PDA

View Full Version : crn ekran, cuje se da radi tac i zvoni



milojica
10-02-2018, 18:42
Poz, devojka ima 5s 16gb ios 11.2.1 u garanciji jos god dana u MTS-u.
Prvo joj se telefon gasio sa 30%, stavi ga na punjac opet se upali sa 30%.
Danas joj se vec 5x desilo da stalno stoji crn ekran.
Telefon zvoni, cuje se tac da radi, vibrira, blic sija kad stigne poruka.
Tako bude nekih 15-20min i sam od sebe dodje.
Nisam nista pokusavao, sta raditi?

EDIT: Slika kad se pojavi, prvi put cim ga zakljucam opet bude crn ekran i opet cekam neko vreme dok ne dodje sam sebi.

nenad313
10-02-2018, 19:10
Upali blic na drugom telefonu uperi u ekran i vidi da li se ekran to jest ikonice tada vide pod svetlom..vrlo je moguce da ti odlazi backlight lcd.-a

milojica
10-02-2018, 19:21
Tacno to, znaci pravac mts posto je pod garancijom, da li to uvazavaju? Telefon nije otvaran pre toga niti nosen.
Hvala na odgovorima

bbrks
10-02-2018, 20:08
Ma mora da uvaze, samo je pitanje koliko traje procedura. Nisam siguran da su bas brzi.....

kursula82
10-02-2018, 20:59
Pisao na nekoj temi skoro, mom drugaru zamenili za manje od nedelju dana bas 5S, bas sam se iznenadio sto je bilo brzo.

milojica
20-02-2018, 13:48
Evo odgovora od mts-a posle 10 dana, ali ovo mi nije bas najjasnije pa ako neko moze da mi objasni?
Reklamacija na Vas mobilni uredjaj nije prihvacena. Pre dijagnostike upisana je poslednja verzija softwer-a i nesaobraznost nije uocena. Uredjaj mozete da preuzmete u nasoj poslovnici.

Zivansi
20-02-2018, 14:09
Odradili su update i tako su otklonili kvar, odnosno, nije se vise problem pojavljivao. Je l' devojka imala panic logove? Ako jeste, navedi to i nemoj prihvatati telefon, vec posalji nazad na reklamaciju.

milojica
20-02-2018, 14:21
Hvala na odgovoru, ima puno tih fajlova ali ja nzm kako da prepoznam da li je panic log. Gledao sam uglavnom pise naziv nekih app pa jos nesto, provericu tamo pa cu poslusati savet.

Zivansi
20-02-2018, 14:27
Pa pise panic log... Proveri, ako ima vise od 2, vracaj nazad i navedi u reklamaciji. ides na settings<privacy<analytics<analytics data. Tu je sve po abcd-i poredjani, odes na P i proveris da li pise negde panic log.

milojica
20-02-2018, 14:29
Vazi, hvala. Javljam dalja desavanja

zabrljanje
20-02-2018, 16:56
Ako su odradili restore, ne moze da vidi da li je pre imao te fajlove. Trebao je da odradi screenshot i da pokaze uz telefon. Za sad moze da prati i da snimi ako se pojave.

milojica
20-02-2018, 18:38
Uradili su samo restore i poslali telefon nazad. Telefon je bio prazan, nisu ga palili tamo, kad je upalila telefon kod kuce ima sta i da vidi, opet sve isto, kad se zakljucan crn ekran na blic se vidi sve ali jedva. Posle 2 sata je dosla slika sebi, proverila je panic log fajlone nema nijedan. Sutra ide opet da odnese telefon, ovo je sramota sta drugo reci, uradili samo restor i vratili telefon.
EDIT: Cisto da dodam kad smo trazili da joj daju zamenski telefon rekli su da trenutno nemaju nijedan (poslovnica je u centru Novog Sada, ako tu nema gde onda ima)

Zivansi
20-02-2018, 18:45
Ne treba nista da te cudi..

milojica
10-03-2018, 21:32
Poz, juce smo dobili nov 5s jer je garancija prihvacena. Eto ako se nekom desava isto da zna.

milojica
13-03-2018, 17:01
Poz svima pre 3 dana smo dobili nov tel iz mts-a (samo tel bez kutije, prednja i zadnja folija bila na njemu)
Ukucao sam imei na apple sajtu i pise da telefon nije aktiviran.
Tad smo usli na icloud i krenuli normalno da ga koristimo.
Danas se telefon gasi na svakih pola sata, samo se ugasi i upali.
Usao sam da proverim panic log fajlove i nasao sam 2 fajla sa nazivom panic-full-2018-03-13...
Da li je ovo moguce da se desava?
Opet nositi u mts posto ima garanciju 2god pocev od pre 3 dana od kako smo ga preuzeli?
Resetuje se prilikom normalnog koriscenja. (sad je pocela i slika da se gubi)
30461
30462

EDIT: Zaboravio sam da kazem da je iPhone 5s 16gb 11.1.2 (takav je dosao iz mts-a nismo nista update)

mikenzi
13-03-2018, 18:20
Opet odnesi u MTS. Takve stvari se dešavaju...

