PDA

View Full Version : Cene za Iphone x 64gb



Bogda2000
21-01-2018, 23:42
Pozdrav,sta je ocekivati od cena za iPhone x 64gb negde do juna da li ce cena malo pasti jel sada koliko vidim nema nigde ispod nekih 1100e???

shiza
21-01-2018, 23:44
Imas za 990 da nadjes,ali sigurno ce pasti nekih 100-150e jos ako izsdje SE2 ona je to to.

Bogda2000
22-01-2018, 00:36
NE CITIRAJ POST IZNAD.

znaci do juna cu moci za nekih 800e da nadjem neki novi jel tad planiram da uzmem ako bude islo sve kako sam zamislio

bbrks
22-01-2018, 08:01
Moze biti, ali i ne mora da znaci....

Byakuya
22-01-2018, 08:47
Nešto ne verujem da će moći za 800...

sone888
22-01-2018, 10:55
Na neku od mreza u Srb ces verovatno moci da uzmes za 800 mozda i za manje jer vec ima u vakumu zakljucanih na mrezi za 900 i koji evro gore..a simfree tesko da ce da padne ispod 800 i do septembra

Byakuya
22-01-2018, 11:54
Fora je sto do juna nema više zakljucanih telefona...

kursula82
22-01-2018, 12:06
Otkut sad to, nisam u toku moze malo detaljnije?

Bogda2000
22-01-2018, 12:35
ma nek bude na mts ionako sam vec u mts-u 10 godina

Byakuya
22-01-2018, 12:53
Koliko sam razumeo do juna ove godine ce se telefoni prodavati otkljucani...Ratel odluka...

skiper
22-01-2018, 13:36
Sto je i logicno, potpisujes ugovor i obavezujes se da ces placati.
Zasto bi ti davali zakljucan telefon pa posle isplate da ih molis za otkljucavanje

kursula82
22-01-2018, 13:42
Slazem se, sjajno ako bude tako.

Bogda2000
22-01-2018, 13:45
posle isteka ugovora od 2 godine mts otkljucava telefone al moras ici kod njih da ti to srede

zikicz
22-01-2018, 13:47
A sta ce biti sa onima koji su kupljeni zakljucani? Da li ce morati da ih otkljucaju?
Da li ce ovo vaziti za sve modele telefona ili samo za IKS?

Bogda2000
22-01-2018, 21:10
Slazem se, sjajno ako bude tako.

ma nisam lud da uzimam na ugovor dam kes i kraj bude jeftinije tako u svakom slucaju

kursula82
22-01-2018, 21:34
Ko te tera da uzimas?? Ja kazem super ako budu svi simfree, nema vise na oglasima mts, telenor i kad prodajes lakse je.

Bogda2000
22-01-2018, 22:55
NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG....da li je realno da ne vidis ?

ma to svakako danas je jako tesko prodati telefon koji je na mrezi da bi ga prodao moras dati ispod cene dosta

password
22-01-2018, 22:57
sa razlogom.

sone888
23-01-2018, 10:59
Ja se ne slazem sa prodajom telefona sa mreze. To je mozda bio problem kad su zakljucani na neku stranu mrezu pa mora da se gura rsim, xsim i ostale budzevine a ovako uzmes telefon za svoju mrezu koju koristis i nemas nikakav problem..a cena jeste malo jeftinija kad prodajes telefon sa mreze ali ako si ga uzeo preko operatera onda si ga i jeftinije platio i opet dodjes na isto, i to samo ako ga prodajes pre 2 godine, posle toga trazis unlock i prodas ga kao simfree..a sa druge strane ne razumem ljude koji nece da uzimaju telefone preko svog paketa na mrezi koju koriste..ja sam uzeo preko telenora 8 plus na paket koji koristim i nisam uzeo veci paket zbog telefona..telefon je u tom trenutku meni bio jeftiniji nego simfree u oglasima za 100 i vise evra..uzeo ga lepo na 6 rata da me ne optereti toliko i mislim da je to super..pogotovo u mts-u sto moze bez kamate da se uzme na 24 rate..milina! [emoji51] U telenoru isto moze ali po punoj ceni telefona sto se ne isplati nikako cak i uz popust na paket koji daju u tom slucaju ali mislim da svakako treba uzeti tel na svoj paket ako znas da ces koristiti tu mrezu i dalje, ja sam u telenoru vec duze od 10 godina i ne planiram da menjam i zato uzimam telefone svake dve godine a izmedju nekako pravim matematiku da uzmem nov telefon dok mi opet ne istekne ugovor [emoji51]

