PDA

View Full Version : iPhone Xr utisci



Pages : [1] 2

p.pera
08-11-2018, 01:33
Veceras sam ima priliku da se malo poigram sa Xr.Ono oko cega se najvise polemisalo je ekran.Ja samo mogu da kazem da je fenomenalan.Nemam vise X da bih mogao direktno da uporedim ali tvrdim da nije losiji a mozda je i bolji.Kamera je isto vrhunska.Ostalo sve manje-vise znamo.Ali ne mogu jednu stvar da shvatim, covek koji je dizajnirao onakav ipad pro dozvoli sebi da ovako nesto napravi, najruzniji uredjaj koji je Apple napravio, prednja strana uzas, previse "mesa" sa strane.To je moje misljenje.

dzenopoljac
08-11-2018, 04:33
Ne razumem. Da li ti se dopada ili ne? Prvi i drugi deo posta su mi konfliktni.

Didule
08-11-2018, 07:35
Pa mora da ima mesa sa strane, jer je lcd ekran.

p.pera
08-11-2018, 10:57
Imaju 7 i 8 lcd a i mnogi drugi, pa nemaju ni priblizno toliko.

[email protected] znam sta je konfliktno, ja sam napisao da mi je telefon ruzan ali i da je ekran odlican, to nema veze jedno sa drugim.

wyomingplease
08-11-2018, 11:08
Imaju i 7 i 8 LCD ekran ali kod tih modela ekran nije zaobljen kao na Xr (Liquid Retina?), kontam da su zbog toga morali da podebljaju bezele. Čačkao sam ga uživo pre 10ak dana u Beču, da nisam imao Xs pored sebe, verovatno ne bih ni izvalio podebljane bezele sa strane, mada kad se posmatra telefon kao takav, teško da bih primetio razliku.

Stevs
08-11-2018, 12:32
Ne postoji šansa da LCD sa manjom rezolucijom bude bolji od OLED ekrana sa većom rezolucijom. Trenutno ubedljvo najbolja kupovina je iPhone X dok ga još uvek ima.

wyomingplease
08-11-2018, 13:14
Koliko vidim, to ovde niko nije ni tvrdio. X definitivno u tom smislu ima prednost, nekome to znači, nekome i ne toliko.

Stevs
08-11-2018, 13:35
U prvom postu Pera kaže "Nemam vise X da bih mogao direktno da uporedim ali tvrdim da nije losiji a mozda je i bolji."

kursula82
08-11-2018, 14:04
Uporedjivao sam XR i XS u mts-u pre pre par dana.

Meni je displej na XR bolji od XS, ponavljam meni, gasio sam i palio true tone na XS i u display accomodations podesavao svasta i nekako mi boje na XS cas zute, cas plave ne znam nekako su mi boje lepse na XR. Ovo se najvise primecuje na beloj pozdini (safari, settings) na home screen nije tolika razlika.

XS lep, XR izlozen beli model ne svidja mi se nikako ta kombinacija. Bazeli na XR ogromni u odosu na XS bili jedan pored drugog pa se bas primecuje. Nekako mi i XR deluje buckasto mozda opet sto je pored XS.

Stevs
08-11-2018, 15:02
To zaista tako izgleda na "prvu loptu", odnosno stvar dugogodišnje navike na korišćenje LCD ekrana. Imao sam iPhone 8 plus i zamenio ga za iPhone X. Pri prvom poređenju i meni se činilo isto kao tebi da su boje prijatnije na 8 plus, međutim nakon par dana korišćenja uzeo sam u ruke stari 8 plus i razlika je ogromna u korist X ekrana u svakom pogledu (crna boja, dinamički opseg i kontrast, korišćenje ekrana na suncu i naravno rezolucija).

mikenzi
08-11-2018, 15:13
Imaju i 7 i 8 LCD ekran ali kod tih modela ekran nije zaobljen kao na Xr (Liquid Retina?), kontam da su zbog toga morali da podebljaju bezele.

Pa i ovde mi deluje da ekran nije zaobljen, već bezel ekran (deo koji prikazuje sliku) je i dalje flat.

p.pera
08-11-2018, 16:18
Neka me neko ispravi ako gresim ali mislim da je lcd nesto deblji i ne moze da se savije.

dzenopoljac
08-11-2018, 17:56
Imaju 7 i 8 lcd a i mnogi drugi, pa nemaju ni priblizno toliko.

[email protected] znam sta je konfliktno, ja sam napisao da mi je telefon ruzan ali i da je ekran odlican, to nema veze jedno sa drugim.

Pitao sam da li ti se dopada ili ne. Nisam toliko glup da ne znam da su te dve stvari različite. Ali obe utiču na to da li će ti se svideti ili ne. Tako da nisam skontao da li si za fon ili protiv.

Lično nikada ne bih uzeo Xr jer mi deluje kao downgrade u odnosu na stariji X.

p.pera
08-11-2018, 19:15
Meni se ne svidja.Takodje mislim da je X bolja varijanta.

mikenzi
09-11-2018, 20:26
Uzeo sam ja jedan Xr na testiranje pa ću javiti utiske.

p.pera
09-11-2018, 22:36
Okaci neku fotku u istim uslovima sa X i Xr.(ako jos uvek imas x)

mikenzi
10-11-2018, 12:46
Ljudi, sada moram da pređem na Xs ili Xs Max da vidim razliku jer je Xr odličan telefon za ovaj dan i po koliko ga koristim.

skiper
10-11-2018, 13:36
Muke tvoje niko ne zna, sta ti rade pa to je strasno.:D

p.pera
10-11-2018, 13:48
Kao dete u prodavnici igracaka[emoji16]

swimmer
10-11-2018, 23:12
@mikenzi koji telefon si koristio pre Xr?
Po meni prelazak sa X na Xr ili XS je nepotreban, mislim da ne bih primetio neku razliku u brzini. To je jedini razlog sto sam jos na X.

Zivansi
10-11-2018, 23:26
Koliko sam ja ispratio, koristio je iPhone X, uz njega je uzeo i crveni Apple case [emoji3526]
Space grey iPhone X tacnije [emoji23]

mikenzi
10-11-2018, 23:41
Da X, crveni silicone Apple Case.

Ako tako gledamo ne vredi naravno prelaziti sa generacije na generaciju. Ali ovo je dobar telefon.

Ukratko:

Ekran - u odnosu na X nema razlike. Razumem ja sve tehničke specifikacije, tehnologije i prednosti OLED ekrana ali dobar je ekran i ja vidim boja koliko vidim i za mene nema tu suštinski neke razlike.

Ekran, barem onaj deo koji se koristi je kao na X-u, a onda na to ide crni ram, tj. Xr je taman toliko širi od X-a za debljinu crnog rama ekrana.

Uzeo sam neku crnu maskicu koja mi se taman stopila sa ekranom.

Zvuk - Primetno jači u odnosu na X. Nisam neki audiofil ali je jači.

Kamera - Sada mi ova na X-u izgleda skoro pa loše. Ne znam kako to stalno uspevaju ali su slike odlične, mogu samo da zamislim kakve su slike onda na Xs i Xs Max. Prednja kamera zaista ‘pegla’ lice i boja kože je rozikasta kao što su što su svi review-i rekli, dakle lepši sam :) Senzor upija mnogo svetlosti u noćnim fotografijama. Dodaću link, okinuo sam jednu fotografiju na Obilićevom vencu, bez ikakvih podešavanja, i videćete kako ulično osvetljenje dolazi do izražaja.

Face ID - Brži, takođe primetno. I prethodni mi je radio kako treba, a ovaj je još brži u tome 'kako treba'

https://www.flickr.com/gp/78082054@N05/2epmNc

p.pera
11-11-2018, 00:25
Kad sam napisao to za ekran ispadoh blesav.I meni se cini da je kamera prilicno bolja na Xr od X.Po ovom portretu se vidi ali bi valjalo da budu u isto vreme sa oba.

Didule
11-11-2018, 08:50
Ja sam se zalepio za XR i verovatno cu ga kupiti kada padnu jos malo cene, za nekoliko meseci. Gledao sam desetine youtube poredjenja i manje vise, ako izuzmemo ove kompleksase sto samo gledaju kako da nesto pljunu, svi se slazu da je ekran na XR odlican i da je najbolji lcd ekran koji je apple izbacio. E sada, ako znamo da je apple vec bio poznat kao najbolji u mobilnoj industriji za lcd ekrane, onda to ima jos vecu tezinu. Inace mislim da ljudi imaju malo pogresnu percepciju. Do pre godinu dana nije postojao X, nije postojao oled na ajfonu i svi ajfon modeli su bili lcd, premium i najbolji na trzistu. Sada imamo i dalje taj ekran, dodatno unapredjen, sa istim ppi i iz nekog razloga se o tom ekranu pise, kao da je u najmanju ruku neki ekran sa nokije 3310. Svi review-eri su potvrdili da je ekran vrhunski i dosta njih je pricalo ovo da kada se stave jedan pored drugog u odnosu na x, xs, xs max, im je cak bolji. Neki su pricali isto ovo kako je ekran vrhunski, ali nemaju oled da porede, da li je on jos bolji. Dakle ja mislis da tu pricu o ekranu treba totalno zanemariti, bar kada je ta prica u kontekstu toga, da li je ekran "dovoljno dobar". Koliko ja pratim celu situaciju, ekran nije "dovoljno dobar", nego je odlican. Naravno niko ne osporava da je u teoriji oled bolji. Ali opet kazem, svi mi smo korisnici i valjda je bitno sta mi vidimo i kako nama to izgleda, nego sta je u nekoj teoriji bolje. Opet cak i da jeste bolje, to bolje, ako pricamo i XS i XS Max, kosta mnogo vise. Pritom, vec sam negde pisao o tome, oled koliko ima prednosti, ima i neke mane. Pre svega mnogo je teze dobiti realne boje na oledu nego na lcd-u. Takodje oled ima tu tendenciju ka burn-in, sto se meni nikako ne svidja, sto lcd nema. I jos ono sto ljudi mozda ne znaju, a to je da oled za razliku od lcd-a vremenom gubi na prikazu boja. Ok, ovo poslednje se moze ispoljiti posle 2-3 godine, ali opet meni je nekako bezveze da kupujem telefon ako znam da taj ekran, koji mu je glavni adut moze da izgubi na prikazu boja posle nekog vremena.

Takodje treba reci da su prednosti XR, posebno u odnosu na X, a donekle i na XS i XS MAX brojne. Konkretno u odnosu n X, XR ima znacajno brzi cpu i gpu, sto znaci da ce duze biti "dobar". Ne znaci naravno da je X los i spor, ili da nece jos par godina raditi vrhunski, ali ovaj je prosto brzi i jaci. Kada taj procesor uzmemo u kombinaciju sa mnogo manje piksela (manjoj rezolucijom) koju mora da "gura", dolazimo da on postaje jos mnogo jaci, nego sto je na papiru, jer prosto manji je "otpor" koji mora da gura. Ako uz to sagledamo da XR ima i 7nm cip, koji je energetski efikasniji, dolazimo do zakljucka da je ukupno trajanje baterije mnogo duze sto je takodje jedna od vecih prednosti XR. Isto se po internetu pojavljuju review-ovi koji govore kako je baterija na XR "neverovatna". Neverovatna je upravo zbog ovoga gore sto sam napisao.

Pored svega toga, imamo znacajno bolju kameru (glavnu) u odnosu na X, sto su takodje svi potvrdili i neretko koristili izraz "znacajno". AI koji ce sve vise imati udela, cak i kod obicnog fotografisanja, jer ce prepoznavati scene, podesavati kameru prema tome je opet znacajno unapredjen na XR, a i ceo telefon je jaci pa je sve to daleko fludidnije i manje zahtevnije.

