PDA

View Full Version : Iphone 7 - Device Unkonwn



beckhamsv
28-02-2019, 23:25
zdravo,
Vratio sam iphone7 na fabricka podesavanja, ono da obrise sve iz telefona..to je odradio
i krenulo je ono podesavanje iz pocetka, jezik, region, wifi..i kad je trebalo ono da aktivira..izbaci mi poruku -- Device unknown
stavio sam mts karticu, ali koja je ugasena od strabe operatera, umosto svoje aktivne sto koristim
posto je telefon na mts mrezu i samo te kartice prima

sta moze biti problem? i moze li se to resiti?
danas nisam imao vremena da probam sa mojom karticom...nestala mi baterija a ja sam morao na posao
sad kad odem kuci...probacu sa mojom karticom i javicu sta je i kako

ako je neko imao slicnih problema neka napise iskustva?

30706

Mister_no
01-03-2019, 11:58
Kontam da nije aktivirao jer ti je ugasena mts kartica, cim ubacis karticu koja ne aktivna aktivirace se i tel..

mikenzi
01-03-2019, 14:40
Ne treba kartica za aktivaciju od IOS 12 VERZIJE.

Mister_no
01-03-2019, 14:56
Moja greška..

zabrljanje
01-03-2019, 15:12
Mozda je isao na Erase All Content And Settings na prethodnoj verziji iOS :)

mikenzi
01-03-2019, 15:15
Moguće ali ova poruka nije povezana sa aktivacijom. DFU restore jedan i ako bude isto pre će biti da je crkao neki čip 'device identifier' ili tako nešto.

zabrljanje
01-03-2019, 15:16
Sa tim se apsolutno slazem i isto mislim :)

beckhamsv
01-03-2019, 19:06
Erase All Content And Settings - tako je isao sam na ovu opciju...ali je verzija iosa bila 11 mislim
pruzeo sam preko telefona 12.1.4 - ali nije hteo da instalira posto je telefon pokazivao stanje 1%
stavio sam bateriju sad u drugi telefon da napunim pa da vratim u ovaj da vidim sta ce da pokaze
nemogu da uradim restore preko itunesa ne prepoznaje mi telefon...moguce da je tu verovatno
otisao konektor punjenja a da je to sve prouzrokovalo dalji kvar na ploci telefona.

miodrage
01-03-2019, 19:57
A kako si stavio bateriju u drugi telefon???

zabrljanje
01-03-2019, 19:57
stavio sam bateriju sad u drugi telefon da napunim pa da vratim u ovaj da vidim sta ce da pokaze
ne mogu da uradim restore preko itunesa ne prepoznaje mi telefon...moguce da je tu verovatno
otisao konektor punjenja a da je to sve prouzrokovalo dalji kvar na ploci telefona.


Bukvalno si samo neke sitnice izostavio da napises u prvom postu teme :D

Uvek ide prica "nesto nece da se aktivira" da bi posle nekoliko strana autor napisao i da je telfon popravljan, otvaran, menjana baterija, displej, pokvasen pre nekog vremena, vec nesto tog tipa.

Pisite kompletno sve a ne ovako da se naglaba a nikom ne koristi.


Nevezano za manjak informacija o hardverskom stanju telefona, @mikenzi ipak napisao sustinu


Moguće ali ova poruka nije povezana sa aktivacijom. DFU restore jedan i ako bude isto pre će biti da je crkao neki čip 'device identifier' ili tako nešto.

beckhamsv
01-03-2019, 20:09
moju original bateriju sam izvadio jer je odradila svoj posao
novu koju sam kupio sam stasvio u telefon...ali se ispraznila
pa je otkacim i stavim u drugi iphone 7 na kome radi kontektor punjenja



MOD EDIT: KAO STO NALAZU PRAVILA FORUMA, OBRISAN DEO KOJI SE ODNOSI NA ZAKLJUCANE TELEFONE.

zabrljanje
01-03-2019, 20:16
U skladu sa prethodno editovainim delom, tema ide pod LOCK.