PDA

View Full Version : SBB diskusija



Pages : [1] 2 3

Vaskemld
22-08-2017, 19:54
Dobar dan forumasi. Zanimaju me vasa misljenja o SBB uredjajima koji oni daju po potpisanom ugovoru. Naime, imam CISCO uredjaj koji se daje na Net Duo Gold paketu, e sad wifi signal je odjednom poslao slab, skoro da ga nema u spavacoj sobi, hteo bih da uzmem onaj Ubee sto nude sa 5mhz signalom. Da li neko ima iskustva i ako ima da li moze da pomogne? Hvala

Azimuth
22-08-2017, 20:33
Čini mi se da postoji već neka slična tema u kojoj smo pisali, ali avaj..
Ja sam imao identično loše iskustvo sa Cisco modemom. Uz slab signal nisam mogao da izvučem više od 60% brzine preko wifi tj nije nikako hteo preko 35mb/s da ide. Sva moguća podešavanja sam pokušao, ali to je izgleda hardverski maksimum modema. Preko kabla sve radi lepo, ali ja nemam desktop nego laptopove i telefone, prve neću a druge ne mogu utp kablom da vezujem. Ako ti ne odobre zamenu, ovo ograničenje možeš da zaobiđeš tako sto ćeš Cisco modem da kablom vežeš za neki ruter koji izbacuje veće brzine i sa jačom antenom bolji signal. Ako imaš takav modem onda to nije problem, ali ako nemaš onda je investicija.
Sa Ubee modemom imam pozitivna iskustva. Radi paralelno na 2.4 i 5ghz, ima javu antenu i daje pun protok preko wifi. Jedino na sta trebas da obratiš pažnju jeste da mreže imaju različite nazive, a ona na 2.4 da bude na kanalu koji nije prebukiran. Proveri nekom od aplikacija kakvo je stanje kod tebe u etru. Meni su iz čista mira uzeli Ubee modem jer sam imao nekih drugih problema koji veze nemaju sa modemom, ali eto neko je bio pametan pa je napravio problem, a zbog svega ću ovih dana da raskinem ugovor sa njima.
Dakle, pritisni ih, preti raskidom, traži i insistiraj da ti daju Ubee koji je, barem iz mog iskustva, daleko bolja opcija od Cisco-a.

Vaskemld
22-08-2017, 22:00
Ma ja sam izboksovao veci paket za istu cenu kad je bila ona prica sa ukidanjem Decijih crtanih kanala. Rekose mi da imam pravo i na Ubee ali procitah na nekim drugim forumima da je Uber krs. Zato sam hteo misljenje iz prve ruke.

Azimuth
22-08-2017, 22:26
U mom slučaju Ubee i Cisco su nebo i zemlja. Nikako ne mogu da se porede...

Vaskemld
22-08-2017, 23:04
Hvala druze. Definitivno cu traziti Ubee da mi donesu.

deni_ns88
23-08-2017, 00:32
+1 za Ubee, koristim ga mesecima tj od kako se pojavio i nemam greske. Ja ga samo na 5ghz koristim.

Azi sta bi to kako su ti oteli/uzeli modem?

Azimuth
23-08-2017, 00:49
Ne bih da ih ovde nazivam pogrdnim imenima jer ne znam da li neko radi kod njih, ali zbog problema oko slike (seckala je) oni mi zamene modem (!?) pa se čude zašto su se problemi oko slike nastavili. Elem, posle nekog vremena i mog insistiranja da mi zamene D3, slika se sredila ali mi je ostao Cisco koji već više od 6 meseci čekam da mi zamene i vrate Ubee.

Najveći problem SBB-a je taj što na teren šalju radnike neke druge firme, a ovi rade samo ono što im stoji u nalogu i šta im se kaže. Ti sa tim momcima koji ti dođu u stan ne možeš ama baš ništa postići jer nemaju nikakva ovlašćenja. Od kad imam Cisco, slikao sam merenja, radio gomilu testova, u 3 meseca su mi dolazili 18 puta da se i sami uvere kad mi nestane protok ili prosto bude kao na dial-up.

Kad bi barem postojao neki kršten modem za kablovsku pa makar i da se nešto doplati, jer sa ovim što daju možeš samo da izgubiš živce.

lowzyyy
23-08-2017, 02:06
Meni je cisco pravio problem tj mislio sam da pravi dok mi ovaj preko telefona sam nije nesto "menjao" iako mislim da je samo kanal promenio...od tad mi se dese zagusenja tu i tamo spadne na 2-3 megabita ali se ubrzo vrati na 20

Cuksi
23-08-2017, 10:00
ja imam losa iskustva sa ubee. dobio sam ga kad sam se zalio da mi prekida fiksni i internet. mislim da se tad pojavio tek i kod mene nije radio. mislim da je najveci problem kod njihove opreme sto nisu podesili centrale (cvorove) dobro. bar je tako kod mene bilo tj. rekao mi je jedan njihov posle mog 1000-tog poziva za mesec dana. kod mene je i dalje cisco, a moj ruter koristim za wifi. a ono sto je zanimljivo je da kad povezes komp na ruter pa onda na sbb cisco ruter ne moze da se dobije puna brzina.
a sbb ima podizvodjace koji rade za njih. kad sam vukao novi kabal sa bandere nisu mogli isti ljudi da mi preprave stari kabal posto nisu imali na nalogu. nego sam morao opet da ih zovem.... :hmm:

bbrks
23-08-2017, 12:13
Ja koliko sam shvatio, a momci iz SBBa (citaj podizvodjaci) su bili 2 puta kod mene u zadnjih mesec dana, na kvalitet i jacinu signala najvise utice upravo ta inicijalna instalacija, odnosno "veze" izmedju bandera..... Prvi put su bili na zvanicnom razvlacenju kabla duzine 59 metara iz susedne ulice, a drugi put na ponovnoj instalaciji iz pocetka, obzirom da je u medjuvremenu zabodena jedna nova bandera negde na 37. metru starog kabla. U oba slucaja signal mi je bio odlican (to su mi oni sami potvrdili nekim merenjem) i jos uvek jeste :).
Cisco spravu nisam imao pa ne znam, na moj zahtev sam odmah dobio Ubee. Za ova skoro dva meseca koriscenja istog, mogu da kazem da je prakticno svo vreme stabilan, osim sto sam do sada 2 puta morao da ga restartujem, obzirom da je u datim momentima jedna od mreza jednostavno nestala i ni jedan uredjaj je nije video. Posle restarta preko SBB Portala je opet bilo sve OK. Ako se to i dalje bude desavalo u proseku jednom u mesec dana...pa dobro, nije strasno :).
Po meni, Ubee je najbolji izbor koji trenutno nudi SBB, ali uz jednu ozbiljnu primedbu!....Domet mreze na 5GHz je najblaze receno smesan. Mislim da ne moze da dobaci ni 10 metara vazdusnom linijom. Srecom svi glavni stacionarni uredjaji su mi u istoj sobi gde je i modem, pa sa tim nemam problema. Za sve ostalo radi 2,4GHz. sasvim pristojno.

zikicz
23-08-2017, 12:28
Moja iskustva sa njima su OK.Imam cisco i radi sasvim dobro.Sto kaze @bbrks par puta morao da restartujem.Super je fora sto to moze da se uradi preko SBB app sa store-a.Desilo se da me sin zove i kaze da ima problema sa netom,a ja (ma gde bio u tom trenutku) samo odradim reset modema na telefonu preko app i sve bude OK.

Cuksi
23-08-2017, 13:43
nisam znao za taj reset preko app-a. ja cisco nikad nisam resetovao, posto ne koristim wifi njegov. mozda ovamo kod njih tada nesto nije bilo uredu pa zato ubee nije radio kod mene. mislim da za ubee treba mnogo jaci signal nego za cisco. na pocetku su pricali da ubee moze da dobije samo onaj ko ima brzine od 100 i na vise. medjutim to se u medjuvremenu ocigledno promenilo posto sad vecinom njega stavljaju.

bbrks
23-08-2017, 14:26
Na ponudi paketa i dalje stoji da Ubee ide samo za net 100 i preko. Istina ja imam Trio Gold Extra, ali me cudi zasto ljudima ne daju mogucnost da biraju.
Mada na papiru taj Ubee zvuci smrtonosno u odnosu na Cisco.

SG999
23-08-2017, 14:41
Dobro ljudi, vi stvarno ocekujete da dobijete Top Rutere/Modeme od Provajdera? Ljudi retko se to desava, pogotovo u Srbiji.

Azimuth
23-08-2017, 15:21
Nije baš da se dešava retko. Ja sam ga dobio uz Trio Gold gde je net bio valjda 40/2 pa su ga kasnije povećali na 60/3. Dele oni Ubee kad ih imaju, ali je problem što ih dobijaju u malim količinama (skuplji su) pa se to brzo podeli, dok Cisco imaju godinama i uvek će ih biti na stanju.

Didule
23-08-2017, 16:09
Na drugom forumu sam citao da se ljudi masovno zale na taj ubee i prema tome sto sam procitao, stekao sam utisak da je to neko tesko ******. Nisam ga licno probao, ali sto rece neko, iluzorno je ocekivati da ti provajder da neki ljudski ruter da koristis, jer njima je bitno samo da je sto jefitniji. Po meni najbolje resenje je traziti od njih modem, ne ruter, pa onda kaciti sta hocete na njega. Moj drug se cimao sa njima dugo i na kraju je dobio modem. Ne znam zasto, ali modem iz nekog razloga jako tesko daju, tako da uglavnom daju ako im zapretite raskidom ugovora, nepotpisivanjem novog i tome slicno. Kad imate modem, imate i slobodu da radite sta hocete. Sa njihovim ruterom uvek ste necim ograniceni. Po meni taj njihov ruter je samo za ljude koji su basic korisnici, ili one koji nemaju kesa da kupe pravi ruter.

bbrks
23-08-2017, 17:01
Cek malo, pa i taj Ubee je u stvari modem, ili ja ne razumem ovde nesto. Na njega mozes da nakacis sta oces, pre svega mislim na extendere ili neki drugi modem, ruter ili sta vec.

tadic.d
23-08-2017, 18:17
Tako je, imam ga ja i na njega sam zakacio svoj ruter i nemam problema.

Didule
23-08-2017, 20:45
Ne, to je ruter. Postoji razlika izmedju modema i rutera. Guglaj double nat

SG999
23-08-2017, 23:46
To je Ruter sa Modemom valjda?

