PDA

View Full Version : Iphone 6 Wifi problem



arsa
05-01-2018, 00:59
Evo ovako, pre oko godinu dana iphone 6, tada star oko 2 godine, poceo je da na sve manja rastojanja "hvata" wifi. Pokusao sam sve sto sam nasao na internetu( reset network settings, menjanje DNS, ) osim da resetujem ceo telefon. Telefon da bi hvatao wifi mora da bude na rastojanju manjem od 2 metra direktno u radijusu rutera. Sta da radim?
:thumbsdown:

Byakuya
05-01-2018, 01:02
Problem je HW prirode...nosi ga u Kosovsku 28...

arsa
05-01-2018, 01:06
Znaci do toga je? Narucio sam Iphone X i sad trebam da backupujem i restorujem podatke sa iphone 6 na iphone x. Problem sa wifi nece biti na x?

Byakuya
05-01-2018, 08:48
Osim ako ga ne pokvari...ne....

bbrks
05-01-2018, 08:48
Pa nece, osim da i na X postoji hardware problem, ali obzirom da je nova makina u pitanju, cenim da je nemoguce :)

Cuksi
05-01-2018, 10:15
Druze @arsa (https://www.isrbija.net/member.php/119607-arsa) ja bi samo da ti cestitam na strpljenju posto si izdrzao godinu dana da hvatas wifi kao preko kabla :D

mikenzi
05-01-2018, 12:26
Pa nece, osim da i na X postoji hardware problem, ali obzirom da je nova makina u pitanju, cenim da je nemoguce :)

Vrlo moguće i više puta viđeno ali malo verovatno. Backup prebaci problem i na novi računar. Za telefone smo više puta imali takve situacije. Za računare imam jedan super primer gde korisnik već 8 godina prebacuje time machine backup sa prvog računara na kome nije radio Bluetooth i onda na svakom sledećem računaru isto nije radio Bluetooth.

bbrks
05-01-2018, 12:58
Auuuuuu, cirkus :). Onda ostaje ono moje jedino i pravo. Uvek setup as new :)

Darkopop
05-01-2018, 14:11
Isti problem sam imao i ja. Telefon je bio u garanciji pa je zamenjenjen novim.

arsa
06-01-2018, 03:36
Pa vidite ovako, imam dosta chatova na whatsappu i slika koje bih zadrzao. Ukoliko izvadim sim karticu, sve stvari odose nestaju. Icloud mi je pun i ne mogu raditi backup preko njega. Znaci da setup as new?
Inace, hvala Bogu da postoje 2 besplatne telenor aplikacije (WhatsApp i Insta) inace bi telefon isao odma u kantu. Pokusacu da set up as new pa cu videti kako wifi radi. Uradicu restore backupa na x, pa ako bude zezalo, ide na full reset. Hvala vam na odgovorima

shiza
06-01-2018, 03:50
Pa sacuvaj na icloudu whats backup,on ne zauzima mnogo a uvek mozes da ga vratis nevezano da li je set up as new ili ne.Slike skini na racunar pa ih tu sacuvaj a icloud oslobodi.

arsa
06-01-2018, 03:57
@shiza
Pokusao sam vec ali veruj mi, ne mogu prebaciti nista na icloud kad nemam interneta, da klecim ispred wifi 5 sati ispred wifi mi bas ne ide u prilog :P

zabrljanje
06-01-2018, 08:38
Imas iTunes i uradi encrypted backup preko njega i on ti sluzi da vratis podatke.

mikenzi
06-01-2018, 13:50
Pa sacuvaj na icloudu whats backup,on ne zauzima mnogo
Mali off: kod mene je WhatsApp Backup skoro 4gb.

shiza
06-01-2018, 14:00
Auuuu.Pa Miki ti ga ne stedis :D
Meni je viber 3mb :D
A imam gomilu konverzacija :D

rikee
06-01-2018, 14:55
Sa multimedia backupom [emoji4]

arsa
06-01-2018, 20:08
Meni je trenutno whatsapp backup 2,6 Gb.. I jos na icloudu 12000 slika :D

