PDA

View Full Version : Koji Apple Watch kupiti?



edward
04-03-2019, 20:27
Pozdrav,

u zadnje vrijeme sve više razmišljam da uzmem jedan Apple Watch no buni me razlika između svih tih generacija. Našao sam na internetu neke okvirne razlike no to mi se onako na prvu čini kao nijanse (malo veći ekran, bolja baterija, izdržljiviji pod vodom i sl.), pa bi volio od nekog tko se malo bolje razumije u sve te generacije iz prve ruke čuti - koliko sva ta razlika u svakodnevnoj uporabi zaista igra ulogu. Osobito danas kad možeš po oglasima naći novi novcati (neotvoren) apple watch 2 ili 3 za 5x manju cijenu od četvorke. Mislim, sutra će izaći tako petica sa još pola milimetra većim ekranom, 2 milimetra tanja, 10 minuta izdržljivija pod vodom i sa 5mAh boljom baterijom - sve za ponovno 5x veću cijenu od četvorke - da li je to zaista jedina razlika između njih? Kakva je software-ska podrška?

Ono za što bi meni najviše služio taj sat je slušanje muzike, notifikacija poruka i ApplePay i to je to. Za sada, možda samo nisam dobro upućen što sve nove generacije mogu a stare ne mogu pa se "navučem" ipak na te novije. Zato bi volio neki konkretan savjet iz prve ruke prije nego se zaletim i bude kasno :)

MajX
09-03-2019, 21:36
Ako imas mogucnosti uvjek zadnju generaciju,svaka radi dobro,ja imam 3 ali 4 je malo veci,bolje performance,ako ga nabavis npr iz USA dobije funkciju ekg sa njim i sl stvari,jos ako mozes da uzmes opciju GPS+e-sim(ovo ima i 3) to ti je najbolja opcija,npr izadjes negdje u setnju,trcanje,trening,ne moras tel da nosis nego samo sat,mozes se javiti,pricati i sve opcije kao na tel...

miodrage
09-03-2019, 22:38
MajX je zaboravio da napomene da se mozes javiti i sve SAMO ako ti mreza podrzava eSIM, a to kod nas nije slucaj, a kad ce biti, ne se znae :D

MajX
09-03-2019, 23:49
Pogesna drzava jbg,mada sad imas popvajdera kao npr gigsky i ubrzo ce svi poceti sve vise da uvode :)

Everytime
10-03-2019, 10:06
E-sim u Apple Watch radi samo u državi u kojoj je kupljen. Npr moj je iz UK i kada bih pokušao u DE da aktiviram esim ne bih mogao. Ali sam u Bosni pa nemam tih problema ����������������� ��

miodrage
10-03-2019, 14:11
Jeb... Koliko ogranicenja samo... pa kao da ce neka posast da se desi ako na drugom mestu aktiviras uredjaj i ono sto bi trebalo da radi u njemu. Uzas!

MajX
10-03-2019, 14:15
E ne znam,meni je ljetos brat bio sa I watch-om iz USA pa mu je radio e-sim preko gigSky,mada to zavisi valjda od zemlje do zemlje jbm li ga...

miodrage
10-03-2019, 23:09
Jel moze neko da mi taksativno nabroji znacajne prednosti Apple sata? Ne u odnosu na druge satove, nego da li ima nesto sto sa satom mogu a bez njega ne?
Razmisljam se o satu, ali iskreno da mi bude skupa igracka mi je glupo. Da citam poruke i dr. notifikacije na njemu mi je isto tako bezveze. Nisam ni neki fitness freak pa da mi treba pedometar i sl. Jednostavno, ne nalazim mu upotrebu da opravdam izbijanje nekoliko stotina € iz dzepa.
Pa bih zamolio nekoga da mi da neke smernice pro et contra.

maaxiimus06
10-03-2019, 23:16
sa istim ubedjenjem sam i ja ziveo 5-6 godina od kada su se pojavili ovi satovi.
nisam uzeo samo iz razloga sto applepay nije dostupan cak ni ovde gde ja zivim(svedska) bar nije bio do skora, i sada je samo kod jedne banke.
skoro sam presao na android, uzeo Samsug GS3Frontier, i da ti ne kazem koliko sam odusevljen.
i ako sam imao Googlepay na telefonu, te nisam morao nositi platnu karticu sa sobom, sada na satu imam i Samsungpay, pa je placanje satom jos nekako i lakse.

ono sto se meni najvise dopada i zasto mi je "musta have" je koriscenje u toku voznje.

javis se bez da trazis telefon po dzepovima, takodje mozes i da pozoves a da su obe ruke na volanu.
onda, tipa, tele na punjacu a ti u drugoj sobi, ili spavacoj, javaljanje pozivi, sve je nako tu, onako, bas bas pri(NA) ruci.

moja preporuka, neces se pokajati, ja cekam samo da uspem da namestim notifikacije za Viber i Whatsupp pozive, i uzecu Galaxy model, smatram da je noviji i bolji bez i da sam ga probao.