I imamo tu velicinu XR, koja ne mora nuzno da bude prednost, ali meni licno jeste. Dakle velicina je izmedju X i XS MAX, sto je po meni taman da bude neki sweet spot.

Znaci telefon je po meni znacajno bolji od X-a, a dise za vrat XS i XS max, od kojih je opet mnogo jeftiniji, pa samim tim i bolji. Inace i od XS i XS MAX je za mene licno bolji, jer opet oni imaju tu ludacku i po meni nepotrebnu rezoluciju ekrana koja dodatno opterecuje procesor i trosi brze i vise bateriju, tako da je i u odnosu na njih u prednosti, ako nista drugo, onda po duzini trajanja baterije i neke projekcije za buducnost, jer svakako ce XR lakse gurati neke naredne zahtevnije ios-e, nego sto ce to raditi XS i XS MAX koji ce sa istim procesorom to raditi ali morati da guraju mnogo vise piksela.

bobanbg9
11-11-2018, 09:28
Da ne znam koje se cene po ovom tvom postu bih mislio da je xr 1000 a xs 600e[emoji4]. Sve je to lepo sto si napisao ali je x deset puta lepsi i u ruci kad drzis jedan i drugi je razlika ogromna barem meni. A to sto ce da gura duze godinu dana cpu mi ama bas nista ne znaci a ni vecini korisnika jer se telefon promeni jednom u godinu, dve najvise tri godine.

Didule
11-11-2018, 11:44
Tebi ne znaci. Nekome znaci i presudno mu je. Ja znam dosta ljudi koji i dalje koriste 5, 5S, 6S, cak znam jednog coveka koji koristi 4 i 4S. Nema mnogo ljudi, posebno u Srbiji, koji mogu da iskesiraju 1000 eur svake godine za telefon. Ljudi kada jednom iskesiraju pare, hoce da ih to sluzi narednih 10 godina. I procesor nije malo jaci, nego dosta jaci, kao i grafika, a jos u kombinaciji sa manjom rezolucijom to je vise nego osetna razlika, vec sada. A opet i ako ti ne znace performanse sada, onda ti mozda znaci to sto ima znacajno bolju kameru, veci ekran, bolji (brzi) face id, znacajno duze trajanje baterije i jos dosta drugih stvari. Sto se izgleda tice, to je individualno. Meni je recimo onaj metalni okvir na X-u mnogo ruzan i mnogo ruzniji od aluminijumskog na XR. Takodje ne bih voleo da imam oled, zbog toga sto ima taj burn in efekat, sto mu blede boje vremenom i sto koliko sam ispratio ti ekrani dosta vise crkavaju od lcd. Ja sam planirao da uzmem X, medjutim kada sam poceo da pratim desavanja oko XR, odlucio sam se za njega. Ti nesto deblji bezeli su nesto na sta ce se svaki korisnik navici verovatno posle poal sata koriscenja.

mikenzi
11-11-2018, 12:14
ali je x deset puta lepsi i u ruci kad drzis jedan i drugi je razlika ogromna barem meni.

Što se tiče wow efekta to je definitivno X samo zato što je bio prvi model sa tim dizajnom. Xs i Xs Max već nemaju taj wow za one koji su imali X. Max možda zbog veličine ekrana.
Xr sam morao da izvadim iz maskice da vidim kako izgleda. Sličan i8 modelu. Mada mi se ova crvena boja ne sviđa. Žuta je super ali to je već stvar utiska.

bobanbg9
11-11-2018, 13:06
Ti si rekao svoje misljenje, ja sam svoje izneo i to je to :). Iphone 5s sasvim solidno radi da ne pricam o 7-ici sto ce reci da ce X za koju godinu raditi odlicno. Ne planiram da nosim telefon 10 godina, i 70% ovde na forumu gde trenutno raspravljamo menja telefone na 2-3 godine max. Imam i ja komsiju koj nosi iphone 3g ali imam i drugog koj mosi xs max, znaci ne pricam ko sta nosi po Srbiji nego ovde na forumu. Pricate o nekom burnu a evo pitaj mikenzija koliko je imao reklamaciju na isti za ovih godinu dana? Po meni prelazak na xs ko ima x je nepotreban, jer se ne dobija nista specijalno za 300-400e koliko moras da doplatis. Opet kazem to je moje misljenje i normalno je da drugi imaju svoje :)

Zuba1970
11-11-2018, 13:09
Neko menja telefone na godinu- dve a neko ih koristi 4+ godina kao ja na primer jer nisam neki zahtevan korisnik.

mikenzi
11-11-2018, 13:10
Kad spomenu 5s ja imam službeni 5s. Čist sistem, nema apsolutno ništa na njemu. Koristim ga samo za pozive i spor je. Moram SE da uzmem jer ne očekujem eSIM u ponudi operatera domaćih narednih nekoliko godina.

Što se tiče OLED ekrana veći procenat kvarova je povezan sa ekranom. Što se tiče ghosting-a ili burn-in efekta takve žalbe nismo imali godinama. Mislim da je jedan telefon bio skoro i baš smo se iznenadili. Više pamtim računare sa tim, posebno prve Retina iz 2012. godine.
Problemi sa ekranom su druge prirode i zato je Apple izbacio program zamene za X

http://servis.istyle.rs/besplatni-program-zamene-ekrana-iphone-x/

p.pera
11-11-2018, 16:46
Meni su sve te price od 10-15% brzem Cpu ili o 40-50% brzem Gpu i kako ce se to osetiti u svakondnevnom koriscenju postale potpuno besmislene.Sticajem okolnosti sam posle X uzeo 7 i razlika u samoj brzini uredjaja je toliko mizerna da je glupo komentarisati.

wyomingplease
11-11-2018, 18:38
Osim ako ne planiraš ozibljan gejming na telefonu, 10 - 15% brži CPU teško da ti znači u ovom trenutku. Međutim, ako planiraš da telefon koristiš u sledeće 3 - 4 godine, taj isti CPU će ti vremenom značiti sve više jer će nove verzije iOS - a biti vremenom zahtevnije. U tom smislu, Xr će trajati u najgorem slučaju godinu dana duže, i to je činjenica koju bi trebalo uzeti u obzir pri kupovini.

Didule
12-11-2018, 08:21
Ako imas dva bildera, hipoteticki podjednako jaka. Jednom das da dize 150 kg iz benca (rezolucija ekrana na X-u), a drugom 75 kg (rezolucija na XR). Sta mislis ko ce podici vise puta? A sad, ako je jedan od njih 10-15% jaci, ili 40-50% jaci, a njemu das istih tih 75 kg da dize, dok ovom drugom das tih 150 kg, sta mislis kakva ce onda biti situacija? To je ono zasto je za mene XR bolji od X, izmedju ostalog.

Moze isto da se primeni i na poredjenje XR sa XS. Bilderi podjednake snage. Jedan dize 75 kg, drugi 150 kg. Kojem ce biti lakse i koji ce duze da izdrzi?

mikenzi
12-11-2018, 08:32
E da, jedan dodatak. Iako većina nas ne koristi 3D touch i da me pitate da li koristim 3d touch rekao bih ne. Ali neke 3D touch funkcije postanu nesvesna navika i sada me nervira što Xr to nema.

Dva najčešća primera su:

1. Sa lock screen-a mnogo duže mora da se drži ikonica za kameru ili blic, a često čak ne mogu ni da ih uključim jer sam navikao da blaži pritiskom na X aktiviram odmah jednu od dve opcije. Kod Xr-a je to rešeno na sličan način ali dovoljno drugačiji da moram da menjam navike.

2. Kada kucate tekst pa pritisnete ekran da imate mogućnost pomeranja linije za kucanje kroz tekst radi brže ispravke grešaka. Na Xr to ne radi naravno jer nema 3D touch funkcije.

zabrljanje
12-11-2018, 09:30
Zar ne bi trebalo da radi ako duze drzis space deo, kao sto radi na svim non-3D touch telefonima :)

mikenzi
12-11-2018, 09:34
Tako radi ali ne na swift keyboard [emoji5]

komsa
13-11-2018, 08:41
imadoh juce priliku da vidim i isprobam sva tri "nova" modela i o Xs-u i Max-u sve najbolje ali Xr je komedija na prvi pogled,predebeo je okvir oko ekrana,grozno izgleda.......kao telefoni pre 8 godina...............:go:

skiper
13-11-2018, 12:59
Sta mislite da li ce proci neslavno kao i oni raniji modeli iphone-a u bojama?
Da li se isplati kupovati, zbog pada cene npr.?

lowzyyy
13-11-2018, 14:09
Bolja je kupovina svakako, da li ce se prodati kao i xs, ne bih rekao. Zasto? Pa zato sto su ljudi ljudi [emoji2]

miodrage
13-11-2018, 14:24
Po meni odlican model, meni je svakako u planu da ga pazarim. Kad, videcemo… Nadam se najkasnije do kraja godine. Najvise mi se svidja crveni, potom zuti pa plavi. Ostale boje me i ne zanimaju.

iMorris
13-11-2018, 16:45
Meni su boje telefona tj. kucista bas lose. Izgleda kao neka igracka.

komsa
13-11-2018, 19:38
ljudi samo jedan savet,obavezno ga uzmite u ruke pre nego sto odlucite da ga pazarite,ako vam se tada svidi,nek vam je sa srecom............

iLudak
13-11-2018, 22:30
Meni se ne svidja ekran i to sto ima veci razmak izmedju ekrana i ivice telefona u odnosu na X/XS. Nekako je cudan bas meni licno.

sone888
13-11-2018, 23:22
Malopre sam drzao i malo cackao crni Xr..display super, brzina super, crno oko ekrana i nije toliko bas upadljivo da kazem da mi smeta..ali..posle mog X kad sam uzeo Xr u ruke kao da sam uzeo iphone 7 (ne mislim da je iphone 7 los telefon [emoji51]) po meni je X ipak za jednu ili dve klase bolji..

p.pera
14-11-2018, 00:07
Izgleda da skoro svi imamo isto misljenje, telefon je odlican i jedina zamerka je debeo okvir.

lowzyyy
14-11-2018, 01:47
Na koji se naviknes posle 10 min koriscenja.
Isto mi tako nije problem da predjem sa 5.5 na 4 inca ekran. Naviknem se odmah. Nije udobno kao sa 5 ali se covek na sve navikne.

AlexPa
14-11-2018, 11:51
Probao sam telefon, odličan je, zaista mi ne smeta deblji okvir, veličina je super, po gabaritu je manji od 8+, ima najbolje trajanje baterije do sada, na oglasima sa mts-a moze da se nađe za 700eu, definitivno best buy.

manutd
16-11-2018, 00:49
XR izrazito ruzan osecaj kad se uzme u ruku ...previse veliki, izrazito ruzan debeo okvir.... uzas sta radi dizajnerski tim kad je u pitanju telefon

djetk0
16-11-2018, 01:06
Znači tebi su veliki i 7+, 8+ da ne pominjem xs max ....

Imam xs max ali je XR idealna veličina!!

p.pera
16-11-2018, 01:21
Nemoj gledati velicinu ekrana.

ip8+ 158.4 x 78.1 x 7.5 mm
Xs max 157.5 x 77.4 x 7.7 mm
Xr 150.9 x 75.7 x 8.3 mm

lowzyyy
16-11-2018, 01:25
@djetk0 xs max i plus modeli su istih dimenzija. Xr nije uopste male velicine. Od svih tih manji xs je najudobniji, ostali su ipak malo veci

aw_snap
16-11-2018, 09:49
Juce sam svratio do nove iStyle prodavnice u Novom Sadu bas da vidim Xr..
Da ne pise da je LCD, ne bih provalio,
velicina telefona solidna, nije dosta veci od Xs,
osecaj u ruci nije toliko dobar kao na X, Xs, Xs Max, al kad vecina koristi telefone sa maskama to i nije toliko bitno.
Jedino sto mi se ne svidja su bas primetno velike ivice, verovatno se da naviknuti na to..