SG999
23-01-2018, 11:12
I sta bude kad ste u Inostranstvu? Koristite Domacu Karticu?

zikicz
23-01-2018, 11:15
Roming. To najvise vole domaci operateri. Dranje,do iznemoglosti. [emoji3]

zemun
23-01-2018, 11:53
Pa ne idu svi preko. I ovo sto idem za letovanje sada imas skoro svuda wifi, viber i wa zavrsavaju posao sto se tice komunikacije.

sone888
23-01-2018, 12:04
Pa dobro, ako ides 10 puta godisnje na 10 dana u inostranstvo onda ne uzmes preko operatera..jbg..ja pricam o normalnim okolnostima [emoji6]

bbrks
23-01-2018, 12:13
Roming. To najvise vole domaci operateri. Dranje,do iznemoglosti. [emoji3]

A sta ako budu morali da se prilagode novim pravilima EU da se roming vise ne naplacuje :)

zikicz
23-01-2018, 12:19
Znas kad ce to kod nas?[emoji23]
Cak i da udjemo u EU,a necemo nikad,ne bi nasi operateri to dozvolili ili bi se opirali bar 10 godina sa svakojakim izgovorima.

SG999
23-01-2018, 12:22
Dovoljno da odes jednom u inostranstvo i mozes debelu racunicu da napravis.
Drugi primer: Selis se u Inostranstvo, sta onda? Placas otkljucavanje? U Evropi otkljucani telefoni samo Balkanci zezaju...

Azimuth
23-01-2018, 13:17
Pa valjda svi mi znamo da li cemo i kada cemo se seliti za inostranstvo. Nije to nesto sto te pogodi odjednom i bez najave. A dosta nas je vezano za zemlju recimo strukom i poslom ili iz ko zna kojih drugih razloga.
Ja sam uvek za kupovinu telefona sa mreze jer mi dve godine garancije znace vise nego 10 dana rominga godisnje, rominga gde vise koristim wifi nego pozive.

kursula82
23-01-2018, 13:18
Znas kad ce to kod nas?[emoji23]
Cak i da udjemo u EU,a necemo nikad,ne bi nasi operateri to dozvolili ili bi se opirali bar 10 godina sa svakojakim izgovorima.

Bilio bi odma ne bi cekali nista. Evo vec sad ih neka tamo komisija napinje da smanje cene rominga. Ceo zapadni balkan. Nema sta oni da se opiru tu. Inace mnogo lepa stvar. Letos cekao prijatelje koji zive u Spaniji na Sofijskom arerodromu, sisli ljudi odma se javili kuci, radi im net normalno. Imaju bukvalno svoj paket u celoj EU.

@Azimuth ovo sto kazes za garanciju i dve godine. Ja to jedino racunam ako sam uzmem telefon na moje ime. Ovako kad kupis kao ja zakljucan na mrezu od nekog kog ne poznajes racunam samo jednu godinu.

Azimuth
23-01-2018, 13:59
Pa zar je toliki problem otici sa prodavcem (prodavac, a ne preprodavac) kod notara i za par stotina dinara napraviti punomocje? Ako to uradis, ne treba ti vise vlasnik ugovora, vec automatski ti mozes da reklamiras i podizes telefon u poslovnici.

xyz
23-01-2018, 14:23
Ne znam koja je tu računica sto se operatera tice.ja imam paket od oko 25€ mjesečno i mjesečna rata na taj paket za x je 50€ na 2g.+PDV.tako sa bi me x izašao 1270€!

kursula82
23-01-2018, 15:03
Pa zar je toliki problem otici sa prodavcem (prodavac, a ne preprodavac) kod notara i za par stotina dinara napraviti punomocje? Ako to uradis, ne treba ti vise vlasnik ugovora, vec automatski ti mozes da reklamiras i podizes telefon u poslovnici.

