PDA

View Full Version : iPad Pro 2017. prvi utisci



Igor88bg
17-06-2017, 00:13
Novi ipad pro ( i veliki i mali) bas bas bas imaju pozitivne kritike, greota sto se ovako malo pominju po forumu...


https://www.youtube.com/watch?v=N8kFlwG6qdE

apple ios
17-06-2017, 23:34
Odlicni su oba, cak u nekim stvarima prevazilaze i MacBook.. Evo jos jedan dobar review:

https://youtu.be/3Dl8wLo1W6E

Apple je odlican napredak napravio sto se tice tableta i sada zaista postoji mogucnost da u potpunosti zamjene lap top.

Igor88bg
17-06-2017, 23:47
Fantasticni su zaista, od prvog pro-a do ovog zaista su odradili sjajan posao sto se CPU tice izuzetni su modeli i sa A9X a A10X prevazilazi sve to uz dodato jezgro, 120Hz je po mom misljenju najveci napredak kao i Kapaciteti Flash mamoerije i RAM (u poredjenju sa 9.7 PRO) Sve u svemu fantazija

makistanke
18-06-2017, 00:09
Da, apple ima neki sarm sa tim iPad-ovima , moze se reci i uopsteno da svim svojim proizvodima. Meni je fascinantno da Apple ne zeli da odustane od toga da iPad ima drugaciji operativni sistem za razliku od laptopa. Bio sam izuzetno skeptican povodom te odluke. Ali sada kada su ubacili ovaj dock, File (app) i ovaj split view unapredili u iOS 11 mogu reci da sam se odusevio jer su ostali pri tome da iPad bude iOS uredjaj i pritom uspeli da ga optimizuju toliko da je podjednako convenient kao macOS. Odlican posao od strane apple-a samo jos kada bi mogli da izbace swift za iPad-ove kao i jos slicne stvari za software development i to bi bio pun pogodak, mozda takodje da se malo sredi final cut i ubaci za iPad-ove.

Igor88bg
21-06-2017, 23:11
https://www.youtube.com/watch?v=y2_WFIwD2qc

Ova zena me je toliko odusevila svojim recenzijama, da je neverovano... Toliko se lepo izrazava, toliko inteligentno govori da ja nemam reci...

Igor88bg
30-06-2017, 15:44
OPa najmanji soc do sad na ipadu u 10nm ovo je zver

https://9to5mac.com/2017/06/30/a10x-ipad-pro-10-nm-chip/

LDV20
07-07-2017, 00:45
Pasce jedan 12.9 uskoro samo da vidim kada mi stize familija iz Amerike. Danas sam isao u iStyle da isprobam novi pro. Sprava izuva kako radi. Nacisto su me kupili sa true-motion, ali najvise onim funkcijama koje tek dolaze u iOS11.
Olovka nema nikakav latency. Zvrljao sam i zvrljao, pravio nagle i brze pokrete i jednostavno sam non stop imao osecaj kao da saram sa pravom olovkom po papiru. Mislim da se to cak na vecini ovih klipova i ne vidi. Mora uzivo da se proba.

Imaju strasan lineup iPada. Mini je na putu da izumre (thank you god), osnovni veliki model je opaka zver i ne kosta mnogo i potom imamo pro modele koji su na potpuno drugoj planeti. Malo skuplji, ali vredni para.
Da li ce mi zameniti kompjuter kao sto Apple kaze? Meni licno za 90% stvari hoce. Sasvim dovoljno.

Igor88bg
07-07-2017, 01:45
Meni je ipad zamenio do sada 60% rada videcemo sa ios 11 dal ce se promeniti nesto :-)

lowzyyy
07-07-2017, 01:47
A sta radite vi ? Skrolujete po safariju i slusate muziku? To vam je 60+% rada :D

Igor88bg
07-07-2017, 02:09
word excel safari ofc, mail, sve mi vrsi ipad... jos ovaj drag and drop ce olaksati posao zlo ;-D

LDV20
07-07-2017, 07:45
Meni ce pored iPada pro kompjuter ostati samo za povremeno igranje igrica i editovanje jednog web sajta.

Sanaa
18-03-2018, 17:37
U poslednje vreme razmisljam da kupim sebi upravo iPad Pro 10.5 i Apple Pencil. Inace nikada ranije nisam imala Apple uredjaj pa su mi saveti bas dobrodosli. Elem, istrazivala sam malo opcije kupovine u Srbiji i nesto mi se cini da je razlika u ceni poprilicno velika. Razumem da se evropska cena mora razlikovati od one za US trziste, ali bas toliko.. Cena na Apple Store je 649$ dok je kod nas oko 100 000rsd sto je preko 1000$. Pritom ja sam u varijanti da kupim najpovoljniji model, Wi-Fi, 64GB i olovku koja je kod nas takodje duplo skuplja.

Tako da, ako imate bilo kakve savete za kupovinu, zahvalna sam za svaki info.:bow:

p.pera
18-03-2018, 18:02
Vecina ljudi kod nas kupuje preko oglasa, blizu je te cene od 649$.Ta cena od 100.000 je sa dvogodisnjom garancijom a ovde imas jednu.

