PDA

View Full Version : Wifi se sam diskonektuje



ZaksiHD
17-11-2018, 22:46
Da li neko zna resenje ovog problema cim ne koristim telefon sam se diskonektuje sa wifi. Zasto?
Isto se desava na vise uredjaja (iphone 6, 6 plus, 6s, 6s plus itd)
mnogi mi se zale na to

bbrks
17-11-2018, 23:07
Tako je po defaultu...

lowzyyy
18-11-2018, 00:34
Kako to moze da bude po defaultu? Kako ces primati notifikacije ako nisi na internetu

televes
18-11-2018, 10:09
Da li neko zna resenje ovog problema cim ne koristim telefon sam se diskonektuje sa wifi. Zasto?
Isto se desava na vise uredjaja (iphone 6, 6 plus, 6s, 6s plus itd)
mnogi mi se zale na to


potvrdjujem. isto 6s.. kao da nije bilo na ios11

bbrks
18-11-2018, 10:34
Kako to moze da bude po defaultu? Kako ces primati notifikacije ako nisi na internetu

Mobile data :)

TaDej
18-11-2018, 10:39
I meni se isto desava sa iP 8 na 12

zabrljanje
18-11-2018, 12:01
Ako pogledate forum, videcete da se to pominje u mnogo starijim verzijama iOS-a.

lowzyyy
18-11-2018, 12:48
@bbrks i sta ako nemam mobile data? Onda nema ni notifikacija. Ne bih se slozio sa tim. Imao sam i ja probleme pre sa tim, na raznim telefonima. Kako sam resio ne secam se. Trenutno mi se nijedan ne diskonektuje sa mreze

mospre
18-11-2018, 12:57
Ne znam sto se mijesas ako ti mnogo iskusniji clan kaze kako jeste :) android ima opciju wifi always on, dok ios sam gasi wifi nakon nekog vremena zakljucanog ekrana.

Na iphone 3g do 5 sam vidjao delay kada se otkljuca dok se nakaci na wifi a sada je to neprimjetno.

Davno sam gledao objasnjenje nekog "strucnjaka" kako se iphone, i telefoni koji nemaju mogucnost wifi always on, "pingaju" preko gsm-a da probudi wifi i progura se push, za ovo zadnje nisam siguran ali je imalo smisla jer nisam imao data na iphone 3gs do 4s a notifikacije nisu kasnile kada uredjaj bio u dometu poznatog wifi-a..

lowzyyy
18-11-2018, 13:30
Da ali ako ti nista ne stize to je onda problem?
U redu, ne mora da bude bukvalno konektovan na mrezu, eto naveo si mehanizam koji to radi da nam stvori sliku da je prikopcan uvek.
Ali ako ti vidis da ne radi to je onda problem, zar ne?
To na koji nacin on radi nas ne zanima, iz naseg ugla je da vidimo da li radi uvek ili ne, ako me razumes

p.pera
18-11-2018, 13:45
Nije problem u iphonu nego u ruteru, ovde je neko napisao objasnjenje sta treba da se uradi.Prelistajte malo forum.

3gs
18-11-2018, 13:57
Nije problem u iphonu nego u ruteru, ovde je neko napisao objasnjenje sta treba da se uradi.Prelistajte malo forum.
cek kakve ima veze ruter sa time kad mi se go.no od tesle koje je tesko sr.nje ne raskaci sa wifi_a nikad
a ovo jako frustrira tek sad vidim da se neko setio da pise o tome
ja sam mislio telefon mi ne radi kako treba


to onda nije opcija vec defekt koji su napravili da bi stedili bateriju vrvt.

p.pera
18-11-2018, 14:14
Pisano je o tome jos 2016-te.Ja idem i 5 lokala i tacno znam u kom radi normalno a u kom se diskonektuje.Problem je u ruteru.

zabrljanje
18-11-2018, 14:16
Nije problem u iphonu nego u ruteru, ovde je neko napisao objasnjenje sta treba da se uradi.Prelistajte malo forum.

Imas dobru memoriju :)

Kako namestiti da se wifi ne iskljucuje dok telefon spava (tutorial) (https://www.isrbija.net/showthread.php/55483-Kako-namestiti-da-se-wifi-ne-iskljucuje-dok-telefon-spava-(tutorial))



cek kakve ima veze ruter sa time kad mi se go.no od tesle koje je tesko sr.nje ne raskaci sa wifi_a nikad
a ovo jako frustrira tek sad vidim da se neko setio da pise o tome
ja sam mislio telefon mi ne radi kako treba


to onda nije opcija vec defekt koji su napravili da bi stedili bateriju vrvt.


