PDA

View Full Version : Kako da vratim odgovarajuci iCloud backup



spo
03-10-2018, 22:09
Pokusavam da vratim stariji bekap sa i clouda ali ne ide.
Naime imao sam do pre mjesec dana iphone 6 koji sam tad prodao.
Danas sam dobio iphone 7
U medjuvremenu izmedju kupoprodaje sam koristio iphone 4 na kome je bila ukljucena opcija automatski bekap.
Na icloudu imam zauzece vise bekapa ali ne uspijevam da vratim neki od njih.
Htjeo bih vratiti bekap sa iphone 6 od pre mjesec dana.
Ima li neko ideju kako bih to mogao rijesiti?
Hvala.

mikenzi
03-10-2018, 22:16
Šta tačno znači 'ne uspevam da vratim backup '?

spo
03-10-2018, 22:25
Kad sam malopre uradio bekap na novi iphone 7, dobio sam automatski bekap od pre nekoliko dana. Tad sam koristio iphone 4.
Bekap sa iphone 4 je bio vrlo mali a na icloudu imam zauzece od svih 5 gb,
Pre sam cini mi se vidjeo da ima vise bekapa na icloudu.
Sad bih ja da odaberem bekap sa iphone 6 od pre mjesec dana.
Da li je to moguce u ovim okolnostima?
Iphone 7 je na ios 12

mikenzi
03-10-2018, 22:30
Ništa nisi objasnio. Dakle u procesu aktivacike telefona, izabereš opciju restore from iCloud Backup i pogledaš koji je backup dostupan. Ti si verovatno već aktivirao telefon pa u iCloud-u gledaš koji sve backup-i postoje ali ne možeš tako da ih vratiš.
Ako si već aktivirao telefon idi na erase all i uradi ovo što sam prvo napisao.

spo
03-10-2018, 23:04
Bravo pun pogodak.
Danas sam dobio telefon daleko od kuce i nisam mogao uraditi na ovaj nacin jer sam morao izvrsiti verifikaciju sa kompom od kuce. Tako da nisam izvrsio update kako treba nego naknadno a onda mi je automatski skinuo poslednji update koji nisam htjeo,
Radeci po uputsvu uspio sam dobiti bekap koji sam htjeo.
Hvala jos jednom.

zabrljanje
04-10-2018, 07:08
@spo

Ovo sto si pitao nema nikakve veze sa temom gde si pisao, a to je "iCloud kupovina dodatnog prostora".


Kao sto vidis, nije tesko da se otvori nova tema a ne da se na silu ubacuje u neku drugu temu. Ovako je i tebi i drugima korisnije.

spo
04-10-2018, 09:09
Kad se pojavi problem najlakse je otvoriti novu temu. Ja sam pokusao ubaciti tamo gdje sam mislio da je najprikladnije.

shiza
04-10-2018, 13:35
A da li postoji neki backup extractor da mogu da izbacim neke stvari iz backup-a i da sacuvam na komp ili obrisem iz backup-a?

zabrljanje
04-10-2018, 13:48
Postoji ali su to sve programi koji se naplacuju i ne mogu da ti kazem iz licnog iskustva kako rade.