PDA

View Full Version : iCloud backup i brisanje telefona



Cuksi
14-09-2018, 09:07
Nakon sto se uradi kompletan icloud backup jel moguce nakon toga obrisati telefon (factory reset)? A da svi podaci ostanu na icloud-u i da mogu normalno da se ucitaju na novi telefon nakon par dana.
Izvinjavam se ako je pitanje glupo ali zanima me posto planiram da menjam telefon a stari da prodam. Pa hocu da budem siguran da mogu da se resim starog ranije a da sve podatke imam nazad normalno na novom.

P.S. Da kazem procitao sam ienciklopediju i ne nadjoh odgovor. Takodje u search-u probao nista nijen izbacio, ili ne neznam da ga koristim ili stvarno nema :D

mikenzi
14-09-2018, 09:09
Da. Bukvalno si sam sebi odgovorio. Napraviš backup (dakle sve je sačuvano) i onda je normalno da možeš da brišeš.

iMorris
14-09-2018, 09:57
Ti kada se izlogujes sa iCloud-a, realno mozes da radis sa telefonom sta hoces. Nema sile da ti se poremeti bilo sta na cloud-u. Sve ti ostaje na 'oblaku' :)
To je ono kada znas kako to radi ali su ti podaci jako bitni i onda si skeptican pa trazis da ti jos neko potvrdi :)

Cuksi
14-09-2018, 11:05
@iMorris (https://www.isrbija.net/member.php/5096-iMorris) upravo to bolje da postavmi glupo pitanje nego sve da obrisem pa posle problem :)
Ako sam dobro razumeo pre nego sto sve obrisem moram da se izlogujem sa naloga pa onda da sve obrisem sa telefona ?

rikee
14-09-2018, 11:06
Ne moras... backup, airplane mode, reset

Cuksi
14-09-2018, 11:07
ok znaci bitno je da nije na mrezi kad to radim. Ok hvala svima za info

ecanikajo
14-09-2018, 11:09
zsto je potreban airplane mod?

rikee
14-09-2018, 12:03
Da slucajno ne dodje neki sms i da ne bude backupovan... nije neophodan, ali preventiva