Ti si upravo i pisao u toj temi.

Pogledaj hotele u inostranstvu koji te diskonektuju sa mreze posle odredjenog vremena neaktivnosti. Sigurno im nije potrebno da imaju mnogo nakacenih uredjaja na mrezi a koji nista ne rade.

p.pera
18-11-2018, 14:19
Zaradih li 20 marki na memoriju[emoji16]

zabrljanje
18-11-2018, 14:21
Ides i skupljas po 20 evra u raznim temama :D

p.pera
18-11-2018, 14:25
Samo Zivansi, provalio sam da je labilan[emoji16]

lowzyyy
18-11-2018, 14:37
I sta treba da se radi?

wyomingplease
18-11-2018, 14:43
Treba da se setuje statička IP adresa na telefonu za WiFi konekciju koja dropuje kako bi se kompletno zaobišao DHCP na ruteru. Ja imam podešen statički IP za WiFi kući i na poslu i od tad mi se apsolutno nikad nije desio disconnect ni na jednom telefonu, a izmenjao sam 3 iPhone - a u međuvremenu. Kad se IP adresa dodeljuje kroz DHCP i iPhone ode u sleep mod na par sati, može da se desi da DHCP lease u međuvremenu istekne (proveriti na ruteru koji je period setovan, obično bude svega 24h), ruter će svakako oduzeti prethodno dodeljeni IP telefonu i onda nakon buđenja telefon mora ponovo da prođe kroz celu proceduru.

ZaksiHD
18-11-2018, 14:43
Nasao sam resenje naravno ovo sta ste pisali su totalne budalastine da je problem do rutera i ostala sranja...
Kada se konktujes na wifi udjes u taj konektovan wifi i imas opciju da stikliras AUTO-JOIN i to resava sve probleme. Primate notifikacije najnormalnije i kada je fon dugo zakljucan i nocu itd...

wyomingplease
18-11-2018, 14:49
Auto Join je po defaultu uključen za sve WiFi mreže na koje telefon uspe da se zakači barem jednom.

lowzyyy
18-11-2018, 14:49
Treba da se setuje statička IP adresa na telefonu za WiFi konekciju koja dropuje kako bi se kompletno zaobišao DHCP na ruteru. Ja imam podešen statički IP za WiFi kući i na poslu i od tad mi se apsolutno nikad nije desio disconnect ni na jednom telefonu, a izmenjao sam 3 iPhone - a u međuvremenu. Kad se IP adresa dodeljuje kroz DHCP i iPhone ode u sleep mod na par sati, može da se desi da DHCP lease u međuvremenu istekne (proveriti na ruteru koji je period setovan, obično bude svega 24h), ruter će svakako oduzeti prethodno dodeljeni IP telefonu i onda nakon buđenja telefon mora ponovo da prođe kroz celu proceduru.

Ako je 24h zasto istekne za 20-ak minuta

wyomingplease
18-11-2018, 14:50
Ne znam, nemam uvid u podešavanja na tvom ruteru.

ZaksiHD
18-11-2018, 14:56
Auto Join je po defaultu uključen za sve WiFi mreže na koje telefon uspe da se zakači barem jednom.

Meni naprimer nije bilo ukljuceno i evo sinoc sam ukljucio i sasvim normalno je wifi bio zakacen celu noc i stizale su poruke na whts,instagram,viber itd

p.pera
18-11-2018, 15:28
Trebao si odmah da kazes da si nasao resenje i postedis nas blamiranja sto pisemo sranja i budalastine.

bbrks
18-11-2018, 17:41
Meni naprimer nije bilo ukljuceno i evo sinoc sam ukljucio i sasvim normalno je wifi bio zakacen celu noc i stizale su poruke na whts,instagram,viber itd

Aha, dakle bez wifi-ja ti nece stizati notifikcije....hmmmmmmm, zanimljivo :)

A sad malo upozorenje ili mozda cak i opomena....da zapravo, svakako je opomena....obrati malo paznju sta pises i kakve izraze upotrebljavas...hvala.