7eleven
20-11-2018, 21:06
Da li XR, XS(max) dual sim ima IOS podršku za 2 whatsupp i 2 vibera?
Ti se nešto zove na android Dual Messenger

mikenzi
20-11-2018, 21:12
Nema.

hidroponika
21-11-2018, 14:30
Kupio sam juce xr. Preso sa 6s. Prezadovoljan sam. Verovatno ima i boljih ali meni je sad najbolji. :)

djetk0
29-11-2018, 20:50
Ja zamijenih max za XR i nisam se pokajao...

Isti djavo, samo ovaj xr ljepsi(manji) za ruku :)


Portrait mode je gori jer je na xr samo za ljude, ne i za predmete ... al svakako i na xs-u je daleko od savršenog... baterija mi je bolja na xr :)



Po meni best buy trenutno, ako ga mozete naci za 700€ starog mjesec dana... tj moze se i X za te pare uzeti, al bih ja prije na XR išao :)

AlexPa
30-11-2018, 00:15
Ma ima sa mts vakuum za 700, kazem ja best buy.

komsa
30-11-2018, 02:04
XR best buy za "samo" 700e ?!? pa valjda X moze da se pazari za slicnu ili istu cenu malo koristen........................
licno ne bih pogledao XR pored X-a ali o ukusima.................

lowzyyy
30-11-2018, 02:15
X je star skoro god dana za 700e, best buy ?
Pre ce xr da padne na 500e nego x i dalje mislim da je xr bolja kupovina.
Dobijas jaci GPU, bolju bateriju sto znaci da ce telefon duze da traje.
https://www.anandtech.com/show/13392/the-iphone-xs-xs-max-review-unveiling-the-silicon-secrets/7

djetk0
30-11-2018, 02:47
Bolji procesor, gpu, bateriju, po mom mišljenju i kameru. Ekran baš su gluposti lcd il oled (ja ne vidim razliku)

Nego R većinom pljuju ljudi koji su ga vidjeli na klipu :)


Da ne budi da cigo hvali svoga konja, znate sami da xs max nistam uopste nahvalio a platio sam ga 1150€ i prodao 950€ jedva posle 20ak dana...

Didule
30-11-2018, 08:22
https://www.youtube.com/watch?v=ZQGctgsMwzY

AlexPa
30-11-2018, 23:05
Da ne pričamo da xr sa mts-a ima dve godine garancije, a polovan x manje od godinu dana, meni je to bitno.

iLudak
01-12-2018, 01:05
Zaboravili ste da kazete da nema 3D touch i da je i to jedna od razlika u odnosu na X , XS , XS Max.

Marija_93
02-12-2018, 12:41
Hej :P imam mogucnost da uzmem za maltene istu ratu mjesecno,iPhone 8 plus 41 eur ili iPhone Xr 43 eura? Znam da je Xr bolji jer je novi model :)

iMorris
02-12-2018, 13:12
Uzmi Xr.
Realno iPhone 8+ ti je skoro isti kao iPhone 6+ :)

kursula82
02-12-2018, 13:18
I ja sam za XR

lowzyyy
02-12-2018, 13:23
Ako ces slikati portret ljudi i portret predmeta onda 8 plus, ako ces slikati portrete ljudi onda XR jer on nema drugu kameru pa moze samo da slika blurovanu pozadinu iza ljudi

zabrljanje
02-12-2018, 13:43
Ako posmatramo vecinu korisnika kao amatere u svetu fotografije, onda moze iPhone Xr da iskombinuje sa nekom od ove dve aplikacije i odradi taj "cuveni" bokeh efekat

Slør

https://itunes.apple.com/app/id1253636766?ign-mpt=uo%3D8
(https://itunes.apple.com/app/id1253636766?ign-mpt=uo%3D8)

Focos

https://itunes.apple.com/app/id1274938524

Marija_93
02-12-2018, 13:56
ma bitno da je dobra kamera za selfie :P a za zadnju za sebe isto ili slikanje mjesta nekog i slicnog :) portrait mode mi nije bitan ,jel su slicne inace kamere na 8 plus ili Xr ili iste?

p.pera
02-12-2018, 13:58
Vidno je bolja na Xr

bbrks
02-12-2018, 14:51
Marija, tebi je svakako selfie varijanta mnogo bitnija... prema tome....uvek treba da testiras i trazis telefon za sebe na osnovu kvaliteta selfie kamere :)

miodrage
02-12-2018, 17:22
Sad sam se vratio iz Budimpeste i imao sam priliku da jedno pored drugog u radnji stoje 8+, Xs Max, Xs i Xr.
Na prva dva sam se zadrzao max 15 sec, a druga dva sam malo pomnije osmotrio. Osim toga da Xr deluje da je malo vise svetao ekran, ja drugu razliku nisam video. Ok, ima malo sire bezele, ali je to posve nevazno. Bas sam ispitivao kako rade, otvarao iste aplikacije i sve, i identicni su po brzini rada. Meni se u prvi mah ucinilo da Xr ima nesto siri notch ali sam vrlo bezo shvatio da sam se prevario.
U svakom slucaju, jako mi se svidja product Red, pa mi je plan da pazarim ili nj, ili ev. zuti. Izlizane boje ne dolaze u obzir :D

Didule
03-12-2018, 13:06
Video sam danas prvi put uzivo XR u Telenoru. Imali su jedan izlozen. Odlican je telefon. Uopste mi se ne cine ti bezeli toliko debeli kao na slici. I sama debljina telefona ne deluje toliko velika kao na slici. Ekran je kao sto sam i ocekivao odlican i nista manje od toga. Doduse nisu imali izlozen ni jedan OLED ajfon, pa nisam imao sa cime da uporedim, ali ovako gledajuci samo XR sve deluje super.

lowzyyy
03-12-2018, 13:09
Idi do istyle, tamo ti stoji xs do xr. Daj boze da ces videti razliku

Didule
03-12-2018, 13:22
Pa skoro svi kazu i da je razlika gotovo neprimetna i to sto se primeti primeti se samo ako mozes uporedo da posmatras telefone i da trazis dlaku u jajetu. Ne sumanjam da je ne bih primetio.

Dejan81
03-12-2018, 16:38
Ja sam baš u iStyle gledao Xr i kao korisnik prvo X-a pa sad i Xs-a mogu da konstatujem da razlike u samom displeju gotovo da ni nema. Što se bezela tiče, na prvi pogled je, meni bar uočljivo da su deblji ali sam se posle par minuta toliko navikao da nisam ni primećivao razliku više. Ono što je meni najviše smetalo je sama veličina telefona, širina je gotovo ista kao kod Xs max. Generalno mi deluje buckasto i preveliko za moju ruku. Sad sve je to stvar navike i ličnih afiniteta ali nisam siguran da bih mogao da se lako naviknem.

mikenzi
03-12-2018, 16:49
Ali me kamera nervira, sada već mogu da kažem. Portrait mode što ne mogu da slikam predmete me nervira.

wyomingplease
03-12-2018, 16:57
Investiraj $6 za Halide aplikaciju i moći ćeš da slikaš i predmete u Portrait mode - u. Šta više, usudio bih se da kažem da njihov blur i algoritam za portrait mode u većini slučajeva daje bolje rezultate nego Apple - ov, čak i na X - u i na Xs - u.

Način na koji su implementirali portrait mode za predmete na Xr - u je fascinantan, koga interesuju detalji, ima ovde vrlo detaljno: https://blog.halide.cam/iphone-xr-a-deep-dive-into-depth-47d36ae69a81

djetk0
03-12-2018, 16:58
Mene više nervira na xs max kad predmete loše uslika :) i onda brisem sliku :D

A ovako bar znam da nemam tu opciju [emoji23]

ukce
05-12-2018, 13:13
Pricate o telefonu koji kosta 700+ evra da li je dobar ili ne ,za razliku od xs-a ili max-a,bi trebao da bude losiji iz razloga sto je i jeftiniji.Od x-a je definitivno bolji .Valjda logicno,o ukusima ne treba raspravljati da li se nekom svidja ili ne je individualna stvar.

Marija_93
05-12-2018, 20:41
Ipak sam se odlucila za iPhone Xs Max 6.5 inca :P mini ipad za mene hahaha

makistanke
07-12-2018, 01:15
Hahahahha, mislim ja se tu ne bih ni premisljao ako parice nisu problem. Uzeo bih Xs Max i uzivancija [emoji3]

djetk0
08-12-2018, 20:56
Auuuu preeeeveliki minus, sad krenuh ekran da ono očistim/uglancam ... pa mislim da ima 50 linijica.... a nikad sa parama sitnim il ključevima nije bio u dzep, isto kao jetblack što se znao izgrebati bukvalno sam od sebe...

Onaj sa yt što ga testira ga ne nagrdi ovako.

nixysx
30-01-2019, 11:26
Šta se više isplati? Nov X ili XR? Kamera i baterija su mi najbitnije...

Zivansi
30-01-2019, 11:27
Onda Xr.

SG999
30-01-2019, 12:31
XR zato sto je noviji.

Zivansi
30-01-2019, 12:33
Ne zbog toga, vec sto ima bolju kameru i mnogo bolju bateriju, a to mu je prioritet.

SG999
30-01-2019, 12:36
Koliko se secam je na X bolja kamera za zoom ili sta vec? A drugo mislim da ce sledece godine vise da vredi XR nego X. Da XR ima bolju bateriju to znam.

p.pera
30-01-2019, 13:01
Ogromna je razlika u zvuku prilikom video snimka u korist Xr.A i razlika u ceni je značajna, vidjao sam Xr na nekoj od mreža za 600€, X za toliko, nema šanse.

nixysx
30-01-2019, 15:39
Pa ne znam. Znam da XR ima portrait softverski. Dok X ima dve kamere i onda mi se nekako čini da je X možda iz tog razolga bolja opcija

SG999
30-01-2019, 17:03
Mislim da ti X nije bolja opcija ali tvoja je odluka

kami
30-01-2019, 18:22
Istu dilemu imala devojka pre mesec dana i odlucila se za xr... X je po meni mozda lepsi, kompaktniji i recimo da mu je prednost displej, ali po meni samo na papiru...

miodrage
30-01-2019, 22:05
Display je iako na papiru razlicit, pod okom, osim zaista nesto dublje crne inace identican. Ja sam jedno 5 minuta gledao, i trazio razlike izmedju Xr i Xs i nisam je video. A baterija na Xr je zaista odlicna.

amar_x
01-03-2019, 13:21
Dvoumio se izmedju XS i XR, pregledao citav youtube o oba mobitela. Na kraju kazem zeni kad krene s posla kuci da svrati u Swisscom i uzme XS jer joj je usput, medjutim ona u kucu ulazi sa XR u rukama a moja reakcija ono WTF?!
Tu krene mala prepirka sto je uzela pogresan model al ajd, raspakujem ga (crna boja) i setupujem. Kad ono tel odlican, display takodjer odlican, zvuk dosta glasan... I tako ostade XR kod mene, nisam ga vratio u shop nazad. Ustedio sam par stotina franaka.

Sve u svemu shock mi je bio kada sam vidio da je XR donijela, odma sam pomislio "oj ne display".... al sad iz prve ruke kazem da je odlican.

