PDA

View Full Version : Prebacivanje podataka



ShaX_91
24-06-2018, 14:30
Pozdrav svima, mozda cu malo zakomplikovati stvari ali potrudicu se da budem sto jasniji.

Ovako, u kuci imam 2 macbooka, 2 iPhonea i 1 ipad.

1 macbook, 1 iphone i 1 iPad su devojcini, a drugi macbook i iphone su moji.

Svi uredjaji su povezani vec par godina na jedan itunes/icloud nalog, tacnije moj.

Ono sto bih zeleo da uradim jeste da njena 3 uredjaja stavim na poseban nalog, zbog continuity i sinhronizacije izmedju uredjaja, a da moje uredjaje ostavim na mom nalogu.

E sada dolazimo do zackoljice. Devojka na svom nalogu ima dosta podataka koji su joj bitni, prvenstveno notes, kontakte, sms poruke i podatke koji su se skladistili u aplikacijama koje koristi.

Da li postoji ikako mogucnost da prebacim devojku na drugi itunes nalog i da te podatke sacuvam nekako tako da im ima i dalje pristup sa novog itunes naloga?

Nadam se da sam bio koliko-toliko jasan. Hvala!

shiza
24-06-2018, 14:52
Pa Ja bih to uradio tako sto bih se izlogovao sam tvog accounta ali bih prvo uradio backup,pa ako stoji i dalje to na uradjaju onda se logujes sa novim i ako i dalje stoji odradis na novi backup.Tako bih Ja,ne znam da li je izvodljivo to,ali mislim da jeste.

ShaX_91
24-06-2018, 16:10
Upravo sam odradio backup sa starim nalogom, sad se radi backup sa novim nalogom, pa cu videti sta se desava i da li ce biti okej sve, ali mi deluje da je to-to, najbitniji su joj svakako kontakti i notes, tako da ne verujem da ce biti vecih problema :)

dodo
24-06-2018, 16:13
Evo uputa, nadam se da će biti od pomoći. https://www.imore.com/how-change-apple-id-your-iphone-or-ipad

mikenzi
24-06-2018, 16:39
Prvo pitanje je da li je iCloud izmešao tvoje i njene kontakte, notes, kalendar?

Ako nije samo se izloguješ sa njenih uređaja i ne brišeš ih. Pitaće te da li želiš da zadržiš sadržaj na telefonu/ računaru i ti naravno odaberi DA.

Međutim ako jeste izmešao radiš istu proceduru ali i nju i tebe čeka 'peške' posao brisanja onog što ne pripada tebi ili njoj.

Devojci zatim napraviš novi Apple ID nalog i kada uključiš iCloud odabereš opciju merge za kontakte i sve ostalo.

ShaX_91
25-06-2018, 13:31
Izmesani su nam bili kontakti ali nije to preteran problem. Na kraju sam odradio icloud backup i klasican backup tako sto sam pre backup-a pobrisao sve podatke koji mi ne trebaju, pa sam odradio restore i sad je sve okej. Hvala svima puno na pomoci!