PDA

View Full Version : Zaboravljen passcode i zakljucan iPhone, kako da uradim restore



Nikos22
23-06-2017, 15:15
Pozdrav svima.
Ovako mamuran sam promenio sifru na otisak i na komb. brojeva model "iP7" i zaboravio je, pokusavao sam da ubodem pravu komb. pa cak i na otisak ali bezuspesno, pisalo mi pokusajte ponovo za 1/5min...,1h pokusavao sam sve dok nije doslo da ne mogu vise da kucam sifru nego do "iPhone is disabled connect to iTunes", ali kad ga prikacim, obavestava me da zbog passcode-a nece da se konektuje na iTuns i da pokusam ponovo,pokusavao sam ponovo i ne kapiram kako da pokusavam opet kada ne mogu da ukucam na fonu passcode, gledao sam razna softwar restartovanja i pokusavao da ga restartujem i nista uvak se vraca na isti home screen sa istom porukom kada se upali. Probao sam i ovo sa slike pojavi se iTunes ikonica i USB i sve okej odradi RESTORE i pise"Done" ali mi na fonu i dalje stoji ona ikonica itunsa i USB-a, nema onog loga Appla pa ona linija bela dole kada se restartuje fon ili Update novi softwer, pokusavao sam i karticu da izvadim ni to nece izgleda da je zakljucan taj deo za sim. On radi mogu ton da smanjujem/pojacavam, otkljucavam/ zakljucavam, palim/gasim, javljam se na fon... sad ne znam u kom je modu fon... Sta sad da radim? Ima li mu pomoci?

zabrljanje
23-06-2017, 15:46
Kad bi mogao da ga nakacis na iTunes i uradis backup, mogao bi restore from backup i da sacuvas podatke.
Pokusaj jos jednom ali, ako ga nikad nisi pre sinhronizova i uradio backup, nece ti dopustiti da uradis backup sa zakljucanim telefonom.

Onda jedino mozes restore. Njega odradi preko recovery moda. Ugasis telefon, podignes iTunes i povezes kablom iPhone i odmah drzis power dugme zajedno sa volume down dugme dok se ne pojavi slika iTunes-a i kabl a iTunes ce reci da si u recovery modu i da moras restore.

Ako nece ovako, mozes da udjes u DFU mod. Povezes telefon sa iTunes-om i ugasis ga. Pritisnes onda power dugme tri sekunde i nastavljas da ga drzis ali zajedno sa volume down dugmetom 10 sekundi, pustis power dugme i nastavljas da drzis volume down dugme 5 sekundi. iTunes ce ti prijaviti da si u recovery modu ali je razlika u odnosu na prethodni posto displej ostaje kompletno crn i nemas sliku iTunes-a i kabla. Onda ides na restore.


www.imore.com/how-to-reset-enter-dfu-mode-iphone-7%3Famp

Mozes i preko browsera da se logijes na iCloud, nadjes svoj telefon i ides na erase. Onda posle restore preko iTunes-a na klasican nacin.


Ovo nema veze sa temom i mogao si da otvoris novu sa konkretnim naslovom.


EDIT: Napravljena nova tema i poksajte da se pridrzavate takvog principa jer tako pomazete i drugim clanovima.

dejan.kv
24-06-2017, 17:24
Koliko ja znam mozes da otkljucas telefon sa sifrom za apple id. Davno mi se desilo isto i uspeo sam da otkljucam. Nisam 100% siguran kako ali ako znas sifru od apple id na koji je vezan telefon sigurno mozes da ga otkljucas. Ako ne znas onda imas problem.

zabrljanje
24-06-2017, 20:50
Takvu varijantu jos nisam video, niti sam procitao neki takav tutorijal.
Necu da budem iskljuciv, posto to sto ja nisam procitao, ne znaci da nije neko nasao tako nesto na internetu ali bi bilo korisno da pokusas da se prisetis tacnog postupka i na koji nacin si uspeo da dodjes do dela da ti ponudi da postavis Apple ID passwor i tako ga otkljucas.

p.pera
25-06-2017, 02:55
Meni je interesantno kako je promenio sifru za otisak, sa čijim prstima? pa ne može da otključa.Ne znam za vas ali meni liči da je ovo još jedan od slučajeva "nadjenog" iphona.

bobanbg9
25-06-2017, 15:45
Nije ni meni jasno kako otisak nece da mu prepozna? Jos ip7 koj cita nikad bolje. Stvarno hocu da verujem da je zaboravio ali...