Encrypted backup?
Ja sam uradio full backup iphona 6. Ne znam da li da ga restoram na X. Postoji neki nacin na koji mogu da prenesem samo whatsapp stvari?

zabrljanje
06-01-2018, 20:31
Mozes preko posebnih programa poput ovih

http://www.backuptrans.com/iphone-whatsapp-transfer.html

http://www.syncios.com/iphone/how-to-backup-restore-whatsapp-messages.html#part2

https://drfone.wondershare.com/ios-data-backup-and-restore.html

arsa
06-01-2018, 21:24
Ovakva solucija mi je zapala za oko juce- prekljuce. Video sam da postoji ali nisam bio 100% siguran da li je to pravi program za takve stvari. Hvala!

Vec 2 sata pokusavam da prebacim whatsapp podatke preko ovih programa. I dalje ni traga ni glasa od whatsapp podataka na mom PC-ju :P

arsa
07-01-2018, 01:18
*Jos jedan update*
Resetovao sam i6 na fabricka, i Wifi je slabo radio i tada. Uradio sam backup pre reseta. Kada sam video da wifi slabo radi, restorovao sam backup.
Utvrdio sam da je hardverski problem 100% - Da li to znaci da ukoliko uradim isti backup na iphone x - koji sam za sada set up as new - da ce mi raditi wifi normalno, s obzirom da je hw tipa problem sa wifi?

(Izvinjavam se na malom spamu, ali u pitanju su vrlo mi je vazno da ne zeznem wifi na iX )

shiza
07-01-2018, 01:24
Pa ako je hardware onda bi trebalo normalno da ti radi,ali sacekaj Miki da ti odgovori strucno.

lowzyyy
07-01-2018, 03:16
Ostavi pored rutera da odradi taj bekap vacapa. Nemoj da komplikujes stvari. To ti je najbolje resenje ukoliko ne verujes da ce ti bekap raditi kako treba...

arsa
07-01-2018, 03:21
Lowzyy, verovatno najbolja solucija. Samo sto je lose sto nemam ni mb prostora na iCloudu.

Azimuth
07-01-2018, 09:49
Pa isprazni ga. Namesti tamo da ti fotke ne skladisti na icloud ili prosto kupi 50gb (mislim da je 0.99$), odradi bekap, pa restore na X i onda otkazi tu pretplatu za tih 50gb za icloud.

tvzmaj
07-01-2018, 12:12
Prepiši to slobodno u novi. Snaga wifi-ja nema veze sa softverom a to si i dokazao prvim čišćenjem šestice. Ti kada restoruješ 6 u X, restoruješ samo podatke a platforma ti je ostaje od X.
Kada restoruješ iphone4 u 6, sigurno ti ne vrati software na 7.1.2 i izgubiš nove dodatke kao što je Siri, snimanje displeja itd. Hardver od X za wifi nije isti kao i od 6, tako da nećeš moći softverski da ga zezneš i da hoćeš.
PC problem i telefon nisu za poređenje.

arsa
07-01-2018, 22:54
Prepiši to slobodno u novi. Snaga wifi-ja nema veze sa softverom a to si i dokazao prvim čišćenjem šestice. Ti kada restoruješ 6 u X, restoruješ samo podatke a platforma ti je ostaje od X.
Kada restoruješ iphone4 u 6, sigurno ti ne vrati software na 7.1.2 i izgubiš nove dodatke kao što je Siri, snimanje displeja itd. Hardver od X za wifi nije isti kao i od 6, tako da nećeš moći softverski da ga zezneš i da hoćeš.
PC problem i telefon nisu za poređenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa pazi zeznem li taj Wifi necu sig da se mucim ponovo sa zeznutim wifijem :P Tesko da cu rizikovati.

