PDA

View Full Version : Zamena stakla



DonPatroN
07-11-2019, 20:30
Ljudi pitanje, da li je neko skoro menjao staklo (ekran bez touch-a) ?
ispadne mi telefon danas i pukne staklo :/ touch radi normalno...
trebao bi da ga zamenim u nekom momentu pa me zanima okvirna cena toga.
hvala

Zivansi
07-11-2019, 21:31
Juce sam video na kp staklo za X i Xs za 2000 din. Dakle, samo staklo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zivansi
07-11-2019, 21:40
[QUOTE=Zivansi;717275]Juce sam video na kp staklo za X i Xs za 2000 din. Dakle, samo staklo.
https://m.kupujemprodajem.com/Mobilni-tel-Oprema-i-delovi/Apple-iPhone-Delovi/Staklo-za-reparaciju-ekrana-za-iPhone-X-68691888-oglas.htm#mhs0-1573155553073

Edit: ovo je bilo slucajno [emoji15]

MajX
08-11-2019, 01:53
Ali ovdje pise u napomeni da ne rade reparacijy vec menjaju cio ekran...


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
09-11-2019, 23:51
Pa ne rade reparaciju tvog ekrana jer to nije brz proces i pokreće se tek kada imaju količine dovoljne da bude isplativ proces. Ti dobiješ neki drugi ekran, koji je već repariran, a tvoj se reparira kasnije pa se prodaje nekom drugom.

DonPatroN
09-12-2019, 16:46
Cekaj bre polako. Meni traze za reparaciju neke silne evre, ovde je to 20e ?! o cemu se tu zapravo radi ?
Nosio sam telefon kod mog poznanika/drugara i on mi je rekao da ne moze da mi uradi kvalitetno reparaciju kod sebe u servisu i da ce me poslati dalje.
Proverim ja na drugim mestima i ista otprilike cena, a ovde je ova skroz druga prica...
Kada zamenim ne bih da se dalje zezam sa tim 100x nego da to bude kako treba.
@mikenzi kako se tebi cini ovo cudo od 20e? mislim na ideju toga i neki kvalitet. Naravno znam da nisi video i da ne mozes reci nista preciznije, ali ovako imas svakako najvise iskustva ovde. ima li ikakvog smisla menjati to ?
PS jasno je da je ovo sve cena samo za to staklo bez menjanja, tako da bice tu jos cena up ako oni uopste to menjaju.
Hvala svima

mikenzi
09-12-2019, 16:48
Ne bavim se ja reparacijom i ovo nije cena reparacije vec cena stakla za reparaciju. Reparacija podrazumeva rad skidanja ostecenog stakla i stavljanje novog. Za ovu cenu reparaciju moze samo neko koga dobro poznajes da ti uradi.

vdunic
09-12-2019, 23:12
Za te pare nece niko da mu uradi. Od iphone X pa na gore je to bas komplikovan proces. Gde prilikom vadjena lcd-a iz frejma lako puca ekran ili dolazi do ostecenja touch-a. Postoji masina uredjaj koji je na principu noza za vadjenje lcd-a iz frejma.

Tako da je to samo staklo sto se prodaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

sone888
09-12-2019, 23:32
Mogu samo da vam kazem da su mi za nov ekran za Xs trazili izmedju 350 i 370 evra sa zamenom..kazu da ne ispadne dobro kad se radi reparacija jer nije lcd i nece da rade odnosno garantuju za to..a u sustini i reparacija je oko 290e..da bi ste imali sa cim da uporedite reparacija ekrana za iphone 7 je 50e [emoji2357]..kad sam cuo za cene za Xs eno zena i dalje nosi sa pukotinom preko celog ekrana..ne smeta joj pri koriscenju..ko ce da da 350e za ekran za telefon..bolest


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

mikenzi
10-12-2019, 01:24
Pa to je cena originalnog ekrana u zvaničnoj proceduri u iStyle-u. Tako da nisu ti ništa dali. Da si pristao verovatno bi doneli kod nas, zamenili, uzeli tvoj ekran, reparirali, prodali....

sone888
10-12-2019, 09:56
Moguce, ne znam koja je prica ali toliko kosta [emoji2357]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro