PDA

View Full Version : Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredjajima



Luka12
17-07-2018, 12:42
Pozdrav svima, izvinjavam se unapred ako sam promasio deo foruma gde se kaci ova tema
Koristio sam do sad iphone 6s, i sad sam uzeo novi telefon. Kupio sam povecan icloud kapacitet memorije da mi stanu sve slike, i onda povezao icloud photo library na novom telefonu, i uspesno skinuo sve slike sa starog telefona u novi. Sada, posto je 6ica obecana nekom, hteo bih na njoj da odradim potpuni restore, tj da obrisem sve iz nje, ali kad bi obrisao nesto iz njega automatski bi mi to bilo obrisano i iz novog.. Da li postoji neki nacin da sacuvam sve u novom iphoneu (prvenstveno mislim na slike), a da ocistim stari telefon?
Hvala unapred

shiza
17-07-2018, 12:54
Izloguj se sa tog naloga na 6 i uradi restore,ne bi trebalo da ti brise nista sa novog telefona.A i ako si kupio dodatni prostor na cloudu onda su ti tu slike,ne biru se sa clouda kada se radi retore telefona.

dzenopoljac
17-07-2018, 12:55
Ti kada uradiš restore, ne gubiš ništa sa iCloud-a. Zlo i naopako da mi se gube svi podaci sa iCloud-a kad radim restore. Bacio mi iPhone u majčinu. Bitno je da regularno radiš backup na iCloud.
E sada, možda si mislio da ručno brišeš sve sa starog fona. Ako to radiš onda možeš sve da zezneš.

Luka12
17-07-2018, 13:12
Mozda sam se lose izrazio, mislio sam da obrisem sve kompletno iz tog starog iphonea, nebitno dal manuelno ili odjednom sve, a da naravno sve sacuvam u novom iphoneu. E sad, kad sam jutros testirao to, brisuci 1 sliku iz starog, ona je odmah nestala u novom.

zabrljanje
17-07-2018, 13:24
Prvo se izloguj sa iCloud naloga na telefonu koji prodajes i onda uradi restore ili Erase All Content And Settings, ako bas hoces da budes siguran ili jednostavno, kao sto ti je @dzenopoljac napisao, ubacis u dfu mod i restore.

Luka12
17-07-2018, 14:00
Hvala svima za odgovor, tako cu i da uradim samo me jos 1 stvar muci, kad pristupim icloudu preko racunara, tamo su snimci losijeg kvaliteta nego sto su u telefonu, da li je to mozda do interneta?

Hertzog
17-07-2018, 16:05
Do interneta je, kada ucita kompletan fajl bude normalna rezolucija

Deksonja
25-07-2018, 21:43
Pozdrav,
imam i ja pitanje u vezi slika, kada pregledam svaku sliku koju sam slikao sa telefonom npr, gde nemam interneta u nekoj zabiti ja slike jednostavno ne mogu da otvorim, znam da ima neka opcija da se iskljuci ali jednostavno sve sam probao i ne ide. Znaci kako iskljuciti opciju da ti stalno kada hoces da pregledas slike od npr, dan dva on kao da je skida i ako nema interneta slika se pojavi ali nije jasna. Znaci slikana najnormalnije sa camere na telefonu. Kada u Settings/Photos iskljucim ICloud Photos sve slike mi nestanu na telefonu ali memorija telefona mi je i dalje puna, pa ponovo ukljucim one se sve vrate ponovo. Znaci ne zelim da pri pregledanju slika moram slike da skidam sa ICouda.

zabrljanje
25-07-2018, 22:18
Settings/Photos & Camera/iCloud Photo Library i oznacis Download and keep originals.


Ovo nije povezano sa temom.

Deksonja
25-07-2018, 22:55
Znam da nije al ne nadjoh slicnu.

Hvalaaaa punooooooo

Deksonja
26-07-2018, 21:37
e pa nije tako 3053730538

podesio sam na telefonu ovo kako ste rekli ali mi se ispod slika prikaže kao ovaj upitnik i slika nije jasna, mutna je

zabrljanje
26-07-2018, 21:49
For many people, Optimize iPhone Storage is a necessary feature as their iCloud Photo Library is too large to keep on their device. However, you can turn the feature off if you have enough free space and you’re fed up with blurry photos. To do so, visit the Photos section in Settings. It may take some time to download all of your pictures, but once completed you’ll never be confronted with blurred memories again.




Podvuceno je ono bitno.


Pogledaj da je tako napisano i ovde

http://www.iphonetopics.com/exclamation-mark-blurry-photos-iphone-ipad/

Deksonja
26-07-2018, 21:54
kakve veze ima Solucija br. 2 sa slikama uopšte

zabrljanje
26-07-2018, 22:10
Opisano je sve kao opcija. Mozes da uradis i hard reset, da se izlogujes i ponovo logujes na iCloud, iskljucis i ponovo ukljucis da ne radi optimizaciju.

Deksonja
26-07-2018, 22:25
Opciju koja je opisana gore ne radi, probao sam i kod mene ne funkcioniše, nisam znao da je tako komplikovano isključiti to da mora da se radi hard reset

zabrljanje
26-07-2018, 22:31
Nije receno da mora a hard reset ti nista ne remeti, to je sigurno.

Deksonja
26-07-2018, 22:53
Kako se radi taj hard reset

bbrks
26-07-2018, 23:07
GOOGLE kaze ovako......4 sekunde je trebalo da nadjem :)
https://www.google.com/search?q=iphone+6s+hard+reset&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab