PDA

View Full Version : Program za manipulaciju sa particijama



lowzyyy
17-12-2017, 14:56
Pozdrav imam jedan bag u win7, a to je kada imam free space i ne mogu da napravim particiju jer sistem kaze da nema mesta.
Potreban mi je program kojim mogu da od tog mesta napravim particiju koju bih mogao da izbrisem i od nje napravim unlocated space kako bih extend particiju C na kojoj je win.
Ne verujem u easeus ili kako vec pa bih zeleo neku preporuku za program koji radi.

rikee
17-12-2017, 16:02
Mozes sve preko computer management da odradis ako drugu particiju obrises...
iskopiras podatke na externi disk ili usb
Obrises
Prosiris prvu particiju
Napravis drugu i vratis podatke
Tako ti je najbezbednije

.stefan
17-12-2017, 16:22
GParted live cd/usb sta god

Problem je sto nekad i da napravis unallocated space on ti se namesti iza particije koja nije sistemska i ne mozes da ga dovuces do sistemske da bi je prosirio

Najbolje nekim "offline" tool-om kao sto je GParted

kursula82
17-12-2017, 16:29
Ja sam sa ovim mini tool partition magic (https://www.minitool.com/partition-manager/partition-wizard-home.html) resavao bukvalno sve.

lowzyyy
17-12-2017, 18:37
Uraadio sam u medjuvremenu sa mini tool partition magic.
@rikee @.stefan upravo je to i bio problem. Naime win7 particija je imala samo 57gb, a iza nje se nalazila system reserved tako da nisam mogao da extendujem nikako cak i da izbrisem onu posle te koja sadrzi system reserved.
Tako sam usao u proces reinstalacije sistema,obrisao systemsku,system reserved i tu posle nje.
Sve sam utp kablom prebacio na laptop koji mi je glumio externi hard.
Medjutim nakon brisanja prve dve su otisle u unalocated space,a treca je otisla u free space i nisam mogao uopste da od nje napravim particiju.
Sa navedenim programcicem je pravljenje noveparticije od tog free space proslo bez problema. Tada sam u disk partition programu koji dolazi uz win uspeo da uradim extend.
Zasto sam se bojao tih programa pa sam pitao ovde? Jer pre neku godinu sam muljao nesto oko prebacivanja slobodnog prostora da zaobidjem neku particiju koja mi je smetala i neki program mi je isbrisao tu celu koju sam pokusao da zaobidjem..

.stefan
17-12-2017, 19:53
Previse si iskomplikovao...sa gparted bi resio na keca,ali dobro,bitno da si resio

mospre
17-12-2017, 21:02
Paragon Partition Manager je super program.

okilex
03-12-2019, 02:09
Paragon Hard Disk Manager
Ovo je free za Windows do 3 Decembra:
https://www.paragon-software.com/hdm-25-anniversary/