PDA

View Full Version : Apple watch tips&tricks



Didule
22-03-2018, 19:02
Da li nekome radi ovaj prvi tip sa osveljenjem ekrana preko krune? Kod mene na series 1 to ne radi. Ne znam da li treba neka opcija da se aktivira?


https://www.youtube.com/watch?v=e4FS-I8xNlQ

Zexx021
23-03-2018, 22:53
Ja imam Series 2 Nike + Watch OS 3.2.3 i radi mi ta opcija i na digitalnom i na analognom watch screenu. Samo dok je ugasen ekran skrolujem na gore i polako se pali ekran kao na videu

Didule
23-03-2018, 23:33
Ne znam onda zasto kod mene ne radi. Kruna radi normalno, ali ovo ne radi. Imam series 1. Jedino ako je do toga. Ili ima neka opcija da se ukljuci.

Zexx021
24-03-2018, 00:21
Koji Watch OS imas? Nema nikakva opcija to je samo od sebe, da je OS 4 pa ajde ali evo meni i na 3.2.3 radi. Mozda je do verzije a mozda i do Series 1 :/

Didule
24-03-2018, 10:54
4.2.3 series 1. Crown radi najnormalnije. Ovo ne. Ne znam. Mozda na series 1 to nije opcija. Vidjao sam i neke klipove gde neke opcije rade na series 3, a ne na prethodnim verzijama iako nema hardverskog limita.

DSA
19-04-2020, 13:30
Hajde da ne otvaram novu temu, pitacu ovdje, u pitanju je AW 5. Moze li se podesiti da kad mi dodje poruka ili messenger poruka da mi na satu ne prikazuje ni ime, tj. da samo zavibrira ili zvucno se oglasi i da dobijem onu tackicu za notifikaciju? To bi po mom misljenju bio neki pravo privacy mode. Pokusao sam sve kombinacije u notifikacijama u privacy ali ne mogu da nadjem to. Dok sam nosio samsung imao sam tu opciju.

nenad313
19-04-2020, 14:07
Jesi li probao u watch aplikaciji na telefonu da udjes u notifikacije pa zeljena aplikacija,onda stikliras custom i stikliras send to notification centre? A ispod podesis da li hoces i zvuk i vibraciju ili sta god od toga.

phanatique
19-04-2020, 14:21
Jesi probao notifications, pa messages i tu izaberes custom i notifications off? Sad ti nece izbacivati bas nikakva obavestenje za sms, jedino ako stavis messages na glavni ekran, onda ce ti stajati samo broj koliko si poruka primio.

DSA
19-04-2020, 16:37
Ne, niste shvatili. Ja hocu da mi sat zazvoni/zavibrira kad dobijem poruku, ali necu da iskoci nista na ekran (ime i sadrzaj).. a ako ne cujem zvono ili vibraciju na satu, da mi stoji ona tacka da imam notifikaciju


Jesi li probao u watch aplikaciji na telefonu da udjes u notifikacije pa zeljena aplikacija,onda stikliras custom i stikliras send to notification centre? A ispod podesis da li hoces i zvuk i vibraciju ili sta god od toga.

Ovako mi je sad podeseno i ne znam da li sam dobio poruku dok ne povucem na ekranu odozgo, znaci to ne radi

nenad313
20-04-2020, 10:30
Aaaaaham..pa onda ne znam da li je to moguce :/ pravo da ti kazem nije mi ni palo na pamet da to probam...evo sad se i ja malo igrao ali bezuspesno,jedino notification privacy da ukljucis ali i tada iskace ime samo bez text-a dok ne kliknes na njega...a zadnja opcija ti je da ako drzis ukljucen AOD iskljucis - wake screen on whrist raise i onda ti sat vibrira i zvoni ali na ekranu se nista ne desava dok ne tapnes na njega..ne znam sta drugo da ti kazem.

Mapet
26-09-2020, 12:18
Drugari, jel znate neku app koja moze da mapira rutu kretanja, dzoginga,setnje, voznje biciklom za apple watch?


Sent from my iPhone using Tapatalk

dodo
26-09-2020, 13:41
strava (https://www.strava.com/mobile) je jedna od najpoznatijih i najboljih aplikacija za to što ti treba.

ptomic
27-09-2020, 19:01
Interesuje me, ako nije problem, koja je prednost Strave u odnosu na Activity built-in aplikaciju? Obzirom da i Activity pravi mapu kretanja.

Mapet
28-09-2020, 23:00
Nisam joa probao placenu varijantu ali je tacnija po pitanju mapiranja znacajno od stock app na apple watch i iphone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

josip122
04-02-2021, 20:24
Kada ste vec kod aplikacija za vjezbanje. Da li je itko testirao ili citao test. Koliko je zaista tocno kvo sto prikaze apple Watch aplikacija za vjezbanje.