Cuksi
24-08-2017, 09:27
ja sam imao slucaj sa cisco-om da kad nakacim svoj ruter na njega da mi padnu brzine za 10 - 20 mb. i to pricam za kabal. od tad sam direktno povezan na cisco i sad imam ~110 mb. izgleda da rad tog ubee-a zavisi od njihove mreze u tom delu grada posto za njega ocigledno treba dobar signal. a naravno zavisi i od toga koliko su dobro podesili centralu za taj deo.
ako se dobro secam jedan od servisera kad mi je menjao ubee, posto nije radio uopste, rece da njega dobijaju korisnici koji imaju najjace pakete. zato sto on ide za brzine od 100 mb pa na gore

markoi92
25-08-2017, 01:40
Vako i ubee i hgw su modemi koji u sebi imaju wifi kartice :) mozete kaciti rutere bitna stavka je da iskljucite dhcp ili promenite ip adresu znaci ne sme biti ista kao modem
Primer hgw po difoltu 192.168.0.1 a ruter primer treba biti 192.168.0.6 ili ubee je 192.168.100.1 a ruter treba biti 192.168.xxx.x.
Druga stavka
Ubee dobijaju uglavnom novi korisnici sa vecim paketima... Mada i oni mogu zatraziti hgw
hgw je stabilan
Bitna stavka sta god kacili port 1 i 2 su za net
Port 3 i 4 su za d3 pds 2120
Bilo za hgw i ubee bitno je da vam je signal dobar
Ne dirajte pasivu koju tehnicari postave ne budite majstori dodajuci televizore na pasivu :) sve to utice na net d3...

bbrks
27-08-2017, 00:35
Ubee je verovatno jeftin uredjaj, inace ga SBB ne bi rasturao,...ali jeste dual band i jeste za brzine 100Mbit +. Pristojno radi i za sada nemam neku ozbiljniju primedbu.
Nema potrebe za ekstra cackanjem podesavanja, sem kanala na 2,4 i 5 Ghz mrezama. Ja inace u nekom momentu imam nameru da kupim neki extra voice modem, ali kako vidim moracu to ozbiljnije da potrazim. U svakom slucaju bez jedno 100 evrica necu moci da se usrecim :)

mikenzi
27-08-2017, 00:51
Ja sam tek uveo sbb net pre dva dana ali se još nisam preselio pa ću javiti utiske.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/52815ec0664ad164b12c89f21c5fb0ea.jpg

zikicz
27-08-2017, 13:37
Da li jos nekom zeza sbb app,sem meni?
Naime,cim je otvorim i krenem da skrolujem na dole,samo izbaci.
Izbrisao i ponovo instalirao i nista.

deni_ns88
27-08-2017, 13:43
To je stariji model ja mislim UBEE-a. Ja imam onaj koji sa strane ima polukrugove.

Edit:

Evo

https://www.pcaxe.com/slike/hardver/mrezni-uredjaji/Ubee/EVW327/slike/SBB_Ubee_EVW327_010.jpg

https://www.pcaxe.com/slike/hardver/mrezni-uredjaji/Ubee/EVW327/slike/SBB_Ubee_EVW327_021.jpg



Specs:

https://www.pcaxe.com/slike/hardver/mrezni-uredjaji/Ubee/EVW327/slike/specifikacije.jpg

kursula82
27-08-2017, 14:03
Da li jos nekom zeza sbb app,sem meni?
Naime,cim je otvorim i krenem da skrolujem na dole,samo izbaci.
Izbrisao i ponovo instalirao i nista.

upravo probao, radi normalno

mikenzi
27-08-2017, 14:12
To je stariji model ja mislim UBEE-a. Ja imam onaj koji sa strane ima polukrugove.

Edit:

Evo

https://www.pcaxe.com/slike/hardver/mrezni-uredjaji/Ubee/EVW327/slike/SBB_Ubee_EVW327_010.jpg

https://www.pcaxe.com/slike/hardver/mrezni-uredjaji/Ubee/EVW327/slike/SBB_Ubee_EVW327_021.jpg



Specs:

https://www.pcaxe.com/slike/hardver/mrezni-uredjaji/Ubee/EVW327/slike/specifikacije.jpg


Nisam zagledao sa druge strane. Deluje da su isti. Sve lampice su tu. Jedino je logo narandžasti, a moj nije. Stoji spreman Airport Express (2 komada) u svakom slučaju ako zaštuca :)

deni_ns88
27-08-2017, 14:26
Trebao si im odmah traziti modem i da nakacis AE. Ovo je dobro za nekog ko nece da da pare za svoj ruter. Steta da AE cami :D

bbrks
27-08-2017, 14:57
Nisam zagledao sa druge strane. Deluje da su isti. Sve lampice su tu. Jedino je logo narandžasti, a moj nije. Stoji spreman Airport Express (2 komada) u svakom slučaju ako zaštuca :)

To je noviji model ocigledno......ja sam moj Ubee dobio pre 2 meseca.....model je EVW32C.....

tadic.d
27-08-2017, 17:55
Da li jos nekom zeza sbb app,sem meni?
Naime,cim je otvorim i krenem da skrolujem na dole,samo izbaci.
Izbrisao i ponovo instalirao i nista.

Isto i kod mene vec duze vreme ali mi nije bitna pa se nisam puno ni nervirao.

zikicz
18-09-2017, 12:02
Istice mi ugovor u oktobru mesecu. Imam neki trio gold paket i hteo bih po isteku ugovora da se otarasim fiksnog telefona.
Zanima me da li u tom slucaju mogu da otkazem fiksni,predjem u neki duo paket i nastavim da placam pretplatu bez ugovora ili moram novi duo ugovor na dve godine?

Icko
18-09-2017, 21:19
Možeš da odjaviš fiksni i da uzmeš duo paket ali na ugovor od godinu dana. Ne moraš na dve godine.

zikicz
18-09-2017, 21:26
Hvala. To mi je bitno. Da ne mora na dve godine.

Goxy86
13-12-2017, 14:31
Uveo sam pre neki dan trio gold paket i dobio ubee home gateway (model EVW32B).
Potom sam proverio da ovaj ruter nije dvokanalni tj nema frekvenciju signala na 5ghz vec samo 2,4.
Koliko sam mogao videti iz drugih iskustava, taj wifi na 5ghz ima jako mali domet i zna ponekad da ispadne iz mreze itd. Pa sam sad u dilemi da li da zovem ove iz sbb-a i trazim da mi zamene za dvokanalni ubee po principu " hocu svoj deo necete da me prevarite :) " ili da jednostavno batalim to jer mi ovaj radi sasvim normalno na 2,4?

bbrks
13-12-2017, 14:37
Moraju da rade obe mreze. Tacka. Ako ne rade, trazi da ti zamene. Ja imam Trio Gold Extra i isti Modem. Obe mreze rade besprekorno. Otprilike jednom mesecno moram da restartujem modem, jer jedna od mreza zaglupi, ali to je sve od problema. Inace izmeri malo i brzinu downloada.
Kod mene 2,4 GH mreza ne ide preko 30 Mbita, ali zato 5 GH ide lagano izmedju 90 - 100 Mbita.

Goxy86
13-12-2017, 14:42
Koliko vidim iz tvog ranijeg posta ti imas EVW32C model koji podrzava obe mreze. Ne znam zasto sam ja dobio neki ocigledno stariji/losiji model EVW32B [emoji848]

bbrks
13-12-2017, 15:16
Tako je, daklem traziti obavezno!

mikenzi
13-12-2017, 15:28
Ja ne znam koji sam dobio, ali sam nakačio odmah Airport Express jer sam primetio da ovaj njihov gubi mrežu i mora da se restartuje rekao bih malo češće od jednom mesečno.

Goxy86
13-12-2017, 16:35
Zvao sam ih i propisno se iznervirao. Epilog je taj da ja posto sam bio ikomov korisnik interneta (i kablovske) oni su meni izvrsili zamenu uredjaja za stare korisnike i za tu proceduru daju ovaj ubee model koji ne podrzava 2 mreze(iako na njihovom sajtu jasno pise da se uz paket koji sam ja odabrao dobija ubee koji podrzava obe mreze, znaci potpuno nejasan i lazni marketing). Kao samo za nove korisnike daju taj EVW327 ubee dvokanalni. I sad sam morao da se prijavim da mi izvrse na moju inicijativu instalaciju tog modela koji cu da platim 3000 din, nebuloza [emoji19]
Sta mene kao korisnika briga da li je sbb kupio ikom i takve stvari, ja sad prvi put uvodim sbb trio gold paket ali oni me vode kao starog korisnika koji po toj logici ima manju privilegiju od novog korisnika. A da, i pored ove zajebancije isto nemam pravo na popust za prvih 6 meseci pretplate, bah.

bbrks
13-12-2017, 19:22
Da, to je prilicno zalosno, ali opet na zalost prepusteni smo monopolu SBBa.

.stefan
15-12-2017, 00:15
Zato sto ta integracija izmedju sbba i ikoma nije jos zavrsena...i takva je procedura za ikomove korisnike...ako ti je za utehu, da je ostao ikom kao ikom, ne bi imao ni to :)

Tek kad se ta integracija komplet zavrsi, u nekom momentu sledece godine, izjednacice se korisnici i po njihovim recima ce poceti da se daje ista oprema...e sad videcemo

bbrks
04-01-2018, 22:26
Daklem mnogo mi se blesave stvari dogadjaju u poslednje vreme. Evo jos jednog bisera iz SBB kuhinje.
Imam 2 receivera (SBB kuca). Radi se o kanalu 226 Fine Living. Mozete misliti koliko najdraza obozava da gleda isti :)
Medjutim...na glavnom receiveru CISCO 4682 V2 titl radi bez greske, a na drugom CISCO PDS3k titla na ovom programu nema uopste. Naglasavam da na svim ostalim programima titl na oba receivera radi bez greske. Pa ko je ovde lud, gospode :crazy2:. Ima li nekog u okolini ko bi ovo mogao da proba i da javi sta se desava.....

skiper
04-01-2018, 22:28
I kod mene ne radi titl na drugom resiveru
A nisam u blizini

3gs
05-01-2018, 08:08
@bbrks
Vako
V2-jka i pds3k rade na istoj verziji software-a tako da bisera ne bi trebalo biti [emoji6]

Naime
Udjes u settings
Jezik zvuka srpski drugi jezik zvuka hrvatski
Jezik titla srpski drugi jezik titla hrvatski
Kad sacuvas ugasis d3 pa upalis
Javi da li radi

Cisco je to trebalo bi da upali ;)

zarko.vuksanovic
05-01-2018, 15:39
Ratel je keva tu, samo im posaljes sa cim imas problema da vidis kako zovu (SBB) da vide kako mogu da rese problem!!!!

bbrks
05-01-2018, 20:30
@bbrks
Vako
V2-jka i pds3k rade na istoj verziji software-a tako da bisera ne bi trebalo biti [emoji6]

Naime
Udjes u settings
Jezik zvuka srpski drugi jezik zvuka hrvatski
Jezik titla srpski drugi jezik titla hrvatski
Kad sacuvas ugasis d3 pa upalis
Javi da li radi

Cisco je to trebalo bi da upali ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cestitke, trik je bio hrvatski kao drugi jezik titla. Sve logicno, nisam razmisljao :)

3gs
06-01-2018, 08:53
Svaki dan drndam i macujem se sa tim glupostima vec mi je dojadilo! :D

lowzyyy
18-01-2018, 18:58
Zna li neko u cemu je problem, vec 3-4 dana mi je ping 500-600, a brzine su normalne?

3gs
27-01-2018, 09:51
Kakvi su ti parametri?
192.168.0.1 ako imas cisco 3928 3928s i 3925
A za ubee i dosis3 192.168.100.1

Upstream Channels
Downstream Channels

lowzyyy
27-01-2018, 14:15
Prosao je problem u medjuvremenu. Verovatno je restartovan ruter samo, koji je inace ocajan...neki tp link. U stanu ispod nas se nalazi taj ruter i malo je reci da je problematican, svaki dan se gubi konekcija i ping u igricama varira od 40 to 2000.
Pe neki dan nisam ni mogao da se konektujem na njega da bih ga restartovao, bilo je samo connect disconnect i tako u krug...

wifininja
27-01-2018, 15:50
Kako je moguće da kada merim brzinu SBB neta preko iPhone-a i preko Android-a korišćenjem speedtest app rezultati se drastično razlikuju.

3gs
27-01-2018, 17:41
Kako je moguće da kada merim brzinu SBB neta preko iPhone-a i preko Android-a korišćenjem speedtest app rezultati se drastično razlikuju.

U kom smislu se razlikuju? Objasni
da li ti je na oba podesen serbia broadband belgrade?

@lowzyyy da li si promenio ip adresu ne sme biti ista kao na modemu? Ako je modem 192.168.0.1 na ruteru mora drugacija zadnja cifra... ako je tp link wr740n verujem ti sve :D

SG999
27-01-2018, 18:01
Promeni taj TP Link ili stavi DD WRT

rikee
27-01-2018, 19:00
Pa nece da moze na sve verzije 740ke da se stavi ddwrt...

SG999
27-01-2018, 20:18
Nije ni rekao koji je model a imas i druge firmwareove pa mozda nadje... A ako pricamo o isti model koji sam ja jedno vreme imao od Operatera, vecinom je ta verzija na koju moze ddwrt. Bez ddwrt je bio krs a sa ddwrt je isao dobro.

Bakos
28-01-2018, 15:45
I ja sam bivši korisnik Ikoma (samo kabl TV), pre neki dan prešao na SBB isključivo zbog interneta, DualGold paket 60/4 Mbbs. Do sada sam imao ADSL na 10 Mbbs, jer kod MTS nije bilo tehničkih mogućnosi za više.
Dobio Ubee, imam i 2,4 i 5mhz.
Nista od obecanih brzina, preko kabla max 40/2, wifi pored samog modema 15-ak/2 a u drugim delovima stana katastrofa.
Laik sam pa molim za odgovor i savet: kakva je razlika izmedju mreza na 2,4 i 5mhz, sta je bolje koristiti i da li izbor servera utice na brzinu, kod mene se pojavljuje 10-ak servera (Beotel, MTS, Telenor, KBC, VIP, SerbiaBroandBand...), za sve pise udaljenost 6 km (stan mi je na Banovom brdu, ispod igrališta Čukarickog). Napominjem da mi je kabl TV i dalje pod Ikom, kazu u SBB da ce za mesec dva srediti zastarelu mrezu i da cu tek onda biti njihov “pravi” koriisnik, ali da sa internetom ne bih trebao da imam problema???

bbrks
28-01-2018, 15:58
2,4 Gh mreza ima slabiji signal, ali veci domet. 5 Gh mreza ima jaci signal, ali manji domet. Ja imam SBB 100/6 , na 2,4 Gh mrezi izvlaci 30 mbita, a na 5 Gh mrezi ide izmedju 90 i 100 mbita. Takodje imam taj Ubee modem. Ti serveri koje pominjes ne razumem, pricas o Speedtestu ili nesto drugo?
Inace ja sam na oko 400 metara vazdusnom linijom od tebe :)

Bakos
28-01-2018, 19:14
Da, pominjem Ookla speed test kojim proveravam brzine na kompu, laptopu, iPad i iPhone.
I jos jedno laicko pitanje: iPhone, iPad i laptop koji je skoro kupljen prepoznaju obe mreze, dok laptop koji imam oko 5 god (izvrstan Sony Vaio) prepoznaje samo mrezu na 2,4mhz.

rikee
28-01-2018, 19:21
Zato sto njegova wifi kartica nije dualband

LDV20
02-02-2018, 08:54
2,4 Gh mreza ima slabiji signal, ali veci domet. 5 Gh mreza ima jaci signal, ali manji domet. Ja imam SBB 100/6 , na 2,4 Gh mrezi izvlaci 30 mbita, a na 5 Gh mrezi ide izmedju 90 i 100 mbita. Takodje imam taj Ubee modem. Ti serveri koje pominjes ne razumem, pricas o Speedtestu ili nesto drugo?
Inace ja sam na oko 400 metara vazdusnom linijom od tebe :)

Ubee izvlači samo 30 na 2.4?!? Kukuuuu! Imam ga i ja ali je meni sve nakačeno na 5 sto na njemu sto na drugim AP uredjajima tako da nisam ni znao. Kod komšije koji nema Ubee i 5ghz mrežu nigde po kući, onaj stari TP-link ruter wr941nd rev4 iz 2010. izvlači 55 na speed testu a paket mu je onaj 60/4.

bbrks
02-02-2018, 09:07
Pa tako je kod mene, ali realno ne smeta mi. Sve sprave su mi takodje povezane na 5 GH. Jedino printer koji je na drugom spratu je na 2,4. Cenim da je 30 mbita dovoljno za stampanje :).

lowzyyy
02-02-2018, 13:05
U kom smislu se razlikuju? Objasni
da li ti je na oba podesen serbia broadband belgrade?

@lowzyyy da li si promenio ip adresu ne sme biti ista kao na modemu? Ako je modem 192.168.0.1 na ruteru mora drugacija zadnja cifra... ako je tp link wr740n verujem ti sve [emoji3]

U pitanju je bas taj WR740N.....znaci da se roknem [emoji1]

Edit: znaci to je ruter je l da? Nije modem i ruter u jednom?
Posto nije moj stan taj ispod, da li ljudi mogu da zovu sbb tj ikom da im zameni taj ruter za neki noviji besplatno?
Bilo bi dobro ako moze pa da predlozim coveku, da mi skrati muke...

Sta je to dd wrt? Moz li to over the air da se instalira da ne moram ljudima u kucu ulaziti?

skiper
02-02-2018, 13:12
Ne daj boze da komsiji crkne internet :D

3gs
02-02-2018, 13:26
E ovako spoj racunar direktno na modem bez tog rutera izmeri protok ako je dobar
Kupis lepo ruter bolji
Iskljucis dhcp ili promenis ip adresu rutera da nije isti kao na modemu i cepas

Da ce ti menjati za bolji nece jer nemaju

lowzyyy
02-02-2018, 14:29
@skiper komsiji je cesto ocajan internet i prekida se cesto na trenutke [emoji1]

@3gs ne mogu da spajam kad nije moj stan covece, ljudi nam daju da se kacimo na njihov internet i nije malo pristojno da im dolazim da im ispravljam krive drine ako me razumes
Ne razumem, ako iskljucim DHCP sta ce se desiti? Kako ce se onda ip adrese dodeljivati?

Edit: imam i moj ruter u stanu koji glumi ripiter, tj kaci se na njihov pa nama salje po stanu. Cisto da se zna [emoji1]

wifininja
11-03-2018, 17:22
Imam CISCO EPC3928. Nude mi ovaj Ubee uz produženje ugovora i neku priključnu taksu. Da li da uzimam ili ne, šta je bolje kod tog modema u odnosu na moj trenutni?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180311/38304aac70241c95e8dd13acf6af7419.jpg

LDV20
11-03-2018, 17:25
Kakva crna priključna taksa?!?
Ja sam samo produžio ugovor i dobio ubee bez ikakve takse.
Sto se modema tiče, bolji je ubee. Ima 5ghz mrežu, USB port za flesku ili eksterni HDD. Ima i neke opcije u podešavanjima kojih na Ciscu nema.
Svakako vredi.

wifininja
11-03-2018, 17:28
Ti si ga verovatno dobio bez plaćanja te takse jer ti je ugovor isteka. Meni još nije pa se verovatno zbog toga plaća.

LDV20
11-03-2018, 17:30
Može biti.
U svakom slučaju, po meni je modem dobar kao sto napisah. Vidi ako ti se isplati, svakako menjaj.

wifininja
11-03-2018, 17:36
Sačekaću kraj ugovorne obaveze ;)..neću da im dajem ni dinar više.. Jeli govorimo o modemu UBEE EVW327?

LDV20
11-03-2018, 17:39
Evw32c

wifininja
11-03-2018, 17:45
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180311/eb1c78335e302a0967b9c84cc8c7c196.jpg

Jesi li ti samo produžio ugovor ili si prešao na jači paket? Nije mi jasno kako si modem dobio free kada ovde piše da free dobijaju samo novi korisnici i oni koji pređu na jači paket.

LDV20
11-03-2018, 17:53
Koristio sam trio gold extra. Istekao ugovor i potpisao novi za isti paket. Ali, napomenuo sam da želim zamenu modema. Da nisam, ne bi mi promenili 100%. Ttaj modem sada standardno dolazi uz sve trio gold pakete za nove korisnike. Samo uz Silver ide cisco.
Pričao sam i sa drugarom koji radi u SBB-u na tu temu. Rekao mi je da odem u poslovnicu i da kažem kako bih da potpišem novi ugovor i da želim da ostanem njihov korisnik, ali i da želim novi modem.
Po njegovim recima, bitnije im je da zadrze tog jednog korisnika i da imaju modem manje na stanju, nego suprotno. I to je cool [emoji4]

wifininja
11-03-2018, 18:23
Gde je WPS dugme na EPC3928 CISCO modemu?

LDV20
11-03-2018, 19:00
Ako se ne varam, bila su dva dugmeta napred. Jedno je da se ukljuci i isključi wi fi, a drugo je wps.

wifininja
11-03-2018, 19:10
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180311/f1b6ae8f8d1a5c1e735413b0dbe8618d.jpg

Broj 8, jeli to WPS?

LDV20
11-03-2018, 19:11
E to, to je wps.

kursula82
24-04-2018, 11:46
Kakvi su buljasi ovi iz sbb-a povecali brzine samo u trio paketima. Pa pazi da nece da me nateraju da uzmem fiksni koji bi koristio nikad.

LDV20
24-04-2018, 11:49
Tako je bilo i ranije kada su imali posebna povećanja za korisnike onih starih mix paketa. Ništa novo.

bbrks
24-04-2018, 12:48
Kakvi su buljasi ovi iz sbb-a povecali brzine samo u trio paketima. Pa pazi da nece da me nateraju da uzmem fiksni koji bi koristio nikad.

Realno i da ga uzmes, kosta te minimalno, ali zato dobijes extra 50 mbita net. Sta znam, meni to ima smisla.
Nego posto je ovo i za mene prvi put, da li ce onda SBB da automatski poveca brzinu i onima koji vec imaju postojece trio pakete. Ja sam konkretno na Trio Gold Extra. Nije bas da mi treba, ali 50 mbita vise dobro zvuci :)

LDV20
24-04-2018, 12:49
Pa meni su povećali. Imam isi paket kao ti.

bbrks
24-04-2018, 12:52
Moracu da proverim kad dodjem kuci. Na SBB portalu stoji jos uvek 100/6.....

LDV20
24-04-2018, 12:56
Stoji na portalu staro, ali povećano je . Ja nisam imao pojma. Slučajno sam primetio u nedelju a povećano je još 16. ili 17.

wifininja
24-04-2018, 13:15
O kolikom povećanju je reč?

