PDA

View Full Version : iPhone XS Max Esim Facetime Problem



SG999
18-12-2018, 23:19
Glavna kartica mi je esim i pojavio mi se problem kad sam stavio VIP Prepaid Karticu da mi se promenio broj od facetimea na vipov broj i sad ne mogu nikako da vratim na glavni broj. Kako sam ugasio vipov broj nestao je i taj broj i sad nemam nijedan broj za facetime. Probam da aktiviram sa glavnim brojem samo upaljenog i nece. Nekad dobijam gresku a nekad posle restarta ceka na aktivaciju koja ne prolazi nikako. Jel zna neko resenje problema? Vadjenje VIP Kartice? Ali to je onda glupost.
Kako sam upalio vipov broj opet u podesavanja i probam onda da upalim facetime dobijem ono obavestenje da moze da kosta ali opet zabode na aktivaciji...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181218/1b2943089b8f8679e716d9803e25013b.jpg

Edit: Izvadio sam sim karticu, pokusao ponovo i opet stoji na aktivaciji... Videcu posle 24sata.

SG999
20-12-2018, 20:28
Resio problem. Zvao Apple Support i probao sa njima pa stisnuo da koristim sa Apple ID. Onda je izasao drugi Apple ID koji sam koristio za nesto drugo. Promenio na normalni Apple ID i video se srpski broj koji se vrteo i nije hteo da se skloni. Nemacki broj se uopste nije video. Pa dodali broj u icloud. Na kraju nije nista htelo. Na kraju upalio iMessage i tu pisao Nemacki broj ali na Facetime jos uvek Srpski. Onda sam uradio Hard Reset i onda se pojavio Nemacki broj i sad radi bez Apple ID. Cudno je i sto je Nemacki Broj pisao duplo pod onim gde mozes biti kontaktiran, jednom kao broj za imessage i facetime i jednom samo ovako. Sad je to nestalo i pise samo email pod kontaktiranje ali facetime radi konacno. Imao sam callback za sutra ali sam stornirao zato sto je proradilo. Mislim da ima neki Bug u iOS ili njihovom sistemu sto ne radi bas dobro sa Dual SIM.

skiper
20-12-2018, 20:37
Ovaj novi update je bas za to, da li si uradio update?

SG999
20-12-2018, 21:42
Jesam uradio update kad je izasao, ali se ovo desilo pre ovog novog update-a. Bas me interesuje sledeci put da li ce isto da se desi. Za sad sam izvadio srpsku karticu.
Edit: Sad vidim da mi se ime od uredjaja promenilo na iPhone [emoji23] Ko zna sta ovi mogu da rade sve na daljinu.

Piky1231
22-12-2018, 16:06
Provjeri Apple IDs moraju ti odgovarati

SG999
22-12-2018, 18:39
Taj drugi id znam zato sto sam ga koristio za irski boon na starom telefonu, ali nisam na ovom. Ne znam kako je dosao na ovaj. Nema veze sad radi.