Naime kod mene kada ukljucim “kucno hodacnje bez cilja” i hodam na traci za vjezbanje. Na traci pise 4km, a na satu bude 3 ili mozda malo vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nixysx
27-03-2021, 23:24
Ljudi, je l' zna neko zašto je ovo prestalo? Teefon mi više ne sakuplja activity, kao ni ova aplikacija koja mi pokazuje prosečan broj otkucaja srca po danima. Sat regularno beleži ali u health aplikaciji nema njčeg https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210327/c7eb586138d367afb85d4428eef37458.pnghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210327/0525c07a9e963c21fc8fcaf0738458e9.png
Dok na satu:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210327/a5847397bf4b2933e07be4235e7a4aa8.pnghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210327/adc9e9ec3a6900a4ca8ae85cebad856c.png


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

miodrage
29-03-2021, 00:09
Proveri u health aplikaciji da li ti je odobreno sakuljanje data sa sata. Ima kad se ponekad tako istripuje. Meni je pre koji mesec nestao ceo imenik sa sata, svasta sam pokusao i nista, posle 4-5 dana sve se samo vratilo. Ako i tebi ne pomaze, unpair, pa re-pair.

nixysx
29-03-2021, 11:46
Sad sam u podešavanjima health aplikacije našao ovo i za svaki watch stoji "is no longer paired". Izgleda da ću morati opet da ga povežem https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210329/15bf29a2b326ac72099d8c33b927a0f4.pnghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210329/f35d457b4e69bc8de0f12fb7e3721142.png


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

miodrage
29-03-2021, 13:23
Molim lepo i drugi put :D

varicak
31-03-2021, 07:24
Da li vam je sat povezan i na wifi i BT na telefon? Čemu uopšte služi wifi na satu?


Sent from my iPad using Tapatalk

Didule
31-03-2021, 09:25
Sluzi da ti sat i dalje radi kada izadje iz domena blututa. To je jedna od najboljih stvari, bar za mene kod aw. Ja recimo zivim u kuci i ranije sam stalno gde mrdnem morao da vucem telefon sa sobom, a po pravilu cim ga ne ponesem 1 minut, nego bas tada zove i tako dalje. Sada lepo setam po kuci, dvoristu i znam da sam svuda "dostupan", jer imam pokrivenost wifi signalom.

Ja imam drugo pitanje, koje je u vezi sa ovim. Kada se na satu stavi airplane mode, sat bi trebalo da bude totalno iskljucen sto se bilo kakve komunikacije tice. E meni i sa tim stizu neka obavestenja. Jel zna neko da li postoji neki nacin da se sat u potpunosti iskljuci za komunikaciju, osim fizicki na power button?

nenad313
31-03-2021, 09:42
Taj bug ili ,,feature" se vuce odavno, airplane mode ne iskljucuje bluetooth iz nekog razloga, tako da ti ostaje samo da ides u podesavanja i ugasis sam wi fi i bluetooth.

Didule
31-03-2021, 10:17
Govorim za airplane mode na satu.

josip122
31-03-2021, 11:34
Sluzi da ti sat i dalje radi kada izadje iz domena blututa. To je jedna od najboljih stvari, bar za mene kod aw. Ja recimo zivim u kuci i ranije sam stalno gde mrdnem morao da vucem telefon sa sobom, a po pravilu cim ga ne ponesem 1 minut, nego bas tada zove i tako dalje. Sada lepo setam po kuci, dvoristu i znam da sam svuda "dostupan", jer imam pokrivenost wifi signalom.

Ja imam drugo pitanje, koje je u vezi sa ovim. Kada se na satu stavi airplane mode, sat bi trebalo da bude totalno iskljucen sto se bilo kakve komunikacije tice. E meni i sa tim stizu neka obavestenja. Jel zna neko da li postoji neki nacin da se sat u potpunosti iskljuci za komunikaciju, osim fizicki na power button?

Ne razumijem ovo da si uvijek dostupan. Kako mislis spojis ga na wifi, koji wifi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

petarpetrovic
31-03-2021, 11:42
Obično je kućni WiFi u pitanju.

Telefon mogu da ostavim u sobi na punjaču a da sa satom odem da sedim u dvorištu recimo, Bluetooth signal više nemam od telefona, ali sam investirao pare u dobar mesh WiFi i imam pokrivenost u celom “životnom prostoru” tako da dokle god su sat i telefon na istoj WiFi mreži, stizaće mi na sat sve notifikacije i pozivi čak i ako ne postoji Bluetooth veza između sata i telefona u tom trenutku

presretach
31-03-2021, 12:14
Može i drugi wifi, pod uslovom da si ga koristio (uneo si šifru ). Provereno u Meku [emoji16]

Joker
31-03-2021, 12:48
Ako sam dobro razumeo, mogu telefon da ostavim kod kuće na kućnom wifi-u i odem na mesto gde sam već koristio i telefon i watch samo sa AW i dobiću notifikacije sa telefona koji je na kućnom wifi-u?

