PDA

View Full Version : Čudan problem sa 4G mrežom. Nema je...



dooyo
07-05-2018, 22:03
Pozdrav,

Imam čudan problem sa iPhone 8 plus, a to je da u poslednjih desetak dana ne može nikako da se zakači na 4G.
Na 3G radi normalno, a kada prebacim na 4G signal nestane i vrati se posle par sekundi, ali i dalje stoji 3G iako je uredno selektovano 4G.
Isprobano sa Telenor i mts karticom, obe regularno rade na iPhone 7 u 4G, tako da do mreže nije sigurno.
Isprobao Restore i Set Up As New, čak sam i beta 11.4 probao, ali isti problem i dalje.
Čini mi se da je problem krenuo od 11.3.1, ali pošto ne mogu nazad nema šanse da znam da li je do njega.
Da li neko ima sličan problem?
Telefon je kupljen u Francuskoj kao sim free i sem toga sve savršeno funkcioniše.

mikenzi
07-05-2018, 22:57
Na istoj lokaciji?

dooyo
07-05-2018, 22:58
Jedan pored drugog

mikenzi
07-05-2018, 23:01
Nema veze. Probaj nove kartice i probaj na drugoj lokaciji.
Takav kvar da crkne prijem samo za 4G je redak ali smo ga viđali par puta. Nikad do sada na i8 mada je to nov telefon, a kvar, kao što rekoh, vrlo redak.

dooyo
07-05-2018, 23:04
MOD EDIT: NE CITIRAJ POST IZNAD.



Iste kartice rade na iPhone 7 u 4G bez problema.
Probao sam po NS, u okolnim mestima.
Bukvalno kao da je samo 4G vrisnuo na 8+.
Znači bilo je takvih slučajeva?

mikenzi
07-05-2018, 23:05
Možda jedan, dva da se ja sećam u poslednje 4 godine. Donesu u servis. Ako se tako manifestuje da se brzo gubi 4G onda je to lako potvrditi i dijagnostikovati.

dooyo
07-05-2018, 23:08
MOD EDIT: NE CITIRAJ POST IZNAD.



Sada vidim da si iz servisa [emoji846]
Koliko se čeka na novi telefon ukoliko je HW problem?
Da li je uopšte moguca popravka ili ide nov telefon?

mikenzi
07-05-2018, 23:09
Menja se telefon. Čeka se 10ak dana

wyomingplease
07-05-2018, 23:44
Osmica i X definitivno imaju drugačije hendlovanje signala u odnosu na starije modele. Definitivno nije u pitanju iOS 11 već verovatno modem koji se pakuje u njih. Prošle godine uzmem iX u iStyle - u, dođem kući, odradim transfer sa sedmice, gurnem SIM karticu ali signala nigde. Vratim karticu u 7 Plus, sve šljaka kako treba. Nije pomoglo apsolutno ništa sve dok nisam otišao u Telenor poslovnicu i uzeo novu SIM karticu, koja je tehnički bila potpuno ista kao i stara koja je radila od šestice pa na gore na svim modelima godinama, sve do desetke.

Ovo naravno nije isti problem kao i gore opisani, ali meni je zamena SIM kartice pomogla, možda bude upalilo i u ovom slučaju.

mikenzi
07-05-2018, 23:46
Bile su čitave serije 'loših' SIM kartica koje rade normalno u svim telefonima ali ne i u iPhone-u pa je posebno teško objasniti ljudima koji ne razumeju tehnologije kako je to moguće. Video sam i MTS kartice koje bukvalno ubiju iPad.
U svakom slučaju sam mu savetovao da prvo uzme novu karticu.

dooyo
07-05-2018, 23:55
Definitivno idem sutra u mts da zamenim karticu.

wyomingplease
08-05-2018, 19:41
Bile su čitave serije 'loših' SIM kartica koje rade normalno u svim telefonima ali ne i u iPhone-u pa je posebno teško objasniti ljudima koji ne razumeju tehnologije kako je to moguće. Video sam i MTS kartice koje bukvalno ubiju iPad.

Pa sad, ako jedna te ista SIM kartica radi bez problema u svim telefonima a onda odjednom ne radi samo na jednom modelu iPhone - a, prvi utisak je da je zapravo telefon loš [emoji3]

Mislim, nije neki ogroman problem ali pod specifičnim okolnostima može da bude ako je iz nekog razloga nemoguće u razumnom roku zameniti karticu za novu. Ja sam svoj primerak pokupio u iStyle - u na Terazijama pa mi nije bilo teško da prošetam još 200m do Telenora u Knezu po novi SIM, ali zamisli da sam kupio telefon u inostranstvu i hteo odmah da krenem da ga koristim, baš bih se usrećio [emoji3]

U svakom slučaju, čekamo zamenu kartice pa da vidimo kakvo je stanje.

dooyo
08-05-2018, 20:04
Sa novom karticom iz mts 4G radi normalno, da stvar bude čudnija sada radi 4G i sa drugom karticom iz iPhone 7...
Meni ništa nije jasno, ali bitno je da sada sve radi OK.

Dejan81
09-05-2018, 14:10
Ja imam sličan problem, bar 10 puta u toku dana mi se pojavi na ekranu poruka “Could not activate data celular network” ili tako nešto, poruka se brzo skloni sa ekrana, pa nisam uspeo precizno da je zapamtim. S vremena na vreme se izgubi 4g signal, pređe u 3g, nekda bude samo edge, pa se sve vrati u normalu.

Počelo je kada sam kupio 8icu i nastavilo se sa X-om koji imam od pre dve nedelje.

Takođe mi je i prijem mreže sramotno slab u pojedinim delovima grada, toliko da skoro da ne mogu da rzazgovaram bez seckanja...

Isto je Mts u pitanju.

Da li da probam i ja sa promenom kartice?

mikenzi
09-05-2018, 14:21
Probaj. To je najjeftinije i najbrže rešenje

Dejan81
12-05-2018, 11:49
Evo je poruka o kojoj sam pričao... Pojavljivala se i na 8ici i na X-u.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/9f1fc3ace69383a4373dc91ac0ce631b.jpg

lowzyyy
12-05-2018, 12:12
To se valjda desava ako je signal preslab ili mi se cini?

Dejan81
12-05-2018, 13:45
Tehnički da, ali ja sam tu poruku počeo da viđam tek na najnovijim uređajima ili od kada je izašao iOs11, nisam više siguran. U svakom slučaju je pojava novijeg datuma, a kod mene u stanu signal mobilne mreže nikada nije bio na zavidnom nivou. Inače ovu karticu imam od 2015. godine.

Ne znam kada je bila serija tih faličnih kartica...

mikenzi
12-05-2018, 13:47
Zameni karticu

Dejan81
12-05-2018, 14:08
Za sat vremena idem do poslovnice. Pišem da li je bolje sa novom karticom...

Dejan81
12-05-2018, 16:16
Promenio karticu. Prijem je bolji svakako, ali se nedugo po stavljanju kartice u telefon pojavila ista poruka...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/e3691b814568edadada4e7ab4d90d83c.jpg

Interesantno je da je pio pun signal mreže, ovo što se vidi u pozadini je Printsreen...

mikenzi
12-05-2018, 16:35
Ako je ovako samo kod kuće onda je ok s obzirom da si napomenuo sa nemaš dobar signal. Međutim, ako ne svuda, čak i sa preinstaliranim telefonom (bez vraćenog backup-a) onda nosi u Servis.

Dejan81
12-05-2018, 16:50
Nisam kod kuće, u lokalnom kafiću je ovo izbacio, četriri ulice iznad. Isto je tu bio loš prijem ali je za divno čudo sada pun signal.

Ispratiću par dana, pa ako nastavi biće “set as new”

Ako i tada bude ovo izbacivao, vidimo se...

nixysx
14-05-2018, 09:57
Po meni mts ima najgori signal. U centru grada mi se prebaci na 2G. U zatvorenom prostoru je signal u ž a s ! Stalno se prebacuje na 2G i sam 3G nije na nekom zavidnom nivou jer stalno padne na jednu crticu ili dve i prespor je onda. Na whatsapp mi se stano pojavljuje ono kao connecting. Mnogo me izludjuje to a prinudjen sam na mts jer imam mnogo megabajta. Dok telenor koji inače i koristim, bukvalno 5m ispod zemlje imam 4G. U centru Niša u forum shopping centru kada sam se spustio jedan sprat ispod zemlje pisalo je "No service" na mts, strašno....