PDA

View Full Version : Voda u zvučniku



nixysx
03-07-2017, 19:00
Juče kad je padala kiša i dok sam ušao u kuću nisam ni provalio da je kap kiše upala u zvučnik. Tek kasnije kad sam pustio video čuo sam da se zvuk čudno čuje, skinuo sam masku i video malo vode. Odmah sam izvukao malo vlagu i očistio ali kada se pojača skroz zvučnik šušti i čuje se kao da sam prislonio prst. Prošao je dan, bolje se čuje ali i dalje ne kao pre. Telefon sam u subotu uzeo iz servisa, sad opet da ga nosim.. Ima li nekog rešenja ovako? Ništa nisam radio osim što sam ga očistio i malo izvukao vlagu, sve ostalo na telefonu radi normalno.

zolaman032
03-07-2017, 20:43
Moze probas malo fenom da osusis ili da ga ostavis u pirincu... mozda pomogne, drugo mi nista ne pada na pamet...

zabrljanje
03-07-2017, 20:57
Da ponovimo za pirinac


https://pbs.twimg.com/media/C2VENPPUAAAcLsl.jpg

SG999
03-07-2017, 22:18
Nemas ti srece sa telefonima [emoji23]

kristianmarkovic
03-07-2017, 22:29
Trebao si usisivacem da izvuces i fenom da susis naizmenicno, stavis saku oko cevi usisivaca da dobro prione (u životu ovu reč nisam video napisanu)

nixysx
03-07-2017, 22:52
Ali mislim da je sad već kasno jer je zvučnik verovatno suv, ja sam tada koliko toliko izvukao vlagu ali dobro pokušaću kasnije opet usisivačem i fenom za kosu. Inače ne znam zašto svi tako osudjuju pirinač. Jednom mi je telefon upao skroz u vodu i ostavio sam ga 4 dana i sve je radilo najmormalnije samo sto su se ispod displaya pojavile fleke vode dok pre toga telefon nije davao uopšte znake života. U pitanju je bila Xperia S, 2012/2013, ne sećam se



Prošle nedelje sam slomio touch i staklo i promenili su mi display i evo sad već opet napravih novo sranje [emoji25]

stefan.gricko
04-07-2017, 02:07
Ova tema 'iskocila' bas dobro... Meni je pre tri dana stojao telefon pored sudopere, iPhone 6 je u pitanju, nesto radio i prao ruke, dok sam uzimao krpu kapnula mi jedna-dve kapi u gornjem delu ekrana, i preko zvucnika, zvucnik bio 'mrtav' , kao iz bunara se cuo, dosta dubokog, maltene da nista nisam cuo, posle par sati kao da se nista nije desilo, kontam ta voda se osusila... Zasad je sve okej, znam za pricu postepeno kororidiranje i to, al' ajde, videcemo [emoji51] Inace, pre ~2 godine, 5s mi pokisnuo u dzepu od jakne, okej je radio samo se pojavile dve tri zute fleke u gornjem desnom uglu ekrana, ostavio u pirincu oko 20 sati, najnormalnije radio jos nekih 3-4 meseca kod mene bez fleka, kasnije ga prodao bez ikakvih problema... Mislim da je fora sa pirincem ko je kakve srece [emoji23]

nixysx
04-07-2017, 02:22
Što se slušalice tiče milion puta sam je pokvasio i na starom 5 i ovom i uvek posle par sati normalno radi, apsolutno joj nista ne radim. Dok je mokra čuje se bukvalno kao da neko priča iza telefona a telefon ste pritisnuli uz uvo da se ne čuje[emoji23]. Al evo, baš pre nekih sat vremena osušio sam još malo zvučnik i i dalje isto, plašim se da se oštetio[emoji57]