PDA

View Full Version : Iskrivljen iPhone



nixysx
01-09-2017, 00:51
Ovako, rodjak ima 6 plus, koji je pao sa vece visine i polomio se ekran i telefon iskrivio. Telefon ima godinu dana, našao je neki zaključan na iCloud u perfektnom stanju. E sad, pošto je telefon iskrrivljen ali na matičnoj ploči se ne vide nikakva oštećenja. Jel će moći sad ta matična da se prebaci u taj drugi iPhone? Jer i ona i baterija izgledaju iskrivljenjo ali bez oštećenja?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/531aff79203900b48c0370941335dbee.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/9e7d232af92f83db940ae2edda104733.jpg

zikicz
01-09-2017, 01:07
A kako se "nalaze" ti zakljucani na icloud?

Igor88bg
01-09-2017, 01:08
Trebalo bi da moze... kako su mi se iskidali fletovi rodjace :-D imaj na umu da moze vrlo lako da se desi da je prilikom pada ostecen neki deo na ploci tipa wifi bt itd ali moze vrlo lako biti da je ploca u super stanju... nadji neki 6+ prodaj kako radi plojka ako je sve ok kupi delove i sklopi ga imas na aliju kucista ip7 look :-P ...

nixysx
01-09-2017, 01:09
Ne znam sta je s drugim telefonom, ali taj lik koji ga poseduje ga prodaje nekom za delove, sto se vise isplati nego sama popravka. Jer u servisu sve da se popravi kosta vise od 150€ a ovaj telefon skoro duplo manje

Igor88bg
01-09-2017, 01:12
Ja bih prvo probao tu plocu... ne bih se upustao u radove pre probe...

nixysx
01-09-2017, 01:15
Trebalo bi da moze... kako su mi se iskidali fletovi rodjace :-D imaj na umu da moze vrlo lako da se desi da je prilikom pada ostecen neki deo na ploci tipa wifi bt itd ali moze vrlo lako biti da je ploca u super stanju... nadji neki 6+ prodaj kako radi plojka ako je sve ok kupi delove i sklopi ga imas na aliju kucista ip7 look :-P ...

Hvala druže, uneo si malo nade u celoj situaciji. Nije to bila neka velika visina ali je bio jači udarac, jer je telefon u toku razgovora i izlivu emocija tresnut i tu se ekran polomio skroz jer je prethodno vec bio polomljen ali funkcionalan i takodje bio malo podignut ali ovo ga je uništilo. Pa ne znam, videću u servisu ako imaju neki da probaju pa ako sve bude okej, kupiće kućište i srediće ga. Jer telefon još otplaćuje i stvarno mu se ne daju pare za drugi.....

Igor88bg
01-09-2017, 01:17
Brate ja iphone nisam video u gorem stanju govorim i za ove ogrebotine koje su od pre verovatno... U sustini samo nadji ekran i probaj da ga ukljucis... ako znas nekog u servisu neka samo proba casti ga nekom cokoladom i to je to :-)

nixysx
01-09-2017, 01:18
Hvala brate, ja kad telefon stavim na punjac nakon pola sata sam pomerao ono dugme za vibraciju i telefon vibrira tako da je matična valjda okej. Ovo za ogrebotine je jer maska nije korišćenja i padova..

Igor88bg
01-09-2017, 01:23
Pazi mozes da se upustis u operaciju ali postoji zackoljica da je ostecen neki modul na ploci prilikom pada... probaj sredi pa javi sta si uradio ... svaka cast telefonu sta je preziveo hahaha

Kurta
01-09-2017, 14:58
Kod 6 plusa, od krivljenja, pada, udarca, hoce da strada touch chip, telefon funkcionise normalno, ima sliku ali touch ne radi.
Proveri, nemoj srljati i bacati pare pre provere.
Drugarski savet :)

nixysx
02-09-2017, 07:07
Hvala na savetima. U pondeljak, utorak idem u servis da vidim ima li neka sestica takodje pa da probaju. Mene zanima jedna stvar, posto maticna ploca je otičo iskrivljena, kako može da se vrati u prvobitni oblik u drugom uredjaju? To mene interesuje, moze li uopste hahahaha. Hvala još jednom, javljam šta mi budu bili rekli u servisu.

