PDA

View Full Version : iPhone 7 baterija problem



Mister_no
16-01-2018, 13:37
Telefon sam kupio prije 4 mjeseca (nov).. Javio mi se problem da mi baterija bude samo 5-6 sati, s tim da koristim samo par aplikacija, lokacija ugasena, samo na wi-fi(3G i ne palim), background app refresh i ostalo sve je ugaseno, tel punim tek kad se isprazni, i puni ga na 100 %, znaci tel sam maximalno pazio, ali desio mi se ovaj problem.. Uz sve to kada dodje na nekih 10 % bat, pocne da stopa.. Ako ima neko neki prijedlog kako da rijesim problem neka pise.. P.S. Uradjen je i restore, set up as new..

groff
16-01-2018, 15:32
U istyle na dijagnostiku. Ako je vec takva stvar pre 4 meseca kupljen.

mikenzi
16-01-2018, 17:52
Napuni telefon do 100% , uključi Airplane mode i ostavi preko noći i javi da li telefon troši bateriju.

Mister_no
16-01-2018, 23:22
Ajde da prvo poslusam mikenzija, pa da da se onda zaputim u BG...

ackopk
01-10-2018, 08:38
Zdravo,

imam problem od pre dva dana sa baterijom telefona. Uvece napunim telefon, ujutru kad ustanem ima 18%. Usage nema, samo standy by tih 6-7 sati, usage bude par minuta. Pokusao sam nocas da ukljucim airplane mod i tad je baterija sisla za 5h preko noci na 75%. Usage opet nema.
Primetio sam i da je health spao sa 92 na 89% u ova dva dana. Ne primecujem da se telefon greje, radi kao i ranije.

Nisam pokusao jos da uradim nov sistem. Trenutno sam na ios 10.3.3.

Cisto me interesuje misljenje sta moze da bude uzrok osim softvera a njega cu eliminisati danas sa novim sistemom?

Hvala,
Pozdrav.

@EDIT:
U trenutku pisanja posta baterija 65%, usage 17min, standby 6h.

mikenzi
01-10-2018, 08:41
Restore na iOS 12 (ne vraćaj backup), napuni do 100% pred spavanje, skini sa punjača, uključi Airplane mode i ako je ujutru palo za više od 10% imaš problem sa matičnom pločom tj. U2 čipom kako to zovu servisi mobilnih telefona.
Ako je baterija pala samo par procenata onda vrati backup i kontroliši kako se ponaša. Ako opet troši bateriju nešto od softvera radi u pozadini i onda ili nasumično tražiš šta je ili prosto reinstaliraš i kreneš da podešavaš telefon.

ackopk
01-10-2018, 10:06
Da uradim prvo Erase all content and setting da bi ostao na ios 10 i da onda to pokusam? Ne prelazi mi se na ios 12 :)


Hvala na brzom odgovoru.

mikenzi
01-10-2018, 10:34
Za pravilnu dijagnostiku moraš. Erase nije isto što i Restore.

ackopk
02-10-2018, 12:44
Zdravo svima,

Mikenzi, hvala na savetu.
Juce sam prvo probao sa resetom da bi ostao na 10.3.3, nocas je baterija spala za 45-50% do ujutru, jutros sam uradio resotore na ios 12 i problem je i dalje tu. Airplane mod, od 10:40 do 11:40 baterija je spala 6%. A od potpuno napunjenog telefona 14% dok je Screen On na 14 minuta.

Da li je ovo znak da je problem definitivno hardverske prirode?

Backup nije vracan ni na 10.3.3 ni sada na 12.

mikenzi
02-10-2018, 12:46
Nisi me poslušao nisi uradio kako sam napisao.

ackopk
02-10-2018, 12:57
Na telefonu je sada instaliran ios 12 koji je preko opcije Restore iz iTunes-a instaliran na telefon. Jedino sto nisam sacekao duze vreme ali je ocigledno da baterija pada istom brzinom.

Ili sam negde drugde pogresio?

Mister_no
02-10-2018, 13:25
Shift + restore..

ackopk
02-10-2018, 14:00
Nakon sto sam uradio erase i probao sa restartovanim ios 10 sistemom jutros sam telefon stavio u dfu, usao u itunes i instalirao predhodno skinuti sistem. Tj. shift + restore.

Gresim negde?

