PDA

View Full Version : SBB diskusija



Pages : 1 [2] 3

bbrks
28-12-2018, 13:37
Realno dovoljno, dakle umesto da se potrude oko ipv6, ljubazno nude opciju da doplatis ako oces javnu IP adresu.....ludilo :)

wyomingplease
28-12-2018, 13:42
Nemoj da misliš da se ne trude oko IPv6, naprotiv, ta priča je odavno u toku. E sad, problem je kad treba da zameniš nešto što šljaka 50+ godina gde svako fura svoju opremu i konfiguraciju mreže i peering sa svima ostalima... to je malo više komplikovan posao. Upravo činjenica da većina ISPova čak i kod nas fura CG-NAT već godinama je dokaz da se itekako radi na tome jer je upravo CG-NAT prelazno rešenje ka IPv6.

Što se tiče naplaćivanja statičkih IP adresa, to je od uvek bio slučaj čak i pre IPv6 ludila i nije specifično za naše provajdere. Naravno da je cena ludačka u većini slučajeva i tehnički potpuno neopravdana, ali nigde ni ne piše da nešto mora da košta srazmerno kompleksnosti. Ako ništa drugo, svojom statičkom adresom im praviš dodatnu pometnju u routing tabelama, a to mora da se plati.

lowzyyy
30-12-2018, 13:55
Aha znaci 30+ godina cemo se vaditi i opravdavati neprelazak na ipv6 ? Zanimljivo...
Radi se na tome, dosta poznatih kompanija je i preslo na ipv6, ali taj broj je mnogo manji od onog koji je na ipv4... A sem toga sto da ne naplate ststicku ip adresu, taman jos vise para da zgrnu

wyomingplease
30-12-2018, 14:08
Ne znam za ostale članove foruma, ali ja ni najmanje ne sumnjam da bi ti to odradio ekspresno brzo i daleko efikasnije od bilo koga drugog. Ipak je u pitanju samo par milijardi rutera i raznoraznih drugih uređaja sa mali milion varijacija operativnih sistema i raznoraznog dodatnog softvera koji trebaju da se prebace na potpuno nove protokole tako da sve radi kao i do sad. Sitnica.

Što se tiče statičkih IPeva, oni su se naplaćivali mnogo pre nego što je IPv6 bio aktuelan i gore sam naveo jedan od razloga zašto se to radi. Tebi svakako niko ne brani da osnuješ svoj ISP i da deliš statičke IPv4 adrese besplatno svima koji potraže. Sa takvim stavom i samouverenošću, milijarde evra profita su ti praktično zagarantovane.

lowzyyy
30-12-2018, 14:40
Kada je pocela prica oko ipv6 nije bilo milijardi rutera, ali se ceka da se izmuze sto vise moze pa kad krene da gori pod nogama onda ce i "poceti" promena :D
Poznato je sta sve rade firme radi dobiti tako da nemoj da mi pricas kako je to proces koji nije mogao da se zavrsi za 20 godina.
Nigde nisam naveo da bih ja to najbolje ili kako god ti non stop potenciras, poenta price je da ljudi ne zele nesto da urade, a ne da to NE MOGU :)

wyomingplease
30-12-2018, 15:05
Ma šta kažeš, firme rade za dobit? Kakvo maestralno otkriće, šta si još otkrio ovih dana? Da je Papa katolik i da je voda mokra?

Bez uvrede, ali nemaš pojma o čemu pričaš i nemaš blagu predstavu koliki je posao u pitanju i šta sve iziskuje. A sad ako možemo da prekinemo trolovanje u vezi IPv6 migracije i da se vratimo na temu.

SG999
30-12-2018, 16:46
Staticka IP Adresa se placa i u Nemackoj. Ne razumem zasto srbi ne bih naplacivali? Kod mog providera dobijam staticku ip adresu samo ako uzmem Business Paket.

miodrage
30-12-2018, 17:11
Ogroman je to posao, nekoliko milijardi masina, rutera i ostalog prebaciti na nesto novo, a da se sve odigra u jako kratkom vremenskom intervalu - zvuci kao nemoguca misija. Sa time je davno trebalo da se pocne.
E sad, kao i sve u Srbiji, i ovde ce to da dodje jednog jako lepog dana, kada to sve u svetu bude vec davno ferceralo pod konac, kod nas ce da prolazi decje bolesti.
Sto se staticke IP adrese tice, da, treba da se plati posebno, ipak je to posebna dodatna usluga i kao takva jeste naplativa. Dynamic IP nije problem, ali NAT jeste problem, i oko toga korisnici imaju pravo da se bune.

wyomingplease
30-12-2018, 18:30
@SG999 ne znam koliko je tačno, ali žalilo mi se par ljudi relativno skoro da nemački provajderi ni ne žele da daju statičku adresu fizičkim licima, čak i ako su spremni da plate.

Što se IPv6 tiče, problem je fundamentalne prirode i iziskuje da se svi slojevi upgraduju i ispodešavaju tako da rade kako treba na IPv6 konekcijama, počevši od kernela koji se vrti na serverima, preko drajvera za mrežne i druge kartice, web servera, proxy servera, i gomile drugog softvera, a o hardveru da i ne pričamo. Kod mene u firmi smo morali da peglamo samo Linux kernel jedno godinu dana tako da se ponaša lepo sa ostalim komponentama, iako Linux kernel ima native IPv6 podršku već godinama, a imamo i brdo softvera koje razvijamo in house preko 10 godina i to sve treba prilagoditi tako da radi kako treba. Rezultat cele priče je da čak i posle 3 godine intenzivnog rada, i dalje nudimo IPv6 samo za pojedine servise i samo za pojedine velike klijente koji tačno znaju zašto im IPv6 treba u ovom trenutku i vrlo tesno sarađujemo sa njima i peglamo stvari u letu.

Srpski provajderi u tom smislu nisu ni bolji ni lošiji od inostranih jer niko ni u inostranstvu još uvek ne nudi IPv6 masovno za raju, iako se aktivno radi na tome preko 5 godina. CG-NAT je implementiran i u Srbiji kod svih većih provajdera (kod SBBa takođe već par godina) što je samo dokaz da se itekako radi na tome. Reći da se ništa ne dešava po tom pitanju može da odvali samo neko ko baš pojma nema o stanju stvari na terenu.

bbrks
30-12-2018, 18:39
Kao sto sam vec prethodno napomenuo.....ipv6 u zemlji Srbiji nece da gledamo skoro :) u bilo kojoj mogucoj varijanti.

wyomingplease
30-12-2018, 18:53
Pa sad, neki ga koristimo iz Srbije već neko vreme, doduše samo eksperimentalno :-) Odmah da vam kažem, ništa ne propuštate, tako da samo opušteno.

SG999
30-12-2018, 19:15
@SG999 ne znam koliko je tačno, ali žalilo mi se par ljudi relativno skoro da nemački provajderi ni ne žele da daju statičku adresu fizičkim licima, čak i ako su spremni da plate.

Što se IPv6 tiče, problem je fundamentalne prirode i iziskuje da se svi slojevi upgraduju i ispodešavaju tako da rade kako treba na IPv6 konekcijama, počevši od kernela koji se vrti na serverima, preko drajvera za mrežne i druge kartice, web servera, proxy servera, i gomile drugog softvera, a o hardveru da i ne pričamo. Kod mene u firmi smo morali da peglamo samo Linux kernel jedno godinu dana tako da se ponaša lepo sa ostalim komponentama, iako Linux kernel ima native IPv6 podršku već godinama, a imamo i brdo softvera koje razvijamo in house preko 10 godina i to sve treba prilagoditi tako da radi kako treba. Rezultat cele priče je da čak i posle 3 godine intenzivnog rada, i dalje nudimo IPv6 samo za pojedine servise i samo za pojedine velike klijente koji tačno znaju zašto im IPv6 treba u ovom trenutku i vrlo tesno sarađujemo sa njima i peglamo stvari u letu.

Srpski provajderi u tom smislu nisu ni bolji ni lošiji od inostranih jer niko ni u inostranstvu još uvek ne nudi IPv6 masovno za raju, iako se aktivno radi na tome preko 5 godina. CG-NAT je implementiran i u Srbiji kod svih većih provajdera (kod SBBa takođe već par godina) što je samo dokaz da se itekako radi na tome. Reći da se ništa ne dešava po tom pitanju može da odvali samo neko ko baš pojma nema o stanju stvari na terenu.

