PDA

View Full Version : sms ne funkcioniše na iPhone XS (eSIM)



milance060
03-02-2019, 01:48
Zdravo svima,

Upravo sam aktivirao eSIM i sve super radi osim sms-a. Da li neko zna šta bi moglo da bude problem i kako da se reši?

Otvorio sam ticket ka Apple-u tako da će me pozvati u toku dana (ako dobijem info kako da rešim - javljam).

Hvala

Everytime
03-02-2019, 11:51
A koja mreža je u pitanju?

milance060
03-02-2019, 14:21
A koja mreža je u pitanju?

Da, zaboravih napisati: T-mobile Nemačka.

milance060
08-02-2019, 23:30
Zdravo svima,

Upravo sam aktivirao eSIM i sve super radi osim sms-a. Da li neko zna šta bi moglo da bude problem i kako da se reši?

Otvorio sam ticket ka Apple-u tako da će me pozvati u toku dana (ako dobijem info kako da rešim - javljam).

Hvala

Rešeno. Ako vam se desi sličan problem morate kontaktirati operatera da vam da ussd kod za ručnu aktivaciju sms-a.

Pozdrav

miodrage
09-02-2019, 22:54
milance: da li mozes d ami kazes da li u Nemackoj moze da se uzme neki prepaid na eSIM ili samo postpaid?

SG999
10-02-2019, 01:15
Moze prepaid ali moras prvo normalnu karticu pa onda da nazoves da ti prebace na esim.

milance060
10-02-2019, 09:11
milance: da li mozes d ami kazes da li u Nemackoj moze da se uzme neki prepaid na eSIM ili samo postpaid?

Da može. Savet preko Tmobile-a. Brže dostavljaju eSIM od drugih (bar je tako moje iskustvo), mada npr. Telefonica (O2) daje više data-e za manje novca [emoji851]

wyomingplease
10-02-2019, 16:54
Ostaje samo pitanje da li možeš kao turista da dobiješ bilo kakav prepaid broj a da ne prolaziš golgotu oko registracija i verifikacija ili da juriš benzinske pumpe po gradu umesto da završiš sve u poslovnici kao u ostalim državama, samo sa svojim pasošem. Pričali smo o tome u eSIM temi detaljnije, ali rad sam da čujem i ovde ako ima nekih novosti po tom pitanju kad je u pitanju Nemačka jer svakako putujem uskoro ponovo i bilo bi mi jako korisno da znam detalje,

milance060
10-02-2019, 22:43
SIM može sa pasošem da se kupi konkretno u T-mobile/Deutsche Telekom (eSIM opcija naknadno ide po zahtevu). Ili npr: u Aldiju - Aldi Talk (Telefonica mreža). Ima i raznih distributera tako da za standardan SIM nema problema.