


Sent from my iPhone using Tapatalk

petarpetrovic
25-02-2021, 12:45
Ne znam kako tačno “pratite” EKG pre i posle treninga osim ako niste internisti ili lekari neke relevantne specijalizacije. Ja sam uradio samom sebi EKG par puta čisto iz znatiželje ali nisam školovao medicinu i ne znam kako bih “tumačio” output, mogu da buljim do sutra i ništa mi ne vredi. Sve što znam je da nemam nikakve atrijalne fibrilacije jer to piše na kraju testa i sumnjam da mogu da zaključim bilo šta više od toga...

miodrage
26-02-2021, 21:22
Pisali smo o tome, ali evo da ponovim - taj EKG je tamo samo crtez, i nista vise. EKG ne moze da se ocita pulsmetrom. On samo gleda da li imate pravilan puls, a ako ima nepravilnosti moze da napise da se sumnja da imate atrijalnu fibrilaciju. Medjutim, uzroka nepravilnog pulsa ima zilion. Nisam internista kardiolog, ortoped sam, ali ovoliko ipak znam.
EKG u bilo kom satu je samo jeftin marketinski trik. Sto se tice SpO2, to je vec druga prica, moze da bude korisno, kao sto je Baraba napisao. Opet ni te rezultate ne smemo uzimati zdravo za gotovo, jer mogu biti kompromitovani pogresnim ocitavanjem, uredjaj je ipak prvenstveno smart narukvica a ne pravi pulsni oksimetar.
Da li vredi za tako nesto dati tolike pare, ne znam. Ja imam generaciju 5, i prezadovoljan sam, iako jedva da koristim 20% mogucnosti (ja i fitness ne idemo u istoj recenici)

Mapet
13-03-2021, 17:36
Provozao se po lepom danu do sida i adasevaca i nahvatao tele2 i aktivirao ecg. To je ja mislim najlakse od bg jer je autoput te je najbrze :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
13-03-2021, 18:52
Koristićeš ECG 2 puta i ćao ;)

Mapet
13-03-2021, 19:41
Vrlo verovatno :) ali kad vec imam a nije me mrzelo da se provozam sat tamo i sat nazad


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
13-03-2021, 21:11
Naravno...treba probati.

Didule
14-03-2021, 08:35
Provozao se po lepom danu do sida i adasevaca i nahvatao tele2 i aktivirao ecg. To je ja mislim najlakse od bg jer je autoput te je najbrze :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo da proverim. Dakle dovoljno je uhvatiti neku mrezu preko mobilnig, iz zemlje koja podrzava tu funkciju i onda se automatski moze aktivirati? Ne treba neki restore ili nesto slicno? I jos nesto. Jel ta aktivacija posle stalna ili moze da nestane? Kakva je situacija ako se redi restore?

josip122
14-03-2021, 09:25
Samo da proverim. Dakle dovoljno je uhvatiti neku mrezu preko mobilnig, iz zemlje koja podrzava tu funkciju i onda se automatski moze aktivirati? Ne treba neki restore ili nesto slicno? I jos nesto. Jel ta aktivacija posle stalna ili moze da nestane? Kakva je situacija ako se redi restore?

Tocno, samo ti treba mreza drzave u kojoj je podrzana opcija, aktivacija ostaje stalno i ne treba nikakav restore.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
14-03-2021, 09:32
E hvala ti. Znaci ako posle toga i radim neki restore sata ili telefona, ostaje aktivacija?

josip122
14-03-2021, 09:54
E to ti ne znam da li ostaje. Kada radis aktivaciju ne treba nikakav restore, sve sto trebas je uhvatiti neku mrezu iz drzave koja podrzava tu opciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvetkovic
14-03-2021, 09:55
Ja sam resetovao sat, nešto mi je delovalo da mi mnogo troši bateriju, kada sam odradio restore sve je bilo tu pa i ekg...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mapet
14-03-2021, 21:15
Samo da proverim. Dakle dovoljno je uhvatiti neku mrezu preko mobilnig, iz zemlje koja podrzava tu funkciju i onda se automatski moze aktivirati? Ne treba neki restore ili nesto slicno? I jos nesto. Jel ta aktivacija posle stalna ili moze da nestane? Kakva je situacija ako se redi restore?