nixysx
05-11-2017, 00:45
E da, evo da javim. Kada su na telefonu prikačili drugi display i bateriju radio je, uključio se i radio ali nije mogao da se prebaci u drugom kucistu jer je matično skroz kriva i nije mogla da se ispravi. Podaci su prebačani a sa matičnom i kućištem ne znam šta je uradjeno[emoji1]

Alexmajat
28-01-2018, 02:18
ZASTO STALNO IMAS POTREBU DA NEKOGA CITIRAS?

Haha
Pa zagreju je fenom ili duvaljkom i isprave bez problema

rikee
28-01-2018, 06:40
@Alexmajat
ZASTO STALNO IMAS POTREBU DA NEKOGA CITIRAS?
Molim te procitaj pravila foruma... i postuj ih. Nema potrebe da svojim vidjenjima situacija, ozivljavas stare teme

Alexmajat
28-01-2018, 15:30
@Alexmajat
ZASTO STALNO IMAS POTREBU DA NEKOGA CITIRAS?
Molim te procitaj pravila foruma... i postuj ih. Nema potrebe da svojim vidjenjima situacija, ozivljavas stare teme

Nikoga ne citiram vec govorim o iskustvu koje stekao kroz svoj rad i zelim svakome da pomognem na ovom forumu ako imam veze sa time ako ti smetaju moji komentari nemoj da citas !!
Pozdrav

zabrljanje
28-01-2018, 15:36
Pogledaj tvoj post i vidi da citiras post iznad tvog, o tome govori. Potpuno je nepotrebno citirati, raditi quote, posta iznad.


- Nemojte raditi Quote posta iznad svog u celosti, jer time narušavate preglednost foruma i server trpi dodatno opterećenje takođe nemojte pisati post za postom nego koristite dugme EDIT



https://www.isrbija.net/showthread.php/46443-Osnovna-pravila-foruma-Obavezno-pročitati?p=501049&viewfull=1#post501049



Cemu takvo reagovanje na sugsetiju koja se odnosi na ono sto pise u pravilima. Niko ne skida glavu vec sugerise na nesto najnormalnije.

Alexmajat
28-01-2018, 15:41
Pogledaj tvoj post i vidi da citiras post iznad tvog, o tome govori. Potpuno je nepotrebno citirati, raditi quote, posta iznad.




https://www.isrbija.net/showthread.php/46443-Osnovna-pravila-foruma-Obavezno-pročitati?p=501049&viewfull=1#post501049



Cemu takvo reagovanje na sugsetiju koja se odnosi na ono sto pise u pravilima. Niko ne skida glavu vec sugerise na nesto najnormalnije.

Ako je ovo sto sam napisao zabranjeno onda su pravila foruma preuvelicana ili to ustvari i nisu pravila koja zabranjuju nekom objasniti nesto o nekom problemu a takve vrste sugestije mi nisu potrebne , niti ih uvazavam ako vam se ne svidja moj odgovor ja vam nemogu pomoci ..
A Admin slobodno moze da me blokira ako sam nesto prekrsio a uveren sam da nisam ..pozdrav i pisite nesto korisno za clanove ..

bbrks
28-01-2018, 15:42
Nikoga ne citiram vec govorim o iskustvu koje stekao kroz svoj rad i zelim svakome da pomognem na ovom forumu ako imam veze sa time ako ti smetaju moji komentari nemoj da citas !!
Pozdrav

Evo da te naucim da se obicno citira post koji nije odmah iznad tvog, jelte da mi se znalo o cemu se prica. Na ovom forumu svi postuju pravila, ako ti to ne zelis, nema sta da trazis ovde.
I usput jedno pitanje....kazes imas puno iskustva itd, a u jednoj drugoj temi si postavio pitanje kako ubaciti srpski u iphone6.......vrlo zanimnljivo :)