LDV20
24-04-2018, 13:19
Evo izbacili su danas: https://sbb.rs/a44019/podrska/vesti-i-informacije/NAJBRZA-INTERNET-MREZA-U-SRBIJI-SE-PONOVO-UBRZALA.html

https://youtu.be/PmZx_gp7rBU

wifininja
24-04-2018, 14:34
Trio Gold 60/4 sada je 100/6

Cuksi
24-04-2018, 15:35
@kursula82 (https://www.isrbija.net/member.php/69959-kursula82) vise ti se isplati prebaciti fiksni u SBB nego u Telekomu zato sto se manje placa. Jedina mana fiksnog u SBB-u je kad nema struje ili oni nesto cackaju ne radi :D
Au pojma nisam imao za ovo povecanje e sad pitanje da li stari Cisco ruter moze da izgura 150 mbs :??: Posto onaj Ubee kad su oprobali kad se pojavio kod mene nije hteo da radi

kursula82
24-04-2018, 16:06
Realno i da ga uzmes, kosta te minimalno, ali zato dobijes extra 50 mbita net. Sta znam, meni to ima smisla.
Nego posto je ovo i za mene prvi put, da li ce onda SBB da automatski poveca brzinu i onima koji vec imaju postojece trio pakete. Ja sam konkretno na Trio Gold Extra. Nije bas da mi treba, ali 50 mbita vise dobro zvuci :)

Realno kosta me 390rsd, necu da placam nesto sto ne koristim. Ja fiksni nemam vec 10 godina. Meni nema smisla jer su do sad uvek povecavali svima pod UO. Nije frka za za mbite problem je odnos prema klijentu, i mi placamo dobre pare a sad smo ostali uskreceni za povecanje.


@kursula82 (https://www.isrbija.net/member.php/69959-kursula82) vise ti se isplati prebaciti fiksni u SBB nego u Telekomu zato sto se manje placa. Jedina mana fiksnog u SBB-u je kad nema struje ili oni nesto cackaju ne radi :D
Au pojma nisam imao za ovo povecanje e sad pitanje da li stari Cisco ruter moze da izgura 150 mbs :??: Posto onaj Ubee kad su oprobali kad se pojavio kod mene nije hteo da radi

Rekoh gore 10 godina kako nemam fiksni nema sta da prebacim.

bbrks
24-04-2018, 17:35
Evo dodjoh kuci, proverio, lagano izvukao 146 mbita....nice :)

Baraba
24-04-2018, 20:34
Diskriminacija i deljenje korisnika, do sada je povećenje ekvivalentno pratilo i duo i trio korisnike. Da sada pređem na trio paket sam u minusu, jer ne bih mogao da idem na akciju od 6 meseci po 1 dinar, koju možete da iskoristite ako vam je istekla ugovorna obaveza. Ako ne uspem pre, kada istekne ugovorna obaveza zbogom, ovakav odnos mi se ne sviđa, fiskni mi ne treba u životu.

Ninoslav
24-04-2018, 21:21
MTS digao upload brzine od 1. maja https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi

rikee
24-04-2018, 21:41
MTS digao upload brzine od 1. maja https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi

Jel ti to govoris iz buducnosti [emoji4]

shiza
24-04-2018, 22:38
Dzaba kada ne povecavaju upload.

Ninoslav
24-04-2018, 22:39
Dzaba kada ne povecavaju upload.

Mislis download?

shiza
24-04-2018, 22:48
Mislim upload.Sta ce mi veci download od 60Mb/s?Sasvim dovoljno,ali upload nije

Ninoslav
24-04-2018, 22:49
Pa povecali su upload, zar ne vidis?

shiza
24-04-2018, 22:58
Ko povecao?Sbb?

bbrks
24-04-2018, 23:02
Jeste povecao, sto ne pogledas kod njih na sajtu. + 2 mbita :)

shiza
24-04-2018, 23:03
Za trio pakete,za duo nije.

bbrks
24-04-2018, 23:05
Tako je, na zalost... i o tome se i pise na celoj prethodnoj strani.....

shiza
24-04-2018, 23:12
Znam,zbog toga i kazem.

Cuksi
25-04-2018, 08:30
Na Cisco ruteru ~156 do 158 mb, super ne mora da ih zovem da bilo sta diraju :celeb2:

@kursula82 (https://www.isrbija.net/member.php/69959-kursula82) moja greska mislio sam da placas kod MTS-a fiksni. Moji kuci koriste pa sam zadrzao broj, a zbog rodbine koja zove.

kursula82
25-04-2018, 09:44
Sve sam ih naucio da zovu na mobilni cak i babu od 80 i neku godinu [emoji3]

shiza
25-06-2018, 18:56
Sada sam zvao sbb da vidim da obnovim ugovor i vidim na netu pise za postojece korisnike to i to,Ja zovem oni kazu to je za nove korisnike.Za postojece imas da predjes sa duo na trio da placas 300 din prvih 12 meseci manje,i posle sve isto.Jaka akcija.Ja kazem vama je bitnije da dobijete nove nego da sacuvate stare ona ucuta.A koristim sbb sigurno preko 10 godina.Sada cekam ove iz Mts-a da me pozovu da vidim sta nude.Ima li neko da koristi mts-ov net?Interesuje me kakav je,da li ne puca cesto?

zabrljanje
25-06-2018, 21:21
Prvo proveri da li mozes da uvedes VDSL i da li ima slobodnih portova u tvojoj centrali a onda da provere kakva ti je parica, citaj zice do tvog stana, koliko si udaljen od centrale i kolika je maksimalna brzina koju bi mogao da dobijes.

Sustinski ti je 50/8 maksimalno sve dok ne dodje optika a to ce biti vec nekad :)))


SBB nudi vece brzine ali imaju i solidne prekide, koliko znam.

bbrks
25-06-2018, 21:25
Sada sam zvao sbb da vidim da obnovim ugovor i vidim na netu pise za postojece korisnike to i to,Ja zovem oni kazu to je za nove korisnike.Za postojece imas da predjes sa duo na trio da placas 300 din prvih 12 meseci manje,i posle sve isto.Jaka akcija.Ja kazem vama je bitnije da dobijete nove nego da sacuvate stare ona ucuta.A koristim sbb sigurno preko 10 godina.Sada cekam ove iz Mts-a da me pozovu da vidim sta nude.Ima li neko da koristi mts-ov net?Interesuje me kakav je,da li ne puca cesto?

Ne zelis da trazis MTS net.Tacka.....osim ako ti odma ne ponude optiku:)

shiza
25-06-2018, 21:27
A sta je ta optika?Ma sbb je najgora kablovska,samo povecavaju cene malo po malo a ne zele da zadrze korisnike.Ne razumem tu logiku,a za nove korisnike akcije uvek.

bbrks
25-06-2018, 21:30
Ne znam sta te muci......SBB jeste bagra kao i ostali...ali i dalje nude najbolju uslugu. Prema tome, moze im se.....a na tebi je da uzmes ili ostavis. Na zalost neka razumna alternativa ne postoji, tj bolje receno ja je ne znam.

zabrljanje
25-06-2018, 21:30
A sta je ta optika?Ma sbb je najgora kablovska,samo povecavaju cene malo po malo a ne zele da zadrze korisnike.Ne razumem tu logiku,a za nove korisnike akcije uvek.

Opticki kablovi koje provlaci Telekom. Ne nadaj se bas skoro iako su najavili da ce to da zavrse za dve godine, mislim da ce i to da se razvuce.

https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/mts-optika

shiza
25-06-2018, 22:08
Kada bih imao para otvorio bih isto mrezu kao sbb samo mnogo bolju.Mi najvise u svetu placamo kablovsku a najmanje funkcija,protoka imamo.Neverovatno.Ovi iz mts-a su jos veci majmuni.Rekli da ce me pozvati jos u 17h i nista.

rikee
25-06-2018, 22:37
Raskini ugovor na 2 dana

shiza
25-06-2018, 23:01
Pa nisam pod ugovorom vise.Nista mi ne znaci.

zabrljanje
25-06-2018, 23:09
Znaci, bices novi korisnik :)))

shiza
25-06-2018, 23:51
Pa mislis da moze tako??Ne verujem jer i na istog ukucanina nisi nov korisnik.Pitao sam...

rikee
26-06-2018, 06:11
Prenesi dramu u BG onda... nek se tamo glavonje cesu

SG999
26-06-2018, 06:49
Ipak ti je SBB bolji od MTSa. Preporucujem ti da placas toliko ili da probas da izvuces nesto kod njih. Samo nemoj MTS.

Azimuth
26-06-2018, 08:12
Opticki kablovi koje provlaci Telekom. Ne nadaj se bas skoro iako su najavili da ce to da zavrse za dve godine, mislim da ce i to da se razvuce.

https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/mts-optika

Odradili su oni optiku u dobrom delu BG, pokrili su isto tako dobar deo NS, pretpostavljam da je slična priča i sa drugim većim gradovima. Za manja mesta, sela i zaseoke sumnjam da će uopšte i početi za 2 godine... evo i cenovnika ;)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180626/ae5c9be54eebfe12057ead2764f20034.jpg

LDV20
26-06-2018, 08:14
Sada sam zvao sbb da vidim da obnovim ugovor i vidim na netu pise za postojece korisnike to i to,Ja zovem oni kazu to je za nove korisnike.Za postojece imas da predjes sa duo na trio da placas 300 din prvih 12 meseci manje,i posle sve isto.Jaka akcija.Ja kazem vama je bitnije da dobijete nove nego da sacuvate stare ona ucuta.

Ne. Oni dobro znaju da će jako jako jako mali broj korisnika kao ti biti ljut sto je promocija za postojece korisnike samo 300. Oni imaju svoju uslugu koja je odlična. Košta koliko košta i bolje nećeš naći.
Poenta je imati sto više korisnika i zato za nove imaju takvu promociju.
Imam druga koji radi tamo. Objasnio mi je njihovu matematiku komplet. Samo ću reci da ima veze sa mogucom prodajom united grupe o kojoj se priča godinama, njenim vrednovanjem na tržištu i brojem uredjaja (D3 risiveri, modemi) koje imaju na stanju ili u funkciji.

Ako do sada nisi imao neki veći tehnicki problem sa SBB-om, moj savet ti je da ni ne razmišljaš o prelasku kod nekog drugog, osim ako nemaš optiku kod nekoga u ponudi kao sto je već pomenuto. Pokajces se.

Bakos
14-08-2018, 18:41
Korisnik sam SBB (od kada je kupio IKOM), dual gold 60/4, ruter UBEE. Imam problem sa internetom, na kablu je toliko koliko pristojno, ali wi fi katastrofa. Domet minimalan, gotovo da pokriva samo par metara, u drugoj, da ne spominjem treću, sobi jedva da ima signal. A većina uredjaja (nekoliko mobilnih telefona i laptop) su na wi fi.
Stalno zivkam SBB podršku, pokušavaju nešto preko mreže da urade, a i dodju ponekad.
Eto danas bio jedan njihov. Petljao nešto, ne vredi, kaže betonski zidovi, konfiguracija stana i td. kao i da SBB ne garantuje ugovoreni protok na wi fi, nego samo na kablu. A onda mi u poverenju preporucio da odem u Tehnomaniju i kupim WI FI RUTER TP LINK, neki sa dve antene koji kosta oko 3.500 din i da cu rešiti problem.
Ima li neko iskustva i savet? U tehniku se ne razumem pa ne znam šta se ovim dobija. Da li ako uzmem ovaj ruter potpuno isključujem UBEE ili se uradi nešto delimično (da ne zeznem TV signal, D3, D3 mini za drugi TV, ili nešto slično...). I kako SBB reaguje na ovakve promene njihovih uredjaja?

Bakos
14-08-2018, 18:54
Izvinjavam se, dopuna. TV je smart i ima wi fi, direktno je povezan kablom sa ruterom. Pa da tu nešto ne zabrljam ako uzmem ovaj novi preporučeni ruter?

Cuksi
15-08-2018, 15:18
Prvo ne smes da gasis njihov Ubee ruter ni u kom slucaju. Bez obzira da li dodajes nesto ili ne.
Drugo na samom Ubee uredjaju imas wifi na dve frekvencije 2,4 gHz i 5 gHz. Mislim da ti 5gHz ima manji domet. Pre kupovine mozes da probas da ukljucis 2,4 gHz pa da vidis jel domet zadovoljava. Imas na samom Ubee uredjaju signalne lampice koje svetle u zavisnost da li je ukljuceno 2,4 gHz ili 5 gHz.
Trece dodavanjem novog rutera neces poremetiti nista od pomenutih usluga. E sad sto se tice brzine mislim da preko wifi-a nikad neces moci izvuci max briznu posto su ovi povoljniji ruteri ja mislim jos limitirani na oko 40 mbps tj. nova verzija je i dalje znatno skuplja (za max brzinu proveri prilikom kupovine rutera, ima negde na kutiji sigurno specifikacijia).
Generalno njihovi ruteri imaju slabiji signal, ne znam tacno koliko daleko hoces signal i kakvi su ti zidovi raspored soba.
Sto se tice opreme imas dve varijante da kupis ruter ili ripiter (repeater - po Srpski brze za kucanje :D). Svakako kad kupis ruter moraces da ga podesis sto nekad i nije bas lako. Ako hoces samo da imas wifi signal svuda mislim da ti je bolja opcija da kupis ripter, laksi za podesavanje i bice ti svuda isto ime i sifra na wifi a mreza daleko jednostavnija. Imas na aliexpress-u povoljno da te ne pljackaju ovi nasi.
Ako uzmes ruter klasican onda moras kablom da ga povezes sa Ubee. Ima opcija ruter sa ripiter rezimom ali on je jos komplikovaniji za podesavanje.
Ako uzmes obican ripiter samo ga ukljucis u struju (velicine raid-a za komarce) i stavis ga tako da nije odmah pored nego malo dalje (max udaljen od Ubee a da ima dobar signal). E sad zavisi od velicine stana i rasporeda da li ce ti biti dosta samo jedan :) Ali trebalo bi da bude posto kolega je skoro uzimao i ima fin domet.

Bakos
16-08-2018, 17:23
Kupio ruter tp link, model TL-WR940N, platio i verovatno bacio 4.000 din, jer u suštini nisam ništa bolji wi fi signal po stanu dobio.
Instalirao po upustvu, konsultovao se sa tehničkom podrškom SBB. Njihov signal je u suštini periodično slab a nikad ni blizu 60/4 što je po ugovoru, kad god mi kao nešto sredjuju, u suštini samo promene kanal koji je u tom trenutku oko mene zagušen.
Kanal bi mogao i sam da menjam, minut posla, ali ne znam kako da vidim koji su kanali oko mene zagušeni. Svojevremeno je na APP STORE bila neka aplikacija, mislim inSSIDer, kojom si to mogao da uradiš, ali je skinuta i sad nema za ios. Bio bih zahvalan ako bi neko preporučio neku sličnu, kao i ako bi neki maher dao savet oko možda nekih caka za setovanje tp rutera.

zabrljanje
16-08-2018, 17:35
Imas neke programe za komp i preko njih mozes da probas.

https://www.netspotapp.com/wireless-network-wifi-scanner.html


Ko ima jailbreak, moze da proba WiFi Explorer tweak

http://cydia.saurik.com/package/com.adriangranados.wifiexplorer.ios/

SG999
16-08-2018, 22:45
Ja bas zbog toga imam jedan android telefon gde mogu lako da proverim preko aplikacije ali mislim da moze i sa pc.

Bakos
18-08-2018, 15:01
inSSIDer je dobar program i može da se koristi na kompjuteru i androidu, za iOS je svijevremeno bila verzija na APP STORE, ali ukinuto. Nisam uspeo da pronadjem sličnu aplikaciju za iOS. Večita konkurencija!
A jailbreak ne koristim od kada su se pojavili sim free iPhone, a imam kolekciju od prvog 2G pa sve po redu kako je napredovalo do Osmice (u planu i X, kad bude viška para), tu si i 4 iPad-a raznih generacija (pravi Apple manijak[emoji23]). Bolje za sitne pare kupiti aplikaciju koju baš hoćeš da imaš, a igrice kojima se zabavljaju moji mlađi naraštaji (Pokemon go, Golf clash, Minecraft...) ionako plačaš, ako hoćeš, u toku igranja.

lowzyyy
18-08-2018, 15:51
Evo skinuo sam ovu app sa cydie sto je zabrljanje pomenuo. Stavio sam na 13. kanal i tamo nema nikog, a oko mene nema mnogo interneta, svega 5-6.
U poslednje vreme je pocelo da mi se dogadja da wireless uopste nece nista da ocita, dok preko kabla radi normalno. Do cega moze da bude?

zabrljanje
18-08-2018, 16:17
Do rutera. Bukvalno se ne zna ko ima bolje rutere u ponudi, SBB ili MTS.
Mogu i okolne mreze da prave smetnje i bilo bi najbolje da imas neki na 5 GHz ruter posto je manje opterecen deo ali je i manji domet.

lowzyyy
18-08-2018, 16:45
Ovaj od Sbb je UBEE ali nema 5ghz opciju. Znam da se pricalo da su nekima davali, a nekima ne.
Jaoo znaci moracu da ih zovem, preganjanja nikad kraja sa njima. Inace ovaj ubee se greje jedno 5 puta vise od mog MI rutera koji radi 3 puta bolje

bbrks
18-08-2018, 18:10
Pa trazi dual band ruter. Ja kad sam uzimao, trazio sam i dobio Ubee dual band....radi bez greske na obe frekvencije.

Baraba
25-08-2018, 09:22
Ovaj od Sbb je UBEE ali nema 5ghz opciju. Znam da se pricalo da su nekima davali, a nekima ne.
Jaoo znaci moracu da ih zovem, preganjanja nikad kraja sa njima. Inace ovaj ubee se greje jedno 5 puta vise od mog MI rutera koji radi 3 puta bolje

Prvi put čujem da nema 5GHz Ubee, može slika?

AKo niste zadovoljni, možete raskinuti ugovor do kraja meseca je fora.

lowzyyy
25-08-2018, 12:57
Uveo sam pre neki dan trio gold paket i dobio ubee home gateway (model EVW32B).
Potom sam proverio da ovaj ruter nije dvokanalni tj nema frekvenciju signala na 5ghz vec samo 2,4.
Koliko sam mogao videti iz drugih iskustava, taj wifi na 5ghz ima jako mali domet i zna ponekad da ispadne iz mreze itd. Pa sam sad u dilemi da li da zovem ove iz sbb-a i trazim da mi zamene za dvokanalni ubee po principu " hocu svoj deo necete da me prevarite :) " ili da jednostavno batalim to jer mi ovaj radi sasvim normalno na 2,4?

Imam isti model kao sto je goxy dobio ali uopste nisam zadovoljan kako radi wifi, tipa 3 metra se odaljim od rutera i imam protok 2 megabita...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180825/12531cc407e8e154007dd117e87bb117.png

mikenzi
25-08-2018, 13:03
Ja nemam taj model već neki drugi, malo stariji reko bih. Ima 5ghz ali kao da nema. Više ne radi nego što radi, mesečno barem tri puta mora da se restartuje, a onda sam povezao drugi router na njega i skoro pa ga i ne koristim. Da mogu sklonio bih ga all ne mogu. Više bi mi odgovaralo da mi samo daju modem, a ruter ću sam da namestim.

lowzyyy
25-08-2018, 13:27
Ma ne ludim ni ja za 5ghz pogotovu sto sam probao par puta na drugom ruteru i ocajno radi, nego ovaj ima mnogo los domet na 2.4ghz pa bih zeleo novi. Ali ne znam kako da reprodukujem problem kad cas dobro radi, a cas ne. Ne mogu da im kazem:" E dajte mi nov ruter ovaj je los" i oni mi daju [emoji1]

mikenzi
25-08-2018, 13:30
Ne možeš, to je samo gubljenje vremena. Svaki put kada oni dođu meriće kablom brzinu koristeći speed test. I svaki put biće dobra brzina. Kupi TP link od 2000 rsd, poveži na taj ubee i podesi novu mrežu.

bbrks
25-08-2018, 15:15
Auuuu bre ja stvarno ne znam o cemu pricate...ja imam takodje Ubee dual band......dobio od SSBa pre 6 meseci. Radi odlicno,..ajde jednom mesecno moram da ga restartujm kad nestane jedna od mreza, ali totalno random. 5 Gh ima kraci domet, to jeste cinjenica, ali uvek daje 140 do 150 mbita.....bez greske,.

Goxy86
25-08-2018, 15:57
@lowzyyy ja sam taj ruter zamenio za dvokanalni, ali su oni naravno ispali jadnici jer kazu da posto nisam prvobitno odjavio ikom opremu da se ja onda vodim kao stari i vec postojeci korisnik sbba i onda dvokanalni ruter ne spada u ugradnu opremu. Tako da sam morao da doplatim 3 soma za taj noviji model bah neka im. 5gz mi bas znaci za brzinu, 2,4gz je cesto zagusen i spor.

lowzyyy
25-08-2018, 16:19
U mom slucaju je 5ghz bio ocaj. Odaljim se 2 metra od rutera i nece nista da ocita.
Evo kako stanje je kod mene u okolini ali 2.4ghz bas slab sa ovim ruterom.
Imam ja drugi ali nemam mesta tu da ga stavim pored ovog, pa zato kukam
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180825/82406bde6a4cb145c240e8c11eb981ad.png

LDV20
25-08-2018, 16:21
I moj ubee radi odlično. Još je zakopan u jednoj rupi u stolu iza monitora

bbrks
25-08-2018, 16:22
E pa onda su ti novi modeli Ubbe dual band rutera extra krsh. Kod mene 5 gh mreza ipak ima domet od jedno 10 metara....po mojoj slobodnoj proceni.
Model kod mene je UBEE EVW32C.

LDV20
25-08-2018, 16:24
Jel ti imas kao ja evw32c?

bbrks
25-08-2018, 16:26
Yes, upravo sam editovao gore :). Mi smo ocigledno imali tu srecu da se dokopamo pravog modela.

Baraba
26-08-2018, 11:04
Ja nemam taj model već neki drugi, malo stariji reko bih. Ima 5ghz ali kao da nema. Više ne radi nego što radi, mesečno barem tri puta mora da se restartuje, a onda sam povezao drugi router na njega i skoro pa ga i ne koristim. Da mogu sklonio bih ga all ne mogu. Više bi mi odgovaralo da mi samo daju modem, a ruter ću sam da namestim.

Može. Ja sam se rešio Ubee, tražio modem, modem sam stavi negde da sam i zaboravio na njega, povezao svoj Archer C2, od tada su svi problemi nestali.
EPC3208:
https://s22.postimg.cc/i7zs2lxod/modem.jpg (https://postimg.cc/image/i7zs2lxod/)

Za TV imam D3V20, odlilno radi, nema šanse da menjam za ove nove.