Sanaa
18-03-2018, 18:39
Hvala ti za informaciju. A sto se oglasa tice, jedno pitanje. Postoji li ovde na forumu neki deo koji se bavi tom temom, proverenih ljudi koji putem oglasa prodaju apple uredjaje? Pokusah da nadjem ali nesto se bas i nisam snasla.

p.pera
18-03-2018, 18:46
https://www.isrbija.net/forumdisplay.php/94-iMarket

lowzyyy
18-03-2018, 19:36
Za sta planiras da koristis ipad i olovku ?
Ja upravo imam ipad pro 10.5 i apple pencil i koristim za pisanje za skolu i po malo crtam. Ipad nije uredjaj koji ce ti zameniti laptop jer operativni sistem na njemu ne dozvoljava malte ne nista sto na desktopu mozes.
Sama podrska aplikacija koje dolaze uz ipad je ocaj, notes app je po mom misljenju previse bagovita i ne dozvoljava veliki komfor pri koriscenju, nema zoom, nema mnogo nekih opcija koje su potrebne za pisanje olovkom.
Sa druge strane programeri pisu odlicne aplikacije ali su skupe. Na primer za vodjenje beleski, pisanje, obelezavanje PDF fajlova, tj. ucenje, koristim Notability, a za crtanje Procreate. Obe aplikacije su super i kostaju 9.99$
sa fizicke strane iPad je prelep, tanak, hardver u njemu je prejak, ekran sa 120hz mogucnosti osvezavanja je pun pogodak i boje su odlicne.
Sto se tice kupovine ja bih to preporucio kupovinu polovnih koji su stari do 2 meseca otprilike. Evo iz mog iskustva:
ipad je u novembru 2017. kostao nov 630-640e. Ja sam nasao star 7 dana za 520e i za tu razliku u ceni uzeo sebi apple pencil za 115e(nov). Sve ovo je sa kupujem prodajem.

Sanaa
18-03-2018, 20:09
E pa da pojasnim malo. Po struci sam graficki dizajner. Trenutno imam wacom intuos tablu staru skoro 10 godina, pa sam razmisljala o upgrade-u. Kupio me je ipad pro bas zbog Procreate aplikacije i jos po koje namenjene crtanju i 2D animaciji. Tako da, nece sluziti kao zamena laptopu vise kao dopuna, najvise u kreativne svrhe. :)
Ako imas preporuku za nekog preprodavca, cenila bih je. Hvala za info.

lowzyyy
18-03-2018, 20:48
Tada sam ja bio kupio od Blade Runnera sa kp. Lik je skroz korektan i ima 1000+ pozitivnih ocena.
E sad. Pogledah stanje na kp malo pre, isto je kao i pre 5 meseci. Cene su pale za samo 10-20e za nive modele sto je jako malo. I tada, a i sada retko su se pojavljivali polovni i uglavnom su se rasprodavali u roku od 2h, najvise. Ja sam cekao jedno mesec dana strpljivo, uzeo kes i cekao priliku. Tako da, ako ti se zuri, uzmi nov, a ako ne, onda pricekaj malo mozda iskoci, ali potrebna je bza reakcija
Postoji malo ljudi koji prodaje ipadove i vecina njih su preprodavci sa mnogo pozitivnih. Pre kupovine uzmes imei, ukucas na apple sajtu i vidis da li je ipad aktiviran, ukoliko kupujes nov

Sanaa
18-03-2018, 21:26
Pa nije mi bas hitno. Otprilike cu i ja cekati da ulovim pravi trenutak. A to za proveru imei na Apple sajtu, mislis u smislu da neko ne prodaje pod novi vec koriscen? E da, povodom novih i koriscenih uredjaja, svi apple proizvodi imaju garanciju godinu dana, a uz doplatu vise, ili one "refurbished" varijante imaju godinu dana, a novi uredjaji vise? I jel ta garancija ista znaci kod nas uzimajuci u obzir da nemamo zvanican apple store? Stvarno sam pravi novajlija, ovo mi je prvi put da sam se zagrejala za apple, tako da izvini ako su pitanja glupa, meni je sve ovo novo. Danas ceo dan listam forum i upijam znanje :thumbsup:

kursula82
18-03-2018, 21:37
Svi imaju internacionalnu garanciju godinu dana koja je ostvariva bilo gde u svetu u bilo kom ovlascenom servisu, pa tako i kod nas.

Uredjaju kupljeni u Evropi uglavnom imaju dve godine garancije jer se zakon razlikuje u odnosu na USA. Kod nas isto.

Tri godine garancija je ustvari Apple care koji se dodatno doplacuje i kod nas za sada ne moze da se kupi ali moze da se ostvari.

zabrljanje
18-03-2018, 21:42
Apple care je dve godine za iPad a tri samo za Mac.

https://www.apple.com/support/products/ipad.html

Evropska garancija od dve godine ne znaci nista kod nas, kao i nasa kod njih. Ona je ostvariva samo kod onog kod koga je kupljena.

Apple care moze neko da kupi u inostransvtu i da se aktivira do 60 dana od kupovine iPad-a.

zabrljanje
22-03-2018, 07:54
Korisnicima iPad Pro modela bi mogla da bude interesantna Linea 2 aplikacija koja je na 50% popusta i kosta 4.99$.
Pored Procreate, ovo je jedna od najboljih sketch aplikacija.

https://itunes.apple.com/app/linea-sketch-simply/id1094770251?mt=8