PDA

View Full Version : Kvar iphona 6s - Telenor



markoni981
23-02-2019, 18:06
Pozdrav,
Kupio sam iphone 6s u Telenoru pre 3 meseca.Pre nekih nedelju dana je pocelo da kada me neko pozove ja sam nedostupan.Taj ko me zove odma dobije poruku da sam ponovo dostupan i opet me pozove i opet sam nedostupan.Tako isto i sms poruke.Kada otkucam poruku i kliknem send kaze da ne moze poruka da se posalje.Telenorov internet takodje baguje-zeza.Kada ga ukljucim kaze nema interneta...povezite se.
Kada restartujem tel ili izvadim karticu pa vratim,proradi i onda nakon nekog vremena sve isto u krug.
Odneo sam pre 3-4 dana tel u Telenor gde sam kupio i rekli su da mora na servis.Ne mogu da dobijem novi dok servis ne odobri i ne vide sta je tacno problem.
Ince karticu sam ubacio u drugi uredjaj i radi sve.Tel nije padao,nije upao u vodu i sl/
Jutros sam dobio poruku da je reklamcija prihvacena i da je evidentiran kvar koji ce biti otklonjen popravkom.I da ce to biti za 2 radna dana do 30 dana od reklamacije.
Mene zanima u cemu moze biti kvar-problem sa telefonom ako neko ima predstavu i da li zaista moze da se popravi.Ne popravi pa da nakon 10,20 mesec dana bude opet isti problem i sta u tom slucaju mogu da uradim i koja su moja prava?

Zivansi
23-02-2019, 18:17
U prvih 6 meseci imas pravo da trazis nov. Trebao si da naglasis da ne zelis da se popravlja uredjaj, vec da ti zamene novim. Ukoliko ga ipak poprave, bez tvog odobrenja, onda moze i tuzba sa tvoje strane.

markoni981
23-02-2019, 18:21
Trazio sam nov odma i oni su me ubedjivali da mora servis da odobri ako ne moze da se popravi tj ako oni u servisu procene da ne moze da se popravi onda daju odobrenje da se izda nov uredjaj.Potpisao sam za sertvis.

Zivansi
23-02-2019, 18:25
Nisi trebao za servis da potpises, vec iskljucivo nov da trazis.

markoni981
23-02-2019, 18:29
A da li imam pravo da trazim nov ako se kvar ponovi ponovo dok nije proslo 6 meseci?

technobuba
23-02-2019, 18:30
Ne znam sta tu ima da se “popravlja”... i vise ti tel nije isto kad ga oni otvore i zatvore! Vise nije nijedan kao sto je bio! Ja bi trazio nov!

Joker
23-02-2019, 18:38
Imaš pravo da tražiš nov uređaj tokom svih 24 meseca koliko je obavezna saobraznost.

bravo88
24-02-2019, 01:06
Pa vidis da nece da mu daju nov [emoji23] sad ko ima vremena i para da se mlati sa tuzbama, u tome je caka... moja drugarica je isto imala problem sa iPhone-om u Telenoru, i isto je morao na servis, samo ona tvrdoglava ih je javno zigosala na drustvenim mrezama i na kraju joj dali nov [emoji23] znaci telenor stranica na fejsu i tviteru i u akciju!

mikenzi
24-02-2019, 09:30
Problemi sa signalom, nedostupnošću se rešavaju ili reinstalacijom telefona ili zamenom. Čim mu je reklamacija uvaženi rekao bih da su poručili novi telefon. Pošalji serijski ili imei broj da proverim.

markoni981
24-02-2019, 13:16
Mikenzi,poslao sam ti imei u inbox.

mikenzi
24-02-2019, 13:39
Ne vidim ništa što ide u prilog da je reklamacija uvažena. Jedan test i 'no trouble found' kreiran u bazi.

