PDA

View Full Version : Samsung Dex Station



Marko Mikolić
19-11-2017, 11:59
Kao sta sam naslov kaze ovo je mini recenzija Dex Stationa. Sama kutija u sebi sadrzi usb kabel, dex, fast charger, hdmi kabel morate sami kupiti. Kada povezete dex sa monitorom, tv-om ekran na samom uredaju se gasi i cijela interakcija se odvija na povezanom uredaju. Doceka vas neko PC Windsows sucelje, o tome ne moram puno pisati jer sve je skoro isto kao na pc-u. Sve sto se radi na Dexu u slucaju gubitka struje ostaje na samom uredaju tako da nema bojaznosti gubitka podataka. Dex u sebi ima ugradjen ventilator, tu nema ni trnuke zagrijavanja.

Da nesto kazem o aplikacijama 80 posto appova je optimizirano, ali ono sta nije postoji aplikacija Dex Max koja vam napravi modificirani apk i odabrana aplikacija je spremna za dex u full screen modu.

Ako vas netko zove slobodno se mozete javiti na tv, ili samo skinete uredaj sa dex i pricate normalno.

Zvuk mozete pustati preko hdmi to tv, ili samog uredaja.Hotspot radi fantasticno, mreznim kabelom nisam pokusavao jer nemam takav internet.

Dolazim do onoga za sta je meni trebao dex, a to je kodi, terrarium tv.

Kodi, Terrarium rade fantasticno nema nikakvog laga na S8,S8+. Ali kod Note 8 Kodi zbog nekog razloga se neda razvuci kroz cijeli ekran mozda zato jer je sistem 7.1.1. Naravno kod S8 nema tih problema.

Prilikom rada otvorio sam oko 12 aplikacija, nema nikavog stucanja, tabovi u samom Samsung internet exploreru rade odlicno i to sve na 4gb rama. Za note 8 ne moram ni pricati, jer sam po sebi ima vise 2 gb rama i tu nema ni 0.1 posto stuckanja.

Eto ako tko ima pitanja, slobodno neka pise. Lijep pozdrav