Igor88bg
25-06-2017, 15:51
Mislim da je samo restore iz dfu resenje da imas upptrebljiv tel ;-) naravno ako imas apple id i pass pd naloga koji je na tom telefonu ;-)

iLakii
29-11-2019, 18:09
ip5s zaboravio passcode, a sifru od apple id znam
kako mogu da otkljucam, moze pomoc?

ps nikada ranije nisam konektovao telefon sa itunes

kylle
29-11-2019, 22:50
Moraces restore na telefonu, gubis sve od podataka, osim ako ti sve nije na iCloud-u, mislim na slike, kontakte garant cuva isti.

Zakacis telefon na komp, iTunes, Restore i on dalje sam radi.
Jos jednom izgubices poruke, whatsapp istoriju verovatno ako nemas backup, sve sto nije sacuvano ili backup-ovano.

iLakii
30-11-2019, 03:36
Hvala na odgovoru,
Samo sto meni itunes ne prepoznaje jer nikada ranije nisam konektovao telefon.
Neko drugo resenje?

rikee
30-11-2019, 04:38
Ugasi telefon i drzi home taster pa onda povezi telefon i udari restore

nixysx
30-11-2019, 08:43
Ček, jel to znači da i ako sam zaboravio passcode da mogu bez kucanja istog da napravim backup na pc na kom sam do sad bio povezan i pravio backupove?



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

zabrljanje
30-11-2019, 09:22
Da mozes i jedino tako, nakon restore-a, mozes da vratis backup i podatke.

Vazno je da si bar jednom povezao telefon sa kompom i kliknuo da verujes kompu na koji je povezan.

nixysx
30-11-2019, 09:41
Zašto ja to tek sada saznajem............ upucaću se
Hvala[emoji16]


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

iLakii
30-11-2019, 11:35
Cek, posto ja nijednom nisam povezivao telefon, nisam ni imao itunes. Ne mogu nista da uradim?

bukvalno mi je sada telefon neupotrebljiv?

rikee
30-11-2019, 11:59
Mogu da te zovu i ti mozes da se javljas... nije bas da je u potpunosti neupotrebljiv [emoji16]
Kako mozes da zaboravis sifru koju si sam 2 puta ukucao? Nemoj da odgovoris lupao sam jer to za odraslog coveka nije smislen odgovor

zabrljanje
30-11-2019, 12:00
Mozes jedino restore da odradis. Jedino da vidis da li mozes backup preko iExplorera, recimo, ali ni to ne verujem posto nikad nisi povezivao telefon sa kompom.

mikenzi
30-11-2019, 15:17
Telefon mu je sada blokiran tako da mi jedan softver neće pomoći.

zabrljanje
30-11-2019, 15:20
Znam ali rekoh mozda je vec neko bio vanredno pametan a da nisam citao o tome :)

Treba svima podvuci da uvek bar jednom povezu telefon sa kompom i da, kad zaborave sifru, ne maltretiraju dalje vec backup i onda restore from backup. nije toliko tesko ali ljude sve to mrzi.

mikenzi
30-11-2019, 15:22
Ja svima savetujem da plate Cloud. 50gb je 12€ za godinu dana. Kafa jedna mesečno.

zabrljanje
30-11-2019, 15:50
Placam ga regularno jer je to zanemarljiv trosak a mnogo znaci :)


Mislim da i pored toga treba bar jednom povezati telefon za svaki slucaj ako nesto zatreba :)

iLakii
30-11-2019, 16:59
Telefon nisam koristio 2 meseca pa sam i zaboravio passcode(hocu da se pojedem sto nisam zapisao sifru...), prvi passcode koji ti trazi kada hoces da restore telefon znam barem je kod mene tako, kao i sto znam mail i sifru od apple id. (Nisam ukrao telefon)

Viber, whatsapp imam bekapovano na icloud, a slike nisu.
Mene zanima samo da li mogu ikako da povratim telefon. ili mi ostaje jedino da ga suvam ili za delove npr (sto mi se bas ne svidja...)