Inače, do kraja meseca ko nije zadovoljan sa SBB, može da raskine ugovor zbog promene u ponudi kanala. Do 30. je rok.

mikenzi
26-08-2018, 12:46
Ali to je Cisco modem i ruter. Wi-Fi ne može da se ugasi ako ne grešim i nema opcije da se stavi u bridge mode tamo da mi je onda sve jedno Ubee ili Cisco

Baraba
26-08-2018, 14:30
Nisam te razumeo? Kod mene je modem spojen na moj ruter, mogu da plaim i gasim wifi mreže kako želim. Takođe na Ubee kada se uloguje ima opcija da se ugase wifi mreže (verzija koju sam imao, dual band).

mikenzi
26-08-2018, 14:36
Moram priznati da nisam video tu opciju na Ubee. Ako postoji onda nema nikakvih problema više. Ugasim Wi-Fi, nakačim drugi ruter i top.

SickMF
26-08-2018, 15:05
Jedino što si onda iza duplog NAT. Iz Ubee kablom ideš u lan tvog rutera, a ne u WAN, da se ne zezneš. Takođe na tvom ruteru moraš da isključiš DHCP!

kursula82
28-08-2018, 12:02
Ukidamo doplatu za HD kanale
Sa vodećom HD ponudom u zemlji i najvećim brojem kanala u visokoj rezoluciji, svakom korisniku već od startnog paketa omogućavamo sve više sadržaja u HD-u.
Od 28.8. HD paket prestaje da postoji i svi HD kanali postaju deo standardnih paketa bez dodatne naplate.

Korisnici Start paketa imaće dodatno na raspolaganju čak 6 HD kanala - Animal Planet HD, ID HD, Travel Channel HD, FOX Life HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD,
dok se u Hit paketu nalazi dodatnih pet kanala - FOX Movies HD (INT), Nickelodeon HD, H2 HD, Food Network HD i MTV Live HD, po nepromenjenoj ceni!

Ostale promene
Od 28.8. AMC kanali više neće biti u SBB ponudi (AMC, CBS Reality, Minimax, Jim Jam, Sundance, Outdoor channel, Extreme sports).
Pored bogatog sadržaja koji se dodaje za sve generacije na postojećim kanalima, od 28.8. stiže i 5 novih filmskih kanala – Cinestar Comedy & Family, Pink Western,
Pink Horor, Pink Soap i Pink SciFi.
Dodatno, uvodimo i opciju vraćanja unazad za još 3 kanala – Cinestar Premiere HD 1, Cinestar Premiere HD 2 i Cinestar Comedy & Family kanal.

Iskopirano sa drugog foruma.

TaDej
09-09-2018, 23:05
Sta mi je ciniti ?
Dugo koristim sbb usluge ali ovo u zadnjih dva meseca je uzas. Razmisljam da raskinem ugovor pa me zanima koja mi je B varijanta za TV i za net,
jer nemam mogucnosti za drugog operatera. Net valjda ima VIP sa nekim niihovim ruterom a sta da radim za tv, trebaju mi osnovnih par domacih kanala. Imam onaj slot ili kako se vec zove, u tv-u, da li to moze da se koristi ?

bbrks
09-09-2018, 23:12
Ne razmisljaj o bilo cemu drugom.....moze na zalost da bude samo gore...bolje reci sta je to u zadnja 2 meseca otislo do djavola?

TaDej
09-09-2018, 23:27
Tv radi, t.j. D3, sa njim je sve ok ali net...
U avgustu sam ih zvao 8 puta, i prosle nedelje dva puta. Svaki dan mi se desava da ili radi veoma sporo ili ne radi uopste ali u naletima. Desava se da radi skoro odlicno. Majstori dolazili dva puta. Ovi sa call centra 10 puta menjali kanale i opet pravi probleme. Zvao sam i veceras i napisali su reklamiciju i trebalo bi da mi menjaju ruter.

SG999
10-09-2018, 13:27
Jel samo WiFi ili LAN takodje? Ako je WiFi onda kupi svoj ruter.

TaDej
10-09-2018, 14:29
Lan nisam ni probao a i ne koristim ga, samo wi fi
Kod njih u sistemu se vide neki prekidi, a kad majstor dodje kod mene obicno sve radi, i tako u krug

LDV20
10-09-2018, 17:35
Majstor verovatno uradi neki reset sa svojom opremom i onda radi do prve sledeće prilike. Trebalo bi da ti zamene modem posto najviše liči na to da je vrisnuo. Realno, nema razloga da imaš prekide signala, osim ako tvoj kraj nije obuhvaćen nekim kvarom ili radovima. Ali u tom slučaju bi se i tvoje komšije zalile, a to ovde pretpostavljam nije slučaj?

TaDej
11-09-2018, 21:30
Nova informacija
Trebali su majstori da dodju juce medjutim otisli su na drugu adresu i tamo zamenuli uredaj. A sad mi u call centru kazu da ce mi staviti modem bez rutera, a ruter da kupim sam

SG999
11-09-2018, 22:36
Svoj ruter ti je najbolje.

TaDej
11-09-2018, 22:37
Sta uzeti u tom slucaju a da nije bas skupo ?

SG999
11-09-2018, 22:39
Do koje cene?

TaDej
11-09-2018, 22:45
3.000-4.000 ?
Da li je to ok ?

SG999
12-09-2018, 00:44
Tesko sumnjam da ces neki dobar ruter za te pare da nadjes pogotovo u nasim radnjama. Mozda na KP.

TaDej
12-09-2018, 06:22
Recimo ovaj, sta mu je mana?

https://www.kupujemprodajem.com/Kompjuteri-Desktop/Modemi-i-ruteri/Bezicni-ruter-TP-Link-TL-WR840N-Wifi-Ruter-300Mbs-Extender--62295288-oglas.htm?filter_id=678458

SG999
12-09-2018, 17:09
Sa TP-Linkom nisam imao dobro iskustvo sem ako sam stavio DD-WRT Firmware na njemu, ali ima nekih valjda koji su dobri. Ja ne uzimam ruter bez gbit portove. Ako hoces nesto dobro a jednostavno onda ti preporucujem Fritzbox.

LDV20
22-10-2018, 08:29
Svaki put kada se povede priča o tome kako telekom sustiže SBB, ovi kao da u rukavu imaju nešto novo.
Znaci bas su sasekli telekom sa ovim novim EON smart boxom, i najavljenim gigabitnim internetom.

Juče je za one koi su vec uzeli nove pakete isao i prvi prenos nekog dogadjaja u 4K (trka F1 na SK koji sada pusta i 4k signal)

Didule
22-10-2018, 09:36
Meni nista nije jasno sta oni nude, a na sajtu nista konkretno i razumljivo, pored gomile reklama. Jel taj eon smart box zapravo isto sto i d3 risiver, sa dodatkom youtube funkcije? To sa gigabitnim mrezama mi isto nije jasno. Jel to neka nova opticka mreza, ili postojeca ali unapredjena? Sta obicni korisnici imaju od toga? Koliko vidim najveci eon paket je 300 mbps, a oni pricaju o gigabitnim mrezama. Sta je sa starim korisnicima i starim paketima? Hoce li oni ostajati na starim paketima ili ce ih automatski prebacivati na nove?

LDV20
22-10-2018, 09:53
Vako. Sto se boksa tiče to je neki Android boks sa eon funkcijom i on menja d3 risirvere (ako zelis). Sami risiveri i dalje ostaju kada želiš digitalnu na više televizora u kući.

Sto se gigabitne mreže tiče, koliko sam shvatio, to je nešto potpuno drugo u odnosu na optiku.
Ne dobijaju svi odmah. Beograd i Kragujevac recimo sledeće godine. Sada valjda Subotica i ne znam koji još grad.

D3 paketi ostaju dogledno god korisnici ne odluče da predju na eon palete.

Joker
22-10-2018, 10:43
Koliko znam u Subotici SBB ima samo u jednom delu (Prozivka) da li će i kada će širiti mrežu ko zna

LDV20
22-10-2018, 10:48
Sad sam proverio. U pitanju su NS i Subotica

Joker
22-10-2018, 11:31
Jeste Subotica, ali to je jedna mesna zajednica. Dovoljno da se kaže ima u Subotici.

LDV20
22-10-2018, 11:33
Dobro, možda planiraju da provlače svuda sada posto nigde ne piše da postoje ogranicenja. Za optiku je pisalo koli delovi kojih gradova.

Joker
22-10-2018, 13:45
Info koji sam dobio od njih je da je gigabitna mreža dostupna tamo gde imaju svoju infrastrukturu, a to je kao što sam napisao u jednoj mesnoj zajednici. Proširenja nema već više od godinu dana, tako da je baš neozbiljno Suboticu reklamirati kao Giga grad, više kao Giga MZ

tribalkg
23-10-2018, 01:53
Na prvu loptu mi se učinilo primamljivo da predjem na EON paket ali ne isplati se za postojeće korisnike.

Pre ću da uzmem Android TV box u svojoj režiji, šta znam...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181022/cefd523a43c26e3dd26655793fe9a915.jpg

skiper
23-10-2018, 10:15
Meni su juce instalirali Eon Full, 20 dinara mi je skuplje nego ranije sto sam placao.
3979 a sada ce biti 3999 dinara nakon sest meseci

tribalkg
23-10-2018, 19:04
Javi utiske kako radi TV Box.

skiper
23-10-2018, 19:42
Kaze ovaj sto je montirao kinesko sr...e ne znamo koliko ce da traje.....danas sam ih zvao za reklamaciju, kada pustim nesto sto nisam gledao od juce blokira, ne mogu da promenim kanal, pojacam, ugasim nista. Tek kada izvadim bateriju iz daljinca i vratim proradi.
Dosta se razlikuje od ranijih uredjaja, sve je dosta komplikovanije po meni.

bbrks
23-10-2018, 20:09
I ovi box-ovi koje mi kupujemo na Aliju ne kostaju vise od 50 do 60 evrica i nisu nista specijalno.....a mogu samo da zamislim kakav krsh su ovi koje SBB uvaljuje :one:

3gs
03-11-2018, 12:56
Kakav da je krs veruj da je brzi i bolji pa jedno 90 puta od je.enog ciscovih risivera koji su do sada bili....VOICE Search je toliko do bola odradjen da veruj mi da ces promeniti misljenje... odi do poslovnice pa mu reci sta zelis da gledas.... ne ne nemislim o youtube_u i o google searchu
Pretrazis bas ono sto je na tv trenutno ili bilo pre par sati...

ne branim nikog ali je pogresno misljenje o eonu odi pa ga ispreskaci na naplati njihovoj da vidis kako radi... A i kakav da je mi nemamo nista bolje :D Uporedi sa MTS_om samo to cu reci :D

Mts_ovi risiveri su ZLO ZLA....Ono da ne pozelis neprijatelju

Didule
03-11-2018, 13:29
Voice search? Na kom jeziku? Za koje namene?

zabrljanje
03-11-2018, 13:44
Pretpostavka je da je pretrazivanje programa na srpskom, posto nema logike da je na engleskom ako omogucava da pretrazujes sta je bilo na programu. Naziv emisje je na srpskom i niko ne moze da nagadja kako bi to nazvali na engleskom jeziku.

Ako nije tako zamisljeno, onda nema upotrebljivost za najveci broj korisnika.

tribalkg
03-11-2018, 13:46
Zašto ne bi bio na srpskom? Google podržava diktiranje na srpskom jeziku.

