PDA

View Full Version : Nasi TV programi u inostranstvu



TaDej
06-01-2019, 02:38
Cao svima
Da li neko ima iskustva, treba mi za svastiku koja zivi u Berlinu neka spravica ili sta vec, preko koje bi mogla da gleda nase tv kanale na tv-u, ne preko tableta i telefona. Da li bi to bilo preko neta ili... ?

kylle
06-01-2019, 08:28
Imas sve u ovoj temi, vec je pisano.

https://www.isrbija.net/archive/index.php/t-51172.html

camopejb
06-01-2019, 15:38
Ako ti treba info koji je svežiji od 2015-e godine, napisaću ti ovde:

Ima više opcija trenutno u zavisnosti od onoga šta imaš i šta ti treba.
(da li imaš internet, da li imaš pametni TV, da li ti treba motanje unazad, da li ti treba stabilna slika, da li ti treba pretraga programa, da li si spreman da plaćaš mesečnu pretplatu)

Ja lično koristim SBB-ov EON jer mu je slika najbolja, ima pretragu programa i možeš da gledaš 7 dana unazad.
EON ide preko interneta.
Ako svastika ima noviji pametni TV onda može na njega direktno da se instalira aplikacija, da se uzme EON light TV paket koji je 1500 dinara mesečno bez ugovorne obaveze.
U ovoj opciji imaćeš sve kanale u Berlinu jer SBB na tom paketu ne radi ograničavanje po IPu.

E sad, ako televizor nije pametan, može da se kupi neki android box (npr. Xiaomi MI TV BOX 3) pa da se na njega instalira EON i da se on prikači na TV (dobiješ dodatni daljinac)

Postoje opcije bez plaćanja pretplate, ali one već zahtevaju budženje i određenu IT potkovanost svastike...

Postoje i neke opcije koje nude manje firme ili pojedinci sa gledanjem streamova za pare ali kvalitet takvih streamova treba proveriti pre kupovine zbog opterećenja servera i seckanja slike.

Ukoliko nećeš da teraš televiziju preko interneta, tu je Total TV opcija preko satelita.


Ako mi daš više podataka o tome šta ima svastika i šta njoj konkretno treba, možda mogu da dam konkretan predlog za nju.

Cuksi
08-01-2019, 09:13
Ako te zanima mogu da nadjem broj covek u Simanovcima ima neki mali box sa preko 1000 kanala, samo internet treba. Brat koristi u Austriji, mesecno se placa ali moram da proverim cenu, ali mislim da je povoljnije od sbb-a. Imas sve domace kanale plus strane

technobuba
08-01-2019, 09:42
I ja koristim to svuda. Sa iPhone 5 stream na Apple tv sa njega na tv... m3u lista u pitanju. Oko 2000 kanala naravno ex yu svi u tome...

camopejb
08-01-2019, 21:41
Jel stabilna slika? Koja rezolucija?
Ne secka stream kada se brdo ljudi nakače zbog popularnog sadržaja?
Nema motanja unazad jel da?

technobuba
09-01-2019, 10:21
Pa sad ok je po meni! Za te pare da kazem odlicna! Nekad malo vrati na TLC ili na Discovery HD... Fox Crime i tako te neke dokumentarne mi gledamo. Radi ok sta znam... ima dosta HD kanala, nasi svi moguci ex Yu! Sporta isto tako nasih a i stranih gomila... ima i videoteku sa nekim filmovima ok i to radi par puta smo gledali! Mogu te povezati pa da vidis sam kako to radi! Imas test listu na 48 sati...

smera
09-01-2019, 10:54
Ja u Istanbulu koristim Nettvplus, ali mesecna pretplata kosta oko 15 EUR. Ima sve kanale iz ex-yu kao i dosta stranih kanala. Moguce gledanje na smart TV, PC, iOs uredjajima itd.

camopejb
09-01-2019, 14:10
Jel može da se gleda 7 dana unazad?

smera
09-01-2019, 20:18
Da, postoji mogucnost gledanja 7 dana unazad. Vidi na netu Nettvplus, imaju call centre u svim vaznijim zemljama zapadne Evrope i u SAD, a moze i preko emaila.