Mozes kao fizicko lice ako uzmes Business Paket. Tako je kod Unitymedia, Telekom i Vodafone. Kod 1&1 moras neki jaci Business Paket da uzmes koliko sam procitao, nije kod svih. Ali kod normalnih paketa ne daju kako mi se cini. Ja da promenim modem dobio bih IPv6 Adresu.

bbrks
13-01-2019, 22:46
I konacno i pored jezivo kontradiktornih misljenja, danas sam narucio EON Box u Premium paketu. Zivo me zanima na sta ce to da lici. U svakom slucaju, obezbedio sam da ako kvalitet slike na Boxu bude losiji od D3 V2, mogu isti i zadrzati.

bobanbg9
13-01-2019, 22:49
Slika je odlicna. Posle niza updejta box radi odlicno. Daljinski me odusevio, svetle tipke u mraku, voice pretraga radi lepo. Sve u svemu eon premium jako sam zadovanjan.

Meister
16-01-2019, 02:06
kako radi novi tehnicolor modem/ruter koji se dobija uz eon pakete?
Imam ubee evw32c, razmišljam da li da zadržim isti ili uzmem taj novi prilikom prelaska na eon paket..

wifininja
16-01-2019, 06:50
Po default-u Technicolor CGA2121 modem se ne dobija uz nove EON pakete. Ja kada sam težio prelazak na EON FULL ili PREMIJUM davali su mi Ubee ili da zadržim svoj Cisco. Posle silnog ubeđivanja, zvanja i prepiski na kraju su mi odobrili Technicolor. Danas montiraju opremu pa javljam utiske. Inače sam sa Trio Gold paketa prešao na EON FULL.

camopejb
16-01-2019, 10:22
I konacno i pored jezivo kontradiktornih misljenja, danas sam narucio EON Box u Premium paketu. Zivo me zanima na sta ce to da lici. U svakom slucaju, obezbedio sam da ako kvalitet slike na Boxu bude losiji od D3 V2, mogu isti i zadrzati.

Pa pazi, sve zavisi od oštrine tvoga oka i ljubavi prema sportskim sadržajima.
Taj EON box realno spada u niži cenovni rang TV Boxova (ispod 80$) koji imaju problem sa deinterlacingom.
D3i taj problem nema pa zato picturenazzis toliko pljuju EON box. Nema ni Nvidia Shield pa zato i košta duplo više.

Nekom znači šareni daljinac, nekom voice search, nekom kristalna slika. Sve je individualno.
Ne znam kakva je slika na D3 v2 ali obavezno javi tvoje utiske.

wifininja
16-01-2019, 18:28
Evo pre sat vremena instaliran EON FULL. Technicolor CGA2121 modem je baš onako povelik u odnosu na moj stari CISCO i baš moćno izgleda. Znam da je još rano za neke zaključke ali za sad sve šljaka. Još se navikavam na novi UI.

Jedna napomena. Kada dobijete Technicolor modem nema uputstva kako promeniti naziv i šifru wifi mreže pa evo jedan video:

https://youtu.be/R0cd2Qmcyqk

Za logovanje na modem nisu potrebni username i password znači tu se ništa ne kuca samo idete na login.

Idete na polje Wireless i tu sve završavate.

bobanbg9
17-01-2019, 00:43
Odvojiti razlicitim imenima i siframa mreze 2.4 i 5g i obavezno promeniti kanal za 5g na 48 da bi radio kako treba[emoji6].

bbrks
17-01-2019, 10:41
Hmmmm, zanimljivo, meni je na 36 i odlicno radi :)...UBEE je kod mene,

bobanbg9
17-01-2019, 10:44
Pricam za tehnicolor :).

bbrks
17-01-2019, 11:58
Da, pretpostavio sam. Elem, eto stigao box i kod mene. Na prvi pogled deluje da co moci da namontiram sliku da bude i bolja od V2. Iznenadio me daljisnki, mislio sam da je ko perce, ali ima masu. To mi se svidja. sad sledi testiranje i maltretiranje do izbezumljenja. Videcemo....

wifininja
17-01-2019, 14:25
Koji si modem dobio?

bbrks
17-01-2019, 15:47
Nisam trazio novi. Imam UBEE EVW32C i vrlo sam zadovoljan sa istim.

wifininja
17-01-2019, 15:53
Pa pretpostavio sam mada me čudi zato što se mnogi žale na taj Ubee...iz istog razloga sam ga i ja odbio i tražio Technicolor CGA2121

Cuksi
17-01-2019, 15:56
Ubee nije radio, zato sto nisu znali da ispodesavaju centrale. Sad radi skroz fino, neka prodje malo vremena dok se sve slegne oko tog novog rutera da ne bude kao sa Ubee :-D

wifininja
17-01-2019, 18:23
Kako vam radi eon daljinski...ja sam imao probleme jer ove fabričke baterije koje su došle sa boxom su izgleda bile praznjikave pa je daljinski malo zezao...kada sam stavio nove baterije sve je ok. Sada mi se ponekad dešava da kada gledam tv i kada neko duže vreme ne koristim daljinac, prvi put kada ga posle toga koristim i npr pritisnem ono dugme da mi izađe lista kanala, lista se ne pojavi odmah već posle recimo 5-6 sec. Posle opet sve bude ok.

bbrks
17-01-2019, 18:49
To je ver problem svakog drndroida :)

wifininja
17-01-2019, 18:54
Imaš ga i ti?

bbrks
17-01-2019, 19:13
Pa imam, nema drugog izbora, na zalost. Sad imam 2 drndroid boxa i naravno oba lagano baguju, ne cesto, ali dovoljno da podsete.
UPS, zaboravih i treci....i TV je drndroid.:)

wifininja
17-01-2019, 19:17
Čisto da znaš da im je to sistemski problem...zvao sam i razgovarao sa sbb tehničkom podrškom pa su me prebacili na neku naprednu podršku...oni su mi rekli da zamenim baterije na daljinskom i da kao znaju za to povremeno bagovanje daljinca i da se na tome radi :)...navodno uskoro će na sajtu izbaciti i neki manual za korišćenje svih funkcija i mogućnosti eon box-a.

markoi92
17-01-2019, 21:35
To sto ne odreaguje odma posle duzeg nekoriscenja je samo problem sto se on naknadno nakaci na box posto radi na blutut
A upali box preko ir(zelena lampica)

Daljinski je vrh nema potrebe da ciljate u dekoder itd ...

Sve se to polako pegla
Mozda je pozureno sa njim al eto u hodu resavaju probleme

bbrks
17-01-2019, 21:42
Daljinski mi je stvarno najprijatnije iznenadjenje.

wifininja
18-01-2019, 06:27
Kada ugasim TV preko njegovog daljinskog ugasi se i box. Kada uključim TV preko njegovog daljinskog ne uključi se box što je i logično tako da onda uključim box preko EON daljinskog ali tada nema slike. Prvo moram da upalim tv preko njegovog daljinskog pa onda box preko njegovog i tada ima slika. Da li je tako i kod Vas. Imam Sony KDL40EX653 iz 2012 ako je to u opšte i bitno.

markoi92
18-01-2019, 07:26
Kada ugasim TV preko njegovog daljinskog ugasi se i box. Kada uključim TV preko njegovog daljinskog ne uključi se box što je i logično tako da onda uključim box preko EON daljinskog ali tada nema slike. Prvo moram da upalim tv preko njegovog daljinskog pa onda box preko njegovog i tada ima slika. Da li je tako i kod Vas. Imam neki Led Sony iz 2012 ako je to u opšte i bitno.

Ne.meni normalno pali eonov daljinski tv (samsung)
Tojest kad klilknem power upali se eon pa eon upali sam tv preko hdmi cec-a...

Imao sam na jednoj reklamaciji taj prob isto sa sony tv-om


Jedino resenje je da palis tv posebno
I da ugasis hdmi cec u tv... nmg da se setim da li se isto zove na sony opcija..

igoce
18-01-2019, 07:31
To je sada i meni pocelo da se desava, mada ja sam cackao CEC funkcije na tv-u, pa moram opet da trazim kako da radi po starom, a cim sam ga dobio pritiskom na dugme za gasenje na EON daljincu gasio mi se i TV i EON box uredjaj, sad me bas nervira sto moram da trazim daljinski od TV-a da bih ga ukljucio, pa onda sa drugim daljincem ukljucujem EON box.

wifininja
18-01-2019, 07:55
Ja kada uključim box preko EON daljinskog uključi se i TV ali nema slike. Na ekranu piše hdmi i eon player ali nema slike. Prvo moram da uključim TV preko njegovog daljinskog pa onda box preko EON daljinskog i onda je sve ok. I tada se prvo pojavi na ekranu ovo hdmi, eon player ali piše i neka rezolucija ispod.

bbrks
18-01-2019, 07:57
EVo jutros je box uredno zakucao i restartovao se. Pocinje igranka.....

markoi92
18-01-2019, 07:59
EVo jutros je box uredno zakucao i restartovao se. Pocinje igranka.....

