PDA

View Full Version : iPhone 6 brzo praznjenje baterije



beckhamsv
26-11-2017, 02:38
- imam iphone 6 od 16gb na njemu je instaliran ios 11 (predzadnja verizija) mislim da je trenutna 11.1.2, ali se telefon veoma brzo prazni, bez korsicenja izdrzi 5-6h. jednom mi se Ugasio i nije hteo da puni, zamenio sam bateriju i stavio novu, telefon se upalio ali je i dalje veoma brzo trosio bateriju...kao da negde vuce bespotreno struju iz baterije

-kad napunim telefon do 100% i skinem ga sa punjaca, ostavim preko noci i ne koristim telefon, ujutru je procenat baterije pao na 40%, na telefonu nemam nikakvih aplikacija (facebook, instagram, viber, whatsup.) ima samo one njegove. Iskljucio sam na nekim aplikacijama lokacijske usluge (kao npr. book, tv, notes....)

- u postavkama baterije sam proveravao vreme koje baterija trosi za vreme koriscenja i za vreme spavanja, sve to normalno funkcionise...dok ga ne koristim broj sata, minuta raste normalno, kako treba (testirao sam tako sto zapisem vreme kad ga stavim u vreme spavanja, ne koristim 5 minuta...tih 5min se doda na vreme spavanja) dok spava nema da koristi neke aplikacije i da to trosi batereij.

-takodje u postavkama baterije proverim koji proces koriscenja ima najveci procenat potrosnje, kod mene je to SETTINGS sto je po meni malo nelogicno...imam jos dva iphona na njima je settings nivo potrosnje svega 3-5%, a na ovom je bilo 45%, sledeca stavka po potrsonji bio je HOME & LOCK Screen ..oko 30%

Citao sam nesto na interenetu, i kazu da je verovatno U2 Chip? da li je neko imao slican problem sa svojim iphone telefonom

neznam da li da porbam ponovo da ubacim novi ios, mozda ovaj sto je sad u mom telefonu ima gresku...da vidim da nije softverski problem...ako se i dalje isto ponasa onda je verovatno hardverski (tj. taj U2 cip)

mikenzi
26-11-2017, 09:21
Puno korisnika ima takav problem. Ako telefon troši bateriju dok se ne koristi onda nije u pitanju baterija već matična ploča ili taj U2 koji se popravlja u boljim servisima mobilnih telefona.

nsvoodoo
26-11-2017, 11:36
Samo sto loš U2 svakako ubije bateriju i kad se stavi nova, ubije i novu pa posle zamene U2 chipa obavezno zameniti opet bateriju

beckhamsv
26-11-2017, 15:01
sinoc sam proverio tako sto sam napunio telefon do 100% ukljucio sam airplan mod i ostavio telefon 12h bez koriscenja i kad sam proverio posle 12sata...baterija je pala na 40%..znaci verovatno je problem na ploci??
neznam da li da probam da ubacim najnoviji ios da vidimo da li je problem mozda softverski?

misal
26-11-2017, 15:53
U2 istroši bateriju za 4/5 časova ne verujem sa je do u2 pošto ti uporedbu vuče setings najvise pre bih rekao da je softverski problem uradi restore najbolje
Ili najpre skini battery life proveri kapacitet baterija posle mozes sigurno da utvrdiš

beckhamsv
26-11-2017, 16:07
vidite sta sam napisao koje dva procesa mi najvise trose Settings i Home & Lock Screen...a telefon ne diram...sad mi i ne pokazuje koje app najvise trose jer mi stoji na punjacu...strah me da se ne ugasi skroz pa nece da upali?

nsvoodoo
26-11-2017, 18:22
Pa ako se ugasi i nova baterija ga ne upali, definitivno je U2, sto može da se resi...

beckhamsv
26-11-2017, 19:15
mislis, ako mi se ugasi sam, a nece da puni novu bateriju...onda je u2 cip...

evo malopre kad sam ga napunio, iskljucio sam sve location servise...za sve aplikacije...koristio telefon nekih 15min na safari sam otvarao...cakcako telon u settings, u kameru...skinuio mi je samo 4 %...onda je mozda nesto do softvera ili je kombinacija obadva HW+SW

nsvoodoo
26-11-2017, 20:21
Odradi restore, to ti je bar lako pa da vidiš jel jeste hardver ili nije...

