PDA

View Full Version : Povezivanje laptopa i externog monitora



DonPatroN
21-06-2019, 15:35
Poz drugari,
imam problem sa povezivanjem laptopa (dell xps 13 9360) i monitora. ne prepoznaje externi monitor nikako. probao sam da obrisem i instaliram drajvere nista. menjao hdmi kablove nista.
Povezano je usb type c na hdmi .
mozda neko ima neko resenje za ovaj problem ?

rikee
21-06-2019, 17:44
Anker [emoji16]

miodrage
22-06-2019, 15:06
Da li imas drugi nacin da povezes taj monitor? Probaj sa nekim drugim monitorom na ovaj nacin da povezes komp. Ako to uspes, onda je do ove konekcije, i treba videti koji deo stuca.
Teoretski: kabl, portovi, driveri i to otprilike ide tim redom.

Boletinho
23-06-2019, 11:36
Ja sam svoj lenovo thinkpad T470s povezao samo hdmi kablom,jednostavno da jednostavnije ne moze biti :)
Pokusao sam i usb type c na hdmi i to je proslo isto kao i samo hdmi :)
Prije toga sam skinuo drajvere preko lenovo live update i sve sljaka kao podmazano :)

miodrage
23-06-2019, 13:23
Ja sam dok sam imao Surface Pro 4 do pre 2 meseca povezao sa jednim monitorom preko miniDP-HDMI-DVI, a drugi preko USB-a pa na eksternu graficku, i to je sljakalo. Setup nije bio skroz jednostavan ali radilo je lepo.
Sada sam uzeo Dell 5490 i ovaj jedan monitor je povezan na VGA, a drugi HDMI-DVI (prastari monitori, a zao mi da ih bacim, jer jos rade lep posao). Setup je bio prikljuciti kablove i gotovo.

Cuksi
23-06-2019, 23:59
Zar nije na novom windowsu kad povezes preko hdmi jedino potrebno win key + P i to je to izaberes ekran

miodrage
30-06-2019, 15:05
win+p ti otvara samo extend meni. A ako imas vise od jos jednog monitora onda moras da setupujes koji je levi, desni, gornji, donji (zavisi kako su ti postavljeni). Takodje, imas dodatna podesavanja za rezoluciju svakog monitora posebno i sl. :D Ima malo igrarije, ali vredi

Cuksi
01-07-2019, 08:29
znam to nego sam shvatio da hoce samo sliku da prebaci :D

DonPatroN
02-07-2019, 13:55
Nije do monitora, probao sam i drugi monitor. moracu da probam sa drugim kablom, verovatno je do toga. ipak je ovo low cost cable...
dirveri su instalirani svi. Hvala svima


PS. koji kabl koristite, treba mi preporuka (usb type c to HDMI).