PS. testirao sam XS sa ovim oledom u swisscomu, par telefona imaju jako "zut" efekat u displeju... isto kao zarulja u stanu. Ipak je LCD za moje oci.

https://i.imgur.com/xFvrPBW_d.jpg

F117
06-03-2019, 16:37
Ja zaista ne znam kakva je crna magija oko ovog XR-a da ga svi hvale toliko? :) Poredio sam 8+ sa XR i prosto je nevjerovatno da su ovi iz Apple-a imali obraza da ubace onako nisku rezoluciju na XR na kraju 2018-e! Razlika u samom displayu izmedju 8+ i XR je i vise nego ocigledna vec na prvo gledanje ali XR ima veci i oblikom moderniji ekran, u nekim situacijama bolju kameru i bolju bateriju... Samo mi nije jasno kako nekome display na XR moze biti bolji od X ili isti? Stvarno ovde su neke magije u pitanju :)

Zivansi
06-03-2019, 17:03
Evo da se nadovezem i ja. Imao sam X i Xs i sada koristim Xr. Razliku primecujem jedino kada sam prvi put upalio Xr, pozadina nije crna kao na Oled-u, vec sija i pozadina i jabuka, dok na Oled-u sija samo jabuka. Gde se jos primeti razlika je kada gledam youtube klipove u full screen-u, bezeli nisu crni kao na Oled-u, vec su tamno sivi. Nigde vise razliku nisam primetio. Sto se tice generalno telefona, fenomenalan je. Baterija je ubica. Sa X i Xs sam isao u krevet sa ispod 20% i screen on sa 5-6h. Sada, lezem sa 50% baterije i preko 5h screen on, bez upaljenog low power mode-a.

kursula82
06-03-2019, 18:33
Ja drzao xs i xr jedan pored drugog i cak mi ekran na xs-u delovao zuto, pisao sam vec...rezolucija se svakako ne primeti a siguran sam da je ona jedan od glavnih razloga za fantasticno trajanje baterije na xr-u.

Conquer
06-03-2019, 19:21
Iskljuci true tone opciju,pa ih onda poredi. [emoji4]

aw_snap
06-03-2019, 19:27
Nekada cak i kada je iskljucen true tone i cak kada su dva identicna modela desi se da je jedan primetno zuci [emoji846]

kursula82
06-03-2019, 19:31
Iskljuci true tone opciju,pa ih onda poredi. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk



Da citiram sam sebe [emoji3]


Uporedjivao sam XR i XS u mts-u pre pre par dana.

Meni je displej na XR bolji od XS, ponavljam meni, gasio sam i palio true tone na XS i u display accomodations podesavao svasta i nekako mi boje na XS cas zute, cas plave ne znam nekako su mi boje lepse na XR. Ovo se najvise primecuje na beloj pozdini (safari, settings) na home screen nije tolika razlika.

XS lep, XR izlozen beli model ne svidja mi se nikako ta kombinacija. Bazeli na XR ogromni u odosu na XS bili jedan pored drugog pa se bas primecuje. Nekako mi i XR deluje buckasto mozda opet sto je pored XS.

p.pera
06-03-2019, 19:32
Da nisu napisali specifikacije ekrana garantovano niko ne bi primecivao pisao i kritikovao.

kami
06-03-2019, 19:33
+1
Osim da je jedan zuci od drugog...

Conquer
06-03-2019, 20:35
Da citiram sam sebe [emoji3]

Pa to je skroz ok da tebi mozda vise lezi ips displej,ni ja nisam imao neke zamerke na gotovo sve modele pre X/XS oled-a,ali je glupo reci da nema neke razlike. Ne u smislu da je losa rezolucija na Xr,pa se vide pikseli i slicne nebuloze,nego je jednostavno bolji kontrast na oled-u,kao i vidljivost pod uglom i na suncu. To bi sigurno primetio kada bi koristio oba istovremeno u istim uslovima,naravno,pored crne boje sto je vec receno. A da je zuckast,primetio sam samo dok je ukljucena true tone opcija, kada je iskljucis zna da povuce na plavkastu bela boja,ali samo dok se oci ne naviknu. [emoji2]

kursula82
06-03-2019, 21:43
Ne znam kako ti je promakla informacija da sam oba probao u mts-u jedan pored drugog, znaci apsolutno isti uslovi. I to za plavu sam napisao...ne znam meni je u mts-u displej na xs-u izgledao cak gore nego na xr -u. Naravno ovo je licni utisak stecen za 5,6 min tako da je podlozan promeni.

Btw isto tako kad sam presao sa 6S na 7 prvo sto sam primetio da je na sedmici dosta zutiji ekran, tj. bela mi je bas zuća nego na 6S. Mislim da sam i tu nesto gasio da umanjim to zutilo [emoji1]

lowzyyy
07-03-2019, 00:13
Sve je to sviranje...ako treba da se naprezes da vidis razliku u ekranu da bi opravdao cenu 250e visu onda..sta reci :D

djetk0
07-03-2019, 03:01
Ja zaista ne znam kakva je crna magija oko ovog XR-a da ga svi hvale toliko? :) Poredio sam 8+ sa XR i prosto je nevjerovatno da su ovi iz Apple-a imali obraza da ubace onako nisku rezoluciju na XR na kraju 2018-e! Razlika u samom displayu izmedju 8+ i XR je i vise nego ocigledna vec na prvo gledanje ali XR ima veci i oblikom moderniji ekran, u nekim situacijama bolju kameru i bolju bateriju... Samo mi nije jasno kako nekome display na XR moze biti bolji od X ili isti? Stvarno ovde su neke magije u pitanju :)Evo ja sam koristio max pa xr i ne vidjeh razliku, jesam li corav? Evo sad imam note9 sve je to slično.


Jos xr nisam prezalio (zbog baterije)

F117
07-03-2019, 09:17
Ne znam da li si corav ali znam sta sam ja uocio kad sam poredio. Naravno, nije da se vide pikseli ili nesto slicno nego je jednostavno ekran na 8+ bio osjetno ostriji cak i na prvu. O poredjenju sa X necu ni da pisem. Sve ok, ima nizu rezoluciju i sve to ali opet ne mogu se oteti utisku da je retail cijena Xr-a 850€...

Testiracu ga ponovo malo duze pa cu napisati utiske, mozda je stvarno do mene bilo taj dan/atmosferskog pritiska/sunca/rotacije zemlje ko ce ga znati :)

zule73
07-03-2019, 10:23
jel realno da gledate tv od metar velicine u hd rezoluciji a sad kukate sto na telefonu od 6 inca nije ultra hd rezolucija jbt...

Boletinho
07-03-2019, 11:24
Sve je to sviranje...ako treba da se naprezes da vidis razliku u ekranu da bi opravdao cenu 250e visu onda..sta reci :DEto sad ispade razlika xs od xr samo u ekranu:)
Ima tu jos stvari koje cine da je razlika u cijeni ta koja jeste:)
Da ne nabrajam sada,znas dobro kao i velika vecina ovdje koje su to jos razlike u ta dva modela :)

miodrage
07-03-2019, 14:04
Drugaciji ekran, iako se jasna razlika na prvi pogled ne vidi i odatna kamera. Ima li jos koja razlika? Da li ta razlika opravdava razliku u ceni? Meni licno ne, zato sam i uzeo Xr, pisao sam i ja o poredjenju… iskreno, oci da mi ispadnu, ja osim dublje crne i malo zivljih boja na OLED-u drugu razliku ne videh.

lowzyyy
07-03-2019, 17:28
Eto sad ispade razlika xs od xr samo u ekranu:)
Ima tu jos stvari koje cine da je razlika u cijeni ta koja jeste:)
Da ne nabrajam sada,znas dobro kao i velika vecina ovdje koje su to jos razlike u ta dva modela :)

Dodatna kamera koju ne koristis i prestiz, mislim da to fali xr, a sto ima xs

stipp
07-03-2019, 17:59
U koju god temu udjem, vidim kako ti mracis nesto...

Nekim delom si u pravu i sve je to okej, ali bas preterujes u nekim stvarima.
Najbolje onda svi da koriste 5s i to je to, jer ovo sto imaju noviji niko ne koristi i to je tu bez veze..

lowzyyy
07-03-2019, 18:21
Pa najbolje je ali ga uspore sa ios 12 i 11 i baterija traje manje nego inace i onda treba da kupis novi koji kosta 1000$. Zasto cena nije mogla da ostane 649$ ili 700$ ? ( ne secam se tacno koliko je kostao novi )
Stojim iza toga da iphone 6s i 7 sve rade sto ti treba, tako da je kupovina x i xs totalan promasaj.
Ako vec hoces nesto novo uzmes xr za 600e i budes miran, neces dobiti nikakav specijalni upgrade ali to je ako bas hoces nov telefon.
Sa telefonima se doslo do neke granice gde se prodaje manje vise magla...to je istina. Isto tako xs i xr, toliko je xs promasaj da je to smesno, prodaja pokazuje

nsvoodoo
07-03-2019, 23:06
A nikome bas ne smeta sto nema 3D touch? Za 850e...

p.pera
07-03-2019, 23:53
850e?....ovde je rec o Xr a ne o Xs.

djetk0
08-03-2019, 00:10
Xr koji se kupuje nov za 600-650e

Sve zavisi od navike, ja 3d gasim odmah tako da meni ne smeta :D

Vise mi smeta LOSA baterija na tel od 1000e

F117
08-03-2019, 00:13
850e?....ovde je rec o Xr a ne o Xs.

https://www.apple.com/de/shop/buy-iphone/iphone-xr/6,1%22-display-64gb-wei%C3%9F

i ja sam u soku

p.pera
08-03-2019, 00:20
https://www.gigatron.rs/mobilni_telefoni/apple_iphone_xr_64gb_crna_-_mry42sea-164641

Ima i ovako a ima i opcija, otvoris oglse i nadjes ih koliko hoces po 600e

Boletinho
08-03-2019, 00:26
Dodatna kamera koju ne koristis i prestiz, mislim da to fali xr, a sto ima xs

Giga rama vise,3 d touch,druga kamera,oled,hirurski celik i manji bazeli,bolja vodootpornost :€

7 stavki,za svakoga ponesto :)

Didule
08-03-2019, 09:06
Ja sam, kao sto verovatno znate, bio pristalica XR, prevashodno zbog cene, koja je bila mnogo niza. Medjutim, bas pratim oglase i u poslednje vreme situacija je prilicno sizofrena. Recimo, pre par dana je covek prodao XS vakum simfree za 700 eur. Ok, to je dosta nize od ostalih, ali proveravao sam SN i cuo se sa njim i deluje da je sve bilo regularno. Ja nisam kupio, jer jos necu da menjam telefon, ali deluje da je ponuda bila legitimna. Opet obican X nov, tesko moze da se nadje ispod 750. Tako da sada ispada da je XS skoro isto kao i X. Ili u ovom slucaju cak i jeftiniji. Opet XR je oko 650. Ovo 600-650 su uglavnom zakljucani na MTS sto meni licno ne odgovara. Opet XS moze realtivno lako da nadje za oko 800 eur, sto znaci da je razlika izmedju XR i XS oko 150 eur. To je situacija u kojoj se vec po meni isplati uzeti XS. Jer realno bolji je u mnogo cemu, osim mozda u bateriji, jer XR ima manju rezoluciju pa verovatno bolju bateriju. Opet ako je ovaj lik prodavao XS za 700 eur, verovatno sus poceli da nabavljaju negde po nizim cenama i verovatno ce se uskoro pojalvjivati jos ponuda po toj ceni. Za 700 eur se isplati uzeti XS i to je neka manje vise prihvatljiva cena za taj telefon.

djetk0
08-03-2019, 10:15
Ti mi nadji za 700e ja cu ti 10 uzeti odma...