Alexmajat
28-01-2018, 15:44
Evo da te naucim da se obicno citira post koji nije odmah iznad tvog, jelte da mi se znalo o cemu se prica. Na ovom forumu svi postuju pravila, ako ti to ne zelis, nema sta da trazis ovde.
I usput jedno pitanje....kazes imas puno iskustva itd, a u jednoj drugoj temi si postavio pitanje kako ubaciti srpski u iphone6.......vrlo zanimnljivo :)

Razlikuj mehanicke opravke od softverskih

Alexmajat
28-01-2018, 15:46
Razlikuj mehanicke opravke od softverskih

Sroski sam ubacio naravno na Omizio sam dobio uputstva kako a ovde niko da kaze ni rec izgleda da je zabranjeno sve

bbrks
28-01-2018, 15:47
Ok, ocigledno je da ne zelis da postujes pravila foruma. Onda cemo ovako. Sad ces zvanicno dobiti prvu opomenu. Posle toga imas fore za jos dve. Ako i te dve iskoristis onda ces biti banovan zauvek. Mi smo imali najbolju nameru da ti objasnimo, ti ne zelis da uzmes to u obzir.
Sto se nas tice sve nam je jasno. Pa sad odluci sam sta ces.
A gornji odgovor koji si mi dao, ahahahahaha, pa iskreno lose si probao da se izvadis :)

nixysx
28-01-2018, 15:48
Coveče, gde je logika za citiranje posta iznad svog!? Koja se svrha, nema poentu. Meni je plus iritantno za oči i trebam da skrolujem još više da bih došao do kraja. @bbrks Moraš brate da naučiš razliku izmedju software i hardware, ne može ti tu niko pomoći [emoji57][emoji57][emoji57]

zule73
28-01-2018, 16:44
neko bese pitao sta je troler? :crazy2:

zabrljanje
28-01-2018, 18:37
Kad vec pomenu trolovanje :))), posto je pomenut srpski interfejs i ubacivanje u iPhone.

Ovo je bilo na forumu kad pomenuti sajt nije ni znao da postoji iPhone, da ne kazem, nije ni postojao :coffee

iPhone Srpski interfejs (https://www.isrbija.net/showthread.php/2293-iPhone-Srpski-interfejs)



Da ne pricamo o tome da to sve nema veze sa mozgom dok god ne bude zvanicno podrzano, a tad, kako god ko zeli.

Cuksi
29-01-2018, 13:19
on ocigledno nije nasao polje za unos teksta na dnu strane nego samo klikne na reply, iskusno nema sta :D

spo
31-01-2018, 09:20
I meni se to desilo pre pjesec dana da nisam primjetio ovo polje za unos nego sam kliknuo na replay.

password
31-01-2018, 11:38
Brate ja iphone nisam video u gorem stanju govorim i za ove ogrebotine koje su od pre verovatno... U sustini samo nadji ekran i probaj da ga ukljucis... ako znas nekog u servisu neka samo proba casti ga nekom cokoladom i to je to :-)


https://s28.postimg.org/lnk8yaurh/IMG_2907.jpg

Mozda ovaj 'moj' sto je ispao sa stepenica kod beton hale.

Akimija
31-01-2018, 12:25
E da, evo da javim. Kada su na telefonu prikačili drugi display i bateriju radio je, uključio se i radio ali nije mogao da se prebaci u drugom kucistu jer je matično skroz kriva i nije mogla da se ispravi. Podaci su prebačani a sa matičnom i kućištem ne znam šta je uradjeno[emoji1]

Recimo ako se ploca zagreje na ne vise od 88-90 C* 99% i dok s skroz ne ohladi bice sve ok!
Ali kao sto kaze kolega moze da bude u PUFF!! Mada nebi trebalo ali vredi probati

tribalkg
31-01-2018, 20:03
Stampane ploce se veoma lako ispravljaju ali u industrijskim uslovima - zagreju se i presom ispravljaju ali naravno, PCB koji nema polozene komponente.

PCB sa komponentama je tesko ispraviti, lako moze doci do ostecenja samih komponenti. Lem se sigurno nece ostetiti ali moze se desiti da pukne lem na nekoj komponenti.