PDA

View Full Version : Iphone 6 dfu mod stuck - crn ekran



CyberFX
19-03-2019, 22:11
Ovako, pre par meseci mi je drugar dao iphone 6 koji nije davao znake zivota nikako (po njegovim recima), rekao je da ga je pokvasio i da se ugasio, kuci ga je rasturio i ostavio da se osusi 2 dana (izgubio je par srafova tom prilikom) kada ga je sklopio opet bez reakcije.

Juce sam se setio da vidim sta mogu sa njim, na punjac ne reaguje nista dok na racunar (win 7) prepoznaje uredjaj ali bez drajvera, kada sam instalirao itunes prepoznaje i model telefona ali mi izbaci "iTunes has detected an iPhone in recovery mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes."
Ekran se nijednom nije ni na blic upalio, bez tona, vibracije, uradio sam jedinu ponudjenu opciju a to je restore, skinuo jedinu dostupnu (poslednju) verziju i pokrenuo medjutim prvo kaze "Extracting software..." zatim cujem kada diskonektuje (zvuk koji se cuje kada se usb izcupa iz racunara) telefon i i zatim pise "Waiting for iphone" na telefonu nista i dalje a program tako stoji probao sam i da ga upalim ali onda mi nakon nekog vremena program izbaci gresku..

Posle prvog pokusaja resim da odem do grada i bukvalno sam obisao sve servisere koji mi otprilike kazu slicne stvari (da se ne isplati, da je maticna sprzena, ili mi spominju cene koje prelaze cenu telefona) u sustini da ne kudim i da ne kazem bas nesto ruzno ali bilo koji telefon/tablet/laptop/pc/tv odnesem na servis ili mi menjaju delove i koji su ispravni ili pogorsaju situaciju ili ne prihvate uopste.
-tako da se trudim da sam popravim sto mogu

Nakon povratka kuci sam guglao juce i ceo danasnji dan i pokusavao sve zivo sto sam nasao na internetu i razne programe i vise racunara menjao (sa drugim sistemima) i razne kombinacije i taktike sa dugmicima na telefonu ali uvek isti problem.

Telefon je u DFU modu i ne izlazi iz njega, jedino se "pali/konektuje na pc" kada drzim power+home par sekundi zatim nastavim da drzim samo home jos nekoliko sekundi, kada je konektovan mogu da pritisnem power dugme i onda ga se telefon samo restartuje na pc.

Pretpostavljam da je telefon za bacanje ali ja nekako verujem da mozda ima nekog adekvatnog resenja za njega.

PS: Da na pomenem, prilikom otvaranja telefona (kada sam pokusao da otkacim i ponovo prikljucim bateriju) marker za vodu je cisto beo i nema apsulutno ni najmanjeg traga vode, korozije, nagoretine i slicno (golim okom naravno).

Izvinjavam se na dugom textu, nadam se da ima neko korisnu ideju i hvala unapred