Evo i slike da nisam ukrao :). Ako sam lose upload sliku izvinite.
30888

zabrljanje
30-11-2019, 18:03
Sve vreme ti pisemo da mozes da uradis restore i radice ti telefon.

nixysx
30-11-2019, 18:04
Kakvi bre delovi, zaboravio si passcode. Samo povežeš na iTunes u recovery mode i uradiš restore i to je to, samo što gubiš podatke


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

kursula82
30-11-2019, 18:12
Zasto bi izgubio podatke kad ima na cloud-u?

nixysx
30-11-2019, 18:13
Mislio sam na aplikacije, settings i sl. jer ova tri već ima


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

kursula82
30-11-2019, 18:41
Pa mozda i to ima bekapovano na icloud...meni kompletan bekap jos od iphone 6 zauzima 1,1gb. Tako da mi ovih free 5gb zavrsava posao. Slike se ne bekapuju na icloud.

iLakii
30-11-2019, 20:08
Nismo se bas razumeli.
Hvala svima
Aplikacije su mi najmanji problem, lako cu da ih skinem.

Trebam da uradim kao sto je pisao rike? Ugasim telefon, drzim home dugme povezem i posle sve ide samo

nixysx
30-11-2019, 20:13
Da, iskljuciš telefon, treba da bocneš usb i u istom trenutku da pritisneš i držiš home dugme i izaćiće ti iTunes logo, pc će prepoznati, klikneš na restore, on preuzme softver i to je


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

zabrljanje
30-11-2019, 20:35
Nismo se bas razumeli.
Hvala svima
Aplikacije su mi najmanji problem, lako cu da ih skinem.

Trebam da uradim kao sto je pisao rike? Ugasim telefon, drzim home dugme povezem i posle sve ide samo

Povezes telefon sa kompom, pokrenes iTunes, najniviji, pritisnes na telefonu zajedno Power i Volume minus dugme dok se ne ugasi, drzis dalje i pustis oba dugmeta kad vidis oznaku kabla i natpis da ga povezes na iTunes. Onda kliknes na restore i on ce sve da odradi.

hp2025
30-11-2019, 22:37
Cekajte ljudi jel to znaci ako neko ukrade moj tel da moze da ga otkljuca? :hmm:

mikenzi
30-11-2019, 22:38
Da. Passcode čuva podatke, Find My iPhone telefon.

nixysx
30-11-2019, 23:10
Cekajte ljudi jel to znaci ako neko ukrade moj tel da moze da ga otkljuca? :hmm:

Da ali ne može da ti pristupi podacima ni da ga otključa, ništa ne može ako imaš uključen find my iphone. Ako ti nije uključen onda može da ga restartuje, koristi, preproda ili šta god. Tako da fmi je jako važna i dobra stvar


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

Marko70
24-03-2020, 21:34
Telefon nisam upotrebljavao duze vreme samo ga dopunjavao i bio je na mrezi medjutim kad sam ga uzeo pojavilo mi se ispisano da tek za 48h mogu ponoviti sifru za otkljucavanje,
Telefon sam ugasio i ponovo upalio i ukucao sifru medjutim opet mi trazi da ponovim za minut i tako par puta sam menjao sifru misleci da sam mozda pogresio i sad mi je blokiran i trai da ga spojim na iTunes,Bilo kako bilo da lisam ili ne zaboravio sifru ili je nesto drugo u pitanju neznam ali citam ovde da ga je preko iTunes moguce otkljucat te pitam da li na ovaj nacin gubim JB inace telefon je iPhone 6 iOS 8.1

zabrljanje
24-03-2020, 21:38
Mozes samo restore da uradis a to svakako podrazumeva da nemas jailbreak.

Marko70
24-03-2020, 21:44
Ako sam dobro razumeo jel mogu odradit restore iako sam imao JB stim da ga gubim ili pak je nemoguce odraditi restore ako mi je telefon imao JB tj.sad je neupotrebljiv?

zabrljanje
24-03-2020, 21:47
Ubaci telefon u recovery mod i odradi restore. Telefon ti je samo privremeno neupotrebljiv i radi ce normalno kad sve odradis.

Marko70
24-03-2020, 23:54
Iskoci mi prozor u iTunes da softwer nije dostupan za moj iPhone ili mi treba najnovija verzija za iTunes a instalirao ga pre mesec danai sta sad,jbg kod mene nista ne ide iz prve

Aca V.Plana
26-03-2020, 03:54
Instaliraj najnoviji iTunes za početak i onda sve isto uradi.
Vidim da nije telefon nadjen,ukraden.. ali ako ne znas ni iCloud bolje nemoj nista da diras. Moguce je da se zaobidje passcode i da se ne zakljuca ali za to vec treba nekog znanja.