MajX
31-03-2021, 12:50
Da da


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenad313
31-03-2021, 12:52
Govorim za airplane mode na satu.

Takodje govorim o airplane mode na satu, jer tema je za apple watch. Ukljuci airplane mode i idi u podesavanja i videces da je bluetooth i dalje upaljen.

josip122
31-03-2021, 14:17
Obično je kućni WiFi u pitanju.

Telefon mogu da ostavim u sobi na punjaču a da sa satom odem da sedim u dvorištu recimo, Bluetooth signal više nemam od telefona, ali sam investirao pare u dobar mesh WiFi i imam pokrivenost u celom “životnom prostoru” tako da dokle god su sat i telefon na istoj WiFi mreži, stizaće mi na sat sve notifikacije i pozivi čak i ako ne postoji Bluetooth veza između sata i telefona u tom trenutku

Odlicno. Bas cu probati

Koji mesh wifi si uzeo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
31-03-2021, 15:56
Može i drugi wifi, pod uslovom da si ga koristio (uneo si šifru ). Provereno u Meku [emoji16]


Uuuuu ovo je mnogo dobro ako radi. Nisam znao.

stipp
31-03-2021, 15:59
Da, za ovo sam se jednom prilikom bas iznenadio.
Nisam generalno ni znao kad sam kupovao da moze tako da funckionise...

Jednom u firmi otisao u magacin, a telefon ostao u kancelariji, kad ono vibrira sat i stizu notifikacije.

petarpetrovic
31-03-2021, 17:56
Može i drugi wifi, pod uslovom da si ga koristio (uneo si šifru ). Provereno u Meku [emoji16]

U tom slučaju ćeš da dobijaš iMessage i FaceTime pozive, eventualno i SMSove ali telefonske pozive vrlo verovatno nećeš pošto telefon i sat nisu na istoj WiFi mreži. Ako su na istoj, onda radi Continuity kao što bi radio za bilo koji drugi uređaj.


Koji mesh wifi si uzeo?

Konkretno koristim TP-Link E4R, 3 komada preraspoređenih po kući tako da pokrivaju i prizemlje i sprat i dvorište. Nije isplativo rešenje za preko 100 mbit/s ali je barem jeftino, pa još ako nodove međusobno povežeš Ethernet kablom, rasteretio si kompletan WiFi "etar" za uređaje koji se kače na mesh nodove pošto onda ne moraju da troše WiFi kanale da komuniciraju međusobno. Podržava i beamforming i fast roaming tako da mogu da krenem da pričam preko FaceTime - a u dvorištu i da se nesmetano krećem po kući i po spratovima i da mi se nijednom ne prekine poziv, tako da provereno radi kako treba i sa satom gde god da sam

Cuksi
01-04-2021, 08:23
Ja sam pre na telefonu kad upalim airplane mode palio bluetooth da mi ostane ukljucen, i sad kad palim airplane mode ostane ukljucen. Jesi probao da kad upalis airplane mode ugasis i bluetooth, pa onda opet probas da upalis ugasis airplane mode. Meni deluje kao da pamti kako je bilo zadnji put koristeno.

Ovo za preko wifi da zvoni vazi isto kao iz iPad to im je na svim uredjajima. Ali koliko ja znam ovamo zvoni samo ako si na istoj mrezi na kojoj je i telefon a ne moze bas da ostane kuci pa ti zovni bilo gde u gradu.

petarpetrovic
01-04-2021, 15:50
Tako je, za GSM pozive moraju biti na istoj mreži, za iMessage i FaceTime Audio pozive može bilo koja WiFi mreža bilo gde, logično

Didule
04-04-2021, 09:53
Taj bug ili ,,feature" se vuce odavno, airplane mode ne iskljucuje bluetooth iz nekog razloga, tako da ti ostaje samo da ides u podesavanja i ugasis sam wi fi i bluetooth.

Vidi sta sam nasao.
https://i.imgur.com/f63v2RC.jpg

nenad313
04-04-2021, 10:12
Pa top, za svo ovo vreme koliko koristim Apple Watch nije mi palo na pamet da pogledam podesavanja unutra, samo ga preskrolujem [emoji23]

Baraba
29-04-2021, 15:23
Da li preko AW ser. 6 ili SE može da se otvori slika poslata iPorukom/Viberom i preslušavanja glasovna poruka poslata istim putem ?