beckhamsv
26-11-2017, 22:13
da uradim restore tako sto spojim telefon na itunes i uredim update iosa na najnoviju verziju ...ili da stavim telefon u DFU mod (ono kad drzim home + power) pa onda update

nsvoodoo
26-11-2017, 22:19
U DFU ili Recovery pa ideš na Restore a ne Update... posle ga staviš kao nov telefon, ne vraćaš nikakav bekap, napunis ga na 100% i testiraš...

beckhamsv
26-11-2017, 22:52
ok...probacu to veceras ili sutra kad ustanem pa javljam rezultat!

beckhamsv
27-11-2017, 01:13
evo ovako pokazuje potrosak baterije, danas kad je skinut u 15h sa 100%...do sada

evo opet isti procesi trose najvise...ovo je slika pre nego sto cu poceti da radim resore

javljam sutra rezultate

30314

beckhamsv
27-11-2017, 18:31
up...

ubacio sam novi ios 11.1.2

cekam da se isprazni do 10% pa cu ga onda napuniti do 100% i videti kako se ponasa!!

nsvoodoo
27-11-2017, 21:17
Ne moraš da čekaš, napuni ga odmah na 100% i proveri posle pražnjenje

beckhamsv
28-11-2017, 01:07
evo u 00h sam ga skinu sa punjaca sa 100%

trenuno stanje potrosnje baterije izgleda ovako:

30316

ugasio sam samo wifi, sve ostalo je kako jeste...nema aplikacija poput fb, viber, messenger...itd....cist ios sa njegovim aplikacijama i ubacena Sim kartica (064) - isljucen mobilni internet

ostavljam ga do sutra ujutru kad ustanem pa javljam!

beckhamsv
28-11-2017, 22:47
evo rezultata

kao sto sam napisao iznad post u 00h je skinut sa punjaca na 100%....

ovo je slika kad sam se probudio i proverio u 07:42h stanje baterije bilo je 59%...potrosnja baterije na settings pala za 1% (sa 46% na 45%), dok je home & lock screen povecala za 1% ( sa 34% na 35%)!
kao sto se vidi vreme koriscenja (usage) je 3min....dok je vreme spavanja (stanby) 7h 38min - sto se sve lepo uklapa od vremena kad sam ga skinuo sa punjaca
i tad sam povezao telefon na wifi

30318

tad sam otisao na posao i ostavio tako telefon dok se nisam vratio u 16h 11min, procenat baterije bio je svega 3%, a sledeca slika pokazuje sledece rezultate:
procenat potrosnje na settigs je pao 29%, dok je home & lock screen ostao isto 34% i otisao na prvo mesto potrosnje, primecujem da se i kamera povecala od 8% na 21% a nisam je korstio (jedino da je zena nesto cackala..ali 99% nije)
ostali procenti potrosnje su svuda isti od 1-5%
takodje vreme koriscenja (usage) se povecao na 43min (ponavljam bio sam na posao i nisam ga koristio)....dok je vreme spavanja (stanby) normalno porastao na 16h 7min - sto se uklapa
ovo sto se povecalo vreme koriscenja (usage) moguce je zbog konektovanog wifi..vidim da je mail i safari povecao procenat ali ne drasticno

30319

sada me zanima da remiziramo i dodjemo do nekog zakljucka, da li je kod mene softverski problem (dva puta ubacen novi ios, ali po drugi put je dosla zadnja verzija) ili je ipak neki hardweski problem na ploci (takozvani U2 cip)

lowzyyy
28-11-2017, 23:09
Ovo bez ikakvog razmiljanja je neki hardverski kvar
Meni iphone i sa 4G ukljucenim drzi 100% bas dugo. Definitivno nije normalno

beckhamsv
29-11-2017, 16:24
neznam sta i kako je nosicu u servis...ima li neko neko preporuku gde bi mogao u Nisu da odnesem telefon..???