Didule
08-03-2019, 11:00
A da procitas jos jednom sta sam ja napisao?

zabrljanje
08-03-2019, 13:59
Nikakve logike nema da prodaju telefon po ceni koja je za 200-250 evra umanjena u odnosu na uobicajenu. Na koji nacin moze neko da nabavi telefon po ceni po kojoj mozda dobaijaju legalne prodavnice?
Mada ne verujem ni da oni imaju takvu nabavnu cenu.

Marija_93
08-03-2019, 14:41

Didule
08-03-2019, 15:21
Nikakve logike nema da prodaju telefon po ceni koja je za 200-250 evra umanjena u odnosu na uobicajenu. Na koji nacin moze neko da nabavi telefon po ceni po kojoj mozda dobaijaju legalne prodavnice?
Mada ne verujem ni da oni imaju takvu nabavnu cenu.


Pa pisali su ranije o tome preprodavci na forumu. Nabavljaju neke vece kontigente namenjeni mrezama i sta ja znam sta rade. Znam samo da kada prodje pocetni hype Srbija je verovatno najpovoljnija zemlja za kupovinu epl proizvoda.

inace nisu 200-250 eur jeftiniji. Za 800 sam vidjao vise puta oglase. Bio je i jedan za 750... Ovaj lik je oglasio za 700. Postavio slike vakum kutije sa sn. Proverio sam sn, pise da je nesktiviran i da je xs. Potvrdio mi je sve to i kada sam pitao. E sada ako je sve to radio da bi nekoga zeznuo (ne znam samo kako) onda je to uradio. U svakom slucaju ko daje vec 700 eur za telefon dace i 800. Nije to neki zaomi(je) od 150 eur, pa sad da li biti 150 ili 180. Poenta cele price je da se xr zakucao na 600-650 eur, dok je cs pao do oko 800 (ili manje ko je srecan da naleti na ponudu prvi) i da je tih 150 eur po meni vec nesto sto bih mozda i dao vise za xs u odnosu na xr.

i evo oglasa koji mi je ostao u dopisivanju da ne ispadne da pricam napamet. Naravno telefon je zbog povoljne cene profat posle par sati.

https://i.imgur.com/h0cnXhB.jpg

p.pera
08-03-2019, 16:05
Meni je izmakao Xs isto za 700e pre neki dan, samo sto je bio mts.Dok se ja predomisljam da li cu beli on prodat.Nije ovo nista neobicno i nerealno, verovatno coveku trebaju pare odmah.

ukce
08-03-2019, 19:48
Tema je utisci XR,a ne cena.Momak ti si poredjivao telefone na 10min u telekomu,nisi koristio tako da ne mozes imati isti utisak kao mi sto ga koristimo.
To sta ima za koju cenu da se kupi je nebitno,ovaj telefon je prica za sebe i ne moze se poredjivati sa xs jer cena govori ko je bolji,mada su nijanse u pitanju. XR uopste nije los telefon ,brz je,baterija fantasticna da ne napisem bas najbolja do sad iz Apple-a.Ekran LCD 6.1 inc taman koliko sam oduvek prizeljkivao, sem te crne koja jeste bolja na “xs-u” ,da nisam poredjivao ne bih ni primetio. Radi kao singerica brze nego predhodnici .Sa kamerom sam prezadovoljan.Ne kajem se sto sam ga kupio,iako mi cena nije bila presudan faktor.
Pozdrav I srecan 8.Mart

Zivansi
08-03-2019, 20:17
Iskreno, ni ja se ni jednog sekunda ne kajem sto sam ga uzeo. Velicina mi je idealna. Bas mi taman, komplet kao telefon.

aw_snap
08-03-2019, 20:51
Citajuci vase komentare dovodim polako sebe u iskusenje da prodam Xs i uzemem Xr.. [emoji28]
(Nije ironija [emoji846])

Marija_93
08-03-2019, 20:52
Ja sam izmedju X i Xr novog odabrala novi X ne znam jessm li pogresila :(

nsvoodoo
08-03-2019, 22:52
To je samo laganje samog sebe da je ok dati 850€ za telefon koji nema 3D touch a jači model (XS) ima svašta nešto bolje za 150-200€ više. Kao sto ljudi tvrde da im auto troši 5l dizela po gradu i da mu ne trebaju parking senzori i svašta još nešto u autu, pravdajući time izbor koji su napravili. Tako sad odjednom nikom ne treba 3D touch, svi vide da je XS ekran daleko bolji od XR ekrana ali sad im to ne igra ama bas nikakvu ulogu, koji će im dve kamere kad je dovoljna i jedna i slike su fantazija, perverzija isl. I nemojte me ispravljati sad za cenu, 850€ je preporucena maloprodajna cena za XR, to sto se prodaju na oglasima za 600-650, to je druga stvar. Šta je sa ljudima koji su redovno platili XR 850€ a imali su na oglasima za te pare XS, jel su i oni izabrali bolje?
Mislim da ova tema služi samo da vlasnici XR-a jedni drugima samo olakšaju i opravdaju izbor. Neće u ovoj temi biti navedena nijedna mana XR-a od stran vlasnika istih a svaku manu koju navede ne-vlasnik XR-a će biti okarakterisana sa “brate, jesi ti to koristio? Nisi! Onda nemamo šta da pričamo!”

Boletinho
08-03-2019, 22:54
Naravno da nisi :)

P.s.post se odnosi na marijino pitanje:)
Prestize me nsvoo u foto finisu :)

Zivansi
08-03-2019, 23:08
Evo ja prvi kazem da je jedina stvar koja mi nedostaje je 3d touch na Xr-u. Sve ostalo mi je top. Ali uskoro ce i jb, pa ce se bar duzim pritiskom na ikonicu, ili povlacenjem na gore zameniti taj 3d touch. Sve ostalo, po meni nema razlike u odnosu na Xs. Jedan i drugi su mi bili u masci, tako da je osecaj materijala bio isti [emoji3526] Sto nema drugu kameru... pa svakako i nisam ni slikao nista osim ljudi u portrait mode-u, a i generalno, pojma nemam da slikam [emoji23] Jedina stvar koja mi stvarno nedostaje, jeste taj 3d touch, za pozive, brisanje slika, peak and pop, ali taj nedostatak bar malo nadoknadjuje fenomenalna baterija na Xr-u.

predrag
08-03-2019, 23:40
Ja sam prešao sa XS Max na Xr zbog ekrana. Uglovi gledanja na Maxu su blagi užas. Bukvalno pomerim ekran za 5 stepeni i menja se boja, sve poplavi. Mene je strašno iritiralo. Vidjao sam i primerke kod kojih je to manje izraženo nego kod mene ali za telefon koji toliko kosta to je nedopustivo.

F117
09-03-2019, 01:12
Gdje god sam gledao ili citao poredjenja nigdje se ne spominje X vec XS, razumijem da je najnoviji hardware u njemu ali ne razumijem zasto ne uzimaju X u obzir?!?! Pa taj telefon razbija koliko je dobar. Apsolutno svi dobili amneziju kad je X u pitanju.

djetk0
09-03-2019, 02:31
To je samo laganje samog sebe da je ok dati 850€ za telefon koji nema 3D touch a jači model (XS) ima svašta nešto bolje za 150-200€ više. Kao sto ljudi tvrde da im auto troši 5l dizela po gradu i da mu ne trebaju parking senzori i svašta još nešto u autu, pravdajući time izbor koji su napravili. Tako sad odjednom nikom ne treba 3D touch, svi vide da je XS ekran daleko bolji od XR ekrana ali sad im to ne igra ama bas nikakvu ulogu, koji će im dve kamere kad je dovoljna i jedna i slike su fantazija, perverzija isl. I nemojte me ispravljati sad za cenu, 850€ je preporucena maloprodajna cena za XR, to sto se prodaju na oglasima za 600-650, to je druga stvar. Šta je sa ljudima koji su redovno platili XR 850€ a imali su na oglasima za te pare XS, jel su i oni izabrali bolje?
Mislim da ova tema služi samo da vlasnici XR-a jedni drugima samo olakšaju i opravdaju izbor. Neće u ovoj temi biti navedena nijedna mana XR-a od stran vlasnika istih a svaku manu koju navede ne-vlasnik XR-a će biti okarakterisana sa “brate, jesi ti to koristio? Nisi! Onda nemamo šta da pričamo!”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako tebi nije dobro, kako bih sad napisao 2-3 nego cu dobiti ban...

Al da pokusam na fino.

Jedina mana xr-a su bazeli deblji sa strane...
Inace je za MENE bolja kupovina od MAXA!
(koristio sam max mjesec dana pa presao na xr, hvala Bogu pare mi nisu igrale ulogu)

Znaci veličina ZA MENE idealna, baterija BRUTALNA, kamera ISTA, 3d mi je na off.
Znaci JA da dobijam dzabe telefon al da moram da ga koristim 3x prije bih izabrao XR nego XS MAX.

Ekran rekoh vec JA NE VIDIM razliku, mozda neko vidi... Isto tako ste pljuvali samsumg svi redom i velicali LCD i iphone, sad odjednom ne valja al oled je top.

A mislim da SVI koji su uzeli xr su mogli dodati 150e za xs, al nisu i napravili su pametan izbor, za te pare fino otputuju a imaju isti tel.


E da auto mi trosi 11-12l kroz grad i ima senzore 360 [emoji1787]

nsvoodoo
09-03-2019, 09:19
Da pokusas na fino? Sad bi ti trebao mene da ubedjujes kako si ti u pravu? Neka hvala, ja imam svoje mišljenje, ti svoje i to je to. Ako je tebi XR best buy for bang, super, meni nije.
Ono sto ja kažem je da u ovoj temi nema objektivnih izjava od strane vlasnika XR-a... medalju za sad ima ona “drugu kameru koju i ne koristiš...”

lowzyyy
09-03-2019, 09:46
Ma xs max je best buy......

bobanbg9
09-03-2019, 09:59
Ajde sto je do sad bilo poredjenje ko ima veci sa androidom, nego ste poceli i sa iphonom....
ovo poredjenje mu dodje sta je bolje kupiti bmw x4 ili x5 i sta sve dobijate za 20.000 30.000€ vise. Ljudi neka kupuju sta ko hoce, nemojte ih ubedjivati ako ste vi kupili xr da je to najbolja kupovina.

Zivansi
09-03-2019, 10:32
Isto tako ne treba ni odvracati potencijalne kupce.

gasmias
09-03-2019, 11:38
Jedina prednost Xr u odnosu na Xs Max je cena i nista vise, zato je i napravljen da se cenovno segmentira ispod Xs modela i Apple bude konkurentan drugim proizvodjacima u tom cenovnom rangu.

Price da je bolje kupiti Xr u odnosu na Xs/Xs Max iz bilo kojeg razloga je cisto pravdanje svoje kupovine zbog cenovne razlike.

Zivansi
09-03-2019, 13:31
Uopste nije tacno to sto pricas/pises. Imao sam i Xs i Xr. Sada, kada bih birao, opet bih pre uzeo Xr. Ko vec ima za Zr, ima sigurno i za Xs.

gasmias
09-03-2019, 15:01
Prvo stainless steel okvir je neuporedivo bolji (citaj: lepsi i izdrzljviji) od aluminium okvira; drugo bezeli izgledaju bzv u odnosu na bezele kod Xs modela (ko drugacije kaze nije objektivan) i trece displej je primetno bolji kod Xs modela (prikaz slika, videa, ja vrlo primetim razliku - npr pustiti Netflix u avionu na Xs Max i Xr je itekako primetan kvalitet amoleda i rezolucije).

Da li su gore navedene razlike dovoljne da opravdaju razliku u ceni zavisi od subjetivne percepcije ali reci da je Xr bolji model to jednostavno ne ide.