Jer zakucao na eon app (loading screen) ili na cemu

wifininja
18-01-2019, 08:20
Kada ugasim TV preko njegovog daljinskog ugasi se i box. Kada uključim TV preko njegovog daljinskog ne uključi se box što je i logično tako da onda uključim box preko EON daljinskog ali tada nema slike. Prvo moram da upalim tv preko njegovog daljinskog pa onda box preko njegovog i tada ima slika. Da li je tako i kod Vas. Imam neki Led Sony iz 2012 ako je to u opšte i bitno.

Ćao Vladan he. Ugasi HDMI CEC opciju u podešavanjima tv-a i EON Box-a

Odgovor iz SBB Twitter podrške

bobanbg9
18-01-2019, 09:53
Ja kad palim box pali mi se i tv sa njim - sony 7005. Smetalo mi je sto mi slika nije bila razvucena preko celog ekrana nego onako coskovi su bili crni. U app od eon-a samo sam isao na “zoom in” i resio stvar.

markoi92
18-01-2019, 11:24
Ja kad palim box pali mi se i tv sa njim - sony 7005. Smetalo mi je sto mi slika nije bila razvucena preko celog ekrana nego onako coskovi su bili crni. U app od eon-a samo sam isao na “zoom in” i resio stvar.

Resio si tako al mislim da je bolje da si isao na resize iz podesavanja samog tv-a
Uglavnom ima na daljinskom org od tv-a tipa resize ili size dugme ili nacrtan neki simbol nalik ovom
->[ ]<- ili u samim podesavanjima tv-a

bobanbg9
18-01-2019, 11:33
Hteo sam i ja tako ali ne moze[emoji6]. Jednostavno zatamljene opcije i kaze ne moze[emoji1744]*[emoji3603]. Tako da jedino preko samog boxa mozes da sliku namestas.

Dejan81
18-01-2019, 12:14
Ja imam jedno pitanjce vezano za osvetljenje dugmića na Eon daljincu.
Neko je ovde na forumu pisao da svetle, i ja sam pročitao na netu, ali kod mene se to ne dešava. Ima li način na koji se aktivira osvetljenje dugmića, ili je moj daljinac od starta u problemu?
Sve ostale funkcije na daljincu rade normalno, koristim ga i za Tv ( Samsung ). Konkretno pri korišćenju za Tv imam utisak da bolje hvata nego originalni daljinac, tačnije uopšte ga nije potrebno toliko precizno uperiti ka Tv-u [emoji846]

bbrks
18-01-2019, 12:25
Jer zakucao na eon app (loading screen) ili na cemu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prvo je zakucao daljinski, dugmici nisu reagovali a onda se box posle par sekundi sam restartovao....

skiper
18-01-2019, 12:38
Meni se to stalno desava, izvadim baterije iz daljinca i vratim pa onda proradi.

3gs
18-01-2019, 12:50
Ja imam jedno pitanjce vezano za osvetljenje dugmića na Eon daljincu.
Neko je ovde na forumu pisao da svetle, i ja sam pročitao na netu, ali kod mene se to ne dešava. Ima li način na koji se aktivira osvetljenje dugmića, ili je moj daljinac od starta u problemu?
Sve ostale funkcije na daljincu rade normalno, koristim ga i za Tv ( Samsung ). Konkretno pri korišćenju za Tv imam utisak da bolje hvata nego originalni daljinac, tačnije uopšte ga nije potrebno toliko precizno uperiti ka Tv-u [emoji846]



Sent from my iPhone using Tapatalk


Mislim da su na novim daljinskim to onemogucili zbog pametnih sto su se zalili na brzo trosenje baterije na istom...

Ni meni ne radi tojest kao da zazmirka na tren u mraku i to je to

Dejan81
18-01-2019, 13:17
Pa da tako je i kod mene, to je verovatno softveraki onemogućeno i ne može da se reaktivira?

wifininja
18-01-2019, 13:33
I kod mene daljinac samo žmirka ;)

igoce
18-01-2019, 14:20
I kod mene samo zmirka, a kod kolege sija daljinac cim se uspravi, ali kaze tri puta je menjao baterije, duracel su mu trajale oko mesec dana ...

wifininja
18-01-2019, 14:26
Pa i ja sam stavio nove baterije pa opet žmirka.

Meni ostao stari D3 daljinski...momak koji je montirao novu opremu zaboravio da ga ponese. Ja ga posle zvao da se vrati kaže eto ti ga...baci ga ako hoćeš.. Sinoć ja dao klincu da se igra kad ono počeše da se menjaju kanali na TV.. Radi sve kao i novi EON daljinski samo naravno nema napredne funkcije ;)

bobanbg9
18-01-2019, 16:21
Meni zasvetli daljinski cim ga uzmem u ruke sa stola. Ne svi dugmici samo ovi “bitniji”

bbrks
18-01-2019, 17:02
A kako se ono bese aktivira svetlo na dugmicima?

wifininja
18-01-2019, 17:20
Pozadinsko svetlo se aktivira automatski, ali trenutno postoji poteškoća sa ovom opcijom. To bi trebalo da se reši sledećim update-om boxa. Inače se aktivira na pokret, tako bi trebalo da bude.

SBB Twitter podrška

wifininja
18-01-2019, 19:57
Kako se podešava sat na eon box-u ako je ovo u opšte sat u donjem levom uglu tamo gde izađe lista kanala?

Sorry za post ispod posta...sad sam video ;)

bobanbg9
18-01-2019, 20:40
Udji na podesavanja u eon box i tu imas dole date and time.

Dejan81
18-01-2019, 20:48
A kako se ono bese aktivira svetlo na dugmicima?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190118/2581730e0483d6a30dd4eaffa4e14902.jpg

Evo uputstva sa Sbb sajta. Ali ne radi, tačnije sve je ok do momenta kada treba kliknuti OK na izabranom daljincu. Tada se ništa ne dešava, ali kao što par postova iznad pisano, sa novim update-om softvera, to bi trebalo biti rešeno...

wifininja
18-01-2019, 20:51
Udji na podesavanja u eon box i tu imas dole date and time.

Gde tačno...ne mogu da nađem

bobanbg9
18-01-2019, 21:13
Evo korak po korak.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190118/0a4b3c981ea1bb021faaf6f272541d94.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190118/f7e9061f001ebb1f3033968249ec721d.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190118/1f9a7d519f81cb76842fa3dca0f0c928.jpg

wifininja
19-01-2019, 09:54
Koje aplikacije preporučujete da se skinu preko EON-a i da li je bolje otvoriti novi google acc posebno za EON ili koristiti neki stari?

tribalkg
19-01-2019, 16:54
Zašto bi novi otvarao? Koristi postojeći da bi imao sync. Npr. YouTube preporuke, plejliste i slicno...

Jel ti to neko iz SBB-a rekao? Pitam jer mom caletu je rekao instalater opreme da je bolje da napravi novi. Kao, nema portebe da te spijuniraju i na TV-u. [emoji23]

bbrks
19-01-2019, 16:58
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190118/2581730e0483d6a30dd4eaffa4e14902.jpg

Evo uputstva sa Sbb sajta. Ali ne radi, tačnije sve je ok do momenta kada treba kliknuti OK na izabranom daljincu. Tada se ništa ne dešava, ali kao što par postova iznad pisano, sa novim update-om softvera, to bi trebalo biti rešeno...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Upravo probao i da, zaista ne radi. Cekamo update...

markoi92
19-01-2019, 17:53
Kodi (zna se sta je)
Puffin tv (browser)

bbrks
19-01-2019, 18:16
A to bi bio odgovor za?

tribalkg
20-01-2019, 09:02
@bbrks Pa, pitao je čovek za preporuku koje aplikacije instalirati...

bbrks
20-01-2019, 09:48
Blah, gledao, gledao i nisam ukapirao :)

wifininja
21-01-2019, 20:58
Postoji li možda neka iOS remote app koja funkcioniše sa EON box-om?

