PDA

View Full Version : Airplay performanse



kicba
12-05-2019, 00:01
Pozdrav,

Ruter je udaljen na pola metra od apple tv-a 4k i prilikom pustanja videa em radi malo sporije, pa nekad stane, pa nastavi itd...
Uglavnom ne radi bas dobro.

Da li je imao neko probleme i kako ih je resio?


Interesuje me i kako vam radi EON?

SG999
12-05-2019, 00:18
Jel si probao lan kablom? Pola metra nije mnogo?

kylle
14-05-2019, 11:05
Prvo sa kog uredjaja na koji uredjaj saljes.
da li je Mac na Apple TV ili je iOS na ATV?

Drugo zavisi od brzine neta koju imas.

Meni npr. Eon stream radi lepo bez se kanja, sa Mac-a nekad zna da pukne pa opet proradi preko iPhona-a sve bez problema.

kicba
14-05-2019, 12:53
Pustam video klip koji mi je na hddu sa iMaca.
Pustam sa iPada i isti slucaj.

Ne radi kako treba.

Valjda brzina internet protoka ne bi trebala da ima veze? Inace imam 20Mb/s.

kylle
14-05-2019, 18:58
Prvo sa kog uredjaja na koji uredjaj saljes.
da li je Mac na Apple TV ili je iOS na ATV?

Drugo zavisi od brzine neta koju imas.

Meni npr. Eon stream radi lepo bez se kanja, sa Mac-a nekad zna da pukne pa opet proradi preko iPhona-a sve bez problema.

Iskreno mislim da je bas do toga jer meni je bilo isto oko 20 i znalo je da secka. Sad imam mnogo brzi net i nema greske.

kicba
14-05-2019, 19:23
Ali brzina strimovanja sa necega na apple tv ne ide preko interneta. I kad ti internet ne radi ti mozes da pustis sa svog telefona/racunara na apple tv. Do same konekcije/mreže između rutera i apple tv-a je.
Ja imam telekomov ruter (adsl).

kylle
14-05-2019, 21:19
Ja pricam iz mog iskustva, gde je i kako radilo.
Svakako ako imas pozajmi mozda od nekog drugi ruter pa probaj, ako nisi radio update probaj to, ne znam sta drugo..

kristianmarkovic
15-05-2019, 00:37
Probaj da prevaciš wifi sa 2.4 na 5 Ghz ako imas tu opcoju. Garant je problem u ruteru, odnosno u nekom podešavanju. Brzina neta nema veze sto posto.

Rookie
16-05-2019, 04:30
Mogu li ja da pitam za atv2 zasto mi sa filmotopie ili gledalice ne daje prevod kad radim cast?!

hvala