beckhamsv
20-12-2017, 02:03
prodat je telefon...kupio sam iphone 6 +

nixysx
05-01-2018, 21:47
Ja imam pitanje, jesam li jedini komen iPhone kad se skine s punjača 100% stoji nekih 25minuta na usage time. I onda padne na 99% i posle toga baterija ide normalno. Ali taj jedan procenat u stand by mi izdrži celu noć na airplane modu, dok kad koristim telefon po 25minuta. Ili ako telefon napunim više od 85% ista situacija i plus od 85% do 100% mu treba ja mislim 40minuta da se napuni. Slična situacija mi je bila i na staroj petici. Jel je ovo normalno ili ne? 6 je u pitanju, iOS 11.1.1, usage time mi je u proseku 4h

Batak
05-01-2018, 23:59
Normalno sasvim.

lowzyyy
06-01-2018, 00:09
Usage nije normalan jer je softver uzas, ali sve ostalo sto si naveo je normalno

zlajadc
04-02-2018, 21:26
Pozdrav,setra ima problem sa 5s,nece da se upali,tek iz 5-6 puta upali,nosila u servis i rekli da je u2,ali nisu rekli cenu. Jel zna neko mozda okvirno neku cenu za taj u2 ili da telefon ode u kantu.

nsvoodoo
04-02-2018, 21:54
60-70€

zlajadc
04-02-2018, 21:57
Au,znaci nista od popravke,hvala puno na odgovoru.

zabrljanje
04-02-2018, 22:02
Vec si otvorio temu o U2 cipu, zasto onda i ovde postavljas to pitanje ???

Iphone 5s problem sa u2 ili o2 (https://www.isrbija.net/showthread.php/56438-Iphone-5s-problem-sa-u2-ili-o2)

zlajadc
04-02-2018, 23:56
Vec si otvorio temu o U2 cipu, zasto onda i ovde postavljas to pitanje ???

Iphone 5s problem sa u2 ili o2 (https://www.isrbija.net/showthread.php/56438-Iphone-5s-problem-sa-u2-ili-o2)

Tamo niko nije odgovorio,rekao si da pogledam ovde,pa sam zato postavio isto pitanje. Ako sam pogresio,izvinjavam se!

beckhamsv
09-03-2018, 15:45
Da ne otvaram novu temu...imam sad novi iphone 6 16gb sa ios 11.2.2.

Primetio sam sledece:
Baterija ima npr. 76%, ugasim i ponovo upalim telefon, nekad se desi, ne uvek da pokaze bateriju 1-2% i posle 2-3sekunde pokaze normalno pre gasenja stanje isto 76%.

Takodje primetio sam da od 100% kad ga napunim ,nivo baterije brzo padne do nekih 40% i onda normalno opada..Tako mu juce ispraznio i pokazivao mi 2% i od 16h mi drzao sa tim procentom do 23h.

Onaj program battery life mi ookazuje sledece:

HIGT
26% battery wear level
“ Your wear level high. Think about replacing battery”

Kaze da nenjam bateriju, ili da probam da nadogradim ios na najnoviji 11.2.6.
Mozda je nesto ios otisao, pa pokazuje lazan procenat baterije?

Slike iz battery life:

30451304523045330454

sta vi mislite? da li je do IOS verzije ili je do baterije?

vidite da program pokazuje da je kapacitet bareije oslabljen, kao i sama voltaza?

nixysx
09-03-2018, 17:07
Nije do iOS. Baterija je, treba da se zameni....

beckhamsv
09-03-2018, 17:12
pa i ja bi tako rekao...ali zasto cas pokazuje jedan procenat baterije cas drugi

naprimer imam 30% ja ga ugasim i ponovo upalim on pokaze 42%

mogce je ipak sto kazete da je baterija losa...pa ios ne moze da prepozna bas pravo stanje

nixysx
09-03-2018, 21:47
Pa pazi, nešto takvo mi se stvarno nikad nije desilo. Sa ajfonom ssm oduvek imao probleme sa baterijala, ali nikad mi se nije to dešvalo, ali ne kažem da ne može da se desi. 100% je baterija. Napuni telefon do 100% i skini ga s punjača, upali airplane mode i ostavi ga preko noći, ako baterija opadne više od 2/3% onda je neki drugi kvar verovatno U2 čip. Ako ostane 100% ili opadne 2/3% najviše znači da je baterija. Samo je promeni u nekom ovlašćenom servisu i miran si bar još godinu ipo dana

beckhamsv
09-03-2018, 23:53
Evo malopre skinuto sa punjaca u 18h- na 95% i do ovog trenutka 60%.. ukljucen je samo mobilni internet

Da ispraznim ovo sto je zadnji out napunjen, i onda cu ga ponovo napuniti do 100% i ukljuciti airplane da vidim koliko ce se isprazniti i koliko ce trajati baterija!