U vezi dugmića koji ne svetle..da li je neko možda rešio problem tako što je raskačio daljinac sa EON-a pa ga onda opet povezao?

lowzyyy
22-01-2019, 13:59
Koliko meseci pre isteka ugovora moze da se prekine ugovor, a da se ne plati ostatak ?

wifininja
22-01-2019, 14:30
To za ugovor pitaj preko Twitter-a @SBBsupport

Jel moguće raskinuti ugovor ako je istekao pa onda ponovo potpisati da bi se dobila promocija ili se ostaje u bazi kao stari korisnik? Čuo sam da su neki navodno to radili i da im je prošlo.

bobanbg9
22-01-2019, 16:25
Samo ako je promenjeno prezime na istoj adresi. Ili isto prezime ali tri meseca posle raskida ili isteka ugovora.

DSA
23-01-2019, 15:12
Ljudi, vi koji ste dobili ovaj novi CGA2121 kako ste zadovoljni sa njim? Stabilnost? Brzina? Domet? Bolji od prethodnog koji ste koristili?

wifininja
23-01-2019, 15:35
Ja sam imao Cisco EPC3928 pre ovog novog Technicolor CGA2121 kojeg sam dobio uz EON FULL. Za sada sam zadovoljan..sve što si naveo je bolje nego kod prethodnog modema. Inače Technicolor se ne dobija po difoltu. Trenutno ako želiš zamenu modema dobijaš UBEE ili možeš ako želiš da zadržiš Cisco kao što su nudili meni. Ja sam insistirao da dobijem Technicolor jer sa Cisco nisam bio zadovoljan a za Ubee nisam baš čuo dobre komentare.

igoce
23-01-2019, 16:49
Ja imam mrezu sa 6 rutera i dva switcha, prosecno je nakaceno oko 30-35 uredjaja, sto kablom sto preko wifi.
Sa Ciscom nikada nisam imao problema se internetom na identicnoj mrezi i setup-u, ali kako sam presao na eon trazio sam i Ubee, jer ima podrsku i za 5ghz, kontao sam noviji uredjaj plus 5ghz koji bih koristio za tv, tablet i telefone, a ostali uredjaji nek se guse na 2.4ghz, ali kako sam stavio Ubee krece pakao od dve nedelje, vecito ili zuti trougao ili nema neta, pa na nekim uredjajima radi sve ok, dok na nekima ne radi itd, ali najgore mi je bilo jer moj glavni komp ima vecim delom dana zuti trougao, kada ukljucim komp zuti trougao bude 5-6min, izludim od toga, pa nestane trougao ali se net vuce kao slina, pa nece uopste da pokrene speedtest.net, pise latency error, pa cesto ne moze ni stranicu da otvori, pise kao da nema neta ... menjao kablove, drivere, razvukao mrezni kabel do Ubee-a rekoh zeza me switch i nista ne pomaze, restarti, resetovanja rutera, ponovna podesavanja i opet isto ... problem sam resio ubacivanjem jos jednog rutera izmedju Ubee-a i mog kompa, sada radi sve ok, cela mreza je stabilna, eto ako ima neko slican problem neka proba sa ruterom ...

wifininja
23-01-2019, 22:30
Zna li neko gde se nalazi HDMI CEC opcija na EON box-u?

Cuksi
24-01-2019, 07:44
vidis meni je bilo obrnuto sa Ubee ruterom. Dok god sam imao moj ruter izmedju kompa i Ubbe rutera nisam mogao da postignem brzinu iz paketa

milosh1986
06-02-2019, 17:06
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190206/f68c09ea6bf8d406f7cecd729c7120ff.jpg

[emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
06-02-2019, 18:00
E kad bi samo znao, kako sam ja pobegao od Oriona......i otero ih u preko nekoliko puta u ¤%%%&%&W#!"%"&%&)(&)(¤4

lowzyyy
06-02-2019, 18:34
Misljenja su podeljena, neki imaju ekstra iskustvo, a neki uzasno. Izgleda da treba da se prvo ispita situacija ako imate nekog u okolini pa da odlucite

miskot
06-02-2019, 19:26
Ova slika govori sve (a ni ostali nisu bolji :) )

30677

lowzyyy
06-02-2019, 19:34
Ima li neko ideju zasto se kod nas toliko mali upload daje? 3500 je mnogo da se placa za internet. Neka mi daju 20mbps download i 10 upload za 2500 i ja zadovoljan, al ne...

kursula82
06-02-2019, 19:59
Pa ima kod nekih provajdera, exe u Nisu nudi 70/25 za 2000rsd. Internet im je kazu super, optika al tv im je izgleda losija strana.

lowzyyy
06-02-2019, 20:08
Uu to je stvarno extra, ali ovde po bgu slabo. Videcu kad promenim stan da uzmem orion optiku, ako budu imali podrsku. Kako sam gledao oko 2700(ako vazi 20% kao sto mi neko rece, za nove korisnike) je 200/20 sto bi meni odgovaralo

Zivansi
06-02-2019, 20:09
Minu firmi koristimo 15/15 za 2500 din.

kursula82
06-02-2019, 20:24
Samo net u exe-u optika 100/35 je 1500rsd ako se potpise na 2god a na 1god 1600rsd.

lowzyyy
06-02-2019, 20:45
Ee sad vidim kod Oriona ima samo internet 200/20 za 1900 din. Pa ovo je sjajno

DSA
16-03-2019, 18:34
Ja sam imao Cisco EPC3928 pre ovog novog Technicolor CGA2121 kojeg sam dobio uz EON FULL. Za sada sam zadovoljan..sve što si naveo je bolje nego kod prethodnog modema. Inače Technicolor se ne dobija po difoltu. Trenutno ako želiš zamenu modema dobijaš UBEE ili možeš ako želiš da zadržiš Cisco kao što su nudili meni. Ja sam insistirao da dobijem Technicolor jer sa Cisco nisam bio zadovoljan a za Ubee nisam baš čuo dobre komentare.Reci mi molim te da li još uvijek CGA2121 radi dobro? Zadovoljan?

wifininja
16-03-2019, 22:00
Jesam. Sve ok. Što pitaš?

DSA
16-03-2019, 22:04
Jesam. Sve ok. Što pitaš?Treba ovih dana da mi donesu isti. Jesu li svi portovi otključani?

3gs
17-03-2019, 07:59
portovi ti zavise od samog paketa

ako u paketu uzmes pds2100 dva porta su za net a 2 za d3:)))

DSA
17-03-2019, 08:02
Imam eon boks i pds3121

3gs
17-03-2019, 08:23
onda ce svi portovi biti za net
svaki ce propustati protok

ako si na to mislio :)

wifininja
19-03-2019, 20:31
EON:*Gledaj SBB televiziju i van SBB mreže https://www.kurir.rs/v/3121915

Prvih 15 dana free ;)

kylle
20-03-2019, 10:17
Lepe vesti nema sta. Hvala za info.

wifininja
20-03-2019, 18:29
Filmski kanali CineStar TV Fantasy i CineStar TV Comedy&Family od 21. marta prelaze u visoku HD rezoluciju.

https://sbb.rs/a44900/podrska/vesti-i-informacije/CineStar-TV-Fantasy-i-CineStar-TV-Comedy-Family-u-HD-rezoluciji.html

igoce
20-03-2019, 22:25
Mozda nekom bude znacila info ...

Ko ima EON SBB pretplatu i treba mu cetrvrti tv u kuci (max je 3 uredjaja po pretplati), a nema smart TV, a i nece da baca pare na jos jedan ugovor zbog jednog TV-a, moze kupiti polovan EON box uredjaj na KP i aktivirati ga sa kodom na SBB-ovom nalogu, radi sve normalno kao i dobijeni EON box uz pretplatu, cak i SP 4K radi. Imam i android TV box na kom sam gledao isto EON ali nije to to, slika je ok, ali najvise su me nervirale one vesti sto prolaze ispod slike, nije bila bas cista slika na tome i malo su trzala slova, pa sam zato uzeo polovan EON, aktivirao ga sa kodom i radi sve super.

edward
25-03-2019, 14:35
Na EON-u nije moguće napraviti svoj poredak kanala?