Ja ti samo mogu potvrditi da je to tacno, sto se tice naknadnig restore jos nisam radio ali cu obavestiti kad budem odradio :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

f206
04-04-2021, 21:59
Aktivirao sam Blood Oxygen na AW6, os7.3.3, znam da pre nije moglo bez odlaska u roming. Neka proba neko ko nema aktivirano ovo. Za Ecg i dalje pise da nije dostupan za nas region.

sone888
04-04-2021, 22:41
Ja koliko znam uvek je moglo blood oxygen da se aktivira bilo gde..problem je samo sa Ecg-om


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Cvetkovic
05-04-2021, 08:31
Radio sam restore, radi EKG.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
05-04-2021, 08:56
Posle restore-a je proradio ili kako?

Cvetkovic
05-04-2021, 08:58
Izvini, nisam pročitao sve, nisam radio prvu aktivaciju preko restor-a, samo sam morao sve da restartujem i ponovo pokrenem pa htedoh da kazem da se jednom aktiviran ekg ne gubi sa naloga


Sent from my iPhone using Tapatalk

f206
05-04-2021, 23:18
Ja koliko znam uvek je moglo blood oxygen da se aktivira bilo gde..problem je samo sa Ecg-om


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ja sam probao u oktobru kada sam nabavio sat i tada nisam mogao da aktiviram. Od tada nisam pokusavao do pre neki dan...

varicak
06-04-2021, 10:25
Ne može ni BO2 bez mreže države gde je podržan tj. roaming.

Error974
06-04-2021, 20:43
Ja sam juce aktivirao bo2 na novom series 6. Telenor mreza u BG.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
06-04-2021, 20:53
Aj probaj jel možeš ovo da aktiviraš.

https://i.imgur.com/BJLESce.jpg

Error974
06-04-2021, 21:24
To ne moze ali bo2 je aktiviranhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210406/7633e738b269bd5c75d4f5f4e540a452.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

SaniBG
07-04-2021, 13:37
Jel mmože sada da se aktivira EKG na novom A1, bivši VIP ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
07-04-2021, 14:36
E ovo i mene zanima. Ajde neko ko je na ovoj mreži nek proba.

aw_snap
07-04-2021, 15:24
Za EKG je potrebna mreža u državi u kojoj je podržan.

Didule
07-04-2021, 19:56
A1 je austrijska mreža. Možda može preko njih. Neka proba neko ko ima watch i ko je njihov korisnik. Ako mu je već aktiviran ekg neka proba ovo što sam ja pitao u prethodnom postu.

aw_snap
07-04-2021, 22:47
Nema to veze, ali dobro.
I Telenor posluje u zemljama koje podržavaju EKG, pa ne može da se aktivira.

Didule
07-04-2021, 22:53
A da neko to Ipak proba umesto da nagađamo?

sekularac
08-04-2021, 00:52
Ja sam upravo probao. Može da se aktivira merenje saturacjje kiseonika, EKG ne može. AW6, A1 mreža. Doduše, ranije nisam ni pokušavao da aktiviram ni jedno ni drugo, pa ne znam jel ovo nešto novo.

Didule
08-04-2021, 08:51
@sekularac

Jel mozes da probas da li ovo mozes da aktiviras? https://www.isrbija.net/showthread.php/57712-Apple-Watch-aktivacija-ekg-a?p=742832&viewfull=1#post742832

miodrage
08-04-2021, 22:02
Ne moze. Samo na mrezi zemlje u kojoj je opcija podrzana... Znaci domaci Telenor ne moze, madjarski moze. Domaci A1 ne moze, austrijski moze.

jetblack
08-04-2021, 23:04
Aktivirao sam EKG malopre pomocu iPhone Backup Extractor, mora da se plati licenca $40, refund je 30 dana, mada su pisali u blogu da ne radi na novim verzijama iOS, watchOS. EKG app update ne prolazi, prijavljuje standardno da nije podrzan region. Ima prilicno gnjavaze kada se radi pomocu iPhone Backup Extractor, mora da se iskljuci Find My na telefonu i mora da se ponovo upari sat bez restore-a.