mikenzi
07-01-2018, 22:59
Samo da pojasnim. Vraćanjem backup-a sa neispravnog telefona ne može se pokvariti novi telefon, u ovom slučaju X već samo može da vrati posledicu, ali ne i uzrok. Dakle, iPhone 6 ima hardverski problem sa WiFi signalom, Backup sačuva taj problem (malo verovatno, ali sam viđao slične slučajeve). X na koji se prebaci taj Backup takodje ima slab prijem WiFi signala ali ne kao posledica hardverske greške već softverske ili možda zbog firmware-a. U tom slučaju samo se uradi reinstalacija i sve radi kako treba.

kristianmarkovic
08-01-2018, 01:52
Sto ne napravis lepo flickr, 1000 gb cloud za slike besplatno, i krenes lepo sa novim telefonom fresh.

lowzyyy
08-01-2018, 16:36
Probah da napravim acc za flickr i trazi mi yahoo. Moze li nek drugi mail ?

Azimuth
08-01-2018, 18:03
Treba da moze i gmail koji koristi jedno 98% planete.

lowzyyy
08-01-2018, 20:17
Aha, zbunio me pise yahoo i stranica je yahoo, ali ipak moze i drugi mail. [emoji3]

Edit: pa sto niko do sad ovaj cloud nije preporucivao. 1TB free, ludnica [emoji16]

arsa
17-01-2018, 19:46
Sve je reseno! Uspeo sam da prebacim sve podatke koji su mi trebali sa iMazing multimedia backup-om :)

nixysx
22-12-2018, 23:08
Isti problem. Kada lupim telefon o gornjem delu kod antenica wifi proradi i radi normalno. Čim ga jače pomerim ili stavi masku isti problem. Jel je nešto crklo ili se samo otkačilo ili nije? Nije moj telefon, nisam baš toliki baksuz[emoji23]

p.pera
22-12-2018, 23:28
Tvojim mukama se ne nazire kraj[emoji16][emoji16]

nixysx
22-12-2018, 23:43
Rekoh nije moj telefon, drugarica.......

maaxiimus06
16-03-2019, 16:14
radio je wi-fi najnormlanije i samo odjednom prestao.
uradjen network reset, par puta, posle opet proradio i opet prestao.
sad mu ne pomaze nista, cak ni restore i set up as new.

ocigledno hw?

koliko kosta zamena, da vidim isplatili mi se.

jabre
03-01-2024, 03:24
isti problem imam sa obicnim iphone 6, jeste da mi sluzi kao dodatni za placanje parkinga jer je mali ali hteo bi da mi radi i wifi.... tj radi skroz blizu do rutera ili ako pustim wifi hotspot s drugog telefona.... sta mislite jel hardverski kvar ili nesto zaglupavilo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
03-01-2024, 08:12
Kao i uvek, prvo probaj hard reset telefona. Držiš istovremeno sleep/wake dugme i home dok se ne restartuje (dok ne vidiš jabuku).

mikenzi
03-01-2024, 10:02
Takodje, ako radi blizu rutera možda su se samo antenice otkačile od padova, potresa telefona ali za to mora da se ide u servis da se proveri


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

magistar0
03-01-2024, 15:45
Ne znam da li se wifi chip moze zamijenit bez puno problema.ako moze zamjena i gotovo.Sjecam se sa je na nekom od iph tih starijih,ako je wifi se pokvario to je bilo problem za popravit.
70 e u Hr u servisu zamjena tog chipa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
03-01-2024, 15:49
Kvar čipa i antenice su dve odvojene stvari. Na tim starijim modelima, ako Wi-Fi radi blizu rutera uglavnom su antenice.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

