PDA

View Full Version : ipv4.google.com



wifininja
24-03-2018, 17:00
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180324/6a5606d15e5d64444c22e9ec0098aeda.jpg

Od danas kada odem na Google preko Safari-a ili preko Google iOS app iskače mi ovaj prozor. Moram da potvrdim da nisam robot da bih mogao nastaviti sa pretragom na Google. Ovo mi se dešava samo na iPhone-u dok sam na kućnom wifi-ju..ako promenim wifi mrežu ili prebacim na cellular sve je ok. Malo sam čačkao po netu i vidim da se ljudima to dešava ali zašto, šta i kako prestaje nisam našao. Navodno nije ništa strašno ali je dosadno svaki put potvrđivati da nisam robot.

Ima li neko slično iskustvo?

Zamolio bih administraciju da moje postove u par tema u kojima sam pisao isto o ovome prebace ovde ili da obriši. Hvala

zabrljanje
24-03-2018, 17:35
Da li koristis neki VPN, da li si menjao DNS i koristis OpenDNS server, da li koristis neki "automation" program?

Ovo su sve potencijalni razlozi. Napisi i kad je pocelo da se desava, da li je od kad si instalirao add-on za WorkFlow, da li se desava na drugim uredjajima na istoj WiFi mrezi.

wifininja
24-03-2018, 17:49
Ništa od gore navedenog.

Ne dešava se na drugim uređajima samo iPhone i samo kada sam na kućnom SBB wifi. Juče sam instalirao onaj workflow za download YT klipova na tel ali mislim da nije do toga jer vidim da drugi koji su isto to instalirali nemaju taj problem. Naravno brisao sam workflow i sve u vezi njega ali opet se dešavalo.

Meni je čudno jer kada se konekcije na wifi drugog provajdera sve je ok. Kada ugasim wifi i ostanem na cellular sve je ok.

Kontaktirao sam SBB oni kažu kao kod njih je sve ok i to je kao normalno i može da se dešava.

zabrljanje
24-03-2018, 17:56
Probaj da obrises history, cookies, cache iz Safaria i onda proveri. Poksuaj da resetujes ruter i eventualno network settings na telefonu.

Znam da je samo na SBB WiFi-u ali probaj prvo ovo pomenuto.

wifininja
24-03-2018, 17:59
Više puta sam radio Clear History and Website Data. Više puta sam resetovao modem ali opet isto.

Ako resetujem network settings šta mi se briše od podataka?

Didule
24-03-2018, 18:03
Idi na podesavanja za wifi mrezu, na telefonu, pa vidi da li ti je mozda unet neki dns server. Isto vidi i na ruteru za podesavanje wifi mreze.

zabrljanje
24-03-2018, 18:13
Više puta sam radio Clear History and Website Data. Više puta sam resetovao modem ali opet isto.

Ako resetujem network settings šta mi se briše od podataka?


Brise podesavanja za callular data, sifre za wifi, VPN i APN settings.

Proveri i ovo sto je @Didule napisao.

wifininja
24-03-2018, 18:14
Idi na podesavanja za wifi mrezu, na telefonu, pa vidi da li ti je mozda unet neki dns server. Isto vidi i na ruteru za podesavanje wifi mreze.

Kad bi ja to znao [emoji6]

Možda iOS 11.3 reši problem..
Koristiće Firefox..tu nema problema...samo Google zeza.

zabrljanje
24-03-2018, 18:26
Resetuj mrezna podesavanja.

wifininja
24-03-2018, 18:33
Misliš da obrišem svoju mrežu u wifi podešavanjima telefona pa da se opet nakačim.

zabrljanje
24-03-2018, 18:37
Settings/General/Reset/Reset Network Settings.

wifininja
24-03-2018, 18:44
Opet isto. Uradio reset mrežnih podešavanja ali ništa.

Didule
24-03-2018, 18:52
Kad bi ja to znao [emoji6]

Možda iOS 11.3 reši problem..
Koristiće Firefox..tu nema problema...samo Google zeza.