P.S: primetio sam da mi malo brze trosi kad je preko wifi..ili se meni bar tako cini...takodje primetio sam da mi slabije hvata wifi signal...
imam jos jedan(2) iphone 6, i iz druge sobe ovaj prvi(1) ima 1 crticu dok ovaj drigi (2) ima pun wifi...mozda ga to ometa da trazi signal i brze trosi
dok preko mobilnog interneta kao da sporije pada nivo baterije...ili me samo zavarava

nsvoodoo
10-03-2018, 02:06
Pa ako ti je kućište malo ulubljeno, ako je tu i tamo ispadao, ako je malo kriv.. možda ti to vuče bateriju, wifi chip vuče više struje jer se bori sa jacinom signala. Ako je to, zameni se par fletova, antena, malo ispravi kućište i biće bolje...

beckhamsv
10-03-2018, 10:01
ma nije padao...nije uduljen niti iskrljiveljen...ipak ce biti da je baterija losa..neznam videcemo..cekam da se isprazni od onog jucerasnjeg punjenja u 16h!
napunicu ga ponovo na 100%, pa cu ga testirati i na airplane mode !

p.s: kad sam otisao da spavam imao sam 51%...sad kad sam ustao i pogledao imam 34% od juce kad je skinut sa punjaca..cele noci je bio samo na 3G internet spojen.

Fly_Daddy
10-03-2018, 10:25
Dali je moguće da se baterija malo brze prazni kada se ošteti backlight ?

nixysx
10-03-2018, 13:41
Pa nisam siguran koliko je to okej. Evo ja sam sinoć isto šesticu ostavio sa 70% i uključenim wifi, istizala su 1000 obaveštenja a baterija je opala samo za 1%. Dok je tebi otišlo 17%, mobilno podaci troše više bateriju ali baš toliko još telefon u mirovanju.... Ma baterija je 100%. Rekao sam ti da ga testiraš preko noći sa airplane mode da vidimo da li nešto drugo ne vuče struju, ako nešto drugo vuče struju moguće je i da nije baterija, a ako opadne za 2/3% 100% je baterija

beckhamsv
10-03-2018, 17:13
evo jos uvek se nije ispraznio do kraja....kad sam stigao na posao ukljucio sam mu wifi i evo do sada opalo je samo 1%
cekam da ga ispraznim...pa cu testirati airplane mod!

javljam

p.s: brzo se prazni kao sto sam rekao do 40-45% i posle toga drzi normalno...kao da je taj pocetni nivo baterije(kapacitet) oslbljen..(taj segment baterij)
kazem vam onaj dan je 2% drzao skoro 6 sata

zabrljanje
11-03-2018, 10:20
Ocigledno je baterija dotrajala a imas i online dijagnostiku telefona, ako hoces da proveris.

Bar sad mozes da dodjes do original baterije.

beckhamsv
11-03-2018, 15:41
e ovako

sinoc kad se ispraznio stavio sam ga na punjac...napunio se do 100% i skinuo ga sa punjaca u 03:30h
aktivirao sam airplane (avionski mod) i ostavio ga
kad sam se probudio oko 09:30h nivo baterije je bio 97% (opalo je za 3%) - posle 6h
ostavio sam ga i dalje u ovom modu i oko 12:30h bio je na 94% (opalo za jos 3 posot) -proslo je 9h od punjenja

na osnovu ovoga mozemo zakljuciti da nije problem na ploci i da ne trosu struju na tim delovima bespotrebno, vec da je sama baterija dotrajala
zaboravio sam da kazem da telefon radi preko rsim 12+ kartice na vip mrezu sada..(desava mi se da ispadne iz mreze nekad) da ne opterecuje to mozda dodatno potrosnju..posto stalno trazi mrezu?

kolega @zabrljanje mozes mi reci koji je to online sajt koji vrsi dijagnostiku telefona?

p.s: ako neko ima vip 4g karticu da mu radi preko rsima 12+...molim da mi kaze u kom modu je podesio karticu
(ja sam moju podesio tako sto sam ukucao onaj novi ICCID kod za rsim, posle sam ukucao IMSI kod za mrezu na koju je kodiran i izabrao 3G/4G Supreme Sharo Mode restart telefona i dodje signal ...sve radi pozivi, sms 4g net
ima li neki drugi mod koji je stabilniji a da rade pozivi, sms, internet

zabrljanje
11-03-2018, 16:49
Svi telefoni sa dodatnim karticama za otkljucavanje brze trose bateriju.

