PDA

View Full Version : Jailbreak-ovan touch 2g 2.2.1 firm. sta nakon reinstalacije XP-a?



marko_breee
09-01-2010, 18:26
Uradio sam jailbreak na pomenutom ipod-u, i instalirao mobileinstallation patch preko cydia-e da bih mogao da uradim sync crack-ovanih (ipa) aplikacija preko iTunes-a. Sve je radilo savrseno sve dok mi XP nije poludeo...doslovno... Morala je reinstalacija da se uradi i samim tim i iTunes-a. iTunes mi, medjutim, sada ne dozvoljava da crack-ovane (ipa) fajlove ubacujem u library, sto je bila situacija i pre jailbreak-a (koliko se secam).... da li neko zna da li moram da skinem bilo koju app sa iTunes-a i uradim sync (kao sto je procedura nakon jailbreak-a i mobinstall patch-a) da bi se opet mogli koristiti crack-ovani (ipa) fajlovi...ili mora opet jailbreak ceo da se radi? Ipod radi normalno, mobinstall. patch je i dalje na njemu (instaliran) i ranije instalirane app rade normalno...

Molim da mi se ne objasnjava instalous i nacin za instaliranje direkt na ipod jer me ne interesuje previse...tj. nemam stalnu mogucnost wireless-a

Hvala unapred....

Satyr
09-01-2010, 19:43
s obzirom da su sad skoro sve aplikacije apdejtovane da rade na min 3.0 FW, najbolje ti je da i ti stavis min 3.0 FW, uradis jailbreak red sn0w-om, instaliras appsync 3.0 i stavis instalus dok jos postoji, sve ostalo ce da radi kako treba

edit: ili mozes da ga jednostavno preko iTunesa apdejtujes na 3.1.2, jailbreak sa blackra1n-on i stavis appsync 3.1



MOD EDIT: Ovo bi trebalo da obavi posao.

marko_breee
10-01-2010, 22:51
Hvala na odgovoru. Znam da vecina aplikacija radi na 3.0 ali i dosta radi na 2.2.1 a vec sam uradio jailbreak pa rekoh da ga iskoristim do maksimuma..:) Inace kakva je procedura kod preuzimanja 3.0 FW?

Satyr
10-01-2010, 22:54
ma stavi 3.1.2
samo uradis restore u iTunesu, skines novi FW (automatski ce ti ponuditi da to odradis) i gotovo

blackra1n skines, imas linkove svuda po forumu, jailbreak traje 1-2 minuta, instaliras cydia i mozda rock
posle kad to odradis u cydia nadjes appsync 3.1 (appsync aka mobileinstalation patch, ali za 3.1)
dalje valjda znas, ako bude nekih problema javi :D
srecno

marko_breee
11-01-2010, 21:41
Hvala druze.... jedino koliko sam shvatio, za 3.0 moram da izdvojim oko 5$, sto nije neka lova...ali ne znam kako da izvrsim tu transakciju, jer traze visu i jos neke kartice koje su malo redje kod nas a i kada se prvi put kacis na iTunes od ponudjenih zemalja nema Srbija (ne znam da li je to vazno)....cini mi se, takodje, da ne moze preko pay-pal-a da se placa...

Satyr
11-01-2010, 22:21
aha, sad cemo i to da sredimo ;)

http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
ovde ces naci firmware za ipod, skines ga
kad to odradi prikljucis ipod na itunes>dris shift i kliknes restore>nadjes .ipsw (fw fajl)>open/ok>pustis da odradi posao(traje oko 10 min)>blackra1n

marko_breee
12-01-2010, 04:42
Ej, samo jos jedna stvar....naporan sam, znam:)... ja sam odradio jailbreak preko quickfreedom-a (ne znam koliko si upoznat sa ovim programom)...morao sam da napravim custom firmware 2.2.1 za 2g (preko tog programa) i na isti fazon (shift+restore->custom firmware) sam ga instalirao ali dok je ipod bio u DFU modu... e sad pitanje: jel moram da odradim obican restore prvo, ili mogu odmah da instaliram 3.0 iako je jaibreak-ovan... ako moze odmah da se instalira da li moram da ga stavljam u DFU opet pa shit+restore->3.0 FW ili bez DFU moda...

Inace vidim da se ti potpuno uzdas u blackrain kao i gomila ljudi ovde na forumu, a ja kada sam radio jailbreak citao sam po netu da je najbolje (uglavnom) da radim preko quickfreedom-a ili redsnow-a...inace QF (po sopstvenom iskustvu) je radjen za debile koliko je detaljno opisano....takodje se dobija instaler i cydia automatski....kakva je situacija sa blackrain-om???

Hvala unapred;)

iJova
12-01-2010, 17:58
Marko, stavis mu 3.1.2(skines ovaj sto ti je Satyr dao).
Kada proces zavrsi skines i ra1n(www.blackra1n.com) i pokrenes ga. kliknes na "make it ra1n" dugme onda ce ti 2min jailbreakovati iPod. posle samo treba da udjes u blackra1n.app na iPodu i da instaliras cydiu i imas fino jailbreakovan iPod!

Ps. za instaliranje Cydia-e ti treba Wi-Fi... :)

marko_breee
12-01-2010, 23:00
Ma jasno mi je sve oko jailbreak-a... i ovaj ipod koji koristim je jailbreak-ovan..nego me interesuje za ovaj restore na 3.0 ili 3.1.2 da li treba biti u DFU modu ili ga samo kacim i shift->restore->FW...posle cu nekako odraditi jailbreak....

Satyr
12-01-2010, 23:04
Inace vidim da se ti potpuno uzdas u blackrain kao i gomila ljudi ovde na forumu, a ja kada sam radio jailbreak citao sam po netu da je najbolje (uglavnom) da radim preko quickfreedom-a ili redsnow-a...inace QF (po sopstvenom iskustvu) je radjen za debile koliko je detaljno opisano....takodje se dobija instaler i cydia automatski....kakva je situacija sa blackrain-om???

Hvala unapred;)

Installer se vise ne koristi, a ti lepo stavi 3.1.2 tako sto ces prvo skinuto preko onog linka, posle toga shift + restore i uraditi jailbreak blackra1nom
quick freedom sam samo cuo da postoji, ali nikad ga nisam koristio, moj savet ti je blackra1n...

wifi ako nemas kuci, imas internet parkove, a i sad sve vise kafica ima wifi, tako da je najbolje da odes negde, narucis limunadu ili caj (oni su najjeftiniji :D) i picis na netu

edit: mislim da DFU nije obavezan...
u sustini ne mozes se zeznuti, restore uvek sve resava

marko_breee
12-01-2010, 23:14
Ej hvala ti....a sto se tice wi-fi opcije...tu je uvek komsijin wireless ruter :)

iJova
12-01-2010, 23:37
Eto, problem resen, ako nesto zezne javi nam se, tu smo da pomognemo :)