PDA

View Full Version : Hotspot ne radi na mtel mrezi a na drugoj mrezi se gubi kao opcija



nikolabl
23-07-2017, 15:34
Imam iPhone 7 na zadnjem iOS-u 10.3.3
Imam sledeci problem sa hotspotom. Mozda dva puta sam u svojoj maticnoj mrezi ( mtel u bih) pustio hotspot i ta oba puta sam pokusao da spojim isti telefon na taj hotspot ali nije moglo, medjutim nisam obracao previse paznje jer se ubrzo uvijek nasao neki wifi. Medjutim danas sam u HR na odmoru stavio HR karticu u telefon i htio da pustim hotspot i uopste nemam opcije u settings. Ugasim ga jedno i upalim odjednom se pojavi opcija personal hotspot i kad sam klikuo da se upali nije se upalio vec se samo vrtilo ono kao loading. Kliknem back i vratim se u settings odjedno opet vise nema opcije personal hotspot. Gasio par puta i nista, uradim hard reset opet je nema. Sta bi moglo biti u pitanju, je li softver ili je hardver?
Evo i screenshot
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170723/a6821114f1341c1ae36674c2fca7e268.jpg

zabrljanje
23-07-2017, 15:42
Prvo vidi da slucajno ne postoji ogranicenje za tu karticu koju si stavio (operater ne dozvoljava hotspot kod odredjenih profila, kao sto se desavalo kod operatera u mnogim razvijenim zemljama).
Da li ima jos neko telefon u tvojoj blizini (kao sto deluje da ima, prema slici) pa da probas da ubacis karticu u drugi telefon i proveis da li radi?

rikee
23-07-2017, 16:18
Iskljuci se sa tog wifi-ja pa onda probaj da ukljucis hotspot

nikolabl
23-07-2017, 20:30
Nema kartica ogranicenja nikakva, ovaj wifi na koji je spojen na slici je drugi telefon sa kojim sam sa tom karticom pravio hotspot, ali on mi se nesto zeznuo jutros nije htio da se upali pa sam karticu prebacio u svoj Iphone. Usao onda u setting i nema opcije hotspot, ugasim telefon upalim ima opcija, kliknem da se ukljuci medjutim samo se vrtilo, ne pojavi se ono zeleno kao da je upaljeno. Vratim se na back i vidim opet nestala opcija personal hotspot. Gasio onda opet par puta, hard reset uradio medjutim opcije nema i dalje. Pokusavao i da iskljucim wifi, skinuo se sa ove mreze medjutim ne pojavljuje se opcija nikako. Ovo sto sam pisao da nije radio ni na mtel mrezi ranije, telefon je tada bio na starijem iOS-u pa mislim da nema veze sa softverom. Sta mi je ciniti sada

zabrljanje
23-07-2017, 21:11
Ako imas komp, uradi backup podataka i prebaci slike a onda prvo Reset network settings i, ako to ne pomaze, onda Erase All Content and Settings i set up as new.

nikolabl
24-07-2017, 09:08
Nemam sad na odmoru kompjutera, pokusacu cim se vratim kuci. Hvala na pomoci svakako

kylle
24-07-2017, 09:12
Sam operater moze da zastiti karticu i da ubaci opciju da nemas hotspot, upravo koristim Tele2 u Hrvatskoj gde hotspot ne postoji ostali operateri daju kao mogucnost. 99% je sumnjam da bi bilo sta bilo vezano za telefon.

nikolabl
24-07-2017, 09:17
Vec sam napisao ranije, trenutno tu istu karticu koristim u drugom telefonu, galaxy s3, i uredno pustam hotspot sa tog telefona. Bio mi se nesto zeznuo neki dan pa sam prebacio karticu u svoj iphone. Kasnije sam uspio povratiti galaxy ponovo i evo opet imam hotspot sa njega, tako da nije do kartice i operatera sigurno.

bojan.milosevic
24-07-2017, 11:05
Meni se nije pojavljivao hotspost dok nisam ušao u "Mobile data" i tamo uključio personal hotspot. Tek onda se vidi u settings. Takođe, i blutooth mi je stalno uključen (ne gasi se), a tako i povezujem iPad sa iPhone.
Posle izvesnog vrmena se izgubi iz settings i mora ponovo da se uključi....ako se nije koristilo. Kad se upare iPad i iPhone, radi bez greške. Mreža je Telenor.

nikolabl
25-07-2017, 15:22
Nasao bas i ja u "Mobile data" ima opcija set up personal hotspot. Medjutim jutros mi se opet zezne ovaj samsung sa kog imam hot spot i prebacim ponovo HR karticu u svoj iphone i onda vise nema opcije za hotspot ni u mobile data. Stvarno ne znam u cemu je stvar. Da kartica ima neko ogranicenje ne bi radila ni u drugom telefonu.

Marko Mikolić
13-08-2017, 02:15
Sam operater moze da zastiti karticu i da ubaci opciju da nemas hotspot, upravo koristim Tele2 u Hrvatskoj gde hotspot ne postoji ostali operateri daju kao mogucnost. 99% je sumnjam da bi bilo sta bilo vezano za telefon.Ovo nije istina, Tele2 daje hotspot. Koristim njihovu mrezu.