PDA

View Full Version : Aktiviranje iMessage/FaceTime



Elmir
22-03-2019, 23:33
Pozdrav svima!


Da li neko zna zbog čega ne mogu da aktiviram iMessage i FaceTime


Slučaj je ovakav:


Na početku dobijem poruku: your carrier may charge for sms messages used to activate imessage


Kada kliknem "Ok" ako imam kredita onda mi oduzmu pare a iMessage se i dalje ne aktivira, i onda nastavlja da mi oduzima pare sve dok ne uzme sve. Ponekad dobijem poruku "An error occured during activation. Try again.


Dok kada nema para, kada kliknem "Ok" piše samo "Waiting for activation..." i nakon nekog vremena "Acctivation unsuccessful"


A kada kliknem "Cancel" piše da je aktivirano al ništa ne funkcioniše... još uvek imam opciju da šaljem samo SMS poruke.


Hvala!

Conquer
23-03-2019, 01:13
Udji u podesavanja za poruke i vidi sta ti je oznaceno pod “Send & Receive”? Oznaci broj telefona ako imas ponudjen,isto to uradi i za FaceTime.

Elmir
23-03-2019, 01:17
Broj telefona nije ponudjen samo e-mail. I to u slučaju kad na poruku "your carrier may charge for sms messages used to activate imessage" kliknem Ok i uzme mi nešto novca, inače bez toga opšte ne vidim "Send & Receive".

Conquer
23-03-2019, 01:29
A koji operater je u pitanju? Iskljuci iMessage i FT,odradi reset pa ukljuci ponovo.
Ako opet nece,idi u podesavanja pa klikni na apple id > name,phone numbers,email i tu dodaj broj telefona.

bbrks
23-03-2019, 10:19
Operater je problem. Kao sto je i bilo mnogo puta ranije....

Elmir
23-03-2019, 11:50
Operater je IPKO (slovenija), međutim, mnogi aktiviraju iM/FT na istom operateru bez problema. Inače je odrađeno sve što si gore naveo, čak je urađen i reset celog tell, opet ništa. :/

Elmir
23-03-2019, 18:46
Samo da kažem: Uspeo sam da aktiviram iM/FT... stvar je bila u tome što je za aktiviranje bilo potrebno nešto kredita. Dakle, kad dobiješ poruku "your carrier may charge for sms messages used to activate imessage", logično, potrebno je kredita da bi aktivacija bila uspešna.

Međutim, sada se javlja novi problem, a to je: Koliko god kredita ima malo po malo potroši se samo od sebe. Da li neko zna u čem je fora?

zikicz
23-03-2019, 20:35
Vrv ti sam aktivira FT i imsg.Mozda da uradis reset mreznih podesavanja i onda da ponovo aktiviras.

s a l e
23-03-2019, 23:26
Pri aktivaciji salje sms na UK broj. I telefon biri na netu. Inace mts taj sms nije naplacivao nakon nekog haosa koji su imali sa carrier bundle, pa se gubila aktivacija nakon svakog restarta telefona... a vidim telenor naplacuje ~15 din kao standardni medjunarodni sms.

f206
02-05-2019, 21:59
Mts mreza,ft i imess ne rade na broj(ne uspeva aktivacija),na email radi...sve probano,restore bez vracanja bekapa,odjava-prijava aple ida,iskljucivanje i ukljucivanje im i ft i nista ne pomaze! Sta raditi?
Zamenjena i kartica u mtsu i opet isto.:brickwall:

Conquer
02-05-2019, 22:06
Apple id>name,phone numbers,email>dodaj broj telefona ako nema.

f206
02-05-2019, 22:28
svuda ima broj tel

s a l e
02-05-2019, 23:27
Da li je prepaid ili postpaid? Da li ima kredita ili neki limit za potrosnju van paketa? Na MTS se nije placala ta poruka kada su zeznuli carrier bundle. Vidim telenor je naplacuje kao medjunarodni sms, jer telefon salje poruku na +44...

Instaliraj Apple support app, pa vidi na chat/zakazi poziv https://itunes.apple.com/us/app/apple-support/id1130498044?mt=8

Apple ID > iCloud, FT, iMess...

f206
02-05-2019, 23:55
Postpejd je u pitanju...poziv nije moguc zbog jezika...cet mozda uz gugl prevodilac,postoji li neki drugi nacin kontaktiranja aple podrske? Neki mail da im posaljem sa opisom problema?

swimmer
03-05-2019, 00:08
Pre ce biti da je do mts-a. Povratne poruke sa apple servera iz irske su opet blokirane tj tretirane kao spam. Resice to za par dana, nije im prvi put. Strpi se malo

s a l e
03-05-2019, 01:21
https://support.apple.com/en-us/HT201422

f206
03-05-2019, 10:18
^
Hvala


Pre ce biti da je do mts-a. Povratne poruke sa apple servera iz irske su opet blokirane tj tretirane kao spam. Resice to za par dana, nije im prvi put. Strpi se malo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vec 10 dana ne moze da se aktivira

Bakki
02-08-2022, 12:34
Da li još neko ima problema sa aktivacijom iMessage/Facetime na MTS-u?