wifininja
09-04-2021, 00:03
Zar nije lakše provozati se do Šida ili Palića ;)

Mapet
09-04-2021, 00:06
Bukvalno :) mali izlet


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
09-04-2021, 08:57
Aktivirao sam EKG malopre pomocu iPhone Backup Extractor, mora da se plati licenca $40, refund je 30 dana, mada su pisali u blogu da ne radi na novim verzijama iOS, watchOS. EKG app update ne prolazi, prijavljuje standardno da nije podrzan region. Ima prilicno gnjavaze kada se radi pomocu iPhone Backup Extractor, mora da se iskljuci Find My na telefonu i mora da se ponovo upari sat bez restore-a.

Jel mozes neki link da ostavis do tutoriala kako se to radi?

Didule
09-04-2021, 19:50
Možda ću ovih dana da skoknem do Šida da aktiviram ovo za aritmiju. Jel može neko ko je išao tim povodom tamo da mi obeleži tačno lokaciju gde je uhvatio i koju mrežu, da ne bih tamo lutao bezveze? I jel dovoljno samo uhvatiti tu mrežu i aktivirati? Bez potrebe da se nešto reinstalira itd?

zabrljanje
09-04-2021, 20:39
Dovoljna je varijanta da se nakacis na mrezu zemlje gde je ta funkcija podrzana i ne moras da ukljucujes data roaming za to, nije potrebna nikakva reinstalacija da bi funkcionisalo.

Didule
09-04-2021, 21:05
Ok hvala. Mislio sam da mi neko obeleži tačno gde je uhvatio signal jer ne znam dokle dobacuje signal preko granice pa da ne lutam tamo ko ludak.

sone888
09-04-2021, 21:11
Uglavnom svuda uz granicu ima stranog signala tako da gledaj gde je tebi najblize pa kad stignes tamo pomeris se km levo desno i sigurno ces da nahvatas signal..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Mapet
09-04-2021, 21:57
Ja sam stao malo pre Šida na zadnjoj pumpi pored centra za azilante uhvatio tele-2 mrežu i završio tu sve


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
09-04-2021, 22:12
Ovde si bio? https://goo.gl/maps/pHPrpdRmxRjvdhML9

Mapet
09-04-2021, 22:36
Ne. Na autoputu malo pre izlaska Šid NIS Petrol - Adaševci
0800 008888
https://goo.gl/maps/QnkM8mmEhzpuEEZK6


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
10-04-2021, 09:03
E to mi je trebalo. Hvala.

Didule
11-04-2021, 12:20
Pozdrav iz Šida!:wave:

https://i.imgur.com/z8QpvO2.jpg
https://i.imgur.com/8TnhHwj.jpg

wifininja
11-04-2021, 12:21
Šid najposećenija Apple Srbija desetinacija ;)

nixysx
11-04-2021, 12:53
Meni je to bilo deaktivirano i sad ssm ukljucio, ali sam ga jednom aktivirao u Mađarskoj, pre dve godine https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/619d446a6fc0e0d4e64e93355141a85e.pnghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/ea886a7b447313888be8c6f8d79449e9.png


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

Joker
11-04-2021, 13:31
Da li Apple Watch SE ima opciju irregular rhythm?

high heart rate i low heart rate koliko znam ima.

zabrljanje
11-04-2021, 14:04
Ovde pise da radi

https://www.apple.com/om/watch/compare/

Didule
11-04-2021, 16:52
Šid najposećenija Apple Srbija desetinacija ;)

Bukvalno.:D Čudi me da neka agencija već nije organizovala turu Beograd-benzinska stanica Šid.:D

Btw ja sam ovde aktivirao, ako nekoga zanima. https://goo.gl/maps/VR9mTsJCXvDKPJAM6 NIS Petrol BS Šid

Baraba
12-04-2021, 10:00
SE nema merenje kiseonika i EKG:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210412/e5016c0c625935a06593e6336df1af6e.jpg

wifininja
12-04-2021, 10:02
Nema. Nema ni always on display ali mu ništa ne fali ;)

wifininja
16-04-2021, 10:54
Zna li neko šta je problem? Nije moj sat već od kuma pa pitam za njega. ECG radi ali mu ne pokazuje ništa u HR metrics.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210416/415d01e4a1366c67825bedd11315ef69.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210416/fcb5eae4b60e89fd7eaced958399afd5.jpg

Ovako je kada se uđe na HR METRICS

MajX
16-04-2021, 10:59
Mozda mu nije aktivirana usluga uopste?