Ne mislim da je to razlog takvom trosenju baterije, vec da je samo ona oslabila.


Imas temu na forumu koju je pokrenuo @mikenzi


Online dijagnostika - iPhone (https://www.isrbija.net/showthread.php/56255-Online-dijagnostika-iPhone)

beckhamsv
12-03-2018, 00:48
skinuo sam one besplatne programe za dijagnostiku evo sta oni pokazuju

30458 30459

844 punjenja...da li to pokazuje?
i zivot baterije 73%

p.pera
12-03-2018, 01:03
Da, to pokazuje.Ta baterija je odsluzila svoje.A koji si program koristio.

beckhamsv
25-03-2018, 14:52
da ne otvaram novu temu...mozete mi reci kakvo je stanje ove baterije...slikano je preko programa iTools 4 i 3uTools, kao i preko ios aplikacije Battery Life

Iphone 6 Plus

iTools 4
30466


3uTools
30467

Battery Life

304683046930470

cesto mi se desava imam 60% i stsavim telefon u sobu gde je hladnije, mada se sad pocelo desavati i kad je toplo..odjednom padne na 20%..povezem na punjac...on vrati procenat na 55-60%
a nekad nece da vrati nego nastavi da puni...jednom se desilo stoji na punjac a baterija opada za po 1%...restarujem telefon on pokaze normalno
uradicu i online dijagnostiku ovde na forumu...ali ima izgleda da je baterija za menjanje

zabrljanje
25-03-2018, 14:56
Deluje da je nikakva baterija i nadam se da je samo do nje.

Uradi ovo sto si vec naveo i menjaj bateriju.

nixysx
25-03-2018, 16:41
Ako je nekon za utehu, evo..... Ponosan sam na svoju bateriju[emoji23]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180325/83026f19be4ead584e630b9df25d0f9f.jpg

beckhamsv
25-03-2018, 17:16
Deluje da je nikakva baterija i nadam se da je samo do nje.

Uradi ovo sto si vec naveo i menjaj bateriju.

probao sam i ono..napunim je do 100% skinem sa punjaca...aktiviram avio rezim i ostavim preko cele noci
ujutru kad pogledam posle 7-8 sata...nivo baterije padne 5-6%...sto je normalno
tako da se struja baterije ne trosi negde na ploci...vec da je baterija dotrajala

p.s: moze neka preporuka koju bateriju da kupim...naravno ne original posto su jako skupe
ako je neko imao iskustva koju marku, ima ih raznih na oglasima od 15-25eura
aku sve deluju isto - Li-Po 2915 mAh battery (11.1 Wh)

zabrljanje
25-03-2018, 17:29
Imas originalne baterije kod ovlascenih servisa kao sto su iStyle i Macola po snizenim cenama i nikad ne bih uzmiao kopije pored ove ponude.

nixysx
25-03-2018, 17:30
Nisu skupe? U iStyle košta ~5500 original, zameniš i miran si bar još godinu dana. Ako ti je i to mnogo takodje imaš original u ovlašćenom servisu “Macola” u bg, gde košta oko ~3500 ne znam tačnu cenu. Za neku kinesku i slično bi puko bar 2000din. Jedino ako si daleko od bg, kao ja pa ti je to problem....

beckhamsv
25-03-2018, 17:36
a salju li oni kurirskim sluzbama? da kupim onda kod "macola" - da li daje garanciju ako sam zamenim bateriju

nixysx
25-03-2018, 17:53
Što se garancije tič ne znam. Ali to je originalni prouzvod, ne znam da li ima garanciju, to stvarno ne znam. Što se tiče kurirskih službi, da. Pošalješ, oni ti odrade i vrate nazad telefon

beckhamsv
25-03-2018, 17:54
ne ne...ja hocu samo bateriju da mi posalju original...
servis ima drugar..i on mi to moze zameniti
mogu i ja sam...menjao sam znam kako ide...ali on ima alat tako da ne bi da saljem telefon

zabrljanje
25-03-2018, 18:30
To ne moze, mozes da posaljes telefon, bar u iStyle, a za Macolu ne znam. Imas temu gde je sve lepo napisano

Program zamene baterija! (https://www.isrbija.net/showthread.php/56320-Program-zamene-baterija!)