Proveri ti sa njima još jednom prvo šta je kvar, šta su detektovali i kako se otklanja.

markoni981
24-02-2019, 13:45
Poslali su mi juce sms - ,Nakon detaljnog pregleda vaseg uredjaja od strane ovlascenog servisa,prijavljeni kvar je potvrdjen.Vasa reklamacija je prihvacena i evidentirani kvar ce biti otklonjen popravkom uredjaja.`

mikenzi
24-02-2019, 13:46
To je sms. I ne govori nam ništa konkretno. Šta znači ta popravka? Meni deluje da je u pitanju reinstalacija sistema.

markoni981
24-02-2019, 13:49
To sam mogao i ja da uradim.Ali reko posto je nov telefon bolje da vidim sa njima.
Da nista ne diram ja.
A telefon ispada iz mreze,ne mogu da pozovem nikoga i kad mene zovu nedostupan sam.Niti poruke mogu da saljem.To sam im sve rekao i one su tamo u prodavnici to videle jer su probale.

zabrljanje
24-02-2019, 14:16
Ja bih verovao ovom sto @mikenzi kaze.

Da li si radio Reset Network Settings pre nego sto odneo u Telenor da reklamiras?

mikenzi
24-02-2019, 14:28
Ima tu mnogo stvari jer ovaj njegov kvar je zaista redak. Menja se kartica. Pa se resetuju mrežna podešavanja, pa reinstalira telefon.
Više puta sam pisao da bez obzira što kartica možda radi u drugom telefonu ne mora da znači da radi u iPhone-u i ovo sam naučio iz iskustva. MTS kartice su neverovatan pokazatelj šta sve može da je radi kako treba. Telenor retko

zabrljanje
24-02-2019, 14:37
Upravo tako :)

Najcesce su MTS kartice te koje moraju da se menjaju, ima ovde nekoliko tema. Nelogicno mi je da nije pokusao i resetovanje mreznih podesavanja, pored zamene kartice, i restore.

Od MTS poslovnice i zaposlenih stvarno ne ocekujem da bilo sta znaju vezano za telefon i podesavanja.

markoni981
24-02-2019, 14:58
Uradio sam dan pre nego sto sam otisao Reset network settings i nista.To je sve sto sam uradio i vadio sam karticu pa vracao.Reko da se kartica nije zatupela nesto,pomeriila...Sve isto.Onda sam sutradan otisao.Menjale su karticu novu i devojka je uradila resetovanje mreznih podesavanja i nista.Onda je moju karticu ubacila u drugi telefon i pozovi i poruke su radile normalno.

Dali su mi zamenski Iphone 5c dok je moj na servisu.Radi telefon normalno.Sve funkcionise sa mojom karticom.

Meni je ovo 4ti Iphone za 7-8 godina unazad.Sa jednim je bio problem 4S.Crko mu je wfi nakon 7-8 meseci.Kupio sam ga u Pragu.Zamenili su mi za novi.Kad se potvrdilo je crko wfi na koji sam se zalio.Rekli su mi da oni to ne popravljaju.

markoni981
25-02-2019, 21:55
Cisto da podelim novosti.Pozvali su me danas da podignem telefon.
Servis je napisao da je aparat pregledan,testiran,i da je nedostatak uocen.Zamenjen je touchscreen,upisan novi softver,kompletno formatiran i podesen.Aparat testiran,test ok.Preporuka izvrsiti zamenu sim kartice.
Zena u poslovnici ubacila novu karticu u moj telefon i i on nije prepoznao karticu,pisalo no service.Nakon par minuta i drugog oof-on diobo je signal.Kada me pozvala ja opet nedostupan.i odma opet ispao iz mreze.
Napisala je servisu da je korisink vrlo nezadovoljan jer je teleofon star 3 meseca i da ocekujem da se uradi zamena uredjaja a ne bilo kakva popravka.I sad cu videti sta ce biti.
Kartica mi radi i dalje normalno u iphone 5c sto su mi dali kao zamenski.
A radi kartica i u bratovom iphonu 6s koji je star 2 ipo godine i uzet isto u Telenoru.

mikenzi
25-02-2019, 23:23
Zamenjen je ekran?