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
16-04-2021, 11:00
Sve je aktivirano...ali ovo je HR...šta tu ima da se aktivira?

EDIT :

Rešeno. Problem mu je pravila app

https://apps.apple.com/us/app/heart-analyzer/id1006420410

zarko.vuksanovic
21-05-2021, 15:39
Ne. Na autoputu malo pre izlaska Šid NIS Petrol - Adaševci
0800 008888
https://goo.gl/maps/QnkM8mmEhzpuEEZK6


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam morao da dodjem do granice tek tada je uhvatio Tele2 mrezu i posle toga prosla aktivacija bez problema

AnaBG
24-05-2021, 20:44
Može li neko da mi tačno opiše proceduru aktivacije? I da li mogu pre toga normalno da koristim sat, pa naknadno, npr kroz par dana ili nedelja kada me put navede ka granici da aktiviram?

wifininja
24-05-2021, 21:28
Naravno da možeš normalno koristiti sat i bez EKG opcije. Kada budeš negde blizu npr CRO nakači se na neku njihovu mrežu i aktiviraj.

Didule
25-05-2021, 19:44
Jel zna neko sta se dešava kada se menja sat? Da li aktivacija ostaje zbog appleid-a, ili mora opet u Šid?

petarpetrovic
25-05-2021, 22:01
Ostaje ti aktivacija i za novi sat. Aktivacija se vezuje za Apple ID ako se dobro sećam

Didule
25-05-2021, 22:21
U odlično! Hvala.

flow
01-06-2021, 15:11
nikad se nisam gasirao na AW ,ali dobih na poklon AW se.1 nov ,bukvalno nov ...brzo sam se snasao ali i probudio u sebi zelju za novijim modelom makar se.3 da li ima nekog preteranog razloga sad trositi pare moje pitanje glasi?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Didule
01-06-2021, 15:49
Ja sam baš imao s1, pa prešao na s3. Naizgled izgledaju isto, ali je razlika je za mene velika. Prvo, mnogo je brži od s1 i to se baš primeti na svakom koraku. Čini mi se da je baterija bolja, što je možda i zbog procesora koji je energetski efikasniji. Imaš gps što može da bude korisno. I ono što je meni dosta bitno to su razgovori preko njega. Ima mnogo bolji i zvučnik i mikrofon. Sa s1 sam teško mogao da koristim u kolima ili na bučnim mestima, dok sa s3 mogu skoro svuda da ga koristim. Onda siri može glasom da se obraća dok na s1 samo tekstualno. Tako da sve u svemu po meni mnogo je bolji s3. Mada ako nemaš pare i s1 je i dalje odličan.

zrnkemiki
23-11-2021, 14:31
Drugari, jedno pitanje, mozda malo glupo. AW4 ima ECG, ali me interesuje, kada on nije aktiviran da li radi opcija merenja otkucaja srca?

MajX
23-11-2021, 14:39
Radi mjerenje pulsa normalno…


Sent from my iPhone using Tapatalk

sone888
23-11-2021, 15:59
Merenje pulsa radi svakako ali kao sto ne moze da se aktivira ecg kod nas tako ne moze da se aktivira ni “irregular heart rhythm”..sad ne znam na sta konkretno mislis..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

zrnkemiki
23-11-2021, 22:43
Mislio sam na merenje pulsa, hvala puno. :)

iLudak
09-12-2021, 17:34
Jedno pitanje, aktivitao sam ECG prosle nedelje na satu u Italiji, ako recimo prodam ovaj sat i uzmem novi da li mi se veze ECG uz Apple ID ili mi je potrebno da opet odem u neku od podrzanih zemalja da bi aktivirao?