Vratio se juče s odmora, tamo mi je MTS linija bila ugašena i koristio sam grčku karticu.

Ponovo aktiviram liniju (eSIM je u pitanju), i neće da se aktivira iMessage/Facetime... Pojavi mi se ono standardno da će biti nešto naplaćeno za aktivaciju, i nakon toga mi stoji "Waiting for activation", onaj krug se vrti pored MTS-ovog broja... i ništa. Probao nekoliko puta, aktivirao/deaktivirao liniju... Taj broj mi je upisan tamo u AppleID sekciji regularno. Zvao i MTS, kažu nema zabrana nekih. Na istom telefonu imam i Yettelov broj (kao fizički SIM) i tu je aktivacija prošla odmah.

s a l e
02-08-2022, 13:41
Probaj da iskljucis, restart telefona i onda ponovo da aktiviras

Bakki
02-08-2022, 13:48
Ma sve probao, ni da čuje.

s a l e
02-08-2022, 13:50
Onda cimaj MTS. Povremeno im ne rade te poruke. Jednom su mi naplatili svaki pokusaj. Kasnije su ukinuli naplatu kada je jednom bio problem pri svakom reatartu telefona

Bakki
02-08-2022, 14:27
Zvao ih već danas. Taj iz podrške kaže da nikakvih blokada nema i da bi, kao, trebalo da radi. Još mi na kraju preporučuje da odem na sajt ww.iphone-srbija.com.

zabrljanje
02-08-2022, 16:53
Moguce da su opet inteligentno ubacili aktivacione poruke za iMessage u spam, to im reci. Sigurno ce to negirati, ali samo neka provere i iskljuce to filtriranje.

Bakki
02-08-2022, 17:16
Izgleda da je neki dublji problem.

Kad mi je linija na 4G, onda prvo dobijem onu poruku da će aktivacija biti naplaćena itd., i posle toga se ništa ne dešava, samo se vrti i piše "Waiting for activation".

Međutim, kad prebacim tu liniju na 3G, onda gotovo odmah dobijem poruku da aktivacija nije uspela. Znači, izgleda kao da iPhone uopšte i ne može da pošalje poruku sa zahtevom za aktivaciju i izbacuje grešku.

Možda u vezi s tim što koristim eSIM, pa se tu nešto poremetilo. Možda su sjebali opet Carrier Bundle, ko bi ga znao. U podešavanjima za tu liniju je dobro podešen APN (grpswap itd.).

s a l e
02-08-2022, 17:43
Samo moras biti na netu dok to pokusavas da aktiviras. Pitaj @applesupport na TW

Bakki
02-08-2022, 18:05
Na netu sam sve vreme. Probao i preko kućnog neta, i preko Yetellovog neta na glavnoj liniji. Chatovao sa UK Apple podrškom pola sata, kažu kod njih je u redu. Hteo je da eskalira do nekog višeg advisora, ali nije bilo nijednog slobodnog za "moj region" (pitam se dali uopšte imaju advisore za "moj" region, koji god to bio), pa kao da probam kasnije.

zabrljanje
02-08-2022, 18:20
Nisi jedini na MTS-u sa tim problemom aktivacije iMessage i cim to nije i kod presotala dva operatora, onda je garantovano do njih.

s a l e
02-08-2022, 18:30
Pogledajte u listingu da li telefon salje sms na taj broj

Bakki
02-08-2022, 20:34
Imam u listingu gomilu stavki ovog tipa:

31550

God Ra
03-08-2022, 12:28
I kod mene isti problem kao kod tebe.

Vratio se sa odmora i nece da ukljuci iMessage,isto mts i esim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bakki
03-08-2022, 15:43
E pa dobro, makar smo to onda razjasnili.

Slepci MTS-ovski. Piši im na [email protected], sa napomenom da i drugi korisnici imaju isti problem i da proslede nekom ko to može da reši na njihovoj strani. Ja sam im već pisao.

dzenopoljac
03-08-2022, 15:48
Ja bih ih “prozivao” po Twitteru dok ne odlepe.

