PDA

View Full Version : Otkljucavanje iz MTSa?



directx
23-09-2019, 09:47
Pozdrav ljudi,

Imam X koji je kupljen preko KP pre oko 2 godine (tad bio star 1 dan). Telefon je pre toga uzet u MTSu. Sad mu je istekla garancija i ugovorna obaveza, pa me interesuje da li neko moze tacno da mi kaze koja je procedura otkljucavanja telefona posto nista ne mogu da nadjem na netu?

Hvala,
Pozdrav!

mikenzi
23-09-2019, 10:17
Osoba koja je potpisala ugovor može da traži otključavanje. Ti ne možeš.

Yikwo
23-09-2019, 12:04
I ja imam slicnu situaciju, a jel postoji mogucnost da se kesira mtsu?
Ili bilo kako drugacije da bude simfree (bez r sima)


Sent from my iPhone using Tapatalk

directx
23-09-2019, 22:12
Kod mene je samo malo drugacija situacija, telefon koji je uzet u MTSu je reklamiran pre nekih 2-3 meseca u iStyle-u. Nakon toga sam iz iStyle-a dobio drugi telefon bez ikakvih papira, kutije ili bilo cega. Da li to znaci da i dalje mora ta osoba da ide u MTS da podnosi zahtev za otkljucavanje, iako sto fizicki to nije taj uredjaji ili sta se desava u toj situaciji? Ili treba da kontaktiram iStyle?

zabrljanje
23-09-2019, 22:42
iStyle nema veze sa tim. Pravilo je da se uvek dobija zamenski telefon koji je zakljucan na istu mrezu na koju je bio i reklamirani telefon. U tom slucaju se isto obracas operateru kod koga je i uzet telefon.

mikenzi
24-09-2019, 08:52
Tehnički da pojasnim, telefon koji stiže kao zamena je 'tabula rasa'. Prilikom prvog uključivanja i povezivanja na Wi-Fi sve informacije sa originalnog telefona prebacuju se na novi uređaj automatski (mreža, da li je zaključan ili ne, garancija, datum prve aktivacije, itd).

kylle
24-09-2019, 12:32
Zanimljiva informacija.
Znaci cak i vas zamenski ga komp zakljuca da bude “istih ogranicenja” kao sto je bio?

mikenzi
24-09-2019, 12:36
Ograničenja ili sloboda, zavisi ko je gde kad kupio.

directx
24-09-2019, 16:24
Hvala svima na odgovorima, posto to mora da uradi ta osoba koja je potpisala ugovor, a u mom slucaju to nije moguce. Da li je neko probao mozda ove online usluge za otkljucavanje? Vidim da ih Macworld ne preporucuje, ali jesu testirali 2 provajdera ovakvih usluga. Konkretno, za moj telefon je izbacio 25 i 30e cenu za otkljucavanje, sto uopste nije mnogo s tim da ne mogu da nadjem prvog vlasnika...

mikenzi
24-09-2019, 16:27
Probaj jer je to super cena. Inače je unlock u Srbiji mislim oko 100€

Boletinho
24-09-2019, 16:32
Mikenzi,sta se desava ako ja kupim vec otkljucan ajfon preko ovog servisa za otkljucavanje,isti taj ajfon u garanciji rrklamiram,da li ce i taj zamjenski biti otkljucan ili zakljucan na maticnu mrezu originalnim telefona koji rrklamiram?

directx
24-09-2019, 16:36
Da li je neko mozda vec koristio, da li mozda ima neki servis po preporuci?

igoce
24-09-2019, 16:48
Ja koristim svoj stari iphone aktiviran sa R-sim karticom vec godinu dana, kupio sam R-sim za aktiviranje iphone-a zakljucanog na Telenor mrezi, da bih ga koristio na MTS-u, i vec godinu dana radi sve kao sim free, palim-gasim, 4g ... nema nista da se ukucava poziva 112 kao na starim Givey karticama, bukvalo se jednom odradi proces i sve radi, samo nisam radio restore i dizao verziju softvera ... treba samo proveriti da li je neki prodavac proverio da li radi sa iOS 13. Menjao sam cak i vise kartica i od vise provajdera (nase i ruske sim) i samo se zamene sim kartice i radi sve, nadje odmah mrezu ...

