PDA

View Full Version : Brzo praznjenje BATERIJE!? (da neko ne pomisli da je nesto drugo u pitanju)



IvChA
24-02-2018, 20:09
Imam problem sa brzim praznjenjem baterije...istrosi se potpuno za 2 do 3 sata i ako ga koristim i ako ga ni ne pipnem...zamenio sam bio bateriju,stavio novu i opet ista prica...sta moze biti problem!?

bobanbg9
24-02-2018, 20:28
Gde si menjao, da li je baterija original?

IvChA
24-02-2018, 20:30
Da original je a i ova koja je u njemu je original i ispitivao sam je preko aplikacija i u odlicnom je stanju!

mikenzi
24-02-2018, 20:35
Ako nisi menjao u Autorizovanom servisu ili ako nisi izvadio iz nekog drugog iPhone-a baterija sigurno nije original. Međutim čak ni kopija baterije ne bi trebalo da se potroši kada se telefon ne koristi što znači da ili nešto radi u pozadini ili matična ploča vuče struju.

bobanbg9
24-02-2018, 20:36
Mislim da ne postoji merodavna aplikacija sa stora koja ce ti pokazati pravo stanje baterije. Jesi je menjao u ovlacenom servisu ili su ti rekli u tamo nekom servisu da je original?

zabrljanje
24-02-2018, 20:38
Koji iOS?

Kako god da si uzeo original bateriju koja se ne nalazi u slobodnoj prodaji.
Aplikacije cesto nisu precizne.
Imas program zamene baterije kod ovlascenih servisa.

Mozda je U2 cip. Ovo je nagadjanje. Ovo mogu strucniji da kazu.

IvChA
24-02-2018, 20:41
Podneo sam zahtev u istyle za zamenu posto podleze onom programu besplatne zamene al dok dodjem na red...najgore bi bilo kad bi ga poslao a nije do baterije...koliko je zamena tog u2 cipa!?iOS 11.2.6

bobanbg9
24-02-2018, 21:05
Ako si menjao bateriju a nije u ovlascenom servisu menjana kako mislis da ti ulazi u program zamene?

zabrljanje
24-02-2018, 21:07
Koliko znam to bas i ne zele da menjaju a i mnogo je pipav posao sa diskutabilnim ucinkom. Ovo se odnosi na nezvanicne servise.

Ovde je @mikenzi pisao o tome



Kad ne radi U2 čip telefon crpi bateriju i kada je u sleep modu. Takodje, sleep time i usage time su identični u settings > general > usage.
majkic nema taj problem.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider




Imas i temu


Ne radi restore još uvek:
1. Pred spavanje napuni telefon 100% i skini ga sa punjača. Uključi Airplane mod i ne diraj telefon 12h
Ako je nakon tog perioda i dalje potrošena baterija, ploča je neispravna.
Ako je baterija potrošena samo par %, uradi restore.


https://www.isrbija.net/showthread.php/52343-Baterija-5s-se-brzo-prazni

Kao i temu



Napunis telefon na 100% pred spavanje, skineš sa punjača, uključiš airplane mod i ne diras ga do jutra. Ako je kapacitet baterije opao ispod 90% ne valja ploča (ili taj u2). Ako je puna i dalje - reinstalacija i ako procenti naglo padaju pri korišćenju, menja se baterija.


https://www.isrbija.net/showthread.php/50095-Baterija-iznenada-greje-i-curi


Mozes da procitas i probas da zakljucis da li lici na prblem u ploci ili U2 cipu.


Mozes da se vodis ovom idejom


Tel se puni do 100%, skine sa punjača, uključi Airplane mod i ostavi 12h.

Ako je potrošeno samo par %, to znači da telefon ne vuče struju, sve je OK i problem je na nekom drugom mestu.

mikenzi
24-02-2018, 21:09
O hvala. Ne moram da pišem. Uradi kao što sam gore napisao :)

zabrljanje
24-02-2018, 21:22
Ima i temu :D

https://www.isrbija.net/showthread.php/56108-iphon-6-brzo-praznjenje-baterije


Mogli bi u nekoj temi tipa U2 demistifikacija da sve srocimo i da stoji kao okvirno uputstvo sta raditi i kako proveriti da li je pre do cipa ili baterije :)