God Ra
03-08-2022, 18:06
Kazu da ova usluga nema veze sa njima i da se obratimo Apple -u


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bakki
03-08-2022, 18:52
Debili raspali. Ti na prvom nivou podrške su najgori, najpreče im je da ti pošalju generički odgovor i otkače te.

Insistiraj da otvore tiket i proslede slučaj nadležnim kolegama. Mene su posle celog dana dopisivanja na kraju terali da odem u poslovnicu, da "kolege provere". Nakon što sam video da isti problem imaš i ti, napisah im da nema šanse da gubim vreme u poslovnici, da se isto dešava i drugim korisnicima, da problem postoji na njihovoj strani i da proslede opis nadležnim kolegama koji mogu da ga reše. Tek tada su otvorili tiket, pa sad baš da vidim koliko će im trebati. Kapiram da nas sa eSIM-om i Iphoneom nema baš toliko mnogo, pa će trebati vremena dok se opasulje.

God Ra
03-08-2022, 19:14
Supruga ima obicnu sim karticu i ona nema problem kao nas dvoje za sada


Sent from my iPhone using Tapatalk

boskovic.ognjen
03-08-2022, 20:55
Isti problem je i kod mene - Mts i esim kartica.
Kad se doda esim - uopšte ne registruje broj telefona već moram to ručno odraditi.
IMessage se ne može aktivirati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bakki
03-08-2022, 21:20
Kad se doda esim - uopšte ne registruje broj telefona već moram to ručno odraditi.


Ovako je i kod mene od samog početka.

s a l e
04-08-2022, 09:12
Posaljite im podatke u DM

https://twitter.com/mts/status/1555071818863607808?s=21&t=4py9MpwArVl5_nSMNd2Vcg

Bakki
05-08-2022, 11:44
Evo, popravili su.

God Ra
05-08-2022, 11:47
Kod mene i dalje ne može da se aktivira


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bakki
05-08-2022, 16:38
Probaj da disejbluješ iMessage i Facetime, pa restartuješ telefon, pa opet uključiš? Ne smem više da isprobavam kod sebe, sad kad je konačno aktivirano, plašim se da nisu opet pokvarili. :D

God Ra
05-08-2022, 17:19
Uspelo je posle restarta.

Hvala na pomoći


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bakki
11-08-2022, 13:50
Onog dana kad sam ovde postovao, poslao sam prigovor i MTS-u mejlom. Juče su odgovorili. Ne znam šta je gore: da li činjenica da kod njih leva ruka ne zna šta radi desna, da li to što mi preporučuju da "izvadim i ponovo ubacim SIM karticu", a znaju da je eSIM, da li to što na njihov mejl nema više načina da odgovoriš...



Poštovani,

Obaveštavamo Vas da smo razmotrili Vaš prigovor 1-XXXXXXXXXX i utvrdili da je neosnovan.
Što se tiče aktivacije same usluge iMassages možemo da preporučimo da izvadite i ponovo ubaci SIM karticu u telefon i da nakon toga aktivirate iMessages uslugu ručno kroz telefonski meni
- potrebno je da se ide u podešavanja telefona (Settings) i nakon toga da se uđe u opciju Messages koja se nalazi u glavnom meniju.
U prvoj opciji je dugme (klizač) za aktivaciju odnosno deaktivaciju usluge iMessages.
Nakon pomeranja klizača u desno za aktivaciju, treba sačekati par minuta da se usluga aktivira i u sledećem redu treba da se pojavi polje „Send & Receive“ gde će biti navedene adrese, tj. broj za razmenu poruka.
Napominjemo da na uređaju treba da bude aktivna internet konekcija prilikom aktivacije usluge.

Molimo Vas da ne odgovarate na ovu poruku. Za sve dodatne informacije o našim uslugama na raspolaganju Vam je Kontakt centar 0800/100-100, mreža poslovnica i internet strana www.mts.rs (http://www.mts.rs)

Byakuya
12-08-2022, 00:21
Poštovani, povodom Vašeg prigovora na nemogućnost korišćenja iMessages servisa, savetujemo da izvadite i ponovo ubacite SIM karticu u telefon i da pokušate da aktivira iMessages uslugu ručno kroz telefonski meni .
Potrebno je da se u podešavanjima telefona uđe u opciju Messages.
U prvoj opciji je dugme (klizač) za aktivaciju odnosno deaktivaciju usluge iMessages.
Nakon pomeranja klizača u desno za aktivaciju, treba sačekati par minuta da se usluga aktivira i u sledećem redu treba da se pojavi polje „Send & Receive“ gde će biti navedene adrese, tj. broj za razmenu poruka.
Napominjemo da na uređaju treba da bude aktivna internet konekcija prilikom aktivacije usluge.