MajX
29-04-2021, 15:42
I messages moze, moze i wa ali glasovne ne mogu da se otvore…


Sent from my iPhone using Tapatalk

torla
30-09-2022, 20:43
imali mogucnost, kada snimam video na iphone prilikom poziva da ne prekida video, a da zvoni na satu...

nikolabl
08-12-2022, 10:10
Ne znam da li je pravo mjesto za pitanje, ako nije neka administratori premjeste u drugu temu. O prije par dana sam vlasnik apple watch 7, do sada nisam nikada imao apple watch. Call notifikacije od bilo koje druge aplikacije osim normalnih poziva ne dolaze na sat, npr. Whatsapp, Viber, Google duo... Ako nisam vidio poziv dodje notifikacija za propusten poziv, i poruke normalno dolaze. Da li je to normalno ili ja nisam nesto dobro podesio u vezi notifikacija?

aw_snap
21-01-2023, 21:25
Je l postoji mogućnost da se isključi Auto Correct na AW tastaturi?
Kucam na srpskom a on prepravlja reči na engleske [emoji2371]

miodrage
21-01-2023, 21:45
Ukljucis hrvatski jezik na telefonu, dodas u sat i to je to. Posle mozes da diktiras po naski, i onda se jako razmazis :D

aw_snap
21-01-2023, 21:56
Nadam se da može tastatura samo da se podesi na hrv

Didule
22-01-2023, 09:27
Odakle ti tastatura na satu? Kako to aktiviras?

aw_snap
22-01-2023, 15:06
Mislim da samo Series 7/8 imaju zbog većeg ekrana
Meni se automatski uključi kada hoću da odgovorim
Ali na žalost samo engleska tastatura, voice input radi na hrvatskom
Nije problem što je engleska tastatura koliko je problem što ne može da se isključi predictive koji predlaže i menja reči na engleske ali vocie input zaista lepo radi

ampa
31-01-2023, 03:04
Ja imam problem sa notifikacijama na telefonu. Ugasim notifikacije za snapchat i na telefonu i satu ali mi i dalje stizu notifikacije na satu od snapchata. AW7


Sent from my iPhone using Tapatalk

petarpetrovic
31-01-2023, 13:19
Je li to neki bag ili su na najnovijoj verziji watchOS-a konačno promenili ponašanje sistema tako da kad se na telefonu/laptopu obriše SMS thread da se isti obriše i na satu. Ako me je nešto izluđivalo to je ručno brisanje na satu, ako je ovo stvarno sređeno kupujem još 50 AAPL akcija do kraja dana u znak zahvalnosti

aw_snap
16-02-2023, 15:40
Ne znam da li je neko probao od vas ali meni se baš dobro pokazala varijanta isključen raise to wake i uključen AOD.
Zapravo, za divno čudo, manje se i baterija troši tako nego da je ekran isključen a da se pali na podizanje ruke.
Jedina mana koju sam primetio je što notifikacija ostane malo duže na ekranu pa ako stignu dve poruke uzastopno prva ostane na ekranu malo duže ali može da se tapne na ekran pa da se pregledaju onako sve.
Swipe od gore za sve notifikacije ili od dole za control center ili kako se već zove na AW radi kao da i nije AOD uključen, istog momenta sve.

_IcEmAn_
12-03-2023, 18:42
Verovatno je bilo više puta ali ne mogu da nađem, pa ako vam nije mrsko da mi neko odgovori. Da li postoji način da dobijem bar notifikaciju za whatsapp call na Apple Watchu (7)? Znam da ne može da se prihvati poziv. Propuštam dosta poziva na whatsapp-u jer mi je telefon uglavnom na silent. Svi “non-apple” satovi koje sam imao, a bili su upareni sa Ajfonom su se uvek oglašavali na whatsapp call, jedino Apple watch ni da pisne [emoji3][emoji85] Jel ima neko rešenje? Hvala unapred. Pozzz

mikenzi
12-03-2023, 19:05
Ne možeš jer whatsapp nema watch aplikaciju pa se samim tim ni notifikacija ne može prebaciti sa sata na watch.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_IcEmAn_
12-03-2023, 20:22
Pa da, ali mogu da pročitam poruke sa whatsapp-a i odgovorim na njih. Interesantno, recimo, da Huawei watch GT je više “satoliki” fitness tracker nego smartwatch, a svaki put pošalje notifikaciju whatsapp: incoming call, a AW koji znacajno kompleksniji uređaj ne može. Hvala svakako.

aw_snap
12-03-2023, 20:28
Još je interesantnije što postoji Messenger app za AW a WA ne [emoji2371]

mikenzi
13-03-2023, 10:47
Pa da, ali mogu da pročitam poruke sa whatsapp-a i odgovorim na njih. Interesantno, recimo, da Huawei watch GT je više “satoliki” fitness tracker nego smartwatch, a svaki put pošalje notifikaciju whatsapp: incoming call, a AW koji znacajno kompleksniji uređaj ne može. Hvala svakako.

Ovaj tekst me demantuje:

https://www.wareable.com/apple/use-send-messages-whatsapp-apple-watch-7602


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro