PDA

View Full Version : Quasar



mospre
20-01-2018, 02:44
KODI koristim dugo vremena, direktni linkovi su dugo bili “glavni na sceni”, radili brže sigurnije, lakše je bilo ubacivati prevod na iste itd.
Već određeno vrijeme koristim addon za stimovanje torrenta iz naziva teme i sada ću ukratko da vam objasnim kako da ga instalirate i iskoristite sve njegove mogućnosti.

Smatram da je ovaj addon odlična zamjena za netflix.



Otiđite na sledeci link i skinite odgovarajucu verziju addon-a za vaš uređaj.




https://quasar.surge.sh/

(https://quasar.surge.sh/)

Prije same instalacije je potrebno da uradjite dvije stvari.




1. Dozvolite instaliranje addon-a sa nepoznatih izvora.
system settings → addons → unknown sources ON

2. Dozvolite neku „dodatnu“ kontrolu aplikaciji bez koje addon neće raditi.
Allow remote control from applications on this system. ON
Allow remote control from applications on other systems. ON

Iz file manager instalirajte addon kao .zip. Kada pokušate da ga pokrenete tražiće da podesite download path. Ja sam svoj stavio u Downloads. To vam je sasvim dovoljno od podešavanja da bi addon funkiconisao.
Ako slučajno addon izbaci neku grešku znači da nije instalirao sve potrebne fajlove.
U tom slučaju sa sledećeg linka skinite addon bez kojeg Quasar ne može raditi i instalirajte ga kao .zip.




https://burst.surge.sh/




Par informacija o addon-u i neke prednosti Quasar-a.



1. Funkcioniše tako što skida torrent i strimuje. Mnogo opcija za podešavanje. Kao npr. veličina buffera, koji kvalitet torrent linkova da vam traži, sa kojih torrent provajdera. Jednostavno isključite npr. Hard coded torrente itd..
2. Svaki put kada gledate film pri izlasku vas pita da li želite da nastavi skidanje.
3. Ako želite da skinete film za kasnije, jednostavno pokrenete film i potvrdite da nastavi skidanje.
4. Ima intregraciju sa open-subtitles i u 99% slučajeva prevod je perfektan.
5. Podržava servis Trakt.tv što znači da možete na jednom mjestu imati svoje serije koje gledate itd..
6. Garantujem da radi super i na „sporijem“ internetu. (testirao po kafanama)
7. Podržava integraciju u KODI library pa da bi pristupili serijama ne morate otvarati addon.
8. Izgleda kulturno, nema svakakvog smeća.. Ostaviću par slika kako to izgleda..


Izvinjavam se na greškama ovo sam zbrzao, ako bude zainteresovanih napisaću kako da se radi integracija sa KODI bibliotekom pa da vam izbacuje nove epizode u TV Shows direktno i druge sitnice..
Ko proba neće se pokajati, obećavam :)


303993039630398

CJay
28-01-2018, 16:47
Izbacuje mi Internal server error. Da li neko mozda zna zasto? Instalirao Quasar i Burst, sve ispodesavao kako treba, ali ne radi.

Hvala unapred!

mospre
28-01-2018, 16:49
Mozda nisi pravu verziju quasar-a instalirao, to mi se desilo na android box-u.

CJay
28-01-2018, 16:52
Na Windowsu sam, instalirao sam ovu x64 sa linka koji si ostavio...aj sad cu da pokusam ovu Universal, ili cu na OSX-u da probam. Javim sta sam uradio. Hvala u svakom slucaju!

EDIT: Proradilo, nakon sto sam instalirao ovu Universal verziju Quasar-a. :thumbsup:

mospre
28-01-2018, 17:34
Ako budes zadovoljan addon-om, mogu da ti napisem ukratko kako da dodas serije koje pratis u kodi library, da ne moras da ulazis u addon da ih "trazis" :)

weyoun
08-02-2018, 15:54
Samo je pitanje do kada će raditi Quasar, pošto je dalji razvoj napušten... umesto njega bi trebalo da nastavi sa radom Elementum koji je njegov fork i ljudi i dalje rade nja njemu, pa bi trebalo vremenom da postane bolja opcija.