Ovo su meni poslali... Imam esim inače

s a l e
12-08-2022, 09:51
Dobro je da smo ih javno prozvali, a i to su prvo negirali :)

Bolle
01-09-2022, 17:57
Identična priča vašim navedenim, kako sam se vratio sa odmora gde sam koristio drugu karticu, ne mogu da aktiviram iMessage. Pisao sam i mts-u i otvoren mi je tiket. Pri tome kako sam proveravao sve svoje unete podatke, primetio sam da mi u Apple id nije unet broj i kada to pokušam da odradim izbaci mi sledeće:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220901/cf76c7a51b087addd791706908dccde1.jpg

Nije eSim, moj broj telefona, probao sa nulom, bez nule i uvek isto…


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
02-09-2022, 22:27
Da li ovo ponovo ne radi na MTS?

nixysx
03-09-2022, 07:37
Drugarica je kupilo novi iPhone i isto joj ne radi iMess. Samo joj stižu neke šifrovane SMS poruke i to je to, ne može da ga aktivira. Zvao sam mts i rekli su mi da imaju poteškoća, da im je tim tako prijavio ali da "radi"


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

Bolle
03-09-2022, 14:52
Da li ovo ponovo ne radi na MTS?

Navodno, taj problem početkom avgusta su rešili…


Sent from my iPhone using Tapatalk

flow
03-09-2022, 15:37
zvao sam mts vise puta... ne vredi...samo lazu i mazu...verovatno ne znaju da rese...

mikenzi
04-09-2022, 00:08
Ne ide to baš tako. Problem je što ni Apple ne daje nikakve informacije i uvek problem nije do njih takođe. Čak i ako MTS tehnička podrška ih kontaktira to će ići jako sporo i dugo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

lexa90
05-09-2022, 07:31
Pozdrav drugari,

Je l' ima neko nove informacije vezane za ovo, ja čekam na njihov odgovor već 3 dana evo, verovatno ni sami nesposobni ne znaju šta da mi odgovore jer sam im rekao da nisam malouman i da ne treba da mi objasne kako da upalim i ugasim telefon itd. Znam da je možda preterivanje, ali frustrira me što svaki drugar, pa čak i onaj koji je u mtsu ima uključenu funkciju koja radi, a meni jednostavno ne. Pritom, i eSim i obična kartica daju isti rezultat, pa čak i nakon apdejta na onaj beta 16 iOs.

S druge strane, Apple support mi je objasnio da sa njihove strane ne postoji nikakav problem niti da oni imaju bilo kakvih poteškoća već da je to isključivo samo carrier issue.

Pozdrav,
Alex

mikenzi
05-09-2022, 12:08
Pozdrav drugari,

S druge strane, Apple support mi je objasnio da sa njihove strane ne postoji nikakav problem niti da oni imaju bilo kakvih poteškoća već da je to isključivo samo carrier issue.

Pozdrav,
Alex

Od Apple-a drugi odgovor nećeš ni dobiti. Kod njih je uvek sve ispravno. Recimo, prethodni put kada su sva tri operatera imala problem sa aktiviranjem iMessage i Facetime opcija za prenešenw brojeve problem je bio do Apple servera u UK, ali je odgovor i dalje bio isti 'kod nas sve radi'.

Ovakvi problemi ne rešavaju se na nivou korisničke podrške i dobijaćeš samo šablonske odgovore 'radimo na tome'.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

flow
05-09-2022, 12:09
Opet sam ih kontaktirao neznaju gde udaraju...

Treba videti kakva su nasa prava u ovom slucaju gde operator nije u mogucnosti da pruzi uslugu?

mikenzi
05-09-2022, 12:11
Nikakva zato što to nije usluga operatera. To je usluga Apple-a. Njihove je iMessage i Facetime


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

flow
05-09-2022, 14:57
koliko sam upoznat usluga radi korisnicima A1 i Yettela ,cak sta vise usluga radi i odredjenom broju korisnika MTS -a...stoga jedino u koga mogu da uperim prst je sam Mts...par postova iznad,stoji da je kontaktiran apple i da su oni takodje uperili prst u Mts...

a to da nemamo nikakva prava verujem,sta drugo i ocekivati ovde...

petarpetrovic
05-09-2022, 15:02
Nemam direktno iskustvo jer nisam nikad koristio MTS ali u bivšoj firmi sam imao par kolega koji su zvali support u Irskoj i uspevali da aktiviraju iMessage nakon neke njihove intervencije, možda treba razmišljati u tom pravcu

Bolle
05-09-2022, 16:43
Nakon 6 dana, sleduje ovaj mejl…

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220905/d708906d6d15f82e33b087c4cc21ae16.jpg

I sada sve mi radi normalno…


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
05-09-2022, 17:27
koliko sam upoznat usluga radi korisnicima A1 i Yettela ,cak sta vise usluga radi i odredjenom broju korisnika MTS -a...stoga jedino u koga mogu da uperim prst je sam Mts...par postova iznad,stoji da je kontaktiran apple i da su oni takodje uperili prst u Mts...

a to da nemamo nikakva prava verujem,sta drugo i ocekivati ovde...

