PDA

View Full Version : Mts/mtel zakljucani iPhone



mccf
28-08-2017, 00:54
Pozdrav svima!
Interesuje me da li neko ima iskustava sa kupovinom telefona preko operatera, konkretno uzeo sam iPhone 7 red edition preko mtela BH.
Posto su svi telefoni zakljucani kada se uzimaju preko ovog operatera, dolaskom u Srbiju, ubacio sam mts karticu - i sve radi uredno...pronalazi mrezu, primim poziv...namjerno uradim hard reset sa tom karticom u telefonu, odmah nalazi mrezu.
Sad me interesuje, da li se radi o sestrinskim firmama pa radi toga je otkljucan i za mts, ili sam jednostavno uzeo otkljucan telefon na mreze? Da li je neko slicno radio sa mts telefonom da ubaci mtel bosanski ili crnogorski?
Radije bih pitao ovde nego da zovem operatera, pa da ih sam ne podsjetim na propust :)
Usput, uradio sam i update ios-a, dosao je sa 10.3.2, pa sam podigao na 10.3.3...dakle, "nije ga zakljucao" ni update.
Mrzi me da uzimam telenor karticu da to provjerim...da li je unlock ili...
I da, kucajuci po imei check sajtovima, izbaci mi da je sim status - unlocked...a nisam siguran koliko im je vjerovati.

zikicz
28-08-2017, 00:59
Pa najbolje da probas drugu karticu. Minut "posla".

mccf
28-08-2017, 01:05
Svakako da cu to na kraju i uraditi... :) samo me zanimalo da li je neko imao iskustava, posto se radi o sestrinskim firmama...

Milad
28-08-2017, 01:27
Mtel BIH ne zakljucava iphone,svi su free.
Zivim tu i uzimao sam iste preko tog operatera i to je provjerena informacija.

mccf
28-08-2017, 01:46
Lupio thanks! Ranije sam uzimao telefone preko mtel-a, uglavnom bili zakljucani... prvi iphone da sam preko njih uzeo, i danas mi nestane u jednom baterije, a hitno mi trebao poziv, prebacim karticu u novi i sve uredno radi.
A iz ranijih iskustava pa mi nije ni palo napamet da ubacujem karticu nekog drugog operatera...
Nista, postali smo bar u necemu kao Italijani :) Doduse kod njih je zakonom zabranjeno zakljucavanje na mrezu, a kod nas bezvlasce :)