PDA

View Full Version : ISP blokira sajtove



licpa77
16-10-2019, 22:36
Provjder je Supernova. Kada sam zeleo d kupim nesto od graderobe iz prodavnice u UK dobio sam sledecu poruku:
"Access denied
You don't have permission to access "http://www.next.co.uk/" on this server.
Reference #18.42d1402.1571252553.d93b9d0".

Kada se koristi druga mreza, drugi provajder sasvim normalno otvara stranice. Otvaraju se i kada se koristi VPN. Na razlicitim uredjajima je isto.Pristup je odbijen na nekoliko sajtova u UK, USA i Hong Kongu, mozda ih ima jos. Aplikacije prodavnica i hotela su instalirane ali ne mogu da se otvore. Prikazuje gresku.
Ja sam izgubio nerve sa korisnickom sluzbom a jos vise danas kada sam dobio mail (kopiran tekst):"Vas prigovor je prosledjen na visi nivo. Ocekujte poziv ovih dana".

Resetovao sam modem, svi parametri su normalno podeseni.

Da li neko ima slicna iskustva i koje je resenje? Hvala unared.

Cuksi
16-10-2019, 22:51
Mislim da to sajt blokira posto nije predvidjen za nase trziste. Meni se to desavalo i na mtsu i sbbu

licpa77
16-10-2019, 23:03
Prodavnice vrse dostavu za Srbiju. Ili, ako idem tamo izaberem i zakazem pick and collect sasvim normano preko drugog provajdera. Nemoguce da hotel blokira IP iz Srbije.

Da li je kod tebe sada u redu?

Cuksi
16-10-2019, 23:04
Pa ne znam meni se desavalo to uglavnom na americkim sajtovima. Nisam nista pokusavao jednostavno sam potrazio na drugom mestu.
A ovaj gore sajt sto si okacio ja sa sbb mogu da otvorim

licpa77
16-10-2019, 23:17
Pa da, drugi provajderi otvaraju sve stranice koje su mi bile potrebne sasvim normalno, dok supernova ne. Otvara samo sa VPN-om. Nesto je do ip modema,servera sigurno. Samo moram da sacekam da mi se javi neko sa "viseg nivoa" pa da se resi ak moze.

Hvala za odgovore.

licpa77
17-10-2019, 16:55
Nesposobniju korisnicku sluzbu i servisere na terenu ne sretoh niti sam cuo da postoje. Posle 4 dana i oko 30 mailova najavili se da ce doci da pogledaju (da se uvere ili sta god) da bismo samo konstatovali da je do glavnog sistema ne do opreme koja je stanu. Tako da digoh ruke a za sajtove koji su blokirani koristicu VPN.

kylle
17-10-2019, 17:28
Mislim da ti je najbrze i najbezbolnije resenje, iskljucivo za to instaliras Firefox Broweser na kompu i dodatak u njemu besplatan VPN SetUP VPN, izaberes UK lokaciju i otvarace sigurno.
Kad narucujes koristis to i ne brines, za sve ostalo koristis broweser koji si i do sad koristio.

licpa77
17-10-2019, 18:02
Sve sam probao sto je do mene pre nego sto sam kontaktirao korisnicku sluzbu i pre nego sto sam postavio pitanje ovde. Razlicite uredjaje, razlicite browser-e. Ni apple uredjaji ni android ni windows ne otvara sajtove. Nisu samo sajtovi u UK vec i u USA i konkretno the mira hotel u HK. Do provajdera je. A sta ce biti i da li ce otkloniti problem nemam pojma.

PS. Sada mi je javljeno da ne mogu da se otvore tj da je access denied i za zaru srbija ni aplikacija, bershka ni ikea Eto.

kylle
17-10-2019, 20:00
Jesi li probao predlog koji sam napisao?

licpa77
17-10-2019, 20:12
Da,da. Otvara. Napisah iznad da kada se koristi VPN na bilo koji browser sve je bez problema. Kada se koriste uredjaji na mrezi drugih provajdera sve je savrseno. Kada je bez VPN-a onda bude kao na screenshot.u.
Poludeh. Jos mi iz korisnicke sluzbe kazu moze da vam nestane struja pa da nemate internet uopste.Brojao sam do deset.

Cuksi
18-10-2019, 08:21
Da li je realno da su ti rekli ovo za struju ? U fazonu treba da si srecan kad imas internet i kad sve radi...

licpa77
18-10-2019, 14:31
Da, kunem se. App za snimanje razgovora se nije aktivirala, pa nemam snimljeno. Oni imaju. Okacio bih ovde. Jedva sam izdrzao brojanje u sebi. To mi je receno kada sam naglasio da se moze dogoditi da mi zaista zatreba bilo sta online hitno i da je vazno, pa da zakaze.

Inace jos je odbijen pristup odredjenim sjtovima, kako kod nas tako i inostranih, pa se korist VPN kada zatreba. Ponovo sam im pisao jutros i nema odgovora.

licpa77
18-10-2019, 18:38
Da li moze neko da preporuci psihologa ili psihijatra da me posavetuje kako reagovati razumno i bez posledica na moje zdravlje na ovaj mail koji je u prilogu screenshot-a?

Ko i kako se zaposljava, pa to je cudo jedno. A ja se jos nadam da ce se resiti problem.

f206
21-10-2019, 20:14
Imam isti problem,kod mene su u pitanju daljinski nadzor rada grejanja i netatmo podaci sa moje meteo stanice.Sutra cu da zovem da prijavim problem,ako vredi.

zabrljanje
21-10-2019, 21:28
Vidi da li imas CGNAT.

f206
21-10-2019, 21:33
3087130872Mislim da sam iza nata,ali i do sada sam bio pa mi je sve normalno radilo.

3087330874

zabrljanje
21-10-2019, 21:37
Napisi mail, ako si kod Telekoma, objasnis da ti treba zbog video nadzora i hoce da izadju u susret bez sa palcas fiksnu IP adresu.

f206
21-10-2019, 21:42
Supernova je u pitanju,bivsi kopernikus.

licpa77
22-10-2019, 17:27
Nesposobni su. Ne umeju ili ne komuniciraju kako treba. Danas je osmi dan od prve zvanicne reklamacije. Nista. Samo pisu gluposti. Korisnicka sluzba i podrska je nula. Nemam vremena zbog obaveza, a nema za sada nekih ozbiljnih posledica, inace bih otisao do njih.

licpa77
25-10-2019, 21:23
Tek danas, dvanaesti dan od prve zvanicne reklamacije, otvaraju se sve stranice koje su ranije bile blokirane. Dvanaest dana. Ni poziv ni mail od njih da provere ili da kazu sta nije bilo u redu, nista. Nadam se da je svima sada u redu koji su imali isti ili slican problem sa ovim provajderom.

f206
26-10-2019, 11:24
I kod mene sve radi od juce ujutru.