mikenzi
24-09-2019, 18:12
Mikenzi,sta se desava ako ja kupim vec otkljucan ajfon preko ovog servisa za otkljucavanje,isti taj ajfon u garanciji rrklamiram,da li ce i taj zamjenski biti otkljucan ili zakljucan na maticnu mrezu originalnim telefona koji rrklamiram?

Uglavnom bude zaključan.

djetk0
24-09-2019, 21:30
Mikenzi,sta se desava ako ja kupim vec otkljucan ajfon preko ovog servisa za otkljucavanje,isti taj ajfon u garanciji rrklamiram,da li ce i taj zamjenski biti otkljucan ili zakljucan na maticnu mrezu originalnim telefona koji rrklamiram?Zaključan.

Ja sam kupio "simfree" posle restore-a se opet zaključao na srpski telenor...
Pa sam reklamirao u radnji dje kupih, pa su ga opet otkljucali.

rikee
24-09-2019, 22:56
Ja koristim svoj stari iphone aktiviran sa R-sim karticom vec godinu dana, kupio sam R-sim za aktiviranje iphone-a zakljucanog na Telenor mrezi, da bih ga koristio na MTS-u, i vec godinu dana radi sve kao sim free, palim-gasim, 4g ... nema nista da se ukucava poziva 112 kao na starim Givey karticama, bukvalo se jednom odradi proces i sve radi, samo nisam radio restore i dizao verziju softvera ... treba samo proveriti da li je neki prodavac proverio da li radi sa iOS 13. Menjao sam cak i vise kartica i od vise provajdera (nase i ruske sim) i samo se zamene sim kartice i radi sve, nadje odmah mrezu ...

Ja sam upravo telenorov X digao na 13.1.... i nijednu verziju nisam preskocio, a bio sam i na bet izvesno vreme... Rsim odradio posao kao bombona

bobanbg9
25-09-2019, 10:12
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190925/c44be51125cffefb21676d895fb19e14.jpg

Zivansi
25-09-2019, 11:31
Garant r-sim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

igoce
25-09-2019, 11:50
I ja isto kontam, da donesu ljudi kod njih iphone i odrade sa Rsim i kazu musteriji evo ga otkljucan je, sta zna prosecan korisnik ili oni sto hoce samo da budu "vidjeni" sa zagrizenom jabukom na stolu i jer ga nose jer je to u trendu, sta oni urade sa telefonom, prosecan korisnik ni ne zna za Rsim metode i retko rade update softvera, a i ako urade kazu donesi opet resicemo besplatno ...

zikicz
25-09-2019, 12:05
Svaki prosečan korisnik iPhone,a znam ih puno,redovno radi update iOS-a. Kad ih pitam zašto to rade,kažu da je zato sto je ponudio. Odrade bez razmišljanja.

sone888
25-09-2019, 13:38
Evo ja sam prosecan korisnik iphone-a..samo prvi iphone nisam imao, uradim jailbrake kad je moguce dok mi ne dosadi pa onda update-ujem na novi ios kad izadje, koristim ga za svakodnevne gluposti kao i svi drugi ljudi, kao sto bih koristio i samsung ili huawei, jedino sto mi se svidja je sto je iphone stvarno pouzdan i sto mi se ni sa jednim modelom nije desilo da je zaglupljivao i da je kocio ili bilo sta drugo, radi isto od kako ga upalim dok ga ne prodam (uglavnom godinu dana nosim jedan model). Da, posto pratim ovaj forum vec 8,9 godina znam sve sto se desava sa apple uredjajima pa ne bi mogao neko da mi uvali kopiju ili da mi da rsim kao varijantu otkljucavanja ali moje pitanje je sta to vi radite sa vasim telefonima pa niste prosecan korisnik..programirate preko njih? Ako nesto trgujete ili radite posao preko iphone-a i vi ste prosecan korisnik kao i bilo ko drugi na svetu..pozz