Ides na slovo i pored imena mreze pa vidi sta ti stoji po dns.

Ako nista vidi isto u podesavanju rutera.

wifininja
24-03-2018, 18:54
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180324/c8c3be71073e076396c275b42764afab.jpg

wifininja
24-03-2018, 21:25
Od malopre više nemam gore naveden problem..u principu ništa nisam dirao...posle svih onih resetovanja problem je i dalje ostajao...

Jedino možda...malopre sam opet probao da instaliram onaj workflow za YouTube to MP3..i naravno nešto nije radilo, zatim sam ga obrisao..

Možda ima veze sa tim..videćemo ;)...

zabrljanje
24-03-2018, 21:33
da li koristis neki "automation" program?

da li je od kad si instalirao add-on za WorkFlow


Iako je i dalje to prikazivao nakon prve deinstalacije, problem je nestao nakon druge deinstalacije. Lako moze da bude da je bilo do toga.

wifininja
24-03-2018, 22:05
Pa može da bude..nadam se da jeste...

Interesantno je kako nekome taj workflow radi a nekome ne...isto je bilo i za onaj workflow za download YT klipova na tel...meni recimo taj workflow radi bez problema..njega nisam brisao. Izgleda da je ovaj workflow za konverziju youtube to mp3 pravio problem...

Workflow je deo Apple kompanije..ne bi trebalo da razni workflows prave takve probleme. Nisam siguran kako to funkcioniše...da li svako može da napravi workflow i da ga okači na net..kako da znam da li je neki konkretan workflow proveren ili nije...mada evo i ovde na forumu smo svedoci da isti workflow nekome radi a nekome ne. Malo sam otišao u off.

lowzyyy
25-03-2018, 00:37
Meni se ovo nekada dogadja i mislim da je razlog preopterecenja ili neke vrste provere..obicno prodje ili istog dana ili sledeceg

wifininja
25-03-2018, 10:16
Tako nešto su mi rekli iz SBB podrške..kontaktirao sam ih jer sam mislio da je do njih...
Meni se to nikada pre nije dešavalo..zato sam bio zbunjen. Sad je ok. Da li ima veze sa onim workflow plug ili ne nisam siguran.

zabrljanje
25-03-2018, 10:31
Kod toga je najnelogicnije sto se ne desava na drugim uredjajima i samo preko Safaria to radi.

wifininja
25-03-2018, 10:37
Nije samo preko Safari-a...i preko Chrome pretraživača se isto dešava kao i preko Edge ako namestim da je Google glavni pretraživač...znači sve je vezano za Google a ne za Safari. I sve se samo dešavalo na iPhone-u.
Ako npr u Safari-ju namestim Bing za pretraživač sve je ok. Dakle ''problem'' je do Google-a.

zabrljanje
25-03-2018, 10:47
Mislio sam da si napisao da radi preko Mozile.

Off topic: Google je uvek bio, jeste i bice problem za milion stvari. Ono sto sad pricaju za Facebook je odavno poznato a fora je sto upravo Google je jos milion puta gori sto se tice prikupljanja podataka i njihove zloupotrebe na trzistu.

wifininja
25-03-2018, 10:50
Preko Firefox radi ok..tamo se taj problem nije javljao a Google je pretraživač..da to sam zaboravio [emoji6]...sad mi ništa nije jasno ;)

Rista011
25-03-2018, 14:37
meni se to dešavalo kad sam skidao nešto sa torenta, pa pokupim još nešto što baš i nisam hteo :hmm:

Dunja11
26-03-2018, 01:04
Meni se ovo desavalo par puta (na telefonu i macbooku) nakon sto sam instalirala Weblock aplikaciju na iPhone i unela podesavanja za DNS u svoju wifi konekciju putem telefona.

Jel treba da se brinem? :)

ecanikajo
26-03-2018, 08:16
Ne treba da brines. Google "vidi" proxy konekciju, pa vrši proveru.

zvecka
26-03-2018, 22:40
Bivši ikom,a sada sbb?
Popili smo cg nat skoro svi!
Ja jedva čekam da ih se rešim