Zivansi
09-03-2019, 15:15
Ja ne znam da li je ovde iko rekao da je Xr bolji model. Generalno, da ne idemo u dalju raspravku, sve to sto si naveo, jeste tako, ali... telefon mi je u masci, ne osecam taj stainless steel, display, ne vidim razliku u odnosu na Xs, osim u crnoj boji, bezeli, to je tacno, ali se naviknes brzo. Ali, Xr ima veci ekran u odnosu na Xs i mnooooooogo bolju bateriju [emoji3526] Po meni je odlican, kada bi imao 3d touch, bio bi savrsen.

petar
09-03-2019, 16:49
Nedelju dana koristim Xr, presao sa 6 plus koji sam koristio skoro tri godine i kojim sam bio izuzetno zadovoljan, ali poceo je malo da bude spor pa ajd da promenim.

Pre kupovine iscackao ceo Iphone lineup u lokalnoj Telenor radnji. Jedina dilema mi je bila da li uzeti 8 plus ili Xr.
Samo zbog baterije uzeh Xr i telefon me je odusevio.

Nisam bio siguran kako cu se navici na odsustvo home dugmeta ali sve je proslo glatko. Tako da mi je sad problem kad uzmem zenin osmicu, treba mi par sekundi da se setim da nema guestures.
Kamera je odlicna mada i 6+ ima dobru.

Zvuk na default sluskama je dosta bolji nego pre - ne znam dal su sluske unapredili ili DAC/DSP.

Sveukupno sam zadovoljan i verujem da cu i ovaj iphone dugo nositi kao i 6 plus pre njega.

dusanmilosevic92
09-03-2019, 18:23
Na XS mi je problem samo baterija, kratko traje ali se zato sporo puni [emoji23][emoji23][emoji23]
Moracu u nabavku brzog punjaca i to wireless! Ovo je mucenje jako se sporo puni.
Inace telefon je perfektan i nikada ga ne bih zamenio za drugi iphone( bilo koji )
Xr jeste dobar pogotovo baterija ali jedino ako mi oduzmu slobodu biranja bih ga uzeo pored xs.

djetk0
09-03-2019, 21:16
Poruci anker adapter nekih 20-25e i da počineš :)

mikenzi
10-03-2019, 14:33
Ja sam mogao da uzmem i Xs i Xs Max, ne plaćam ni jedan, tako da cena nije faktor ali sam ostao na Xr/u samo zbog baterije. Jedino što mi često smeta, a to sam više puta napomenuo, je odsustvo portrait moda za predmete. Znam da postoji app i za to ali eto, to me nervira nekada. Ali baterija sve eventualne mane potire.

Zivansi
10-03-2019, 14:56
@mikenzi, koliko izguras av. screen on, u proseku. Ja sam primetio na mom, da uz zahtevnije koriscenje, ode 10% po 1h av. screen on, to je u najgorem slucaju, obicno bude vise od sat na 10%.

mikenzi
10-03-2019, 15:15
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190310/b96e9e264cb4fb52791f534267fb3226.jpg

gasmias
10-03-2019, 18:06
Mikenzi,

Koliko Xr ima bolju autonomiju od Xs Max?

djetk0
10-03-2019, 23:15
Ja sam mogao da uzmem i Xs i Xs Max, ne plaćam ni jedan, tako da cena nije faktor ali sam ostao na Xr/u samo zbog baterije. Jedino što mi često smeta, a to sam više puta napomenuo, je odsustvo portrait moda za predmete. Znam da postoji app i za to ali eto, to me nervira nekada. Ali baterija sve eventualne mane potire.

Neka brate, sad ce se njih 10 javiti da ti kazu kako ekran ne valja, i da je xs bolji 10 puta :)

Edit: ignore pola zdravlja
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190310/a9278cd7f031f258d1ba0d1d0d5c1db9.jpg

nsvoodoo
10-03-2019, 23:38
Pa jel bi slagali ako bi to rekli?

ukce
11-03-2019, 10:22
Komedija,pa bolji, ali tema je UTISCI o XR-u.A ne poredjenje.Treba da se iskazu mane i vrline telefona.

p.pera
29-03-2019, 14:00
I ja da pohvalim bateriju, stvarno odlicna

kami
29-03-2019, 15:37
Moze li preporuka za staklo?

p.pera
31-03-2019, 16:22
Ne znam da li ste primetili da live wallpaperi ne rade na XR. Nije mnogo bitno ali, eto...

nixysx
31-03-2019, 18:05
Pa logično da ne rade kad nema 3D touch. U galeriji radi kao na SE ali za wallpaper bi bilo suvišno

p.pera
31-03-2019, 19:20
To sam se setio tek kad sam napisao komentar.Jeste malo nezgodno kad godinama koristis telefon sa 3d touchom.Na sta tacno mislis kad kazes da u galeriji radi kao SE.

nixysx
31-03-2019, 19:27
Pa iPhone SE takodje ima live photo što je 3D touch feature ali su ga uradilo dužim pritiskom na sliku u galeriji i onda dodje do live efekta. Na to mislim. Meni je 3D touch vrh jer mogu da se vratim začas u prethodnu aplikaciju pritiskom na levu stranu telefona ali na XR ima gestures odozdo tako da mu to ni ne treba ali mi je vrh za prečice u aplikacijama, tu ga baš koristim, takodje i u control centru ili kad čistim galeriju i brišem nepotrebne slike, kad udjem da ih selektiram i da izbrišem više od jednom ne mogu da otvorim sliku da vidim šta je, dok sa 3D touchom može, samo se pritisne jače i slika izleti i vidim šta je, tu mi je baš korisno.

p.pera
31-03-2019, 21:14
Znam ja sve to ali sam pomislio da ima neka druga varijanta.
A pod onim da ne rade live wallpaperi sam mislio da ne rade kad se postave kao zakljucan ekran, lose sam se izrazio

Ptica Trkačica
01-04-2019, 17:48
Jel ima smisla kupiti XR za 520 eura, vakum, sim-free? Jel to dobra cijena?

p.pera
01-04-2019, 17:59
Do skoro si bio u dilemi da li da das 450€ za 7+ ili da doplatis jos 150 za 8+Sta mislis, da li XR vredi 520€?

Ptica Trkačica
01-04-2019, 18:07
Znam da, ali ispalo mi je sada ovo za XR, pa zato pitam, odlučio sam ipak da bi išao na noviji model, još pogotovo čitam da je baterija brutalna na XR.

djetk0
01-04-2019, 18:19
Polovan vrijedi toliko

miodrage
01-04-2019, 22:00
Gde ima? Hoicu ja sleper istih da kupim :D

p.pera
02-04-2019, 00:08
Naleti, ja platio 500:)))

Marija_93
06-04-2019, 12:03
Imam iPhone Xr vec 2 dana,odusevljena sam definitivno stoji ono sto su apple stavili u reklami best battery on iphone ever...imala sam
i X i Xs max i Xr drzi bateriju bar 4-5 sata vise,ekran nisam primjetila razliku osim youtube video 1080 pp vidi se da je u x ili xs max malo bolja rezolucija (meni nebitno),kamera isto odlicna (naravno da je za nijansu bolja u xs max) a sto se tice 3D Touch ja to nikad ne koristim,tel je odlican!

dusanmilosevic92
06-04-2019, 12:21
Ja bih presao sa Xs na Xr samo zbog baterije takodje 3D touch ne koristim

p.pera
06-04-2019, 12:29
Ono sto posebno impresionira je video snimak i zvuk prilikom snimanja istog.Mnogo je bolji od X ili 8.

Kiza82
06-04-2019, 16:21
Mikenzi posle tvog posta o xr-u predjoh sa drndoida na isti. Uzeo sam crni 64gb. Utisci su fenomenalni. Baterija do 2 dan. Bas to sto mi i treba. Napunjen aplikacijama za carplay. Jos samo da stigne UAG maska Pathfinder i to je to.

nikolastojanovi20
07-04-2019, 18:39
I ja sam od juče sa osmice presao na Xr. Apsolutno predobar telefon, i u ovom trenutku, bar za mene ima sve što jednom iOS korisniku treba. Ekran fenomenalan, ne dajte da vas rezolucija zavara, apple nikada neće staviti nesto lose u svoj telefon. Uzeo sam verziju od 128gb i narucena je u petak originalna maska iz istyle-a.
Mislim da cu ovaj put uspeti da zadržim telefon preko godinu dana :)

Marija_93
07-04-2019, 19:49
Ali ja ne vjerujem iPhone Xr Clear Case 39 $ kod nas 55 eura jel oni to zezaju? :/ obicna maska providina kojiu ima i za 1 $ po netu oni prodaju za 39 $ :P

rikee
07-04-2019, 20:14
Neko hoce da kupi original neko ne... kad kupim telefon od 500-600€ maska je manji problem... i niko ti nike pretio zdravljem da je uzmes. Ako hoces hoces ako neces... kako hoces

dusanmilosevic92
07-04-2019, 22:26
Ne radi se o tome uzeo bih je i ja za 39$ ali necu za 55e bas me briga za dazbine pdv transport itd. Apple mora da kontrolise svoje zastupnike. Skoro 18.000 kosta battery case za Xs a u americi 120$ razlika je ogromna.
Cena telefona nije realna! Nije isto 1000e i 1000$ ! Pritom nisu ni tih 1000e telefoni nego 12-1300e u istyle...

mikenzi
07-04-2019, 23:08
To su cene koje Apple određuje sa distributerom uzimajući u obzir sve te stvari za koje si naveo da te je baš briga.

Zivansi
07-04-2019, 23:33
Ja sam prosto odusevljen ovim telefonom. Juce skinut sa punjaca u 7:30, nisam ga nocas punio i sada sma na 6% baterije. U toku noci mi je izgubio 2%. Dakle, bolesno dobra baterija.

miodrage
07-04-2019, 23:52
Ja da ne igram ovaj Empires and Puzzles po 3-4h dnevno, mislim da bih rasturio sa baterijom i preko 2 dana... Sa ovim SOT, cinjenica da mi uvece jos uvek ima soka u njoj me odusevljava.

dusanmilosevic92
08-04-2019, 00:57
To su cene koje Apple određuje sa distributerom uzimajući u obzir sve te stvari za koje si naveo da te je baš briga.

