PDA

View Full Version : Full restore?



Law
04-01-2010, 23:04
Ovako, ponosni sam korisnik Iphone 3g 16GB vec pune 2 nedelje :) Za kratko vreme sam uspeo da naucim dosta toga, pre svega zahvaljujuci ovom sajtu. E sad, kao i svaki ifreak, nabio sam gomilu aplikacija u fon, preopteretio memoriju, a i ljudi se zale da ne mogu da me pozovu (ne moze da se uspostavi poziv, izbacuje). Verovatno sam negde zabrljao, mozda i nisam, mozda postoji neki sukob aplikacija, itd.
Dakle, zeleo bih da odradim full restore, i da ga podignem "from scratch".

Podaci su sledeci:

1. Imam instaliran firmware 3.1.2
2. Baseband verzija mi je 04.26.08 - prvo pitanje: da li i kako da updatujem ovu verziju?
3. Itunes verzija je najnovija 9.0.2.25
4. Kompjuter OS je Win7 x32

Dakle, zelim da ubijem sve zivo sto je fonu trenutno. Moja pitanja su: kako radim restore, sta je i cemu sluzi onaj fajl 3.2.1_7d11-_restore.ipsw, i sl.

Jailbreak i unlock cu uraditi prema vec postavljenim tutorijalima, ali oko restore-a vas pitam posto nisam uspeo da nadjem precizan tutorial, a bojim se da nesto ne za..bem ako krenem sam da radim. Samo me uputite na pravi link (engleski je sasvim ok, ako nema ovde na forumu.

THANX!

TnT
04-01-2010, 23:08
Pa sta ce ti tutorial za restore, povezes iphone sa najnoviji itunes i kliknes na dugme restore i on ce da prvo odradi download novog sistema i onda da ti ga isto sve sam instalira i eto, posle po tutorialu odradi jailbreak telefona sa blackra1n i unlock sa blacksn0w i sve ce raditi ok... Sa tim restore imaces fw 3.1.2 i bb 05.11.07 i eto...

Law
04-01-2010, 23:12
Znao sam da mora biti jednostavno :) ALi morao sam da pitam posto sam imao nedoumice oko toga da li se najnoiji firmware automatski instalira preko itunes ili ne. Ali ok, odgovorio si mi. I drugo pitanje, cemu sluzi onaj fajl (3.2.1_7d11-_restore.ipsw)?

TnT
04-01-2010, 23:16
Pa taj file sluzi takodje za restor odnosno on moze da se instalira na iphone, e sad ne znam gde si video taj file, mozda je to custom fw neki...

A znaci sam restore preko itunes je vrlo jednostavan, itunes uradi sve umesto tebe i tako dobijes cist i full restore sa novim fw i novim bb...:)

dado
04-01-2010, 23:22
Moj ti je savjet da odradiš custome restore, tj. da ne update-uješ baseband

Law
04-01-2010, 23:23
I jos jedna stvar: primetio sam da se mnogi 3g korisnici zale na poslednju baseband verziju, tj. da downgrade-uju na stariju. Koji je razlog tome?

Law
04-01-2010, 23:24
Moj ti je savjet da odradiš custome restore, tj. da ne update-uješ baseband

Slusam... :) Koja je procedura za custom restore?

TnT
04-01-2010, 23:27
Pa dobro mozda jeste kao neka preventiva bolje da ne dizes bb, ali ja sam uvek do sad imao najnoviji bb koji naravno moze da se otkljuca i nisam imao problema nikakvih i na 3g i na 3gs, e sad kako ko odluci, kako ko misli da je bolje neka tako i uradi...:);)

evo uputstvo za custom:
http://www.isrbija.com/showthread.php?t=4221&highlight=Custom

Law
04-01-2010, 23:32
Samo mi recite koji je glavni argument protiv najnovijeg baseband-a na 3g, odnosno zasto uraditi custom restore ako vec radi i sa najnovijim baseband-om?

dado
04-01-2010, 23:38
U suštini nema jakih argumenata, nekom radi super, neko ima problema posle prelaska na novi baseband, ali sve može da se riješi. Za koju god varijantu se odlučiš, nećeš pogriješiti.Ja sam na svom iPhoneu stavio custom firmware i radi mi ok, da kucnem još nisam imao problema :)

TnT
04-01-2010, 23:40
Ja mislim da je veci problem na 3gs nego na 3g jer na 3gs nekima zakaze wifi odnosno pojavi im se taj wifi bug i slicno, a za 3g bas ne bi trebalo da ima problema bar ja nisam imao, ali mogu da se jave mozda problemi sa mrezom i wifi...Opet to su retki slucajevi ali kako god ti odlucis...

Law
04-01-2010, 23:41
OK, hvala ljudi. Idem onda da probam noviju verziju posto je stara vec iskusana :) Valjda ce sve proci ok. Javicu se sa rezultatima :vb_exploder:

EDIT: krenuo je sa restore, downloaduje 3.1.2. Pa dok to radi, rekoh da postavim jedno glupo pitanje: kartica je i dalje u telefonu, da li sam trebao da je izvadim ili nema nikakve veze?

dado
05-01-2010, 00:01
Nema nikakve veze;)

Law
05-01-2010, 00:24
OK, odradio je restore, sad idemo na jailbreak. Da li treba da diskonektujem fon sa iTunes-a ili ostaje povezan?

vlada2907
05-01-2010, 00:33
ostaje povezan, samo iskljuci itunes.... a pokreni sa desktopa ili sa mesta gde si downlodovao blackrain..... nakon toga pokrenes na telefonu apll blackrain... oznacis cydiu, ako hoces i rock i obavezno snow... i to je to...

Law
05-01-2010, 00:49
Hvala, ljudi. Sve obavljeno kako treba, fon je restorovan, updateovan je baseband, odradjen je jailbreak i unlock. Nikad jednostavnije, moram priznati. A bas sam se istripovao da cu nesto skenjati. Hvala svima!!!




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MOD EDIT: Ako zelis nekome da se zahvalis, onda za to koristi dugme http://isrbija.net/images/beattitude/buttons/post_thanks.gif!
Ako nisi procitao pravila to mozes uraditi na ovom linku! (http://isrbija.net/showthread.php?t=2759")

shO
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TnT
05-01-2010, 00:58
eto drago mi je da smo pomogli i sad vidis da je to sve vrlo jednostavno...pozz;):)

Law
05-01-2010, 02:00
Svakako, ali morao sam da prodjem to uz neciju pomoc posto je prvi put. I zahvaljujem opet :)



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MOD EDIT: Ako zelis nekome da se zahvalis, onda za to koristi dugme http://isrbija.net/images/beattitude/buttons/post_thanks.gif!
Ako nisi procitao pravila to mozes uraditi na ovom linku! (http://isrbija.net/showthread.php?t=2759")

shO
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

woffer
05-01-2010, 02:36
Kad ti je prvi put dobro je da je bar neko iskusan i da te moze usmjerit ako nisi ti! (heeh, malo sale neskodi)

Sorry za off