PDA

View Full Version : Zastita za iPod Touch 2G/3G - Sta koristite, preporucujete?



boriskooo
05-01-2010, 06:36
Posle posedovanja iPod Toucha 1G [zbog koga sam se i uclanio na ovaj forum i drago mi je :) ] i iPhonea 3G [koga sam prodao. Nikada vise prodaja iPhone/iPod Touch i ostalih Apple uredjaja. Kao droga su, kupim ih, odusevljen sam 1 mesec, smore me, prodam ih, posle 1 mesec osetim neverovatnu potrebu za njima i pokajem se, pa se uvek vracam :) ] kupio sam iPod Touch 3G - jevtino resenje koje parira 3GSu [stavise isti su-procesor, graficka...]. Ne treba mi jos jedan telefon, imam HTC Hero kojime sam neverovatno zadovoljan - po meni, jedini OS koji moze da pobedi OSx je Android sa Sense UIom ;)
I posto mi se jako svideo [mnogo je brzi od iPhona 3G na 2.1 i iPod Toucha 1G na 1.1.2 i tanji, neverovatno je tanak] odlucim se da ce mi ostati zauvek. Valjda :)
Posto sam, posle 1. dana koriscenja, primetio ogrebotine na hromiranom delu [od pozadi] koje narusavaju izgled, odlucio sam da kupim neku zastitu za njega i iSkin Vibes mi se ucinio kao pravo resenje. Pokrica pozadinu, jako malo prednju stranu. Kupim ga i unistim postavljanje screen protectora. :/ Dobro, ajde, da stavim sad Futrolu. Lepa je, ali ga cini debelim [ne jako, u svakom slucaju tanjim od iPhonea 3G] i one ivice na prednjoj strani su debele pa iPod izgleda kao nokia 5800XM [za koju se kajem svakog dinara potrosenog-ekran je uzasan, UI spor.. Nisam nista vise ocekivao od Symbiana "obogacenog" touchscreenom], a i, kako mi se cini, malo oslabljuje WiFi signal. Jedina prednost je to sto neverovatno lepo izgleda od nazad sa onom 3D dijamantskom strukturom..Prelepo.
E sad, planiram da kupim nesto sto ga cuva samo od ogrebotina [pogotovo back].
Invisible Shield mi se cini kao najbolje resenje, ali se plasim da ne zeznem i puknem tih ... [koliko on uopste kosta u Srbiji? O.o ]
Da li je to najbolje resenje?
Meni se cini da je najbolje resenje Gelaskin - pogledajte na YouTubeu, neverovatno lepo i ne narusava dizajn, ali je, kako vidim, nema u Srbiji?!
Da li neko zna kako da kupim Gelaskin nalepnicu? Nemam karticu jer sam '94 godiste, znaci samo u Srbiji ako neko uvozi ili moze da je nabavi pa da mi proda [nebitna cena]..
Ako ne, sta mislite o Invisible Shieldu?
:)

Mlađo
05-01-2010, 09:31
Mislim da ti je pravo rešenje Invisible Shield. Ja sam našao u Merkatoru (Novi Sad) Apple prodavnica, tj više kao neka tezga :D , 1.990,00 din ti je komplet zaštita, prednji i zadnji deo... A za samo prednji deo traže 1.200,00 din.

boriskooo
05-01-2010, 12:25
Da, i ja sad to kontam, ali sad sam zvao GlobeNet u Merkatoru u NSu i kazu nemamo, kazem ja dal moze da se nabavi i ostavim broj i kontakt i zove me ona posle 5 minuta i kaze za iPhone je 1990 din a samo za zadnji 1200, kazem ja pa za iPod Touch pitam kaze ona Aaaaaa evo sad cu ti javiti. Zove me posle 5 minuta i kaze ne postoji za iPod Touch. kazem ja pa ima svugde po netu, kaze e pa mi to nemamo :/ sta sad da radim? i koji oni imaju, tj koji si ti dobio, sa sundjerom ili sprejem? :) i na kraju, jel tesko to namestiti kako treba, posto skoro svako sa neta ima baloncice ili prasinu :/