Didule
03-11-2018, 14:11
Kad kazes diktiranje, na sta tacno mislis? Kao dictation na ios-u? Jel mogu da otvorim da pisem poruku na androidu i izdiktiram tekst na srpskom? Bas srpskom, ne hrvatskom? Jel mogu da komandujem glasom google asistentu da recimo posalje poruku, koristeci srpski? Znaci ono tipa, hey google, posalji poruku Peri i reci da cu da kasnim?

tribalkg
03-11-2018, 16:16
Ne znam za Google Asistenta ali diktiranje radi na srpskom ima 6-7 godina.

I na iOS-u radi diktiranje na srpskom ako koristis Gboard tastaturu.

bbrks
03-11-2018, 16:35
Kakav da je krs veruj da je brzi i bolji pa jedno 90 puta od je.enog ciscovih risivera koji su do sada bili....VOICE Search je toliko do bola odradjen da veruj mi da ces promeniti misljenje... odi do poslovnice pa mu reci sta zelis da gledas.... ne ne nemislim o youtube_u i o google searchu
Pretrazis bas ono sto je na tv trenutno ili bilo pre par sati...

ne branim nikog ali je pogresno misljenje o eonu odi pa ga ispreskaci na naplati njihovoj da vidis kako radi... A i kakav da je mi nemamo nista bolje :D Uporedi sa MTS_om samo to cu reci :D

Mts_ovi risiveri su ZLO ZLA....Ono da ne pozelis neprijatelju


Uffffff, sad si me bas iznenadio izjavom....OK, priznajem da su Cisco receiveri koje SBB deli tezak krsh, mozda eventualno sa izuzetkom onog V2 (imam jedan takav) koji nije bas dno dna, ipak relativno pristojno radi....ali, da je EON android box toliko dobar kao sto pricas, izvini ali bas mi je tesko da poverujem. Mislim, ako ih poredis samo sa ovim starim Cisco receiverima, OK, to jos i mogu nekako da razumem, ali bih vise voleo da se taj EON Android box poredi sa slicnim boxovima drugih proizvodjaca. Obzirom na masovnu proizvodnju i ponudu istih, taj EON box mora biti na nekom polozaju blizu dna ponude. A realno, imati nesto sto je mnogo bolje od doticnih Cisco receivera, pa i nije toliko tesko :).

3gs
04-11-2018, 09:03
Ne poredim android BOXove nego poredim ponudu operatera :)
Probaj glasovno navodjenje
Probaj saltanje izmedju kanala na njemu i na D3 V2
V2 guta signale sve zive to stoji (gde on radi ne radi ni jedan risiver) ali isto i on ume da zabaguje, ume da mu zvizne modem...Nije bez mana...
Ali ovo je zaista pomak sbb_a koji nece niko stici... Ovo je tek pocetak uskoro stize nesto novo :)
Naime mora biti bugova kao u svemu novom ali ispeglace to kroz vreme ipak je to *(retardirani sistem android)

bbrks
04-11-2018, 09:55
A OK, to se sve slazem. Ajde bas da vidimo, sta nas ceka u uducnosti...

styg
08-11-2018, 14:31
Pozdrav svima, valjda sam pogodio temu na kojoj mogu da postavim pitanje. Uzeo sam novi EON box i receno mi je da moj obican tv postaje smart tv. Sad ono sto mene zanima je da li postoji opcija da ja pustam youtube preko Iphona i kako? (znam da mogu preko daljinskog od tva pustam YT ali to nije ono sto trazim)

tribalkg
08-11-2018, 14:54
Gledaj, YouTube aplikaciju na telefonu možeš da povežeš i da je koristiš kao “kontroler”.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181108/52a18c7ea9fb6f5e3ca040d906eab6fb.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181108/2734a706e89e48524e9f73a544c198bb.jpg

U podešavanjima YouTube aplikacije imaš “Watch on TV” i sve tu podesiš.

styg
08-11-2018, 15:05
Hvala na odgovoru, sutra mi instaliraju paket pa cu taman da isprobam.

skiper
08-11-2018, 22:01
TV mora da ima WiFi da bi mogao da šeruješ

tribalkg
08-11-2018, 22:04
Pitao je za EON Box. EON Box svakako ima pristup internetu tako da nema problema.

Ne mora WiFi, može i LAN. Ja YouTube na TV-u gledam preko XBOX-a.

bbrks
08-11-2018, 22:09
Hvala na odgovoru, sutra mi instaliraju paket pa cu taman da isprobam.

Mene najvise zanima, kakvog je kvaliteta sam box koji ces dobiti...

skiper
08-11-2018, 22:43
Kvalitet NULA, ja instalirao kevi i svako malo se zaglupi, blokira i ne reaguje dok se ne izvade baterije iz daljinca. Pitao ove iz SBB-a kazu da su tek 15 komada instalirali i da ne znaju sta se desava.

bbrks
08-11-2018, 22:54
Ufffffff, zvuci zastrasujuce....:one:

Cuksi
09-11-2018, 08:25
Umesto da se posvete kvalitetu signala i usluga (mozda da konacno omoguce vracanje na HD kanalima) oni izmisljaju nove box pakete koji pri tome uopste nisu lepo testirani

technobuba
09-11-2018, 10:59
Bagra je to, moze im se... slaba konkurencija i rade sta zele

skiper
09-11-2018, 11:18
Sport Klub HD moze da se vraca

shiza
09-11-2018, 14:13
Meni je najvise krivo sto Orion opticni ne moze u Krusevcu,bez razmisljanja bih presao.Ovaj sbb je katastrofa.Doduse,nema sta drugo da se koristi,telekom je jos gori....

bbrks
09-11-2018, 14:23
Ne zelis Orion sigurno......

camopejb
10-11-2018, 07:14
Oni taj svoj EON box cene 12990 (ako bi se otkupljivao od njih) pa vi sad vidite...

Cuksi
14-11-2018, 13:50
Jel ovo SBB opet promenio pakete ? Ukinuo stare i sad uveo ove kao nove EON pakete. Ako jeste ispade da je placam vise nego sto je sad EON paket koji odgovara mojim uslugama koje dobijam ???

tribalkg
14-11-2018, 15:28
Hmm... zavisi od paketa ali da, uveli su nove. Mislim da više ne mogu da se uzmu stari paketi.

Cuksi
15-11-2018, 09:26
Bio sam juce da pitam, uvedeni novi paketi starih vise nema. Mogu da predjem na nove pakete ali sad je zvrcka sto ja imam aktiviran super set sa telenorom a nije bila sigurna da li se to ponistava ili ne. Pritom menja se stari d3 resiver sa novim eon boxom sad da li to vredi cackati nisam pametan. Jer po onome sto sam ovde procitao taj eon box i ne radi bas kako treba.
Moj paket je sad po ceni izmedju najveceg i srednjeg a po usluzi na nivou srednjeg ???

bbrks
15-11-2018, 12:15
Meni sadasnji ugovor istice u junu sledece godine. Ako i tada budu davali ovaj isti BOX nema te sile koja ce me naterati da ga uzmem.

wifininja
15-11-2018, 13:18
Meni ugovor ističe sad u januaru ali nisam baš nešto zainteresovan da pređem na neki od EON paketa. Koliko znam i posle isteka ugovora ostaje se na starom paketu sve do momenta dok ne odlučite da pređete na neki od novih paketa. Vidim da je ovde na forumu malo ko oduševljen novim paketima tako da za sada držim se ja svog TRIO GOLD paketa.

tribalkg
15-11-2018, 13:28
Ti na trio goldu nemaš razloga da ne predjes, zar ne? Za istu cenu dobijes brzi net, ako te TV box ne zanima.

Tačnije, ako uzmeš paket koji je nasledio trio gold.

wifininja
15-11-2018, 14:49
Pa u principu me taj eon smart box i ne zanima baš..sačekaju još neko vreme da vidim kako to sve funkcioniše jer čitam neke komentare gde ljudi i nisu baš zadovoljni. Mene trio gold sa brzinom do 100mps košta mesečno oko 3800 a ovaj EON FULL sa brzinom do 150Mbps košta 4000.

Cuksi
15-11-2018, 14:51
Ako je tacno ono sto mi je rekla radnica iz SBB-a (ali iz mog dosadasnjeg bogatog iskustva svi oni razlicito pricaju) i ako nije isteko trenutni paket moze da se predje na nove.
Sto se tice eon smart box-a pitao sam je da li mogu da zadrzim stari uredjaj, posto sam cuo da novi ne radi, rekla je da moze samo da trazim tamo da mi ostane stara oprema. Iskreno ja bih promenio paket samo zbog interneta ili bi uzeo nizi paket da manje placam, to jos nisam prelomio da li ima potrebe za brzim internetom. Ali me muci da li taj novi eon smart box radi ???

bbrks
15-11-2018, 14:59
Koliko ja vidim postoje 2 opcije. Ko ima vec smart TV, ne treba mu nova oprema. EON app moze da instalira direktno na TV. Ko nema, treba da uzme Box. Naravno, jedino sto je zalosno, kao sto sam vec i rekao ranije....taj box je garant ****** neopevano.

tribalkg
15-11-2018, 15:35
Prvu generaciju uredjaja uvek preskočiti. Najsigurnije.

LDV20
15-11-2018, 18:23
Koliko ja vidim postoje 2 opcije. Ko ima vec smart TV, ne treba mu nova oprema. EON app moze da instalira direktno na TV. Ko nema, treba da uzme Box. Naravno, jedino sto je zalosno, kao sto sam vec i rekao ranije....taj box je garant ****** neopevano.

Mislim da na aplikaciji ne mogu da se gledaju kanali u 4K

bbrks
15-11-2018, 18:24
Da, to je tacno, ali opet nije dovoljan razlog za maltretitanje sa krsh box-om. Ale, ajde, vreme ce pokazati.....

skiper
15-11-2018, 18:37
A imaju i kartice za smart televizore, ne znam kako to radi.

LDV20
15-11-2018, 18:38
To su one cam kartice ali one su samo za digitalizaciju. Ne mogu da vraćaju program u nazad recimo

bbrks
15-11-2018, 18:39
Pa neki smart TVi imaju ugradjen modul za kartice, ali obicno ne rade sve funkcije, tako da mislim da to nema bas mnogo smisla.

skiper
15-11-2018, 18:51
Da, sada sam pitao druga koji je uzeo i to...nema vracanje unazad

AlexPa
15-11-2018, 19:13
SBB Cam kartice ne rade na televizorima donesenim iz Mađarske.

predrag
15-11-2018, 19:24
Moj Sony je iz Mađarske i ca modul radi super. Što ne bi radilo?

AlexPa
15-11-2018, 19:27
Moj lg nece da radi, rekli su mi kada su dosli da ga instaliraju da ne radi na televizorima iz Madjarske.

nenadjow
15-11-2018, 19:49
Moj lg nece da radi, rekli su mi kada su dosli da ga instaliraju da ne radi na televizorima iz Madjarske.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Lagali su te, i moj LG je iz Mađarske i radi odlično kartica u njemu.

tadic.d
15-11-2018, 22:15
Moj samsung takodje.

AlexPa
15-11-2018, 23:42
Ubacili su karticu, nije radilo.

SG999
16-11-2018, 06:53
Mozda kartica bila pokvarena?

