PDA

View Full Version : Proximity sensor povremeno ne radi



mizzicato
28-12-2017, 15:23
Ne znam da li sam odabrala pravu temu, ali i ja imam problem sa proximity senzorom od pre 2 dana. Naime, on radi, ali se baguje i tokom razgovora se ponekad ugasi (pa se ekran upali i ja onda besomučno stavljam ljude na hold ili spikerfon i mutujem svoj mikrofon). Do pre 2 dana je sve najnormalnije radilo i uopšte mi nije jasno odakle ovaj problem.

Jedino što mi pada na pamet je da su mi nešto zeznuli u servisu u kom sam pre nekoliko dana menjala bateriju. Zvala sam ih, ali oni tvrde da nije moglo ništa da se desi, pošto je baterija sa zadnje strane ploče, a proximity sensor sa prednje i oni jednostavno nisu ni imali kontakt sa njim prilikom menjanja baterije. Staklo takođe nisam skoro menjala, već pre više od mesec dana. Ima li neko predstavu šta može biti? Probala sam 2 puta da ugasim i upalim telefon, drugi put pre par minuta, i od tada sam imala samo jedan razgovor tokom kog je sve bilo ok, ali uspela sam da vidim krajičkom oka da se ekran u par navrata ipak upalio tokom razgovora. Molim za pomoć, ideje, predloge. Hvalaaaa :)

Inače imam iPhone 5s i nedavno sam ažurirala softver na 11.2.1. Nije JB. Moguće da je i do softvera, vidim na forumu da su neke ranije verzije iOS-a pravile takav problem...