Podrazumeva se da imas garanciju za novu bateriju.

nsvoodoo
25-03-2018, 19:02
ne ne...ja hocu samo bateriju da mi posalju original...
servis ima drugar..i on mi to moze zameniti
mogu i ja sam...menjao sam znam kako ide...ali on ima alat tako da ne bi da saljem telefon

Pa ako ti drugar ima servis, može on da ti uzme original bateriju i zameni. Imamo u našim (SR) veleprodajama full org baterija kakve ugradjuje i iStyle i Macola

zabrljanje
25-03-2018, 19:06
Ne pisem ovo ironicno ili zajedljivo ali mi nije jasno kako neko, a da nije ovlasceni servis, moze da dodje do original baterije iz veleprodaje.

nsvoodoo
25-03-2018, 19:09
Pa lepo, postoje druge veleprodaje koje imaju logistiku i nabavku i sami sebi nabavljaju robu. Sto misliš da kinez koji proizvodi baterije prodaje samo ovlašćenim servisima? Prodaje svakom ko ispruži novac...

zabrljanje
25-03-2018, 19:14
To je varijanta za koju ne znam kako moze da prodje pored Apple-a i kako se do sad nije pojavila vest da mogu da se nabave original baterije.

Logicno je da onaj ko pravi bateriju za iPhone, moze da napravi istu takvu i za druge ali mi je jos logicnije da bi ih Apple na jedan zatvorio, kao fabriku, zbog krsenja vec neke stavke u ugovoru.

nsvoodoo
25-03-2018, 19:28
Iste fabrike proizvode baterije i za Samsung pa ih ni Samsung ne zatvara zato sto mogu Samsung baterije da se nabave i da budu original. Sa druge strane, mi ne znamo kakvi su ugovori između njih, niti im je vlasnik Apple niti Samsung. Sa trece strane servis može da proveri bateriju da li je original tako sto je otvori i uporedi elektroniku i ćelije sa originalnom iz telefona. Uopšte nije bitno pakovanje baterije i šta piše na njoj...
U Kini se može sve nabaviti, namanji problem su baterije.
Problem je naći Super Amoled ekran jer niko sem Samsunga ih ne proizvodi. Pa opet servisi imaju full original Samsung Super Amoled lcd u nabavci a nisu ovlašćeni servisi

zabrljanje
25-03-2018, 19:39
Samsung je druga prica ali znas da je oduvek bilo pravilo da nema originalnih baterija osim u ovlascenom servisu.

Znam da moze da se proveri ali je neverovatno da se do sad ne bi pisalo svuda na netu da mogu da se nadju i te, kvalitetnije, baterije. U tom smislu govorim.
Bilo bi fenomenalno kad bi sigurno znali da mogu 100% original baterije koje kostaju mnogo manje nego sto su kostale u ovlascenom servisu. Jednostavno je tesko verovati nasim servisima da imaju nesto original, ne samo za iPhone, kad vecina izmislja za delove.

beckhamsv
25-03-2018, 20:36
moze li neko preporuciti bateriju...mnogi mi kazu da su i ove od 15-20e isto dobre i da zavrsavaju posao..napraljene su toliko dobro i veoma slicne originalnim baterijama

zabrljanje
25-03-2018, 20:41
Moram da priznam da ne razumem logiku kad vec mozes da uzmes original bateriju za simbolicno vecu cenu.

nsvoodoo
25-03-2018, 20:56
Samsung je druga prica ali znas da je oduvek bilo pravilo da nema originalnih baterija osim u ovlascenom servisu.

Znam da moze da se proveri ali je neverovatno da se do sad ne bi pisalo svuda na netu da mogu da se nadju i te, kvalitetnije, baterije. U tom smislu govorim.
Bilo bi fenomenalno kad bi sigurno znali da mogu 100% original baterije koje kostaju mnogo manje nego sto su kostale u ovlascenom servisu. Jednostavno je tesko verovati nasim servisima da imaju nesto original, ne samo za iPhone, kad vecina izmislja za delove.

Fora je da ne koštaju mnogo manje, koštaju taman toliko manje koliko ovlašćeni uzimaju više za ruke. Oko 3000din sa zamenom...

beckhamsv
25-03-2018, 21:52
gde mogu onda da kupim original ali za normalnu cenu..znaci samo bateriju bez ugradnje Original

nixysx
26-03-2018, 02:47
Koliko ja znam nigde. Jer svi delovi koji se proizvedu, dobijaju samo ovlašćeni servisi isključivo za ugradnju, ne možeš ti sad da odeš u lupam iStyle i kupiš deo i oni ti tako daju. Koliko ja znam original bateriju bez ugradnje nigde, osim ako nije neka iz fušarena ili nekako, ne znam, koja je skinuta sa drugog uredjaja. Nek odgovori neko drugi ako ja grešim

nsvoodoo
26-03-2018, 08:05
Pa neću da se ponavljam, imaš gore iskuckano...

beckhamsv
26-03-2018, 12:29
onda cu kupiti neku zamensku!

original hight copy, bilitong, konfulon, moxom, teracell

cene se krecu od 1400-2500dinara

koja je po vama najbolja ???

zule73
26-03-2018, 12:45
kupi ovu za 1400 posto ces svakako da ih menjas na mesec dana. al to nije problem posto imas servis...

skiper
26-03-2018, 12:57
Mislim da je bolje dva puta godisnje zameniti bateriju po 1400 dinara nego jednom u pet godina i platis tipa 5000 sa ugradnjom.

p.pera
26-03-2018, 13:43
Ne lozite coveka, te od 1400 su vrhunski kvalitet a o ovima od 2500 da i ne govorim.

beckhamsv
26-03-2018, 14:20
nemam servis...ovaj drug sto ima servis ikaze da ugradjuje ove ortiginal hight copy (2100din) promenio na 1000 i da nije imao reklamaciju....traju i rade solidno

original bateriju ne mogu da kupim dok ne odem u servis i to mi zamene...a nemam mogucnosti da odem jer mi je to dodatni trosak

stipp
26-03-2018, 14:22
Zasto bi menjao bateriju onda..
Da ti radi solidno?

dzenopoljac
26-03-2018, 14:30
@bechkamsv Kao što se može primetiti iz ironije kojom članovi odgovaraju, većina ovde misli (uključujući i mene) da za skup telefo treba odvojiti pare i propisno zameniti bateriju u ovlašćenom servisu. Sve drugo je bzvz i jako rizično. Da ne govorim da za ove baterije koje si naveo nikada nisam čuo, sem za teracell.

lowzyyy
26-03-2018, 15:36
Kao da je bitno, vidite da i apple u poslednje vreme ima bas kvalitetne bsterije :D
Zamene ti danas i moli boga da traje pola godine ������������

zabrljanje
26-03-2018, 16:08
Ti to iz licnog iskustva ili cisto da se pise?

Moje iskustvo je potpuno drugacije. Na 5s zamenjena baterija i stavljena tzv. ona koja se dobro polazala a trajala je solidno tri meseca za razliku od original e koja je trajala vise od tri godine.

Telefon moze i da posalje na servis, ne mora da ga donosi.

beckhamsv
26-03-2018, 16:38
telefon nikad necu poslati...a da dolazim licno...daleko mi je i ne isplati mi se
kontaktirao sam nekoliko servisa i svi preporuuju onu original (kopiju) ...ne ove zamenske (sto sam naveo gore)
neka traje godinu dana ja sam zadovoljan...i ova sto mi je sad u telefonu drzi dan ipo - koristim normalno...naravno ne po ceo dan
nego me je poceo nervirati zato sto pokazuje lazno stanje procenat baterije...(primer juce 9% drzi ceo dan - stavim na punjac on mi pokaze da ima 35%)

nsvoodoo
26-03-2018, 20:04
Loša baterija može dovesti do otkaza U2 chipa pa je onda problem malo veći od 20-30€ za bateriju koliko se daje...