petarpetrovic
09-12-2021, 18:19
Imaćeš EKG i dalje, ja sam aktivirao u Austriji pre 3 godine na Series 4 i kad sam uzeo Series 7 kod nas imam EKG i dalje, vezuje se za Apple ID a ne za uređaj

iLudak
09-12-2021, 18:31
Sjajno, hvala puno.

srda83
09-12-2021, 20:47
Ima li neki razlog zašto ne može ecg u svim zemljama?

petarpetrovic
10-12-2021, 03:08
Lokalni zakoni su najveća kočnica

zikicz
12-01-2022, 13:02
Ušao sam u roming da bih aktivirao ECG. Čekam da se nakacim na mrežu,ali i dalje sam na matičnoj. Odustanem,vratim se na svoju mrežu i vidim da je funkcija ECG aktivna. Uredno radi i beleži rezultate. Da li je moguće da je proslo bez rominga ili je ipak odradjeno na stranoj mreži,bez obzira sto nisam imao signal?

MajX
12-01-2022, 13:06
Da da, bitna je lokacija takodje


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikolaig
11-06-2022, 16:11
Ako imate jailbreak-ovan iphone sparen sa AW onda samo instlirajte ‘ECG Enabler’ app iz Cydia.
Ne znam da li je ovo neko vec pomenuo, ja nisam nasao, ako jeste slobodno brisite post.

Bg89
12-06-2022, 21:08
Evo me u grckoj, jel moze odande da se aktivira? Sat mi je prazan, pa da znam da li da pokusavam? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
12-06-2022, 22:22
Mozes i ovde ti je kompletna lista gde moze

https://www.apple.com/watchos/feature-availability/#branded-ecg

xerosoft
13-06-2022, 00:48
Ja sam aktiviro na kosovu


Sent from my iPhone using Tapatalk

torla
30-09-2022, 04:21
Imaćeš EKG i dalje, ja sam aktivirao u Austriji pre 3 godine na Series 4 i kad sam uzeo Series 7 kod nas imam EKG i dalje, vezuje se za Apple ID a ne za uređaj


ako se veze za Apple ID,
dali je neko voljan da mi aktivira ECG preko mog naloga, dam mu svoj nalog loguje se na tel i sat.
hvala, ako ima kakav dobrovoljac da testiramo i ovu opciju

DSA
30-09-2022, 09:21
Zvuci zanimljvo mada nisam siguran da moze ako nemas fizicki taj sat kod sebe

petarpetrovic
30-09-2022, 10:05
ako se veze za Apple ID,
dali je neko voljan da mi aktivira ECG preko mog naloga, dam mu svoj nalog loguje se na tel i sat.
hvala, ako ima kakav dobrovoljac da testiramo i ovu opciju

Moraš da si na “terenu” ako aktivacija ide prvi put na novom Apple ID

zikicz
30-09-2022, 14:31
ako se veze za Apple ID,
dali je neko voljan da mi aktivira ECG preko mog naloga, dam mu svoj nalog loguje se na tel i sat.
hvala, ako ima kakav dobrovoljac da testiramo i ovu opciju

Sve i da može.tesko da bih dao svoje podatke o Apple ID.

magistar0
25-08-2023, 15:20
Pa jel taj ekg na kraju radi u hr ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk

sone888
25-08-2023, 15:21
Radi, ja sam isao na granicu sa hr da ga aktiviram


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

magistar0
25-08-2023, 15:35
A tako znaci.Gledam sad popis zemalja al sam nasao popis od prije par godina i na tom nema hr.Sad ja jedva cekam da mi dodje ta ultra .


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikolastojanovi20
27-09-2023, 22:32
Kad je u pitanju ecg, ako uzmem novi sat i prenesem podatke sa starog na novi, da li automatski radi ecg ili opet moram da se konektujem na mrezu zemlje na kojoj je dostupan ecg? ako je neko probao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLudak
27-09-2023, 22:33
Radi ecg jer se aktivacija vezuje za Apple ID, bez brige.