Edit: I da, molim vas, to spominjanje da neko uzima jabuku da bi je stavio na sto u kaficu je bzvz stvar, i drugi telefoni su skupi i postoji hiljadu drugih stvari ako neko zeli da pokaze da ima lovu.. [emoji4]

zikicz
25-09-2019, 13:49
Prosečan korisnik ne radi JB. Oni koji ga rade,imaju više znanja od prosečnog korisnika.
Prosečan korisnik ne zna da napravi Apple ID,već traži pomoć od drugih.
Prosečan korisnik ne zna šta je app store i da ga Srbija nema.
Prosečan korisnik ne posećuje forume.
Prosečan korisnik ne instalira beta profile,niti zna šta je to.
Eto,ovako na prvu loptu.
Znaci da ni ti nisi prosečan korisnik,niti većina na ovom forumu.

lowzyyy
25-09-2019, 14:08
Znaci rsim kartica funkcionise i dalje? Jedno vreme sam hteo da kupim telefon sa njom ali je bilo price da ne funkcionise i tada sam odustao.
Je l ima neke limite ili radi sa svim telefonima i iosima?

rikee
25-09-2019, 15:17
Limit je da ne sme da se resetuje ili radi restore dok nemas karticu koja otkljucava aktuelnu verziju iOS-a

Zivansi
25-09-2019, 16:57
Cal ti je fizicki potrebna samo oko prve aktivacije, posle toga se koristi bez nje, samo ubacis sim koji zelis i vozi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

p.pera
26-09-2019, 19:12
Ne mogu da nađem temu pa se izvinjavam unapred.Preko kog sajta proveravate da li je sim free ili ne.

nulled
06-02-2020, 13:53
MTS ne moze da otkljuca telefon pre isteka ugovora cak ni za novac, ja sam danas zvao, kazu da idem u neki servis :D

zabrljanje
06-02-2020, 13:59
Sigurno mogu a drugo je pitanje da li zele i hoce da to odrade.
Pricam iz licnog iskustva. Ovo je pogotovo tacno ako je telefon isplacen na rate i pre isteka ugovorne obaveze.

zikicz
06-02-2020, 14:15
Tacno kao sto kaze @zabrljanje. Ako je tel isplacen,a ugovorna obaveza traje,moraju da ga otkljucaju. Isto je i kod mene bilo.

flow
06-02-2020, 14:25
mogu 100% ,iz licnog promera pricam...sad je samo pitanje da li hoce ili nece


edit:meni su iXs otkljucali posle par meseci...budi uporan...

milos.aralicak
06-02-2020, 14:56
MTS ne moze da otkljuca telefon pre isteka ugovora cak ni za novac, ja sam danas zvao, kazu da idem u neki servis :D

ako nekom zatreba otkljucavanje za MTS ili Telenor neka se javi na private da ne sirimo dalje bas :( sve bude zavrseno isti dan.
Sa ugovorom ili bez ugovora bez papira itd.

nixysx
25-07-2020, 19:48
Kako danas radi R-SIM i ti ostali? Svaki iPhone mi je bio sim free, sada bih kupio jedan zaključan što mi nije problem. Ali uvek kada putujem i idem van Srbije, ubacim drugu karticu na taj neki vremenski period. Pa me interesuje da li bi R-SIM ili šta god poslužio sutra dan za te stvari?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

3gs
26-07-2020, 08:09
Druze imao sam
Sad poslenji rsim 15plus
Ne bih ti savetovao
Tojest radi to super ako uspes da ga aktiviras
Kad izgubi mrezu tipa u liftu bacao me na aktivaciju...

Ako je sim free skuplji do 50ak evra
Stisni se malo pa kupi kad skupis novac


Sent from my iPhone using Tapatalk