Cuksi
26-03-2019, 08:08
REM pokrenuo tuzbu protiv SBB-a. Zbog pomeranja pozicije RTS-a

mikenzi
02-05-2019, 20:29
Voždovac, već dva cela dana nema interneta [emoji22]
Automat i podrška samo kažu da su ekipe na terenu i očekuju da kvar bude uskoro otklonjen. Šta li se dogodilo da dva dana nema interneta.

3gs
02-05-2019, 20:36
Voždovac, već dva cela dana nema interneta [emoji22]
Automat i podrška samo kažu da su ekipe na terenu i očekuju da kvar bude uskoro otklonjen. Šta li se dogodilo da dva dana nema interneta.

Za Vozdovac ne znam al u Ki
Smo radili i pojedinacne reklamacije
Makar bila jedna odradjeno ;)

wifininja
16-05-2019, 22:12
Kompanija SBB svojim korisnicima otvara kanale i daje veće internet brzine, a najavljuje i dodatna ulaganja https://www.telegraf.rs/hi-tech/zanimljivosti-hi-tech/3061413-kompanija-sbb-svojim-korisnicima-otvara-kanale-i-daje-vece-internet-brzine-a-najavljuje-i-dodatna-ulaganja

Cuksi
22-07-2019, 12:53
Jel ima jos neko problema sa Eon i Unifon aplikacijom ? Cim udjem u app izbaci gresku za logovanje a ne da mi da unesem korisnicko ime i sifru :hmm: slicna situacija i u unifon app-u :rant:

edit:

Reinstaliranjem pomenutih aplikacija resen problem :obrva:

zikicz
22-07-2019, 13:18
Evo sad kad si napisao,setih se da je i na imam,ali....[emoji2961]
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190722/edf288c40c19ad9a9bd6e2ac41bd372b.jpg
To je sbb,klasika. Jedino sto je najmanje odvratan i los od svih.
Imao sam problem sa d3 risiverom,jako dugo mu treba da prebaci programe ili neke funkcije u podesavanjima. Na moju zalbu,ponudili su mi novi daljinski. Trazio sam novi uredjaj,ali moze samo uz novi ugovor na dve godine,sto mi ne pada na pamet.
Telefon sam otkacio i ne koristim. Stalno zovu kojekavi trgovci,prodavci,bez obzira sto mi broj nije javan. Ne treba mi.

wifininja
22-07-2019, 16:43
https://www.tvarenasport.com/vesti/kosarka/nba-od-oktobra-ekskluzivno-na-areni-sport

Čao zdravo NBA na SK

Cuksi
23-07-2019, 07:28
nek idu dodjavola :rant: to lako moze znaciti da ce i da ukinu NBA app sa telenora :rant:

borko75
28-07-2019, 01:32
Nije bas pitanje za grupu ali imam ubee modem sad bi da pojacam signal wifi u stanu ne dopire bas svugde kako bi bilo najjednostavnije i najjeftinije resenje

3gs
28-07-2019, 16:44
Nije bas pitanje za grupu ali imam ubee modem sad bi da pojacam signal wifi u stanu ne dopire bas svugde kako bi bilo najjednostavnije i najjeftinije resenje

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Wifi ruter u drugu sobu i kabal do nje

rikee
28-07-2019, 17:39
WR840N ili WA850RE
Oba od TP-Link

LDV20
29-07-2019, 07:22
Ovo drugo je range extender. Izbegavaj to osim u bas specificnim situacijama kada imas rupe u pokrivenosti signalom. Ovo prvo će ti pružiti namo 2.4 ghz mrežu. Ja lično bih uvek pucao na dual band ruter, ali ne znam kakve su tvoje potrebe.

igoce
29-07-2019, 07:52
Ja imam WR840N 4 kom. zadovoljan sam sa njima, nema pucanja signala, bitno je kao i kod svih rutera samo da nisu na istom kanalu on i okolni ruteri, pored njih imam i neke Tende i neki Cisco (neki stari basic model) i WR840N su mi mnogo bolji od njih ...

Ripper
28-09-2019, 22:28
Hmm...a jel probao neko neki Mesh ? Recimo Tp-link Deco E4 ? Trenutno najjeftiniji Wifi Mesh kod nas...Košta oko 105evra po netu za 3 komada paket. Trebalo bi da radi dosta bolje i elegantnije od extendera...

E sad kako radi sa UBEE-jem, s obzirom da ovaj nema bridge... ?

DSA
29-09-2019, 08:26
Hmm...a jel probao neko neki Mesh ? Recimo Tp-link Deco E4 ? Trenutno najjeftiniji Wifi Mesh kod nas...Košta oko 105evra po netu za 3 komada paket. Trebalo bi da radi dosta bolje i elegantnije od extendera...

E sad kako radi sa UBEE-jem, s obzirom da ovaj nema bridge... ?

Koristim ja D-Link mesh, vrhunska stvar. Kod mene je nakacen na Technicolor, na kojem nisam cak ni iskljucio wifi, samo podesio kanale. Mesh je najelegantnije rjesenje za pokrivanje vecih prostora

Ripper
01-10-2019, 11:11
Nešto poput Dlink Covr C1203 ? Pretpostavljam da si ga samo nakačio kablom na SBB Technicolor...promenio eventualno Wifi kanal...i to radi bez greške ? Ruter mode ili AP ? Ili je defaultni pa nek ide život ? :)

DSA
01-10-2019, 18:32
Nešto poput Dlink Covr C1203 ? Pretpostavljam da si ga samo nakačio kablom na SBB Technicolor...promenio eventualno Wifi kanal...i to radi bez greške ? Ruter mode ili AP ? Ili je defaultni pa nek ide život ? :)

Jeste, model je Covr C1203. Samo sam ga nakacio, nema nikakvih posebnih podesavanja tipa kanal ili nesto slicno. Radi vrhunski, vjeruj. Treci cvor sam potpuno izbacio, jer mi ne treba. Ja imam kucu sa dva sprata od cca 70 kvadrata po spratu i po jedan cvor mi je dovoljan po etazi. Recimo cvor B mi je dijagonalno na drugom kraju kucu na spratu i na njemu imam uvijek preko 150 mbps od mogucih dvjesto koliko imam od Telemacha. Da sam znao da mi nije potreban treci cvor i da sad uzimam, kupio bih onaj AirTies 4920 i ustedio 50 eura.

wifininja
29-11-2019, 14:24
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191129/b9992e5b9e3a3f54aaa4fa85154df7b4.jpg

Cuksi
02-12-2019, 07:59
Sta je bre ovo ? Sta se desava sa sport klubom ???

rikee
02-12-2019, 12:16
Samo su ime promenili za kod nas... nema drame [emoji16]

Cuksi
02-12-2019, 12:27
Cek jel to znaci da se sport klub ukida ?

rikee
02-12-2019, 12:35
Odtali su bez NBA pa ih nisu ukinuli... opustite se ljudi bre

LDV20
03-12-2019, 12:56
Ostaće izgleda i bez Formule 1


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
04-12-2019, 06:32
Da li se nekome sa EON-om pojavio ovaj novi kanal? Meni još uvek ne.

aw_snap
04-12-2019, 09:05
Nije.

wifininja
04-12-2019, 09:33
SBB support


Zdravo, Maja je. Na D3 platformi je već pušten kanal, dok će preko D3i i Eon biti vrlo brzo

Cuksi
04-12-2019, 10:01
@LDV20 (https://www.isrbija.net/member.php/4039-LDV20) jel to ostaju bez Formule 1 zbog ovog novog kanala ?

LDV20
08-12-2019, 11:19
@Cuksi
Ne znam ništa 100%. Samo znam da je neizvesno.

Pazite vi šta sam ja danas dobio u sanducetu [emoji23]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191208/f7b8ab974529cff5650bcd4b9e0064b9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
08-12-2019, 21:22
@Cuksi
Ne znam ništa 100%. Samo znam da je neizvesno.

Pazite vi šta sam ja danas dobio u sanducetu [emoji23]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191208/f7b8ab974529cff5650bcd4b9e0064b9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svake godine oni tako iznenade kako korisnike tako i zaposlene :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
08-12-2019, 21:53
Kada im kreće onaj promo period kada otključaju sve kanale...obično bude od 15.12-15.01?