kylle
26-03-2018, 20:10
Onda mislim da si dobio odgovor na sva pitanja, sad je samo na tebi da izbaeres koju bateriju želiš, zamenis i uzivas u kopiji ili originalu, za koju god se odlučiš.

lowzyyy
26-03-2018, 20:43
Cim oni dozvoljavaju onakav program zamene znaci da same baterije nisu mnogo skuplje, to je logicno. Da li ima da se nadje identicnih baterija, to ne znam, ali znam da je opao kvalitet masovno od iphona 6 ili 6s, sto se i dalo pokazati u praksi.
Mislim da je sada odlicno vreme da se ta zamena uradi za tih 3000din u macoli pa makar bila i kinez. Oni ti sve odrade, ne cimas se :D

beckhamsv
26-03-2018, 23:51
ma sve je to ok...3000dinara...ali ja nisam tu gde je servis
a ne bi da saljem telefon...a da dolazim mi se ne isplati
tako da jedino stavim original kopiju

skiper
26-03-2018, 23:54
Nikad nisam cuo za original kopiju...ili ili

Dunja11
27-03-2018, 01:07
Ma najbolje original-kopiju da stavis.. Nisi lud da posaljes u servis pa da ti ga ukradu :) :)

zule73
27-03-2018, 01:11
zarad mentalnog zdravlja u drzavi i mog licnog dusevnog mira, zamolio bih administraciju da zakljucaju ovu temu...

Lazar
27-03-2018, 01:16
ma sve je to ok...3000dinara...ali ja nisam tu gde je servis
a ne bi da saljem telefon...a da dolazim mi se ne isplati
tako da jedino stavim original kopiju

Ja vec dva uredjaja slao i sve bilo ok. Mnogo si paranojican. Kupi bat an kp i zameni sam i gotovo...

beckhamsv
27-03-2018, 01:34
zarad mentalnog zdravlja u drzavi i mog licnog dusevnog mira, zamolio bih administraciju da zakljucaju ovu temu...
kolega vas niko i ne tera da komentarisete ako vas tema ne zanima


Ma najbolje original-kopiju da stavis.. Nisi lud da posaljes u servis pa da ti ga ukradu :) :)
nemam poverenja u nikog u ovoj zemlji..imao sam losih iskustva sa takvim slanjem...polomili su ekran i posle rekli da je takav stigao..ali srecom imao sam sve dokumentovano pre nego poslao i morali da plate

zule73
27-03-2018, 01:56
nismo kolege. a tema me jako interesuje. mene sve teme interesuju. zato i visim ovde preko deset godina!
mozes pnovo da skeniras, slikaš i odradiš rendgenski snimak telefona pre nego ga posaljes u servis na zamenu baterije. pa ako nesto smute, posle angazuj tomu filu i oderi ih do koze!

lowzyyy
27-03-2018, 02:51
ma sve je to ok...3000dinara...ali ja nisam tu gde je servis
a ne bi da saljem telefon...a da dolazim mi se ne isplati
tako da jedino stavim original kopiju

Posalji onda meni. Zapakuj ga lepo. Ja sam u bg. Dogovori se sa njima kad mozes da dodjes da ugradis bateriju, posaljes meni i ja odnesem.
Jedino sto ce te izaci postarina tamo amo 2x150 din post expresom. Valjda tako ide do pola kile

dzenopoljac
27-03-2018, 10:22
Eto, rešen problem. Mislim da su sve opcije iscrpljene ovde. Nema potrebe da se nastavlja ova diskusija.

beckhamsv
27-03-2018, 18:01
hvala u svakom slucaju...ja sam trazio pomoc i vasa iskustva
vidim da ima onih koji bi pomogli...a ima i onih sto pametuju...hvala u svakom slucaju
forum valjda sluzi da razmenimo iskustva, savete itd...

bbrks
27-03-2018, 18:11
Bez ljutnje please, ali ako je neko pametovao, to si svakako bio ti.....uglavnom puno srece sa novom baterijam zelimo :)

A da, naravno, ovim je diskusija zavrsena.

CLOSED