magistar0
03-01-2024, 16:30
Aa tako znaci.Dobro u globalu kak god jbt nije to ni jeftino u servisu mislim za tako star telefon i ako se radi o chipu.Kad sad promislim od 2008 ili 2009 imam iphone.Znaci zamijenio sam ih i promijenio hrpu ,preprodao izmedju frendova itd.Nikad ,al nikad ni jedan se nije pokvario ili da nesto nije radilo.Od svih mojih,a kazem imao sam ih hrpu samo mi je jedan iph 7 plus ili je bio plus s 7 ne sjecam se sad mi je krepao komplet.Prvo se restartao sam od sebe sto puta na dan i onda se pojavilo nesto zeleno na ekranu kao neke crte i jos kojih par tjedana i samo se ugasio.Trenutno imaam 15 pro max,6s,7,8 ,4s i svih 5 je u nekoj vrsti uporabe .6s mi je spojen na pojacalo i preko njega mi ide muzika,7 i 8 koriste brat i mama,4s koristim kao air mouse i 15 pro max stalno.
Iphoni su bas kvalitetni telefoni,to jest sve sto apple napravi je kvalitetno.Gledm jucer videe kao najbolji telefoni 2023 g.i naravno u svemu je samsung ili neki redmi tu i tamo pa komentara kako je iphone ogranicen ka balkon!I pitam lijepo ajd nek mi netko vec jednom objasni sto to znaci”ogranicen”tocno?
Jbt svi po iphonu kako je to jadan telefon ovo ono,a svi sline i svi bi ga ipak u djepu imali.


Sent from my iPhone using Tapatalk

jabre
03-01-2024, 17:06
Nije baš tako kako si opisao, imam dva 4s negde u fioci, deca imaju 5s ja ovaj 6 ko iz fabrike i nov 11 pro koji nosim pored androida I nešto ima u korist androida nešto u korist iphone, ne možeš da kažeš da pojedini noviji androidi ne mogu da pariraju ili su i bolji od appleovih modela

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

magistar0
03-01-2024, 17:30
Ali prijatelju ja nigdje nisam to napisao.Samo u zadnjoj recenici sam se osvrnuo na android,ali ne u smislu da android ne moze parirat iphonu nego kako svi upravo obrnuto mantraju kako iphone ne moze parirat androidu.Kao i da je iphone ogranicen te sam pitao u cemu je ogranicen i da ne mogu to nikako shvatit u cemu je ogranicen.
Prve recenice nisu povezane uopce uz android na nijedan nacin nego samo uz iphone u smislu kvalitete koju apple pruza opcenito.


Sent from my iPhone using Tapatalk

jabre
03-01-2024, 18:08
pa da slazemo se, i ja sam govorio uopšteno, svaki ima svoje prednosti, ali cak sticem utisak da se iphone, bar u Srbiji vratio na velika vrata, prvenstveno zbog kvaliteta kamere i video snimka od modela 11, 12 sa sinematik modom... ranije nisi mogao da vidis nekog sa apple, pogotovo van Bg, sada svaki treci telefon je jabuka... i uglavnim svima argument kvalitet slika i video zapisa....


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
03-01-2024, 19:34
Pa to je zato sto od koriscenja telefona to jedino i znaju, to im je krajnji domet. Tuzno ali istinito.
Istinskih sladokusaca je malo.
Ogranicenje iPhona znaci da ne mozes na njega da instaliras bas sve i svasta sto ti padne na pamet, na Android mozes. E sad, sto se na taj nacin igras sa svojim uredjajem koji mozes da brickujes, to je drugi par rukava. Ali cinjenica je da na Android uredjaje vise toga moze da se stavi, vise softvera koji nema stroga ogranicenja kao Apple. Sa druge strane, sta god da stavis na svoj iPhone, siguran si da ti nece napraviti pakao od zivota (pricamo o legalnim stvarima odobrenim od strane Apple korporacije).
Suma sumarum - Android = potencijal, mogucnosti; Apple = sigurnost, stabilnost

jabre
05-01-2024, 01:02
Jel menjao neko sam ovaj Wifi modul ili antenu, nisam siguran kako se zove, ali vidim da može da se kupi... e sad imam iskustva s lemljenjem i preciznim radnjama, ali jedno je ovo što sam video na Yt a drugo je praksa, kad kreneš da otvaraš a ono pola delova krto pa puca ili posle ne može da se upasuje lepo.... zato pitam da vidim jel radio već neko, iz prve ruke, ili da probam pa šta bude....


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
05-01-2024, 02:39
Taj tvoj telefon na oglasima vredi 30-50€ možda. Tako da ako hoćeš da probaš i vežbaš idealna je prilika.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro