PDA

View Full Version : Tv izbacuje nema CI modula na nekim kanalima



lowzyyy
09-10-2017, 11:22
Pozdrav uselio sam se u novi stan koji ima kablovsku od IKOM-a ali dobar deo programa ne mogu da gledam medju kojima su Discovery i National Geographic jer izbacuje nema CI modula.
Sta je to i za sta sluzi i kako ga mogu nabaviti i po kojoj ceni ?

bbrks
09-10-2017, 11:30
CI Modul dobijas od provajdera i to je sastavni deo IKOM Receivera. Bez CI Modula ne bi mogao da gledas nista. Problem je ocigledno kod IKOMa, prema tome zovi podrsku.

bejbe
09-10-2017, 11:49
Ugasi pa upali tv, ukoliko imas te kanale u paketu pretplate, trebalo bi da radi. Ili da, zovi korisnicku, mada koliko znam, njih je kupio SBB

bbrks
09-10-2017, 12:04
Pa svejedno ciji su sad, treba zvati :)

lowzyyy
09-10-2017, 14:43
Malo sam istrazivao i dosao sam do zakljucka:
Covek koji mi izdaje stan i zivi ispod mene je uzeo kablovsku za sebe, a moj televizor spojio kao drugi uredjaj prikacen na tu kablovsku.
U ikomu pise da drugi uredjaj dobija osnovni Tv paket od 60 kanala i te kanale sve imam kada odem na ATV tj. AnalognuTV.
Ja se jos nisam cuo sa njim, niti sam zvao ikom jer je ugovor na njega. Sa njim cu se cuti tek u sredu.
Mene zanima kako je moguce na 2 tva da se gleda isti broj programa, da li se dodatno naplacuje ili kako vec ?
Bilo bi dobro da mi neko iz iskustva kaze da bih imao sto vise informacija kada budem pricao sa njim i sa ikomom

Cuksi
09-10-2017, 14:46
ako je isti princip kao kod sbb-a, posto su ih kupili, onda se placa za resiver dodatno. Zavisi od vrste resivera koliko tacno mesecno. Naravno uz neke pakete su ukljucena dva resivera. To prvo proveri koji je paket.
Takodje da znas ako je podrska iz sbb-a da imaju resivere koji ne moraju biti fizicki vezani za primarni resiver. Posto su mene na pocetku smarali da povezem mreznim kablom resivere.....

zvecka
09-10-2017, 19:34
Dok je Ikom bio samostalan dodatni CI modul se plaćao 100 din mesečno. Pošto je isti kupljen od strane SBB-a zavisi da li vlasnik ima ugovornu obavezu na stare Ikom-ove pakete ili na nove "powered by SBB" pakete.
U svakom slučaju prvo vidi sa vlasnikom pa tek onda zoveš korisnički centar.
I SBB ima CI modul u ponudi od nedavno btw

SickMF
10-10-2017, 20:05
290 din plus "instalacija" 1900 jednokratno. To je kod sbb, a ne znam da li ikom ima i dalje svoju varijantu, jeftiniju.
Novi edit: tek sad vidim da kažeš "na nekim kanalima". To znači da kod tebe još nije izvršena tzv. integracija, inače ne bi video ni jedan digitalni kanal.
Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

zvecka
10-10-2017, 22:58
Nema ikom više svoju ponudu,sve je sbb!
Imaju i novi cenovnik,ali na tu cenu treba dodati 1200 din za "održavanje"[emoji36]

http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/09/ikom_ponuda_sa_cenovnikom_20171001.pdf