Baterija je inace vec sada na 78%.

ackopk
13-10-2018, 08:04
Zdravo svima,

prosle nedelje sam telefon odneo u mts, juce ga preuzeo. U izvestaju pise da je baterija ok, pise health i ciklusi, kaze da prolazi sve dijagnosticke testove. Instaliran ios 12.
Telefon po preuzimanju bio potpuno prazan, napunio ga i posle par sati se vidi da je problem i dalje tu. Airplane mod, nov sistem, baterija opada istom brzinom. 5-6% na sat.

Vratio sam telefon odma sinoc u mts. Videcemo za dalje...

Didule
13-10-2018, 09:47
Ako nije proslo vise od godinu dana od aktivacije, bolje ga odnesi u iStyle ili Macolu. Tamo ce ti mnogo brze i efikasnije resiti problem nego u MTS-u. MTS je samo nuzno zlo kada ti u drugoj godini garancije nesto zatreba.

zabrljanje
13-10-2018, 09:50
Posto je imao iOS 10.3.3, onda je sigurno stariji od godinu dana :)

ackopk
13-10-2018, 10:53
Da, da. Telefon je kupljnen mesec dana nakon predstavljanja, tako da su ovo zadnji dani garancije :)

mile59
14-10-2018, 22:40
Pozdrav svima,

koristim sedmicu od 1. mjeseca i s baterijom je sve bilo više manje ok do ljeta kad su počeli čudni izraženiji drainovi, čudni u smislu da problem nije velik da mogu biti siguran da nešto ne štima ali ne ponaša se kao prije..

na wi-fi mreži bi mi preko noći uvijek trošio 3-4% tijekom 6-7 h, kad je bio friško napunjen 100% je držao skoro cijelo prijepodne uz slabo korištenje, od ljeta tijekom noći troši 10-15%, u prosjeku 1-2% u sat vremena.. napravio sam restore, izbrisao sve postavke, postavio ga kao novi uređaj, povukao Apple ID i instalirao opet aplikacije ( najnužnije fb, messenger, whatsApp i sl. ) i opet isto nakon 2-3 dana

ovaj tjedan sam tijekom noći gasio i mobilne podatke i wi-fi i potrošio bi tijekom noći 1-2% što bi značilo da problem nije u hardveraju, ako uključim samo wi-fi tijekom noći opet ode 10-tak%, baterija je zdrava i health je na preko 90%

isto je bilo na IOS 11 i sada na iOS 12, signal wi-fi mi je stabilan i dovoljno jak.. neka ideja što mu se moglo dogoditi ili da se pomirim sa tim i gasim/palim wi-fi i mobilne podatke non-stop po potrebi?

ackopk
19-10-2018, 15:51
Zdravo svima, opet mi stiglo obavestenje da reklamacija nije uvazena. Ne znam sta da radim vise....

alija092
20-10-2018, 10:41
Meni je od 12 uveče do 9 izutra potrošio oko 50% :/

aw_snap
20-10-2018, 10:53
Ako već nemate sreće sa garancijom, promenite baterije u ovlašćenom servisu do kraja godine.
Mislim da je od 3.000-5.000 dinara, posle će biti oko 10.000. [emoji846]

Didule
20-10-2018, 11:39
@ackopk (https://www.isrbija.net/member.php/92618-ackopk)

Ja sam ti napisao sta da radis, ali ti izgleda ne citas. Ako nije proslo vise od godinu dana od kada si aktivirao telefon, odnesi ga u Apple ovlasceni servis - iStyle ili Macola i tamo ce ti to resiti. Garancija od srpskog provajdera ti je samo neko nuzno zlo, u slucaju da ti u drugoj godini, kada Apple vise ne priznaje internacionalnu garanciju, nesto rikne. Dakle ako je proslo manje od jedne godine, nosi ga u ovlasceni servis. Ako je proslo vise, onda si osudjen na mts i mislim da ces tesko tu bilo sta uraditi, jer su to ljudi koji ne vole previse da se mesaju u svoj posao.