Zivansi
13-03-2018, 18:55
Moguce. Isto to se desilo i mojoj majci. Dobila nov 5s u Mts-u nakon teklamacije i posle 7 dana opet isti problem, poceo da se gasi sam od sebe i 3-4 panic log fajla.

zabrljanje
13-03-2018, 19:10
Neka procita celu temu :)

Telefon se gasi sam od sebe (https://www.isrbija.net/showthread.php/56084-Telefon-se-gasi-sam-od-sebe)

milojica
19-03-2018, 18:16
Poz, danas preuzeli opet nov telefon.
Nadam se da vise nece biti problema.
Prihvacena garancija (neispravna maticna) na proslom telefonu, sto oni kazu novom samo 3 dana je bio kod nas.
U slucaju da i ovaj ima gresku ili nije ispravan to ce biti 3 put da nam daju nov telefon, da li ima neki povrat novca ili tako nesto?
Ili moze da se menja u nedogled?

zabrljanje
19-03-2018, 18:34
Imas ovde temu u kojoj su clanovi napisali da moze da se trazi povrat novca nakon trece reklamacije za isti uredjaj

Treci put zamenski 6s u mts (https://www.isrbija.net/showthread.php/54467-Treci-put-zamenski-6s-u-mts)

milojica
22-03-2018, 17:59
Poz, kao sto sam i ocekivao danas se i na ovom telefonu desavaju iste stvari, gasi se sam od sebe, beo ekran sa crnim coskovima i opet se pojavili panic fajlovi. Sutra nosim telefon u mts momentalno cu traziti da mi se raskine ugovor i kao sto su pisali ostali clanovi trazicu povrat novca. Prosto ne znam sta da kazem na sve ovo... Svaki telefon koji daju je verovatno isti, nismo dobili zamenski telefon, telefon je svaki put bio kod njih oko 7 dana...

milojica
26-03-2018, 17:57
Da li neko moze da mi kaze koje opcije imam i sta je najbolje da uradim? Telefon su opet poslali u ovlasceni servis, zena u poslovnici mi je rekla da ona ne zna nista, da ce poslati i da ce cekati odgovor. Kad sam joj rekao da je to 3 telefon po redu koji je posle nekoliko dana “crkao” ona mi je rekla opet ce ti dati “nov” telefon, i tako u nedogled? Rekao sam i napisao izjavu da zelim jedino telefon u vakum pakovanju, posto mi drugi model ne daju, kazu da Apple ima takav ugovor sa njima da ako je 5s na reklamaciji samo taj mogu i da mi daju, dok npr da je samsung i pitanju mogu da biram neki LG u tom cenovnom rangu.. koji je to cenovni garng? Cena po kojoj je telefon kupljen ili neka njihova cifra? Sta mi preporucujete da uradim.

Boletinho
05-02-2019, 22:12
Molim vas ako neko zna sta bi moglo biti ugrubo:)
Iphone 5s,napunio ga,radio sve normalno,ostavio ga upaljenog na stand by 5 dana,jutros se baterija ispraznila,poslije nije htjeo da upali.
Spojio ga na macbook air,itunes ga normalno pozno,ubacio ga u dfu mod,itunes odradio restore bez ikakvih problema,sve najnormalnije proslo ali telefon opet ne pali(cijeli postupak restore-a je ekran bio crn).
30674
30675
30676

Ne znam sta bi moglo biti?
Kad ga ostavim duze na punjacu ne da se ugrije nego se usije:)

Da je baterija otisla ne bi radio na stand by 5 dana,ne znam da li bi prosao restore da je baterija otisla?

Nema nikakvih zvukova,vibracija se ne cuje kad palim gasim silent dugme.

technobuba
06-02-2019, 10:19
Batt vjerovatno rikavela...

iLakii
20-10-2019, 20:51
Imam ovaj problem,
Sve radi pozivi, poruke itd ali nema slike. Riknuo tac?