MajX
11-03-2019, 08:09
Jel moze neko da mi taksativno nabroji znacajne prednosti Apple sata? Ne u odnosu na druge satove, nego da li ima nesto sto sa satom mogu a bez njega ne?
Razmisljam se o satu, ali iskreno da mi bude skupa igracka mi je glupo. Da citam poruke i dr. notifikacije na njemu mi je isto tako bezveze. Nisam ni neki fitness freak pa da mi treba pedometar i sl. Jednostavno, ne nalazim mu upotrebu da opravdam izbijanje nekoliko stotina € iz dzepa.
Pa bih zamolio nekoga da mi da neke smernice pro et contra.

Sa tim stavom npr ne treba ti ni Smartphone,i sa obicnog mozes da zoves i poruke da saljes,ista prica je npr sa rolexom,i sat od 5e pokazuje vrijeme...moras da probas da bi znao,vjeruj laksi mi je zivot uz njega,pogotovo za voznju,npr ako radis negdje gdje ne smijes koristiti tel a ocekujes vaznu poruku...

edward
11-03-2019, 16:07
E ne znam,meni je ljetos brat bio sa I watch-om iz USA pa mu je radio e-sim preko gigSky,mada to zavisi valjda od zemlje do zemlje jbm li ga...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hm, jesi li siguran da je bio baš gigSky u pitanju jer tog operatera nema na Apple popisu podržanih operatera za sat?
https://www.apple.com/watch/cellular/

U Hrvatskoj eSIM nudi Hrvatski Telekom i ja ga već koristim na iPhone XS i radi sve odlično, no nisam siguran da li bi radilo to preko sata pošto HT-a nema na popisu podržanih operatera za sat.

miodrage
12-03-2019, 23:52
Pa evo ovako: sto se voznje tice, imam handsfree u kolima, tako da mi je za to nepotreban. Citati bilo kakve notifikacije tokom voznje smatram pogubnim (eto pogledajte samo onog nesrecnog Babica).
MajX: ne mogu bez smartfona na net i ostalo, a meni je to potrebno. Najmanje pisem poruke, zovem cesto, ali 85% vremena na telefonu ide na net. To na satu raditi je verujem prilicno mucenje.
maximus: ovde taj pay nece uskoro, tako da mi i ne igra nikakvu ulogu. Sto se javljanja na telefon tice i sl. tu sam ekstreman slucaj, jer se od telefona ne odvajam nikad. Zesci slucaj OCD. Takodje, izuzetno retko (citaj kad jako moram) ga stavljam na punjenje da nije nocu. Navike su mi vrlo ustaljene, i ako nesto od toga poremetim uzasno se lose osecam (OCD, autizam, nazovi kako god)

mikenzi
12-03-2019, 23:56
To za Apple Pay da neće skoro nisam baš siguran.

Ninoslav
13-03-2019, 12:54
To za Apple Pay da neće skoro nisam baš siguran.

U Srbiji? :)

Znaš neke insajderske informacije koje mi ne znamo? :)

mikenzi
13-03-2019, 12:55
Dovoljno sam već rekao.

wifininja
13-03-2019, 14:05
To ti je ono kada čovek ne kaže ništa a u stvari kaže sve ;)...sve nam je jasno @mikenzi ;)

Sorry za off

roki
22-03-2019, 15:47
Iskreno dvoumim se da li da uzmem Apple Watch ili GShock Steel, znam da nemaju veze jedan sa drugim, ali nekako slicna im je cena, iskreno mislim da jos uvek ne mozemo da koristimo sve opcije koje pruza Apple Watch. Sad sa ovom informacijom da ce biti uskoro placanja, iskreno, sacekacu :)

Imam jedno pitanje, da li mogu da slusam muziku na bezicnim slusalicama, a da ne nosim telefon sa sobom? Ili to moze samo sa e-SIM modelom? Meni je to nekako najpratkicnija stvar pored placanja...

MajX
22-03-2019, 16:37
Moze muzika da se slusa,samo prebacis na sat koje ces pjesme i to je to :)

roki
22-03-2019, 16:48
Hmmmmm, zvuci okej :) Bar nesto za trening... Posto sad sve slusam preko Deezer-a, ali to je nemoguce dok ne budemo imali LTE model :/

nixysx
23-03-2019, 01:01
Ja isto slušam preko deezera ali je bzvz jer ne može muzika direktno na sat da se preuzme. Takodje, mene interesuje da li neko zna kako mogu muziku da pustim direktno na sat da se čuje? Jednom sam to uspeo preko deezera i čulo se poprilično glasno ali nikad više nisam uspeo....

miodrage
23-03-2019, 09:08
Da li LTE sat kod nas moze da se koristi kao zamena za telefon? Koliko je meni poznato jos uvek ne jer eSIM nijedan od 3 operatora ne podrzava….

mikenzi
23-03-2019, 09:12
Ne može.

jav74
13-04-2019, 14:12
Ja kad kupim neki skupi gadget gledam upotrebnu vrijednost.od svih apple uredjaja od macbooka do airpodsa...apsolutno svaki cent mi se isplatio.vise ne drzim u ruci iphone kad pricam,samo nakacim airpods.da ne pricam ciscenje stana,kuvanje rucka,airpods u usima. A sto se tice sata...skidam ga kad spavam i kad se kupam,citanje poruka na poslu bez buljenja u fon(ljekar sam,malo je nekulturno jel?) jedna me opcija posebno odusevila..kad se npr iznerviram ,ne mora biti vidljivo,nego ono kad “kuvas” u sebi..sat registruje ubrzani rad srca ,zavibrira na ruci i upali se aplikacija “disi duboko” ,je zovem,mislila sam prvo da se ona pali automatatski pa je ugasila...sad se upali da me opomene da iskuliram...za mene je ova opcija extra,jer svi znamo koliko je stres opasan za zdravlje...pogotovo to podmuklo ,sto gutas unutra...watch nije igracka.otvorim oci,pogledam koliko je sati,koja je temp vani,treba li mi kisobran...od svih skupih gadzeta jedino sto malo koristim je beats capsula...SVI ostali gadzeti se koriste maximalno koriste,apple watch vise od iphona.

MajX
13-04-2019, 17:01
Moj covjek,sve sto si rekla stojim iza toga i ja jer skoro cio taj eko sistem imam... :)

presretach
13-04-2019, 17:51
Mene više opominje da je vreme za ustajanje [emoji1787]

jav74
13-04-2019, 19:05
Ne drzim ga na ruci dok spavam,prepadne me ono vibriranje alarma[emoji23]

nixysx
23-08-2019, 14:07
Pošto nema nikakve teme da pitam ovde. Kad sam bio u Nemačkoj aktivirao sam ono detektovanje nepravilnih otkucaja srca i to je i sada u Srbiji aktivno. Moram iPhone da vraćam na fabrička, samim tim i sat. Jel postoji neki način da izbegnem vraćanje sata ili neki backup, bilo šta ??

Cuksi
26-08-2019, 09:52
nije valjda kad se resetuje sve da se gube te opcije ?

predrag
26-08-2019, 12:53
Pošto nema nikakve teme da pitam ovde. Kad sam bio u Nemačkoj aktivirao sam ono detektovanje nepravilnih otkucaja srca i to je i sada u Srbiji aktivno. Moram iPhone da vraćam na fabrička, samim tim i sat. Jel postoji neki način da izbegnem vraćanje sata ili neki backup, bilo šta ??
Ja sam vraćao sat na fabrička podešavanja i ostalo je detektovanje nepravilnih otkucaja i EKG.

zikicz
26-08-2019, 13:17
@mikenzi
Auuu,napravio si rusvaj,sad.:)
Kad ovo pročita @wifininja....

Boletinho
26-08-2019, 13:31
Ja kad bi ubacio sim karticu hrvatskog operatera tele2 u ajfon na teritoriji BiH,bi li mogao aktivirati EKG,ili bas moram biti na teritoriji Hrvatske?

zabrljanje
26-08-2019, 13:52
Mozes i sa tvojom karticom ali na lokaciji gde je ta funkcija podrzana.

nixysx
26-08-2019, 13:58
Ja sam vraćao sat na fabrička podešavanja i ostalo je detektovanje nepravilnih otkucaja i EKG.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Ali ja hoću telefon da vratim. Kad vratim njega, moram i sat..... Zato ne znam šta radim. Ne bih da vraćam backup, hteo bih clean restore ali ako postoji neka mogućnost da ovo ostane

predrag
26-08-2019, 20:33
Meni je sat bio povezan sa jednim telefonom kada sam mu aktivirao te opcije. Posle sam promenio telefon i uradio reset na satu i sve je radilo. Mislim da kad se funkcija jednom aktivira to je to.

nixysx
31-08-2019, 02:32
Jeste, upravu ste. Vratio sam i sat i telefon i ostala je funkcija, radi! Hvala [emoji16]

edward
27-10-2019, 16:14
Hrvatski Telekom upravo objavio na facebooku da uskoro kreću sa prodajom Apple Watcha. Ne razumijem zašto samo GPS verzija a ne i Cellular kad već imaju eSIM :thumbsdown:

https://www.hrvatskitelekom.hr/apple-watch-series-5



KOD NAS APPLE WATCH
Uskoro u ponudi
Još malo i GPS izvedbe Apple Watcha Series 5 i Series 3 dolaze nam ekskluzivno u prodaju kao jedinom telekom operateru u regiji. Iskoristi jedinstvenu prednost koju ti nudi Hrvatski Telekom i isprobaj ih u odabranim T-centrima ili naruči u webshopu uz brzu i besplatnu dostavu.


Apple Watch Series 5 ima zaslon koji nikad ne spava. I izgleda kako ti želiš da izgleda. Osluškuje tvoje srce i pazi na tvoj sluh. Povezuje te sa svijetom, brzinski plaća i svira tvoje omiljene pjesme. I naravno, pokazuje vrijeme.

https://scontent.fzag4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/73010203_2815237098488362_6551382417117020160_n.pn g?_nc_cat=103&_nc_oc=AQl0EDzweRuY0dYt34AM99fKmTjyaMTgmdVXAn3GjEZ haZYQCuY27zVuS2VQtb_DDY4&_nc_ht=scontent.fzag4-1.fna&oh=61af6835988fef3a61dfaf3d500de852&oe=5E168A6C

Everytime
27-10-2019, 17:49
Barem u nekoj varijanti ga imaju zvanično

Kiza82
27-10-2019, 18:01
Drugar mi trenutno na NY i kupio mi apple wach 5 - 44 mm. Da bi ECG redio samo treba da ga aktivira u USA ili aktivira i pokrene aplikaciju na satu pa zatim ona podesavanja u health app na iphonu? Ili je dovoljno samo da ga aktivira? Hvala unapred

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

edward
27-10-2019, 19:09
Barem u nekoj varijanti ga imaju zvanično

Ja se više nadam da je ovo neki početni deal sa Apple-om koji bi u budućnosti mogao donijeti i cellular verzije, e tek onda bi imali nešto "ekskluzivno" u ponudi jer to trenutno u HR nitko ne nudi. GSM verziju možeš već otkada kupiti na 10tak drugih mjesta. No drago mi je opet da je neki operater pokazao barem malo interesa....

DSA
27-10-2019, 19:31
Mene recimo zanima zasto je HT jedini operater u regionu koji ima u ponudi esim. Zasto ostali to ne uvedu???

jika
28-10-2019, 00:07
Drugar mi trenutno na NY i kupio mi apple wach 5 - 44 mm. Da bi ECG redio samo treba da ga aktivira u USA ili aktivira i pokrene aplikaciju na satu pa zatim ona podesavanja u health app na iphonu? Ili je dovoljno samo da ga aktivira? Hvala unapred

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Treba samo da ga aktivira.

Kiza82
15-11-2019, 22:42
Pomoc prijatelja... sad te je aktiviran u USA na drugarov nalog. Odradio sam uparivanje sa mojim nalogom Croatia app store i probam ECG i kaze mi not supported region??? Da probam da prebacim na USA apple store ili ce samo sa njegovim nalogom da radi???


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
17-11-2019, 09:29
Prebaci na svoj US store pa vidi. Mislim da će raditi.

Kiza82
17-11-2019, 13:57
Prebacio na USA store pa region na USA, restartovao oba uredjaja... i dalje javlja unsupported region. Nisam probao da li je i dalje aktivan na drugarevom nalogu, pretpostavljam da jeste ali to mi nista ne znaci...


Sent from my iPhone using Tapatalk

nixysx
17-11-2019, 15:04
Ako se nije aktivirao u zemlji koja to podržava, nećeš ga nikako ni aktivirati. Šta god pokušavao, ne vredi. Ja sam sve živo pokušao i kada sam išao za Nemačku, 15km nakon ulaska u Mađarsku bez problema se aktivirao....


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

matrix
02-12-2019, 15:27
DA NE OTVARAM NOVU TEMU, interesuje me da li ce model MWVD2ZP/L raditi i u Evropi??
Imam ok ponudu Series 5 44mm alu, white iz Hong-Kong-a pa me interesuje da li ce raditi na EU mrezama i frekvencijama (samo je GPS model, ne i GSM)??

zabrljanje
02-12-2019, 17:29
Ako nije cellular, onda te ne zanimaju frekvencije mreza posto ih on ni ne trazi.

Everytime
02-12-2019, 22:37
nema razloga da ne radi, a kod nas svakako cellular funkcija i nije podržana