PDA

View Full Version : behringer bcd2000 i iPad



nikolaig
26-09-2017, 14:03
Poštovanje,
Zanima me da li mogu da koristim ovaj midi kontroler na iPad-u? Naime imam prvi iPad i želeo bih da povežem ovaj kontroler preko CCK-a za njega i koristim u aplikacijama kao što su garageband, magellan itd. Najviše mi treba zbog velikog broja potenciometra ovog kontrolera, da u realnom vremenu tj. live nastupu podešavam nivo, frekvenciju, modulaciju itd. zvuka koji izlazi. Tražio sam i na drugim forumima, ali nisam našao ništa konkretno. Znam da može da se koristi u aplikaciji kao što je djplayer za iOS i slično, ali meni ne treba miksovanje dve pesme, već kontrola na gore pomenuti način i idealno za pomenute aplikacije... Nadam se da sam koliko-toliko jasan. Hvala

nikolaig
27-09-2017, 19:39
Kakvi ste vi to geek-vi hihi...
P.S. Ako nema uskoro odgovora brišem temu. Hvala u svakom slučaju.

tribalkg
27-09-2017, 22:52
Nisam baš siguran da možeš midi mapirati tako temeljno na iOS-u. :)

Ako postoji način, sigurno ima na YouTubeu.

nikolaig
28-09-2017, 01:45
Ne bih rekao, jer čim ga priključim na ipad kaže - device is not supported. A na utubu nađoh da je neko uspeo da poveže bcd3000 sa iPadom... Postoje programi kao npr. Animoog koji mogu detaljno da midi mappuju komande, ali izgleda uopšte da ne prepoznaje ovaj kontroler. Nema veze, hvala tribalkg. Pozdrav

technobuba
28-09-2017, 08:22
Bcd 2000 je bas stari kontroler, i za pc zna midi mapa zezati... sto se tice ipad i bcd tesko da moze to sto se trazi...