3gs
08-12-2019, 22:01
16 dec do 16 januara
Trebalo bi tako da je ako se ne varam


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
10-12-2019, 10:09
https://sbb.rs/otkljucani-kanali-i-hbo-premium-2020

Otključano od 16.12-16.01

mikenzi
10-12-2019, 11:28
Meni od prosle godine od te promocije nikad nisu ni zakljucali

wifininja
10-12-2019, 11:44
Nemoguće

wifininja
12-12-2019, 17:27
Već su otključali sve kanale. Rekli su od 16.12 ;)

aw_snap
12-12-2019, 18:22
Šteta, nisu otključali i video klub.
Prošlog puta su pored kanala otključali i sve kataloge u video klubu.

Cuksi
13-12-2019, 07:29
Ako ti neki film ili serija iz video kluba nije uracunat u free u okviru mesecne pretplate jel ima neko obavestenje tipa da mora da se plati pre nego sto se pogleda ?

aw_snap
13-12-2019, 09:31
Pa ja pošto gledam preko EON-a uglavnom, meni piše kada uđem u film/seriju/emisiju... crvenim slovima "Not subscribed" i ne dopušta gledanje.

wifininja
01-01-2020, 01:11
https://sbb.rs/a75776/podrska/vesti-i-informacije/CineStar-TV-2-HD-i-HGTV-u-ponudi-SBB-a.html


Od 3. februara sledeći kanali neće biti deo SBB ponude: DTX, Discovery Science, Discovery Showcase, Food Network, FLN i Animal planet.


Novi kanali u ponudi :

CineStar TV 2 HD

Discovery HD

HGTV (Home and Garden TV)

zikicz
01-01-2020, 01:25
DTX najviše gledam.
Fuj,skotovi.
HGTV?!?! Kakva glupost.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Cuksi
03-01-2020, 07:40
Zar nije bio i do sad Discovery HD ?
Ovi iz SBB-a gase i pale kanale kako hoces sve su zivo izmenjali ! :rant:

I da li su relano da gase animal planet ?! To je sve zbog oni usranih (izvinjavam se na recniku ali nema druge reci) tv box uredjaja, vide sta ljudi gledaju. A posto su kod nas najgledaniji pink - farma i oni budjavi parovi na happy tvu ne bi se iznenedio da nam ugase i National Geographic

lowzyyy
03-01-2020, 17:06
Ne znam sta se desava ali je i PTT tj posta ugasila Discovery, Animal Planet, TLC, sport klub, N1.
Ja stvarno nemam pojma kome da se zalim, ovim tempom ce samo j**** pink da nam ostane!

zikicz
03-01-2020, 18:16
Pa za većinu i ne treba više od pinka i srećne tv. Nas ostale,ko ....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

lowzyyy
03-01-2020, 20:27
Tacno treba otkazati sve porvajdere, uzeti tv box i voziti kao covek [emoji2]

wifininja
18-01-2020, 12:06
Novogodišnja promocija je prošla a HBO i CINEMAX kanali i dalje otključani. Da li je tako i kod vas?

skiper
18-01-2020, 12:48
Kod mene nije, sinoc oko 23h na pola filma mi se pojavi narandzasta pozadina sa katancem.
A kumu nisu iskljucili, dok jednom prijatelju radi i dalje od proslogodisnje promocije.

bbrks
18-01-2020, 14:47
Pa realno ne mogu svima da ukinu istog trenutka. To ce svakako potrajati jos neko vreme....

wifininja
18-01-2020, 19:36
Zaključano ;)

3gs
18-01-2020, 23:08
Da mogu otkljucao bi vam svima sve :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
02-02-2020, 18:15
Navodno od 3. februara(sutra) više neće biti u ponudi AnimalPlanet, a na reklami ga nude uz EON ili TotalTv.. [emoji3166]
https://i.imgur.com/F5jSkXh_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

wifininja
02-02-2020, 18:32
@aw_snap


https://sbb.rs/a75776/podrska/vesti-i-informacije/CineStar-TV-2-HD-i-HGTV-u-ponudi-SBB-a.html

aw_snap
02-02-2020, 18:36
Znači, na kraju su ipak produžili ugoror sa AP-om.
Lepo.

wifininja
02-02-2020, 18:39
Videćemo sutra.

wifininja
04-02-2020, 06:58
Ipak u ponudi ostaje Animal Planet i Animal Planet HD.

Cuksi
04-02-2020, 07:23
Nisu normalni, Kitchen i Animal planet ljudi gledaju. Umesto toga ubacuju neko ***** od kanala, i guraju sve neke male kanale koje niko ne gleda. I onda na spisku stoji 200 kanala a od toga vredi 10 max. Mislim nemam nista protiv malih kanala samo nek ne diraju ove druge koje ljudi ocigledno gledaju ili na koje su se navikli.

zikicz
04-02-2020, 13:00
DTX im je bio najjači dokumentarni program o automobilima,a oni ga izbace.
Nisu normalni.
Alo,SBB,jel čita ove teme o vama neko?!

vlada11070
05-02-2020, 08:45
Pre desetak dana na smart TV-u otvorim aplikaciju EON i registrujem se na trial verziju da gledam njihove kanale, naravno zbog N1 i Nova S i sve je funkcionisalo iako sam čitao da ne mogu da se gledaju ta dva kanala ko ima mts internet kod mene je radilo.
Istekla mi je probna verzija i juče mi kum da njegovu šifru jer on ima njihov full paket i sve kanale otkljucane, a ne koristi za TV pa mogu ja.
Ulogujem se, sve kako treba, medjutim N1 i Nova S neće, neće jer sam na mts internetu..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200205/8bd72da0f29a30683322fde12a1e99ba.jpg

aw_snap
05-02-2020, 09:04
Da, da bi gledao N1 i NOVA S, moraš da imaš poseban nalog koji je namenjen za gledanje programa izvan SBB mreže.

rikee
05-02-2020, 10:35
Znaci ipak oni blokiraju kanale [emoji23]
Ima fora sa VPNom da se gleda, ali je to podesiti na TV nemoguce

vlada11070
05-02-2020, 10:50
Kako se podešava nalog za gledanje van mts mreže ili to oni nešto moraju da nameste?

Ja sam probao da upalim VPN na mobilnom, odem u Italiju, upalim hotspot, tako povezem TV sa hotspotom i opet neće! [emoji854]

aw_snap
05-02-2020, 10:55
Mora posebno da se naruči to.
Mi što smo u SBB-u i imamo EON uz paket, ako hoćemo da gledamo na MTS-u te kanale, moramo da plaćamo posebno EON, van SBB-a.. [emoji854]
https://i.imgur.com/6VtSxPf_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

vlada11070
05-02-2020, 11:27
Znaci već plaćaš, a moraš da doplatiš?

aw_snap
05-02-2020, 13:16
Da..
Bar još ovo je potrebno... https://i.imgur.com/Sw5h7KO_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

LDV20
08-02-2020, 13:35
Cuvajte se

30914

sone888
08-02-2020, 15:48
Dovoljno je da se procita tekst i da se pogledaju imena “dobitnika” u komentarima i sve je jasno [emoji2357][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

milos.aralicak
09-02-2020, 22:53
ovi u SBB nisu normalni, odem i vidim reklamiraju OPTIKU trazim im da uvedem to paket itd, kaze ne moze , to je samo za BIZ korisnike?!
Majko mila kakvi *****i.

wifininja
27-02-2020, 22:49
Reče mi prijatelj da do 5.3 SBB svima sa EON paketom povećava internet brzine??
Zna li neko nešto o tome ili je dezinformacija?

igoce
27-02-2020, 23:54
Ja imam EON duo paket, net mi je bio 100/8, a sada mi je 100/15, to sam dobio kad sam restartovao modem, znaci u downloadu jos uvek nisam dobio povecanje, ali je upload lepo povecan ...

wifininja
28-02-2020, 00:33
Poznanik u Rakovici sa EON PREMIUM paketom trenutno ima ove brzine 478.59/50.55

LDV20
28-02-2020, 07:19
Da, izgleda da se stvarno sprema povećanje brzine, a i ovo je period godine kada ga obično dobijemo. Po ovome ispada da će najjači eon paket imati 500/50 sto je veoma cool.

Edit:

Upravo pričao sa drugarom iz SBB. Sprema se povećanje. Samo za BG i još neka mesta.


Sent from my iPad using Tapatalk

Cuksi
28-02-2020, 07:36
ali to bi trebalo da bude povecanje za sve pakete ne samo eon. Bar je tako islo do sad.

wifininja
28-02-2020, 07:38
@LDV20 povećanje za sve EON ( LIGHT, FULL i PREMIUM) ili samo PREMIUM?