Od početka zvanične prodaje telefona u Srbiji više puta se dešavalo da iMessage ne radi kod sva tri operatera ili istovremeno ili odvojeno.

Takođe, već dve godine korisnici Apple računara sa M procesorima nasumično imaju probleme sa aktivacijom iste usluge sa brojem telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

lexa90
05-09-2022, 23:07
Pozdrav,

odgovoriše mi na mejl, nakon 5 dana i izvinjavaju se i kao proslediće nadležnoj službi za rešavanje problema. Sad ima svaki dan da ih zovem vezano za ovo i da im se popnem na mozak sigurno.

:D

zabrljanje
05-09-2022, 23:28
Moze @Bolle da ti prosledi njegov mail koji su mu poslali, a zatim ga ti njima pokazi da pokusaju da se vise usaglase.

boskovic.ognjen
07-09-2022, 20:04
Isti problem sam imao sa aktivacijom iMessage i FaceTime.
Nisam uspeo da aktiviram pre godišnjeg odmora.
Na godišnjem odmoru u Crnoj Gori uspeo sam da registrujem iz prve (Mts)


Sent from my iPhone using Tapatalk

gidra85
09-10-2022, 08:54
Pozdrav ljudi,
evo izgleda opet problem sa aktivacijom iMessage service-a. Jel moze neko da potvrdi da nisam jedini, Yettel je u pitanju.

Hvala

nikolabl
09-10-2022, 22:21
Pozdrav ljudi, imam jedan problem sa FaceTime pa me zanima da li neko može da pomogne. Od prije par dana koristim novi iPhone 14 pro max i prilikom FaceTime poziva telefon automatski gasi wifi i koristi mobile internet. Malo sam čačkao i po internetu pa sam naišao da neko kaže da se ugasi wifi assistent, probao isto se dešava. Na kraju sam u mobile data iskljucio FaceTime ali ništa se nije promjenilo. Da li je imao neko sličan problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
10-10-2022, 11:31
Možda je samo bug u prikazu jer ako si ugasio Mobile data, a Face time ti i dalje radi to znači da koristi definitivno Wi-Fi.

Izvuci sim karticu, testiraj šta će onda da prikaže.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

petarpetrovic
10-10-2022, 13:03
Moguće da samo Dynamic Island sakrije WiFi ikonicu, dešava mi se svakodnevno i ume da me nervira, ne postoji način da se to podešava. Probao bih da isključim mobile data skroz ali da ostanem na WiFi-u, ako poziv prođe kako treba, to je to, nema šta drugo da bude

bomwollen
28-02-2023, 01:28
Da li slucajno neko ima problem sa aktivacijom imessage u yettelu ovih dana? U pitanju je preneseni broj iz druge mreze pa se sada pojavio ovaj problem. Reseti, ukljuci/iskljuci ne resavaju problem naravno.
Prosto mi nije jasno da malo malo pa ne radi prijavljivanje na imessage.
Hvala unapred.

Pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
28-02-2023, 07:57
Sa prenešenim brojevima to se dešava od samog početka i nije ništa novo. Neko je tehnički loše rešio sistem prenosa broja. Ili naši operateri ili Apple. Nećemo saznati nikada gde je greška.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

bomwollen
28-02-2023, 09:10
Hvala na brzom odgovoru. Da li ima neko savet kako resiti pomenuti problem? Celu temu sam iscitao ali zakljucujem da se problem resava od strane operatera sporadicno bez nekog preteranog uticaja da li im pisali zalbu ili ne.
Hvala jos jednom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
28-02-2023, 10:16
Upravo tako. Tj. nije tačno jasno ko rešava problem (operater ili Apple) ali je bolje da pišeš operateru koji će onda da kontaktira Apple kroz svoje kanale.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

miodrage
28-02-2023, 18:07
Ja sam iz mt:s preneo broj u A1, jos davno, potom sada pre par meseci u Globaltel. Uradio sam Erase network settings, i sve je proradilo. Ne kosta nista, probaj.

rikee
28-02-2023, 22:15
Mozda preporuka da se odradi deaktivacija za imessage pre promene operatera