Jeste. Prvo niko kog poznajem mi nije potrvdio da to radi bez cimanja a i u telekomu rade takvi ljudi da niko ne moze da mi garantuje da iako je neko zavrsio bez problema necu i ja, nazalost. Sad sam se setio dok sam pisao da imam drugara koji radi kao pravnik u mts-u, bas cu prvom prilikom da ga pitam oko ovoga sa ovlascenjem.

Drugo, ja uvek uzimam od jednog lika tu koji je preprodavac. On uzme moj stari ip i doplatim za novi. Nemam cimanje i ostalo. Jeste mogu da dobijem 20-30 mozda vise alo meni licno te pare nisu vredne cimanja za oglase. Mislim pazi on meni kaze da vodi evidenciju od koga kupuje i da uvek mozemo da iscimamo vlasnika ali ja to ne racunam kao suguricu. Mene je cimao za ip6 i kao ako ne uspe sam da zavrsi reklamaciju da odem ja da uzmem. Zavrsio bez mene sve. U telekomu se sve moze ako imas jaku vezu.

SG999
23-01-2018, 15:06
Pa valjda svi mi znamo da li cemo i kada cemo se seliti za inostranstvo. Nije to nesto sto te pogodi odjednom i bez najave. A dosta nas je vezano za zemlju recimo strukom i poslom ili iz ko zna kojih drugih razloga.
Ja sam uvek za kupovinu telefona sa mreze jer mi dve godine garancije znace vise nego 10 dana rominga godisnje, rominga gde vise koristim wifi nego pozive.

Ne moras sebe da koristis kao primer, nisu svi isti. Bolje je da ne budes vezan. Kupis Uredjaj onda u Radnji (Normalnoj) i imas 2Godine Garancije i Simfree.

Azimuth
23-01-2018, 15:14
@kursula82, mogu da ti potvrdim da ovo najnormalnije funkcionise. Pravnik sam, radio sam ovo, uzeo telefon i kasnije nisam imao problema oko reklamacija i preuzimanja u mts.
Nikakvo to cimanje nije, bukvalno 5 minita posla i par stotina dinara koje ostavis notaru. Potrebne su samo licne karte vlasnika ugovora i tvoja kao kupca.

@SG999, ma ja sam samo rekao da se moze proci jeftinije i sa dvogodisnjom garancijom, sto je za mene mnogo vaznije nego da je simfree jer ne menjam mrezu na mesecnoj bazi, niti provedem 6 meseci godisnje u inostranstvu. Imam svoju racunicu, ali isto tako razumem da ima i onih koji toliko vremena provode napolju da im ovo prosto ne odgovara.

Bogda2000
23-01-2018, 15:42
ja znam da je drugar uzeo iPhone X 256gb na ugovor u Nemackoj i ima neki eu paket sa 10gb neta i rekao je da ce ga telefon kostati ispod 800e sad kako je to moguce?

SG999
23-01-2018, 15:49
Prijatelj uzeo isti i doplatio samo 500 i nesto.

Joker
23-01-2018, 18:49
@kursula82, mogu da ti potvrdim da ovo najnormalnije funkcionise. Pravnik sam, radio sam ovo, uzeo telefon i kasnije nisam imao problema oko reklamacija i preuzimanja u mts.
Nikakvo to cimanje nije, bukvalno 5 minita posla i par stotina dinara koje ostavis notaru. Potrebne su samo licne karte vlasnika ugovora i tvoja kao kupca.

Da li možeš postaviti primer ovlašćenja, dobro bi došao verujem i ostalima?

Azimuth
23-01-2018, 19:13
Za ovo ne postoji propisana forma, tako da ga možeš i izmeniti, ali ga svakako moraš overiti, a za to ti treba notar tj javni beležnik koji će ti svakako sam sastaviti.
Elem, evo rećimo ovako može da izgleda.


