PDA

View Full Version : Aplikacije krešuju nakon jb-a



camopejb
19-07-2018, 14:43
Imam iPhone 7 sa iOS 10.1.1 i yalu jb-om.
Primetio sam da par aplikacija koje koristim neće da rade nakon jb-a, tj. krešuju odmah nakon pokretanja.
CrashReporter kaže "There are no suspects" ali ako restartujem telefon i izgubim jb, aplikacija startuje bez problema.
Što je najsmešnije u pitanju su neke jednostavne aplikacije koje uopšte ne bi trebalo da imaju proveru da li je uređaj jailbroken.

Da li postoji neko univerzalno rešenje za ovaj problem?

PS. tražio sam na forumu ali nisam uspeo ništa da nađem

zabrljanje
19-07-2018, 14:50
Mozes da napises koje aplikacije, mozda se jos nekom to desava.

Pre je bila opcija da se napise i spisak tweak-ova i onda jedan po jedan skida i gleda da li ce da proradi.
Drugi metod je da probas da se setis kad je to pocelo da se desava i da li si nesto pre toga instalirao, neki novi tweak.

Postoji jos i varijanta da obrises te aplikacije, pokrenes iCleaner i da ih nakon restarta ponovo isntaliras i vidis da li ce da proradi.

Opcija koja takodje ukljucuje iCleaner je i uklanjanje svih tweak-ova i tih aplikacija i onda njegova primena a nakon toga instalacija tih aplikacija i tweak-ova ali postepeno da vidis da li neki pravi problem sa aplikacijama.


Ovo je vrlo uopsten odgovor ali ja ne umem neki bolji, iz iskustva, da nadjem. Ne mogu da se setim da postoji univerzalno resenje na forumu u nekoj temi, da bih te usmerio da procitas.

Sacekaj i da vidis da li jos neko ima neki predlog.

Kako god, pre svega, uradi backup.

camopejb
19-07-2018, 15:11
Ne postoji ni jedna aplikacija koja može privremeno da disable-uje izabrane tweakove?

Jedna od aplikacija koje mi pucaju je:

Shopping List Ease - Grocery
https://itunes.apple.com/us/app/shopping-list-ease-grocery/id507605066?mt=8

zabrljanje
19-07-2018, 15:23
Ne znam za takav tweak.

lowzyyy
19-07-2018, 15:33
Meni je kresovao onedrive posle jba, ja sam na 10.3.3. Cini mi se da mi je brisanje i ponovno skidanje resilo problem, a mozda i rejb

camopejb
22-07-2018, 20:50
Bravo care! Imaš piće od mene :)
Odradio sam update aplikacije i sad više ne krešuje!
Proveriću i za ostale aplikacije pa javljam detalje ;)

misal
24-07-2018, 01:41
Meni activator krešuje na 11.3.1 zaledi kad udjem na icloud i poruke ne reaguju ni slanje ni pregled ni dolazni sms-ovi

lowzyyy
24-07-2018, 11:45
Activator nije aplikacija vec tweak. Mozda jednostavno nije azuriran za 11.3.1..

zabrljanje
24-07-2018, 16:06
Jeste azuriran ali nije tema za tweak-ove vec aplikacije

https://docs.google.com/spreadsheets/d/10cLGau96ptKSjRcPg5tuyuIp5ZoLrlwgQVjypqY_Wsc/edit#gid=0

camopejb
04-01-2019, 03:41
Aplikacija iCleaner PRO ima opciju da se privremeno izborno isključuju tweakovi kako bi se lako otkrilo koji tweak izaziva probleme u radu sistema!
Klikom na + dobije se meni gde je nakon izbora opcije Cydia Substrate Addons dobije lista svih instaliranih tweakova i
moguce je podesiti koji ce tweakovi biti isključeni nakon sledećeg respringa.

30637

Tako sam ja otkrio da Gorgone tweak koji omogućava i landscape rad svih programa zapravo krešuje nekih 20% programa što je zapravo lako rešivo ubacivanjem tih programa u exclude listu u okviru Gorgone.


++Edit: Izgleda da sam jedini koji ne koristi taptalk nego Chrome for PC za pristup forumu pa slike koje kačim izgledaju ovako... bilo bi lepo kad bi mogli da to sredite, pogotovo ako se uzme u obzir kako izgledaju screenovi na ne retina monitoru kačeni preko taptalka.