Cuksi
16-11-2018, 08:46
Burazer i ja smo spajali karticu kod njega na lg tv-u donesen iz Madjarske. I radi normalno, naravno nema vracanja u nazad. Mi smo napravili jednu gresku zaboravili da spojimo antenski kabal samo uboli karticu ::lol::
Jel ima neko ko je uzeo EON box ? Da nam kaze vredi li to cemu ???

zarko.vuksanovic
19-11-2018, 12:53
Uzeo sam EON smart BOX i preko vikenda se vrlo malo igrao.
Radi odlično za sada. Brz i intuitivan meni, doduše potrebno je malo vremena za privikavanje ali nemam zamerki. EON aplikacija radi odlično na njemu.

Na box nije moguće instalirati bilo koje aplikacije ali postoji veliki broj već ponudjenih. Glasovne komande baš i ne rade kako treba tako da sam posle par minuta odlučio da nije vredno mog vemena. Daljinski lagan, sa mnoštvo opcija za kretanje po menijima, tasteri odlično rasporedjeni.

Zamerka je što ne može da se koristi i za TV što užasno smara jer sada moram da imam oba pri ruci ne bi li upalio TV. Na D3 boxu sam ranije koristio samo njegov koji je palio i gasio u isto vreme i box i tv. Sada samo može da se ugasi jer TV fw signal na zakačeni ili aktivni HDMI. Odgovor os SBB-a je da "za sada" nije moguće koristiti i za druge uredjaje.

All-in-all odličan uredjaj koji radi bez problema iako je Android na njemu sa EON aplikacijom i radiće bolje i bolje kako update-i budu dolazili. Android je 8.0 trenutno na njemu.
Ako je neko mislio da nabaci piratske applikcije na njega ovo nije moguće čisto da bude jasno i ne to ga ne čini bezvrednim uredjajem.

Cuksi
19-11-2018, 15:02
Hvala za info @zarko.vuksanovic (https://www.isrbija.net/member.php/30028-zarko-vuksanovic).
Imam par pitanja ako moze :D Ako sam dobro shvatio gledanje televizije je isto kao preko neta kad se koristi eon ?
Sta znaci ne mogu sve aplikacije, samo koje su ponudjene (ono sto je na play store-u ili se skida sa nekog njihovog store-a) ? Jel ima recimo NBA app ?

zarko.vuksanovic
19-11-2018, 16:08
Slično, kompletnija je app na samom boxu. Odnosno od one na iOS uredjaju, app nisam video na Androidu ranije.
Pa ne izlazi baš sve u search-u, predefinisano je. Ali moram da priznam da se nisam mnogo zanimao sa time.
Proveriću večeras kad budem seo ispred TV-a pa javljam.

bobanbg9
01-12-2018, 22:21
Sbb je izbacio da ce opet poskupeti pakete za stare korisnike pa ko god hoce moze da raskine ugovor na njihovu stetu i bez penala do nove godine.[emoji482]
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181201/3c94a2397e46d037571e974c9db646c2.jpg

makistanke
02-12-2018, 01:18
Da li ce ovo poskupljenje imati uticaja na korisnike koji su bilo u iKomu pa su sada prakticno kod njih posto su kupili iKom?

wifininja
04-12-2018, 19:40
Kada se pređe na neki od ovih novih EON paketa da li se dobija i novi ruter?

wifininja
09-12-2018, 18:58
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181209/7d4724c564807a38424894df0e2c7181.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181209/6f1f22a25b41233f068c11e273fd9591.jpg

Prelaskom na eon full ako imate stari cisko modem dobijate novi Technicolor CGA2121

mikenzi
09-12-2018, 23:17
Pretpostavljam da nije aluminijum?

miskot
09-12-2018, 23:40
bridge mode omogucen ili ne?

wifininja
10-12-2018, 00:16
Specifikacija za technicolor CGA2121

https://www.normann-engineering.com/at/news/news_pdf/0702_CGA2121.pdf

Cuksi
10-12-2018, 15:15
pa po onome sto im pise na sajtu obecavaju brzine do 10gbps, a ovaj gore navedeni uredjaj podrzava do 1gbps... naravno teoriske ali opet da ovako muljaju...

Ako sam ja dobro rastumacio karakteristike :blush:

bbrks
10-12-2018, 17:40
Realno, download od 1gbps, oooooo pa kome to treba, a ti bi 10 :D

LDV20
10-12-2018, 21:40
Ja mislim da će 10 ponuditi samo poslovnim korisnicima. Za nas običan narod, verovatno će samo najskuplji eon paket imati 1 gbps

miskot
10-12-2018, 23:52
@wifininja hvala za spec ali SBB iz nekog razloga izbacuje bridge opciju iz FW (mozda zbog UniFi-ja) pa me zanima da li je to opet slucaj

Cuksi
11-12-2018, 12:09
@bbrks (https://www.isrbija.net/member.php/24520-bbrks) hahah ma sto se mene tice nek smanje cenu paketa i nek ostane na 150mb/s :D
Nego posto su mi krv popili dok sve nisu namestili kako treba sad im trazim svuda zamerku :) Pa ako budem prelazio na nove paketa ima da im kukam za ovo :D

wifininja
11-12-2018, 13:25
A danas naravno nova informacija...opet sam pitao SBB preko Twitter-a koji modem se dobija ako sa Trio Golda pređem na EON FULL i dobijam sledeći odgovor:

Ukoliko korisnik želi, može se dodeliti UBEE premium modem, a može i ostati Cisco 3928.

A za novi Technicolor modem sada kažu:

Navedeni model uređaja još uvek nije u zvaničnoj ponudi ali verujem da će uskoro biti. Korisnicima navedenog paketa se dodeljuje Premium UBEE modem.
Uređaj CGA2121 je u testnoj fazi i planira se njegovo ubacivanje u ponudu u najkraćem roku. Korisnicima se dodeljuje advance premium uređaj, za sada je to još uvek UBEE modem.

Posle sam pitao šta je to UBEE PREMIJUM i dobijam sledeći odgovor:

UBEE EVW32C

;);)

E sad moje pitanje je da li ostaviti Cisco epc3928, da li uzeti Ubee EVW32C ili čekati ovaj Technicolor CGA2121?

SBB odgovara:

Moj izbor između EPC i UBEE bi bio EPC. Ako pravimo izbor između ova tri modela, sačekao bih CGA.

Tako da što se mene tiče na EON FULL prelazim kada Technicolor CGA2121 bude dostupan ;)

Cuksi
12-12-2018, 10:06
oni nisu normalni :D Samo menjaju nazive kao telenor, mesec dana pa drugi paketi i nazivi za opremu. Hvala za info cekamo onda :)

wifininja
12-12-2018, 21:25
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181212/0c1e3fd1dd984a62f67967eed6a32721.jpg


Od 15.12.18 do 15.01.19 SBB otkljucava sve kanale.

Cuksi
13-12-2018, 08:18
meni moze jos samo pink kanale da otkljucaju ostalo mislim da sve imam. Mangupi su ako predjes na bilo koji novi paket gubis opciju telenor super set. Znaci u slucaju da predjes na neki trio eon paket gubis hbo osim na najskupljem paketu gde je sve ukljuceno u cenu.

bbrks
27-12-2018, 17:46
Ajde narode, jel neko uzeo onu kockicu od EON boxa i nasta to lici. Pre svega mislim u EON Premium paketu, posto me taj realno ceka, kad mi istekne sadasnji Trio Gold Extra ugovor....

mikenzi
27-12-2018, 18:07
Evo kod zeta mog. Meni je drugačiji, Bluetooth daljinski.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181227/6c127d2e975d356244ecb305d115cff4.jpg

bobanbg9
27-12-2018, 19:38
Pisao sam na Benchu oko ovoga. Imao sam duo gold, istice mi ugovor u julu, podneo zahtev pre deset dana za raskid zbog poskupljenja, sutradan me zvali i ponudili mi eon premium 12 meseci po 1999 12 meseci po 4999 dinara. Prihvatio, dosao momak instalirao novi box novi tehnicolor modem 2121 i radi ko zmaj. Box zna da zabaguje kad nesto premotas 7 dana nazad ali restart i proradi opet( ne desava se cesto). Sve u svemu zadovoljan.

bbrks
27-12-2018, 19:58
Uuuuu ta opcija mi se dopada, al dal je realno da moras da im pretis otkazom da bi dali povoljnije uslove......ccccc....kakba bagra :rant:
Meni istice ugovor u junu sledece godine, pa videcemo.....

danil80
27-12-2018, 20:18
Звао њихов кол центар, тражио раскид уговора. Рекли “јавиће вам се врло брзо”. Прошло 7 дана. Коначно позвали, нудили нешто типа “остаће вам иста претплата још 3 месеца” али да потпишете на 24 :) Ја рек’о здраво и отишао у пословницу, и ту су покушали да ме одврате на све начине, али сам потписао раскид (почео да тече отказни рок 30 дана). Сутрадан ме опет звали да нешто нуде међутим нисам имао живаца. Хвала, довиђења до неке друге прилике. Иначе тај бокс док бутује па док стартује... не свиђа ми се уопште..

bobanbg9
27-12-2018, 20:53
Uuuuu ta opcija mi se dopada, al dal je realno da moras da im pretis otkazom da bi dali povoljnije uslove......ccccc....kakba bagra :rant:
Meni istice ugovor u junu sledece godine, pa videcemo.....

Do 31-og decembra mozes da podneses za raskid u poslovnici nikakav mail, call centar samo lepo u poslovnici resis to za 10 min. Oni ce zvati 20000%. Pricao sam sa tom zenom sto mi je to nudili i rekla ko god podnese za raskid dace mu kao novom korisniku benefite. Kad te pozove saslusas je i kazes hocu premium kao novi korisnik i da mi zamenite modem. Odobrava ti sigurno i to je to.

zvecka
27-12-2018, 22:00
Звао њихов кол центар, тражио раскид уговора. Рекли “јавиће вам се врло брзо”. Прошло 7 дана. Коначно позвали, нудили нешто типа “остаће вам иста претплата још 3 месеца” али да потпишете на 24 :) Ја рек’о здраво и отишао у пословницу, и ту су покушали да ме одврате на све начине, али сам потписао раскид (почео да тече отказни рок 30 дана). Сутрадан ме опет звали да нешто нуде међутим нисам имао живаца. Хвала, довиђења до неке друге прилике. Иначе тај бокс док бутује па док стартује... не свиђа ми се уопште..


Sent from my iPhone using TapatalkI ja planiram da ih se rešim, muka mi je od njih. Prvo mi bivši IKOM-ovci ko da smo šugavi, pa gasiće pakete, te moramo da pređemo na njihove pakete, plus NAT što smo popili.
Uopšte me ne zanima šta će da nude

bbrks
28-12-2018, 12:17
Dal bi mi neko objasnio, koliko i zasto ce toliko da smeta NAT IP?

miodrage
28-12-2018, 14:23
bbrks: NAT - Network Address PTranslation - ukratko, oni tvoj IP i jos neki broj njih maskiraju preko jednog IP-a. I ti onda ne vidis svoj racunar u spoljnom svetu. Drugim recima, nemas mu pristup preko neta (ako ti to za nesto treba tipa video nadzor, server itd) E sad, takodje, kod igranja online igara, posto si sakriven iza jos jednog rutera, imas dodatnu latenciju u svojim zahtevima... I to moze da bude veliki problem....