bobanbg9
26-02-2019, 09:34
Poguraj @mikenzi zbog ovoga sto rade da izgube licencu ( ako je imaju u opste) moolim te :)

technobuba
26-02-2019, 09:46
E cuj mjenjali touchscreen... trazi novi! Uzas je taj Telenor...

mikenzi
26-02-2019, 10:07
Poguraj @mikenzi zbog ovoga sto rade da izgube licencu ( ako je imaju u opste) moolim te :)

Imaju naravno licencu i naravno da neću pogurati ništa. I vi kada dolazite u iStyle Servis ja uvek pitam da li je bilo sve ok i da li ste zadovoljni i ako je nešto bilo kako ne treba ja moram da znam za to kako bih ispravio. Ne postaje se dobar servis preko noći, a za operatere to je izuzetno teško jer im servis nije core biznis, što ih naravno ne opravdava već samo objašnjava neke stvari.

@markoni981 Poslao sam poruku kolegama iz Telenora pa će mi javiti šta se dešava. Malo se još strpi i bez obzira na ishod, zameni sim karticu ako već nisi.

bobanbg9
26-02-2019, 10:17
Znam da se ne postaje dobar servis preko noci ali poenta servisa sa licencom jeste da radi po proceduri appl-a a ne kako oni hoce. Koliko se secam ovde se decko zalio da mu je servis “macola” menjao bateriju i ostetio display i takav mu vratio uz obrazlozenje da je to tako bilo a na drugom primeru su “zamenili” display i ako u tom trenutku niko u Srbiji nije mogao da menja display od ovlascenih servisa.

markoni981
26-02-2019, 10:43
Sim kartica je menjana 2 puta.I na licu mesta u Teleonr prodavnici u Zemunu smo probali i ja sam nedostupan i ispadam iz mreze.Ne znam zasto su menjali ekran kada se na ekran nisam zalio.I ne znam kakve veze ima ekran sa tim sto sam nedostupan,sto ne radi Telenor internet i sms poruke sto ne mogu da saljem.Toliko se bas ne razumem.Ne bavim se tom vrstom posla.Telefon je ostao kod njih i ovaj drugi momak sto radi u poslovnici mi je rekao da bi sada trebalo da mi daju nov uredjaj.
I karticu sam probao kao sto rekoh u bratovom telefonu 6s i radi i sada imam kod sebe 5c sto su mi oni dali i radi mi sve normalno u tom tlefonu takodje.

markoni981
26-02-2019, 10:48
Korisink sam Telenora jos od 2001 godine.Kao i cela moja porodica.Nisam do sada imao nikakav problem.A to je zaista dugi niz godina.

markoni981
05-03-2019, 18:32
Danas sam nakon 2 nedelje dobio novi telefon u Telenoru.Ali ne u originalnoj kutiji u celofanu-vakum sa punjačem,slusalicama ... nego kao to je nov zamenski telefon koji Aplle daje.Tako mi reče.U nekoj beloj kutiji.
Da li neko zna jel to neki polovnjak ili zaista nov-nov telefon?I imam garanciju na njega opet 2 godine.

mikenzi
05-03-2019, 18:49
Tako telefoni stižu svima. Može biti refurbished, a može biti i nov. Ne možeš znati jer razlike nema. Na internetu, a i na forumu, možeš naći nepotvrđeni dokument koji objašnjava kako na osnovu serijskog broja da razlikuješ da li je u pitanju jedan ili drugi.

markoni981
05-03-2019, 18:57
Ok,hvala ti.Znaci to je praksa.Ništa neuobičajeno.
Ovaj za sada radi kako treba.

acckobg
12-03-2019, 11:50
Takav zamenski sam i ja dobio u Telenoru, nema brige.

sone888
12-03-2019, 22:00
Ja sam tako dobio u Americi telefon. Jednostavno kada ti u garanciji menjaju telefon tako daju..znaci dajes im samo svoj telefon i dobijes drugi a nastavljas da koristis svoju opremu