LDV20
28-02-2020, 07:41
Nije hteo ništa konkretnije da mi kaže, ali je zvučao kao da je mislio na opšte povećanje. Da sačekamo još tih par dana pa ćemo videti. Nema mi logike da dižu samo premium.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
28-02-2020, 07:42
do sad su dizali svima brzine manje vise jednako.

LDV20
28-02-2020, 07:43
Ja sam isto na premiumu. Za sada ne vidim promene. Polako. To će postepeno sad da iskače kod nekih, verovatno kao test, i onda će svima da nam puste


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
28-02-2020, 07:50
Kažu da proradi posle restartovanja modema...pa eto probajte.

LDV20
28-02-2020, 08:03
Stvarno radi posle restarta

30924


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
28-02-2020, 08:09
Izgleda da je trenutno samo za EON PREMIUM. Videćemo ovih dana da li će i drugi dobiti to povećanje. Trebalo bi.

LDV20
28-02-2020, 08:14
Mora bre. EON im je glavna usluga. Pre će zakinuti one koji nosu još prešli sa trio paketa


Sent from my iPhone using Tapatalk

swimmer
28-02-2020, 09:09
I kod mene na premium posle restarta modema. Samo download nesto slab a ne verujem da je do routera.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200228/1cd5655b2d3de5dc352651c7f4819ca0.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Didule
28-02-2020, 11:00
Ajde neka neko javi ako mu povecaju brzine na trio gold paketima. Hvala.

zikicz
28-02-2020, 12:35
Da, izgleda da se stvarno sprema povećanje brzine, a i ovo je period godine kada ga obično dobijemo. Po ovome ispada da će najjači eon paket imati 500/50 sto je veoma cool.

Edit:

Upravo pričao sa drugarom iz SBB. Sprema se povećanje. Samo za BG i još neka mesta.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odlicno sto je samo za Brograd i “jos neka mesta”.
Ko #%~ ostale,njima ne treba.

LDV20
28-02-2020, 12:45
Stavili bi oni i ostalima ali ne da država. Imali su probleme sa dozvolama za sprovodjenje svoje mreže i modernizaciju, dok telekom raskopava gde stigne i kako im se hoće.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
28-02-2020, 12:51
Kako nemaju problema u Bg i “jos nekim mestima”. Bar je u Bg bilo problema koliko neces.
Do sad,svako povecanje je proslo bez problema. Tako da ta prica “ne pije vodu”.

iProfajler
28-02-2020, 15:10
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200228/ab2cf06e9364086940d5b36183b8e15f.jpg
Eon Full Duo
Od sinoć


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
28-02-2020, 15:14
@iProfajler koja lokacija?

iProfajler
28-02-2020, 15:25
Ja se izvinjavam, lokacija: Beograd [emoji1303]


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
28-02-2020, 17:05
Kako nemaju problema u Bg i “jos nekim mestima”. Bar je u Bg bilo problema koliko neces.
Do sad,svako povecanje je proslo bez problema. Tako da ta prica “ne pije vodu”.

Ja recimo nikada nisam imao problem sa njima. Infrastruktura u bg je svakako bolja nego na tim mestima gde neće biti povećanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
28-02-2020, 17:37
Zaboravi. Bitno je da Bg dobije. [emoji1303]

wifininja
28-02-2020, 18:48
Eon full, nbgd, 200/24.3

Ali nije konstantno...varira

bbrks
28-02-2020, 19:19
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200228/d539a73fbc1535b9efe4fdc7e0b1ab9a.jpg
Nice[emoji16]

wifininja
28-02-2020, 19:35
Jesu li vam brzine konstantne ili variraju...da li uvek izvlačite max moguće?

zikicz
28-02-2020, 19:51
@bbrks
Pokid’o si!!![emoji1303]

bbrks
28-02-2020, 20:57
Drustvo, da se ne zezamo vise, SBB je ocigledno resio da pojaca brzine i to moram priznati prilicno znacajno. Cenim da je konkurencija uticala na njihovu odluku, ali realno nama korisnicima ovo samo moze da ide u prilog.
U svakom slucaju, najljubaznije bih molio da batalimo teorije kako je u ovom slucaju Beograd favorizovan zboga kao bolje infrastrukture i sl. Ajde lepo prvo da sacekamo da SBB odradi posao do kraja.
Pa kad zvanicno objave sta i kako, onda mozemo vec da polemisemo zasto je neko dobio, a neko nije. Nadam se da je to OK.:coffee

wifininja
29-02-2020, 10:44
Kada meriti brzinu preko wifi ima li veze da li je wifi 2.4 ili 5ghz?

DSA
29-02-2020, 10:48
Naravno da ima. Na 5 mozes max brzine.

wifininja
29-02-2020, 10:53
Da li je realno da izbacuje različite rezultate kada se meri preko speedtest iOS app i preko speedtest Android app?

DSA
29-02-2020, 11:03
Zavisi od uredjaja do uredjaja, hardware je tu bitan

wifininja
29-02-2020, 12:28
Meni mereno preko lan kabla izvlači 248/24 a preko wifi upload je 24 ali download max do 200 u proseku 170-190.

wifininja
29-02-2020, 12:35
- Nove internet brzine - 150 / 300 / 600. Vrši se postepeno. Odmah proveri i RESETUJ MODEM/RUTER! Zvanično od 9.3.

- Ubrzanje se odnosi na digitalizovana EON područja.

- Završava se digitalizacija Kragujevca i Niša do kraja 2020 godine.

- Stiže EON 2.0 !

- Testiraju se nove usluge...

Uskoro opširnije...

Izvor: SBB (secret headquarter)

PREKOPIRANO SA DRUGOG FORUMA.

LDV20
29-02-2020, 14:26
Znaci ovo 500/50 nije konačna brzina premium paketa. Živo me zanima da li će i upload da se poveća sa 50.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
05-03-2020, 10:35
Evo sad je i zvanično :

https://sbb.rs/eon-paketi/eon-paketi

EON LIGHT - do 150 Mbps
EON FULL - do 250 Mbps
EON PREMIUM - do 500 Mbps

Ovo se odnosi na GIGA gradove. U ostalm gradovima brzine su do 75, 150 i 300.

igoce
05-03-2020, 10:50
Hm, sta li ce biti u EON 2.0 :??:

wifininja
13-03-2020, 16:52
https://sbb.rs/a76013/podrska/vesti-i-informacije/Otkljucavamo-dodatne-kanale.html

danil80
13-03-2020, 16:53
Па да :) Опет ови што имају најјаче пакете испадају будале што плаћају толике паре а ми сиротиња све у фулу :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
13-03-2020, 17:03
Nisu dostupni HBO i Cinemax kanali ;)

kursula82
13-03-2020, 17:16
Posto HBO i Cinemax nisu otkljucani sta je to sto ja mogu a nisam mogao da gledam na EON Full paketu? Imam i Pink paket koji sam dobio dzabe tokom cele UO.

wifininja
13-03-2020, 17:17
Verovatno porn ;)

rmilanovic
13-03-2020, 17:19
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200313/12de293235634387e37475e2c24d3178.jpg

kursula82
13-03-2020, 17:40
E bas im fala to mi je trebalo pocetkom 90ih [emoji3]...inace exe ima preko 30 porn kanala u prvom paketu, tj. svi su dostupni od prvog paketa.

bbrks
13-03-2020, 18:13
E pa gospodo, ako mi dozvolite, ja sam ipak covek malo stariji.......pa mozda bi vam bilo interesantnije da to o cemu pricate probate LIVE umesto da blejite u ekran neprirodnih velicina :)

donvito90
13-03-2020, 18:17
Zanima me da li za ukidanje pin koda ili roditeljske zabrane, mora da se kontaktira podrska ili ima neka osnova tipa 0000? Jer pre neki dan je bio vrisak ali zbog godina nije mogao da se gleda. I nasao sam na njihovom sajtu da neki programi za mladje od tipa 14,16 i 18 su zakljucani i da to samo kucanjem
Sifre moze da se otkljuca. A ja sam nov korisnika pa se jos upoznajem sa eonom


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
13-03-2020, 18:21
Mislim da je sifra 1234,ali nisam siguran.

donvito90
13-03-2020, 18:24
Bas cu da probam kad dodjem kuci. Sve kao hocu da ih zovem ali zaboravim. I sad mi stize mail da su neki kanali otkljucani pa se setih. Hvala svakako[emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
13-03-2020, 18:27
Ako nije to,probaj 0000.

mmilos82
13-03-2020, 22:25
nisi siguran [emoji56][emoji56][emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
13-03-2020, 23:06
@mmilos82
Ne razumem sta si hteo da kazes...

sone888
14-03-2020, 00:06
Kod mene na eon-u je za sve to kod 1234..koliko se secam nisam ga ja postavljao nego je tako po default-u..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

zikicz
14-03-2020, 00:19
Jeste.1234 i kod mene.

mayche
04-04-2020, 08:28
Eon Light paket nikako da dobaci do svoje 150 DL brzine, sve se vrti oko 90. UL je 15 kako i treba.
Podrska potvrdila da mi je "pusten" taj protok. Neke ideje sto to tako? :D

DSA
04-04-2020, 08:48
Kako mjeris? Wifi ili lan?

rikee
04-04-2020, 10:37
Mreze su malo opterecene, ali najbolje da pridjes jamo blizu rutere i 5GHz mreza ili direkt preko kabla

bbrks
04-04-2020, 12:49
Nema nista od toga...opterecenje je jednostavno preveliko...ja sam na EON Premium i zadnjih dana nema sanse da dobacim preko 300 mbita. Sve logicno, sto se mene tice. Rad od kuce i nemogucnost izlaska napolje + jezive drustvene mreze....nema varijante da trenutno bude bolje.

igoce
04-04-2020, 13:38
Mayche ako koristis neki ruter ili switch izmedju SBB-ovog rutera i tvog PC-a ili ako wifi dobijas preko nekog ne SBB-ovog rutera postoji velika sansa da su oni sa 100mbit portovima i da ti je zato tu zagusenje. Ako koristis neki drugi ruter probaj direktno sa kablom da se spojis na SBB ruter, pa uporedi brzine.

xerosoft
04-04-2020, 15:47
Da li postoji mogucnost gledanja video kluba sad kad je sve otkljucano? Da napomenem obicni korisnik samo tv onaj d3 uredjaj al ima pristup netu na kablu ne njihovom??


Sent from my iPhone using Tapatalk

mayche
05-04-2020, 08:37
5ghz je, i bas blizu rutera i da, prikljucen je dodatni wifi ruter sa jacim antenama.
Evo sad vidim da je ruter Tenda F300 na 100mbps portovima.

EDIT: na lanu ide fino oko 130, a na SBB-ovom wifi-ju 50ak. Ispada bolja Tenda pa i ogranicena, nego Cisco :??:

igoce
05-04-2020, 12:12
Ako na SBB-ovom ruteru koristis 2,4ghz verovatno je zagusenje u etru i ne moze da izvuce max, jer je moguce da je na istom kanalu kao i jos nekoliko mreza oko tebe, a ako korisis 5ghz tu je obicno dosta manje zagusenje, ali 5ghz ima slabiji signal od 2,4ghz i samim tim manju pokrivenost iako propusta vece brzine.
Ako imas UBEE ruter i imas pristup tom SBB-ovom ruteru probaj sa ovim podesavanjima za 5ghz i restartuj ruter posle podesavanja.

30945

TaDej
05-04-2020, 20:07
da li je ovaj model 2,4 ili 5 ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200405/830fb4a181be01ceb9647126615fbc05.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200405/0b806bc1f9fd407bb5a0484f6a830de0.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

DSA
05-04-2020, 20:12
da li je ovaj model 2,4 ili 5 ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200405/830fb4a181be01ceb9647126615fbc05.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200405/0b806bc1f9fd407bb5a0484f6a830de0.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

Ovaj je samo 2.4

mayche
05-04-2020, 21:08
Da, takav je i moj, na 2.4.
Ispada da je bolje trenutno biti na 5, koliko god da je ogranicen protok. Zanimljiva vremena :D

igoce
05-04-2020, 21:48
2,4ghz veci prostor pokriva, ali ima manje brzine, a 5ghz manji prostor pokriva, ali ima vece brzine, tj protok :)

rikee
06-04-2020, 08:20
Wifi 5GHz nije isto sto i 5G mobilnih operatera

igoce
06-04-2020, 08:24
Naravno da nije isto :yes:

wifininja
15-04-2020, 16:27
SBB puko.. Ne radi im čak ni call centar ;)

zikicz
15-04-2020, 16:29
U kom smislu?

aw_snap
15-04-2020, 16:30
Meni radi, mada internet danima nešto zeza.
Brzina padne sa 150 na 2-6..
Ono kad bude veći upload od download-a.

mikenzi
15-04-2020, 16:41
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200415/4c4513989f4e141e144bdd39d9e51a04.png

TaDej
15-04-2020, 16:46
I u Zemunu je trenutno problem


Sent from my iPad using Tapatalk

aw_snap
15-04-2020, 19:41
https://nova.rs/drustvo/sbb-izvrsen-sajber-napad-na-nase-servere/

zikicz
15-04-2020, 19:48
Pa ko stoji iza toga?


Telekom slao poruke![emoji23]


Nikada se nece saznati. [emoji2]

aw_snap
15-04-2020, 19:52
Baš ne znam kome smeta SBB i ko bi mogao ovo da uradi... [emoji2]

wifininja
01-05-2020, 00:15
https://sbb.rs/a76150/podrska/vesti-i-informacije/Izdrzimo-jos-malo-otkljucani-kanali-i-Video-klub-do-kraja-meseca.html

wifininja
03-05-2020, 23:45
Radi li vam internet? NBGD Fontana ne.

EDIT: radi ;)

wifininja
28-07-2020, 10:21
Puklo sve na NBGD. Internet, kablovska...

vukasin_nbg
28-07-2020, 12:34
Мазнути каблови...


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
05-10-2020, 17:40
Vredi li preći na EON PREMIUM prva god po ceni EON FULL paketa a druga god 4999 RSD?

Mapet
05-10-2020, 18:24
Pazi ja sam uzeo u junu za iste uslove, nemoj ocekivati full brzinu ni na kablu dakle 470mbits maks doduse ja sam na vracaru ne znam gde si ti mozda imaju bolji infrastrukturu tu, ali gen sam zadovoljan jer sam ja ranije imao istu cenu plus sam placwo hno odvojeno 6 eura pa mi ovo dodje jos bolje jer imam hbo u ceni paketa


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
05-10-2020, 21:00
Vredi li preći na EON PREMIUM prva god po ceni EON FULL paketa a druga god 4999 RSD?

Ako imas MTS optiku ili nekog projvadera koji ima optiku a nudi 12 meseci gratis po meni nikako ne vredi.

Cuksi
06-10-2020, 07:28
Ja sam presao ubedili me posto mi je bila razlika oko 200 rsd. Sta znam nista znacajno bitno internet nesto brzi kao sto @Mapet (https://www.isrbija.net/member.php/101014-Mapet) brzina izmedju 470 i 480.
Sto se tv kanala tice ne znam sta gledas ali ovo sto dobijes su uglavnom pink kanali i hbo.

@kursula82 (https://www.isrbija.net/member.php/69959-kursula82) Ja zadnji put kad sam gledao mts optika sa slicnom brzinom mi je bila cena neta koliko ovde ceo paket.

shiza
06-10-2020, 09:36
Ja sam uzeo mts optiku 400/160 i cens je prvih 8 meseci 1 din posle cini mi se 4000.Net je super,nije kao sbb ali je jako dobar.Ne puca uopste.Posle 10 god sam raskinuo ugovor sa sbb-om jer su bas bezobrazni.

Cuksi
07-10-2020, 07:48
Moja greska moram da se ispravim. Menjali su cene, sad sam gledao. Samo problem sto mi kuci svi gledamo sport klub i verovatno moram neke kablove opet da razvlacim po kuci :blush:

Cuksi
09-10-2020, 22:14
Jel neko probao da iskljuci dhcp na sbb ruteru? Zanima me jel moze da se ugasi dhcp na njemu a da se uzme neki drugi ruter kao glavni a net naravno da radi

wifininja
12-10-2020, 14:28
Da li je dobra ponuda EON PREMIUM 2 god po ceni EON FULL-a 3999 din?

bbrks
12-10-2020, 15:35
Naravno da jeste...samo vodi racuna, sad kad napadnu pristalice MTSa, bice belaja,.....