@ackopk (https://www.isrbija.net/member.php/92618-ackopk) i alija092 (https://www.isrbija.net/member.php/37985-alija092)

Koliko sam ja ukapirao, kada imate tako neobjasnjiv drain, bez koriscenja, prvo morate da uradite clean restore. Dakle restore, bez vracanja bekapa. Ako se isto nastavi, onda je valjda u pitanju taj u2 cip ili kako se vec to zove. U svakom slucaju hardverski je onda kvar i mora se nositi u servis.

ackopk
20-10-2018, 16:24
@aw snap, na zalost baterija je dobra, izgleda da je problem najverovatnije u samoj ploci (cpu ili u2)

Didule druze moj, smanji samouverenost. Procitao sve sve sto je bilo ko napisao i u potpunosti razumeo. Proban je clean instal, uradili su i oni clean instal dva puta i oba puta mi vrate telefon. Problem je sto za mesec-dva istice i druga godina garancije. Znaci procitao si...

Mislio sam da li neko ima neki savet kako i na koji nacin da mts uvazi reklamaciju. Oba puta mi u izvestaj napisali da je baterija ok ali nigde niko nije proverio sta se desava sa telefonom posle nekog vremena. Nigde u izvestaju ne pise da je telefon tesiran neko vreme nego da je prosao sve dijagnosticke testove i da ne postoji log fajl koji ukazuje na problem.
Telefon sam juce opet preuzeo iz mts-a, napunio ga sinoc a jutros 39% baterija, telefon samo aktiviran, nista instalirano, air plane mod ukljucen bio, kartica izvadjena.

Nisam pameta, u ponedeljak cu verovatno otici do nekog rukovodioca u poslovnici pa da me uputi dalje jer ovo stvarno nije u redu.

aw_snap
20-10-2018, 17:01
Pa da to je problem, ne mogu da ti uvaze garanciju jer im dijagnostika pokazuje da je sve okej..
Ako je u prvoj godini garancije, nosi ga u neki od ovlascenih servisa (iStyle, Macola).

ackopk
20-10-2018, 17:17
Dovoljno je da ga ostave preko noci i da ujutru vide koliko je baterije potrosio. Generalno se zna koliko baterije moze potrositi telefon koji je u airplane modu.

ackopk
29-10-2018, 14:10
Zdravo svima,

da li neko moze na bilo koji nacin da mi pomogne oko resavanja ovog problema?
Strucnjaci iz mts-a su mi po treci put vratili telefon, problem ostao. Pisao sam prigovor, odjebali me....

Hvala vam unapred.

aw_snap
29-10-2018, 14:41
Ako je u prvoj godini garancije, nosi ga u iStyle ili Macolu.

bobanbg9
29-10-2018, 15:10
Pet puta je napisao da je druga godina i da ima jos mesec dana do isteka garancije.

nixysx
05-11-2018, 16:15
Probaj direktno u servis da odneseš. Promobi zastupa telenor, nisam siguran za mts, valjda je isto. Moja rodjaka je tako imala na 6s problem sa slušalicom za razgovor. Radi ali je zvuk očajan i u telenoru su je odbijali dva puta. Ona odnese u promobi sa kutijom, računom, garancijom itd. Prihatili su i popravili joj telefon za 6 dana. Generalno po meni mts su najveći lopovi i g*vna, probaj....

ackopk
06-11-2018, 08:03
Vec sam kontaktirao Macolu, oni su ovlasceni serviseri za MTS. Na zalost malo sam duze cekao da se jave ali valjda ce pomoci. Pitali me da li je tel jos uvek u garanciji, cekam odgovor sa njihove strane.

ackopk
14-11-2018, 13:33
Pozdrav svima, od odgova Macole nema nista, nisam dobio nikakav odgovor na mejl. Test koji sam zakazao kod njih nije uradjen, bilo je doduse dan, dva pre isteka akcije besplatnog testiranja.... Od mts-a takodje nisam dobio nikakav odgovor niti resenje. Oni cak i nemaju potpuno razradjen sistem reklamacije. Sve se zasniva na reklamaciji i pisanju prigovora ako reklamacija nije resena po zahtevu kupca, tako ide u krug. Od servisa traze izvestaj sa testa, ako prodje test telefon nece da menjaju jer je "ispravan".
Ne priznaju izvestaje drugih servisa cak i ako su autorizovani od strane Apple a "svom" servisu su dali jasna ogranicenja sta je za njih ispravno i sta nije.

Telefon prodat u delove za smesne pare,,,, kupljen novi X sa 256gb.


Hvala svima vama koji ste pokusali da pomognete. Kada je telefon rasklopljen nakon prodaje video se i problem, cip iza konektora baterije se grejao, on je vukao bateriju.


Ocena za MTS > 0, a Macola je izgleda morao da prati pravila "jaceg".