Znam, ali moraju praviti kalkulacije bolje, koliko se secam Xs u istyle-u kosta 157.000? Sto je vise od macbook air? Ajde da to opravdamo pdvom, carinom? E pa nece da moze.

rikee
08-04-2019, 03:53
Pogledaj koliko kosta taj isti telefon u nemackoj... pa onda kukaj [emoji4]

aw_snap
08-04-2019, 09:51
Svakako ne možeš da računaš da kupuješ u pravoj prodavnici i kod "šanera" po identičnoj ceni. Naravno da ako su ozbiljna firma moraju da plaćaju porez i ostalo [emoji3526]

Everytime
08-04-2019, 09:53
Košta koliko košta, i opet nije ni pola prosječne plate :) ko je nama kriv što u Srb/BiH radimo za mizerije

mikenzi
08-04-2019, 10:08
Znam, ali moraju praviti kalkulacije bolje, koliko se secam Xs u istyle-u kosta 157.000? Sto je vise od macbook air? Ajde da to opravdamo pdvom, carinom? E pa nece da moze.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Problem je što se ti obraćaš na pogrešnoj adresi. iStyle, Macola, Gigatron, WinWin, Tehnomanija, ne utiču na formiranje cena. Ako hoćeš smanjenje cene pišeš Apple-u i distributeru.
Zašto onda cela Evropa ne piše Apple-u i traži cene kao za USA tržište?

lowzyyy
08-04-2019, 11:01
Ne radi se o tome uzeo bih je i ja za 39$ ali necu za 55e bas me briga za dazbine pdv transport itd. Apple mora da kontrolise svoje zastupnike. Skoro 18.000 kosta battery case za Xs a u americi 120$ razlika je ogromna.
Cena telefona nije realna! Nije isto 1000e i 1000$ ! Pritom nisu ni tih 1000e telefoni nego 12-1300e u istyle...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znas sta rade tek ljudima u Indiji. Tamo xr kosta kao xs. Posle se pitaju kako opala prodaja. Pa niko nije glup da placa nesto po 2-3 puta skuplje, a ne dobija 2-3 puta bolji telefon...Uzme 3 pocofona za 1050$

nikolastojanovi20
08-04-2019, 11:30
Dajte ne zezajte, slazem se da je skuplje sve kod nas, ali dam preko 100.000 na telefon i onda da štedim na masci. Prosto mi je nebitno koliko kosta. Uzeću i brzi punjač kako stvari stoje. Spor mi je ovaj punjac od 5W. Ima li neko ovaj od 30w da mi kaze kako on puni i da li je brzi?? Vidim da izadje oko 10.000 sa kablom od 1 metra.

mikenzi
08-04-2019, 11:32
Ja imam usb-c na lightning kabl, a pošto koristim i usb-c punjač za laptop onda punim telefon sa njim. 87w. Dosta brzo puni.

nikolastojanovi20
08-04-2019, 11:33
Da li moze i sa 87w da se puni?? Koliko sam gledao testirali su samo sa punjacem do 30w, ili sam nesto propustio :)

mikenzi
08-04-2019, 11:36
Pa ja punim ali telefon uzme koliko može. E sada ja ne znam koje je ograničenje.

sone888
08-04-2019, 12:05
Ja punim X sa punjacem od ipad-a i puni dosta brze od obicnog punjaca

nikolastojanovi20
08-04-2019, 14:29
On je 15w cini mi se?

3gs
08-04-2019, 14:47
tako je ja punim sa 15w punjacem od ipada model a1401

puni kao metak brzo :)

p.pera
08-04-2019, 15:58
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190408/6705f18ce745add0cac9aefca790b3c1.jpg

Kad smo vec kod cena, definitivno u Loznici cudan neki vazduh[emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]

Zivansi
08-04-2019, 16:21
Viskoza je izgleda odradila svoje [emoji23] Ali nema vise tog oglasa [emoji23]

p.pera
08-04-2019, 16:28
Bilo povoljno pa brzinski prodat[emoji3]

nikolastojanovi20
08-04-2019, 16:30
Sa samo dve ocene na sajtu od 2010 sve je kristalno jasno - slabo ide prodaja [emoji57]

SG999
08-04-2019, 18:17
Pogledaj koliko kosta taj isti telefon u nemackoj... pa onda kukaj [emoji4]

1079e u radnji Mobilcom Debitel i 1080e u Cyberport? 1105 u Saturn i Mediamarkt. Ima i jeftinije online.

smera
08-04-2019, 19:46
Ja sam kupio za cerku Xr od 128 u Grckoj za 730eur. Pretpostavljam da je to dobra cena.

djetk0
09-04-2019, 01:14
Samsung clear case kupih za 15e - note 9 (original by samsung u samsung radnji ) u sred Moskve il St. Petersburga (ne sjecam se) a apple treba da platim 55e? Vazi...

Nego dok je ovaca bice i novaca .... :D


Inače se razmisljam ozbiljno na xr da se vratim...

rikee
09-04-2019, 07:14
Nemoj da si ovca... jel postoji neka tema da se ne prikljucis temi oko toga koliko apple proizvodi kostaju? Probaj malo da se iskontrolises i oko prozivanja drugih korisnika zbog materijalnoh stvari... nadji neke druge argumente

Zilas
09-04-2019, 09:33
Da se ne lazemo, i strancima je mnogo 55e za case a kamoli nama. To je jednostavno realnost i odnos cena-kvalitet jednostavno ne odgovara...

MajX
09-04-2019, 09:55
Pa nije bas tako,meni je original Apple Case spasio tel masu puta,nema prasine kad se skine(kao kod vecine drugih),meni se zbog toga desilo na 6s+ da su ledja bila nagrdjena od prasine,sve izgrebana a cijelo vrijeme tel u obican neki case,slazem se da je velika cijena ali vrijedi bas...

nenad313
09-04-2019, 10:25
A mojoj supruzi je taj original pukao nakon 2 meseca pritom telefon nije padao na zamlju ili slicno,i ako su nam rekli da ima garanciju 6 meseci nisu hteli da nam zamene,dok evo kinez koji je maltene isti kao original od 10€ traje vec pola godine..pricam o silikon case-u..

nikolastojanovi20
09-04-2019, 10:59
E ovo da nisu hteli da zamene potpuno nije tačno! Ja sam oduvek imao originalne apple maske koje sam placao 6000-8000 dinara. Samo jedan apple silicon je pukao brzo i vratili su mi novac u iStyle-u jer istog nije bilo na stanju. Najbitnije je gledati gde kupujete! To sto ja volim originale ne znaci da sam ovca niti da imam previše para! To je čisto iz razloga jer volim da bude original, a svako zadovoljstvo se plaća! Videcete od kineskih maski kakva ce vam biti ledja telefona posle godinu dana. Pricam iz iskustva. Moj 5s je nekada davno zbog tih maski bio sav izgreban na ledjima.

bobanbg9
09-04-2019, 12:12
Apple care + kosta 200e a case 55e. Dajte ljudi nemoj da se zezamo, kako moze komad plastike da kosta 55e i vi jos opravdavade cenu zato sto vam je spasio telefon?! Ako vec dajes 700-1200e za telefon dokupi apple care 150-200e i uzivaj u telefonu bez maske i brigi da li ce pasti ili se ogrebati u dzepu.

3gs
09-04-2019, 12:16
Znaci taj case original se pravi od materijala sa marsa pa kosta 55e dajte molim vas


Nema lepse zastite (ako bas morate da ga zastitite) od staklene folije i ultra tankog providnog silikona...

Svaki drugi vid zastite narusava izgled telefona

Drug je stavio na xr ultra tanki silikon i prelepo izgleda telefon u njemu kao da nema nikakvu zastitu

Ja sam prvi bacio jednom novac na nilkinov silikon pozuteo je jako brzo kao i svaki drugi
Onda sam shvatio da je to cisto bacanje para na nazovi kvalitet

p.pera
09-04-2019, 12:25
Koji li je ovo put da raspravljate o ovome?

nixysx
09-04-2019, 12:44
Svako ima svoje mišljenje i opredeljenje. Nekom je 55€ mnogo za masku, nekom nije. Nekom se više isplati Apple Care, nekom ne. Nek svako koristi za sebe šta misli da je njemu najbolje, isplativije i šta mu odgovara. Ne vidim potrebu za nekom preteranom debatom oko ovoga

nenad313
09-04-2019, 13:06
E ovo da nisu hteli da zamene potpuno nije tačno! Ja sam oduvek imao originalne apple maske koje sam placao 6000-8000 dinara. Samo jedan apple silicon je pukao brzo i vratili su mi novac u iStyle-u jer istog nije bilo na stanju. Najbitnije je gledati gde kupujete! To sto ja volim originale ne znaci da sam ovca niti da imam previše para! To je čisto iz razloga jer volim da bude original, a svako zadovoljstvo se plaća! Videcete od kineskih maski kakva ce vam biti ledja telefona posle godinu dana. Pricam iz iskustva. Moj 5s je nekada davno zbog tih maski bio sav izgreban na ledjima.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Case je bio kupljen u Mediamarkt-u u Austriji gde su i rekli da ima 6 meseci garancije,kada smo se vratili da ga zamenimo pravili su se blesavi i kako ne daju garanciju na to,kontaktirali smo Apple direkto i nakon sto smo im dostavili slike case-a racuna itd. lik iz Apple Support tima nam je rekao da oni to nama mogu da ,,poprave” za 42€,a nov case je kostao tada 39€..tako da posle toga na pamet mi nije palo da kupim bilo kakav “original” case bilo kakvog proizvodjaca..

mikenzi
09-04-2019, 13:09
Naši kupci sa tim nemaju problema. Sve što ima pukotine do 6 meseci smo menjali ili vracali novac. Menjali smo i kožne ako koža krene da bledi ili gubi boju. Odbijamo samo kada vidimo da je maskica u baš lošem stanju ili nedostaju delovi maskice.

nikolastojanovi20
09-04-2019, 13:09
Case je bio kupljen u Mediamarkt-u u Austriji gde su i rekli da ima 6 meseci garancije,kada smo se vratili da ga zamenimo pravili su se blesavi i kako ne daju garanciju na to,kontaktirali smo Apple direkto i nakon sto smo im dostavili slike case-a racuna itd. lik iz Apple Support tima nam je rekao da oni to nama mogu da ,,poprave” za 42€,a nov case je kostao tada 39€..tako da posle toga na pamet mi nije palo da kupim bilo kakav “original” case bilo kakvog proizvodjaca..

Da ne ispadne da reklamiram nekog, ali ovo ti se ne bi desilo u iStyle-u u Srbiji, već sam rekao svoja iskustva.

rikee
09-04-2019, 13:31
Ima akcija za 10i rodjendan iSyle pa imate priliku da kupite jeftinije maskice nego sto su i u USA

nikolastojanovi20
09-04-2019, 13:33
Eto prilike za sve one kojima smeta pdv i dadžbine [emoji847]

lowzyyy
09-04-2019, 13:45
Haha vrh koliko ovi postovi nemaju veze sa iphone xr. Silikon ne vredi 55e i to je to. Onaj ko sebe ubedjuje u velikoj je zabludi, ali koga briga. Nek baca pare kad ima, samo da ne pocne dda ubedjuje druge da se isplati....

nikolastojanovi20
09-04-2019, 13:48
Ja lično nikada nisam ni rekao da se isplati ili ne isplati. Rekao sam da sam ja kupio i onda su krenuli postovi o tome da je preskupo. Ali nebitno. Meni svejedno šta će ko da kupi. Da ostavimo ovo sa maskicama po strani, jer nije to tema...

kursula82
09-04-2019, 14:15
Kad ste se vec raspisali u gigatronu ima original maskica po finim cenama mada je izbor oskudan.

_IcEmAn_
09-04-2019, 15:27
XR 64gb u Digitecu u Švajcarskoj košta 799 Fr ( nešto manje od 84.000 dinara ).

Kad već pričate o silikonskim maskicama, lično mislim da je vređanje inteligencije dati 55€ za clear case. Novac nije problem, samo šta dobijaš za uloženo.
Neka mi neko kaže u čemu je razlika u odnosu na Nillkin Nature, koja košta 6€ na Aliju. Prilično je tanka, ima "čep" za lightning port. Nosim iP7 već 1,5 godinu u istom, ispadao je milion puta, ništa mu se nije desilo. Snaja takođe koristi istu masku za X. Sem nekog psihološkog efekta da si kupio "original" i da na kutiji maske imaš apple logo i 50€ manje u novčaniku, nema druge razlike. Ne ubeđujem nikoga da ne treba da kupi, samo iznosim svoje mišljenje.

dusanmilosevic92
09-04-2019, 16:14
Da li je na popustu (rodjendanskom) maskica za X/Xs silicone case/Leather iako jeste koja je cena?

Joker
09-04-2019, 17:15
https://istyle.rs/10-istyle-godina

nikolastojanovi20
09-04-2019, 20:31
Kad već pričate o silikonskim maskicama, lično mislim da je vređanje inteligencije dati 55€ za clear case. Novac nije problem, samo šta dobijaš za uloženo.
Neka mi neko kaže u čemu je razlika u odnosu na Nillkin Nature, koja košta 6€ na Aliju. Prilično je tanka, ima "čep" za lightning port. Nosim iP7 već 1,5 godinu u istom, ispadao je milion puta, ništa mu se nije desilo. Snaja takođe koristi istu masku za X. Sem nekog psihološkog efekta da si kupio "original" i da na kutiji maske imaš apple logo i 50€ manje u novčaniku, nema druge razlike. Ne ubeđujem nikoga da ne treba da kupi, samo iznosim svoje mišljenje.

Pa evo na primer meni je bolje što je original case nesto izmedju plastike i silikona. Nije čist silikon. Maska je tvrdja od silikona a ipak malo meksa od plastike. Ivice su perfektne pa nema grebanja prilikom skidanja i stavljanja maske a opet je to čvrsta maska a ne silikon. Takodje gesture je mnogo laksi na ovoj masci nego ostalim zbog izreza na dnu. Takodje je i ekran zasticen prilikom eventualnog pada jer maska ima ivice iznad ekrana. Meni je ovo savršen case svakako. Osećaj perfektan. Mnogi se znam neće složiti, ali generalno, prvo vidite i isprobajte pa onda kažite da ne vredi. Jedina mana je što se teže stavlja i skida od silikonskih maski.Ne kažem ja da su druge maske loše, ali ako hoćete original, ovo je jedini. Ja smatram da to uopste nije vredjanje inteligencije, jer nas niko ne tera da kupimo original, po meni je više vredjanje inteligencije to sto ne dobijamo brzi punjac uz telefon. To je svakako po svemu sudeći neophodno, i stvarno sam razocaran sto moram kupiti brzi punjac naknadno. Valjda u telefonima ovog ranga i cene trebaš dobiti brzi punjač.

nsvoodoo
09-04-2019, 20:33
Smorili ste sa ne-pričom o XR-u...

djetk0
09-04-2019, 20:38
Meni je dva puta pucao silikonski case original by Apple na i7+ (zamijenjen na 100 jada u icentar u CG) e da, dobio sam ga na poklon :D

Nije loš, samo bi bio bolji da dolje nema "rupu" :D

Samo pomenuh kako BRUTALAN clear case by samsung košta 16e a apple 55e meni to nije normalno.... A vi kupujte kad vam je to ok cijena :D

mikenzi
09-04-2019, 20:58
Pa evo na primer meni je bolje što je original case nesto izmedju plastike i silikona. Nije čist silikon. Maska je tvrdja od silikona a ipak malo meksa od plastike. Ivice su perfektne pa nema grebanja prilikom skidanja i stavljanja maske a opet je to čvrsta maska a ne silikon. Takodje gesture je mnogo laksi na ovoj masci nego ostalim zbog izreza na dnu. Takodje je i ekran zasticen prilikom eventualnog pada jer maska ima ivice iznad ekrana. Meni je ovo savršen case svakako. Osećaj perfektan. Mnogi se znam neće složiti, ali generalno, prvo vidite i isprobajte pa onda kažite da ne vredi. Jedina mana je što se teže stavlja i skida od silikonskih maski.Ne kažem ja da su druge maske loše, ali ako hoćete original, ovo je jedini. Ja smatram da to uopste nije vredjanje inteligencije, jer nas niko ne tera da kupimo original, po meni je više vredjanje inteligencije to sto ne dobijamo brzi punjac uz telefon. To je svakako po svemu sudeći neophodno, i stvarno sam razocaran sto moram kupiti brzi punjac naknadno. Valjda u telefonima ovog ranga i cene trebaš dobiti brzi punjač.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mana mu je što je mnogo debeo case. Uveličava telefon puno. Više deluje kao maska za ronjenje i podvodno slikanje.

nikolastojanovi20
09-04-2019, 21:29
Možda jeste na neki način ali meni ne smeta [emoji3]

_IcEmAn_
09-04-2019, 22:15
Kažem ja, psihološki efekat što je Apple case [emoji16] Ni ova Nillkin Nature clear case nema apsolutno nikakvu oštru ivicu niti bilo šta "nesavršeno", a košta 15 puta manje. Za punjač si 100% u pravu. Premium uređaj od 1000+ € bi trebao da dolazi sa premium fast chargerom i premium slušalicama. Ali dobro, šta god Apple da spakuje, ljudi će kupovati [emoji6]

nikolastojanovi20
16-04-2019, 14:10
Da li i vama tapatalk nekad poludi pa se ponasa kao da imam “no notch” telefon? To jest kao da je neki iPhone plus pa mi ode cancel i reply skroz gore i mesa se sa satom, signalom, baterijom?

FOX river
16-04-2019, 14:13
Meni se na iPhone 7 u Tapatalku tako izgubi status bar i cancel i reply odu skroz gore.

nikolastojanovi20
16-04-2019, 14:16
Meni na osmici nije bilo tako, sada na Xr-u se desi ponekad

bastabl
29-04-2019, 21:20
Imam opciju da mi rodbina donese XR iz Amerike . Kad su rekli da ce da se koristi u evropi rekli su im da postoji mogucnost da ce u nekim zemljama imati probleme tipa da se ne mogu slati poruke( prodavacica je rekla da je bila u Ceskoj i nije imala probleme ) ali da ne moze da garantuje za druge zemlje , naravo radi se o sim free modelima . Navodno samo X modeli imaju taj problem . Znate li nesto ovom ?

MajX
29-04-2019, 21:24
Ako je sim free budi siguran da ce ti raditi bilo gdje,me brigaj slobodno,meni je svaki iPhone(od 3G,do XX max) iz US i svaki je regularno radio...

nixysx
29-04-2019, 22:17
Koliko ja znam problem je postojao još otkad da US modelima u EU nije radio LTE. Sve ostalo normalno. Znam da je taj slučaj bio sa iPhone 5

MajX
29-04-2019, 22:21
Ja nisam imao taj problem,imao sam 2 za americko trziste...

Cuksi
30-04-2019, 08:42
da ti se rodbina nije raspitivala u Best buy-u ? Kada sam kupovao sebi iPhone 7 u Best buy-u su mi to rekli, oitsao posle u Apple store i rekla da ne brinem sve radi normalno. I bilo tako, prosle godine kupio XS i sve radi normalno :)

sone888
01-05-2019, 14:12
Ja sam u New Yorku uzeo nekoliko iphone 6 i svi su radili najnormalnije u Srbiji..zamisli da Apple dozvoli sebi da se kupi telefon u Americi u njihovoj zvanicnoj radnji, pritom kupujes unlock uradjaj koji i jeste za ceo svet i da nesto ne radi u drugim zemljama..nema sanse

Meni se bas tada kada sam bio desilo da moj iphone 5s nije hteo lepo da radi sa njihovom karticom na lte mrezi i onda su mi u radnji operatera spojili tel sa kompom i ocitali neke kodove i nesto jos podesili i onda je bilo kako treba..objasnili su mi da se desava kada je tel kupljen u evropi a hoces da ga koristis u americi da mora nesto da se ubaci zbog kartice..

Marija_93
12-05-2019, 12:19
Prvo sam imala iPhone X pa sad Xr :) i vec nekoliko dana me ovo kopka ako neko moze pomoci,rezolucija 1792 x 828 jer telefon stvarno nije 1080 full hd? iako na youtube izbaca opciju za 1080 videa i svuda?
Jel razlika ogromna izmedju xr i npr xs max koji ima rezoluciju 2600 x 1200 na videovima youtube i slicno? :/

Sandi
12-05-2019, 12:30
Tesko da to mozes da primetis na tako malom ekranu... Ja koristim max a zena xr i kad god ga uzmem u ruku ne vidim nikakvi razliku, jedino je deblji primetno i to je to. Cak ni bezele ne primecujem. Samo su napravili od toga famu kao da je ne znam sta. Inace je odlican tel.

illusion
12-05-2019, 12:40
do ip8 je lako bilo prepoznavanje a odtak su izasli modeli X,max,s i ostala slova totalo sam se pogubio koji je koji...

Marija_93
12-05-2019, 13:17
Ma bas nego ja luda gledam te videove uporedjivanja cuda prave konja od komaraca...licno izmedju x i xr nisam videla razliku u videovima a xs max nemam da uporedim...xr zut idelna velicina prelijep!

p.pera
12-05-2019, 14:33
Meni ne smeta toliko veličina, ali 200g, spadaju farmerke.A slazem se sa Sandijem za bezele ili ivice, jos ako stavis crnu pozadinu.Inače, tek jutros vidim da procam ima opciju portret, ne radi bas sjajno, treba jos da srede.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190512/f0b48027dc0a8d536a555d362dbff562.jpg

donvito90
12-05-2019, 16:22
Portret na xr radi samo na ljudima, nije bas predvidjen za neko drugo slikanje

nikolastojanovi20
12-05-2019, 16:28
Ja se ne sećam kada sam nesto drugo slikao na portret mod-u. U 99% slucajeva su ljudi u pitanju, meni odgovara savršeno. Kad uporedim sa recimo iPhone 8 plus razlika je sto nema naravni onog optickog zuma kao na dualkameri. Po meni je bolje sto nema. Uzeo sam skoro i 8 plus pa mogu sa njim da uporedim, verovatno je tako i sa Xs i Xs Max.

p.pera
12-05-2019, 16:42
Ja sam to više kroz priču napomenuo jer mu i to navode kao manu.I za mene je nebitno.

alekco
13-05-2019, 09:28
Imam XR kupljen u Dubai,koristim mrežu Vip u Makedoniju i kada pričam kažu da me slabo čuju da se gubim na momente (nekada moram da vičem da bi me čuli ) kada ubacim karticu sa Telekom tada je zvuk odličan.U Vip mi kažu da je problem sto tel je kupen u Dubai i trebalo bi da se odnese na servis da srede mrežu.Sada meni nije jasno kako na Telekom mrezu nema problema i šta mislite dali je problem u mrezu Vipa ili telefonu?


Iphone XR

rikee
13-05-2019, 11:37
Problem je do kvaliteta mreze. Probaj da stavis 2G pa probaj kako onda rade telefonski razgovori

alekco
13-05-2019, 11:51
Isto rade povici i kad je ukljucen internet i kada je isključen,nije problem do internet mreže


Iphone XR

nixysx
13-05-2019, 12:28
Niko ti ne spominji internet, da li su podaci uključeni ili isključeni. Već da namestiš vrstu mreže na 2G

alekco
13-05-2019, 13:13
Vrstu mreže nemogu da namestim na 2G zato sto mi ne pokazuje to.Ako isključim LTE tada imam samo 3G


Iphone XR

rikee
13-05-2019, 16:22
Onda to probaj pa vidi da li ce pozivi bolje da se ponasaju... ili mreza ili nova kartica

alekco
13-05-2019, 20:15
Isti problem sam imao i sa Iphone 8 ali sam se rešio njega :) Od Vip-a su mi rekli da je problem to sto je tel iz Dubai i kao ne podržava našu Vip mrežu,da nosim tel u servis da mi nekako srede mrezu.Izgleda da bi trebalo posetiti istyle :)


Iphone XR

nsvoodoo
13-05-2019, 20:33
Nije do telefona. Iphone iz Dubai-a je identičan onom iz nekog drugog AppStore-a.
Naravno, ako nije neka “Dubai” replika..

alekco
13-05-2019, 20:43
Replika nije sigurno to je već provereno.Kazu mi da nije za naše Evropsko tržište jer je kupen u UAE i zato gubi mrežu.E sada neznam koliko se ovi od Vip razume :)


Iphone XR