OVLAŠĆENJE



Ovim ja, ___________________________iz ___________, ul. _________________, JMBG_______________________, lk.br. ______________, ovlašćujem ______________________ iz _________________ ul._____________________, JMBG ___________________, lk.br. ________________ da može u moje ime i za moj račun da drži i koristi uređaj _________________ sa IMEI ________________________ , da može isticati prigovore ovlašćenom servisu, da isti može predati na servis, da moze zahtevati popravku uređaja, da isti može da preuzme sa servisa nakon popravke, da može da zahteva zamenu uređaja i da preuzme drugi uređaj po osnovu zamene ovog od strane servisa ili operatera, da pokreće parnične i druge postupke povodom ovog ili uređaja dobijenog u zameni, da u navedenim postupcima može da izabere advokata koji će ga zastupati do okončanja i pokrenuti postupak naplate štete, da primi naplaćenu štetu sa troškovima postupka na svoj tekući račun,da isti može da otuđi drugom licu bez mog znanja i saglasnosti, odnosno da po osnovu Ugovora br. ____________ zaključenog _____________dana može preduzimati sve gore navedene radnje u pogledu ovog i uređaja dobijenih po osnovu zamene navedenih uređaja.


U _____________, dana _____________. OVLAŠĆENJE DAO _________________________



Može to i kraće, može i mnogo drugačije, ali može i ovako da izgleda.
Ono što je najvežnije u celoj priči jeste da MORA biti overeno jer u suprotnom kao da ga nema. Overa se svakako plaća. Moj savet vam je ono što sam već par puta i napisao. Kod notara i tamo sve završite za par minuta i sa par stotina dinara.

Proday
23-01-2018, 19:38
Apsolutno i uvek ovlašćenje kad postoji mogućnost, i sam tako radim. Jedino što može u tom slučaju loše da se desi je da potpisnik ugovora ne izmiri obaveze operateru i u tom slučaju vas zovu posle isteka uo da odnesete tel u policiju jer agencija za dugovanja otkupi osti od operatera za male pare, krivično goni vlasnika ugovora, a samim tim uređaj postaje predmet krivične radnje i dužni ste da ga nosite inspektpru koji vas pozove (ostajete bez telefona).
Nažalost govorim iz ličnog (lošeg) iskustva ali eto možda će nekome značiti.

Azimuth
23-01-2018, 20:03
To uvek moze da se desi, ali sve ima svoje jbg. Moze neko da prodje kao i onaj momak iz druge teme kojem su prodali telefon koji je trebao sa bude zamenjen u apple store.

kursula82
23-01-2018, 21:06
Da li postoji nacin da se covek zastiti od toga pravno prilikom potpisivanja ovog ovlascenja ili bilo kako drugacije?

Proday
23-01-2018, 22:09
Naravno da ne, zato gledaš da kupiš telefon od poznatih/proverenih ljudi i manje glava boli.

bobanbg9
23-01-2018, 22:59
Mozee da kupis od koliko hoces proverenih ljudi i opet na kraju da ti se desi neka situacija da ostanes bez telefona. Ja sam konkretno imao situaciju da je lik prodao telefon radnji sa garancijom operatera ta “radnja” prodala meni sa sve garancijom i fiskalnim od operatera. Posle sest meseci zove policija da se vrati telefon jer je predmet prevare. Treci decko prijavio policiji da je uzeo za druga telefon na svoje ime a on prestao da placa racune i sad smatra da ga je ovaj prevario i policija po nalogu tuzioca trazi telefon jer je predmet prevare. E sad ti mozes da gonis na sudu onog sto ti je prodao ali kad i da li ces dobiti nesto je naucna fantastika kod nas. Od tad u zivotu vise necu kupiti telefon preko oglasa. Bolje ja da platim 100-200e vise a lepo kupim sam na svoje ime u ovlascenoj radnji ili preko operatera nego da ostanem bez telefona i para. I ja sam mislio kao i svi da je legalan telefon sa garancijom i fiskalnim ali dok ga ti ne kupis nikad ne znas sta moze da te snadje.

Proday
24-01-2018, 12:19
Zato i napisah manje glava boli...a ne da u potpunosti možete da budete mirni. Nekome se taj rizik radi uštede par desetina (pa i stotina) eura isplati, nekome ne (a neki na teži način naučimo šta je dugoročno bolje po nas).

arsa
28-01-2018, 20:27
Ja sam uzeo za 1050e pre 3 nedelje jos. Do septembra sigurno ce pasti cena za bar 300e. Samo mi nije jasno zbog cega ce prekinuti proizvodnju X u toku leta...

shiza
28-01-2018, 20:33
Pa mozda zato sto ce da izbace novi/e model/e