PDA

View Full Version : VIP 4G Kućni net [ISKUSTVA?]



Olifer
16-06-2017, 11:21
Planiram da zamenim ADSL uskoro posto mi fiksni ne treba imam ga samo zbog toga. Vidim ove VIPove ponude za kucni net pa me zanima da li neko ima iskustva? Evo njihove ponude:

http://i.imgur.com/L7hNLSy.png

Ugovor: 24meseca Na ruter mogu da se povezu do 32 uredjaja. Ruter je vezan za adresu, ne moze se prenositi.

Caka je sto nije neogranicen net nego 100GB, a posle toga brzina sa 10/20/40 spada na 2Mbps.

Zanimaju me vasa iskustva sa ovim? Koliko je pouzdan signal? Ceo zivot imam ADSL pa ne znam koliko je ovo dobro? Prednosti i mane?

Sandi
16-06-2017, 11:26
Koliko sam upucen, ti das adresu gde bi bio koriscen i oni ti kazu sta moze a sta ne. Isto tako mozes da uzmes besplatno da testiras i proveris sam da li ti odgovara.

SG999
16-06-2017, 11:46
Kazu drugi ljudi da radi i na drugim adresama. Ja imam Kucni Net 3 i zadovoljan sam. Odlicno radi. Imas na Benchu temu o tome gde imas dosta informacija. Imas i Vikend Net sada, jeste skuplje ali mozda bolje jer nema Limita i Ugovorne Obaveze.
A za testiranje najbolje da ti VIP da broj radnika ili da ti srede da da dodje kod tebe da testira, ja sam tako uradio i dobio sam jos dobar popust.

skiper
16-06-2017, 11:51
Moj drug zivi u centru i njemu radi duplo brze od SBB-a i duplo je jeftiniji.
Isto sam planirao da uzmem ali znam za to 100GB da je ogranicenje pa ne znam da mi ne zafali tokom meseca, nemam predstavu koliko sada trosim GB mesecno jer sam na SBB-u

Azimuth
16-06-2017, 15:36
^ Nazovi tehničku podršku pa će ti reći prosečnu dnevnu potrošnju za tekući i prethodni mesec.

Olifer
16-06-2017, 23:07
Kazu drugi ljudi da radi i na drugim adresama. Ja imam Kucni Net 3 i zadovoljan sam. Odlicno radi. Imas na Benchu temu o tome gde imas dosta informacija. Imas i Vikend Net sada, jeste skuplje ali mozda bolje jer nema Limita i Ugovorne Obaveze.
A za testiranje najbolje da ti VIP da broj radnika ili da ti srede da da dodje kod tebe da testira, ja sam tako uradio i dobio sam jos dobar popust.

Na koju foru radi na drugim adresama?

Kakav popust si dobio?

Daj link do teme ako mozes?

.stefan
18-06-2017, 21:17
Ja sam uzeo ovaj od 1000 kinti...
Fazon je sto ne funkcionise npr da ti je 10mbps max brzina kao sto pise i kao kod svih sto je...jer izgleda ne mogu da ga saseku kako treba...nekad je brzina 50mbps,nekad je 12,nekad 20 i kusur...izgleda da zavisi od broja vipovih korisnika koji je tu okolo...djavo ce ga znati
Nije vezan za lokaciju,moze se koristiti bilo gde...samo je fazon da ti traze adresu da te ubace u bazu i da vide kakav je signal u tvom kraju pa da izaberes adekvatan paket...
Po mom iskustvu radi i vise nego solidno za te pare...ali kada se pretrpa udavi se malo...
Tipa skidao mi je neki windows update i jos nesto...postao je neupotrebljiv za to vreme...
Svakako dobra stvar...Sad imam drugi neki net pa sam vipov prebacio na drugo mesto...
Po nekoj njihovoj sugestiji treba otici do njih kada se menja adresa al cisto sumnjam da puno ljudi to radi...
Ta kartica koja je u njemu se opusteno moze koristiti u npr telefonu nekom i sl


Idite u vip i uzmite test uredjaj,testiras 2,3 dana,vidis dal ti odgovara,ako odgovara uzmes i cao...
Ja sam tako uradio...Test uredjaj sam uzeo u vipu u novom merkatoru

lavinans
21-06-2017, 23:01
ja koristim kucni net 1 par meseci i prezadovoljan sam,nekad brzina varira ali nista strasno,adresa se daje kako je neko napisao samo da vide da li ima 4g signal na toj adresi.
E sad sto se tice rutera mozete ga nositi sa vama,jer zakjucavanja na ruteruza repetitor nema,a nece ga ni biti i da 100gb jako tesko se potrosi .pozz

SG999
06-07-2017, 18:04
Uzeo sam VIP Vikend Net, radi odlicno sa njihovim MiFi (Baterija malo slaba). Imao sam nekih malih problema sa mojim MiFi i Vikend Net ali su to izgleda malopre resili nekim resetom podesavanja broja.
Brzine su odlicne i stvarno je neograniceno. Kome treba Neogranicen Internet, topla preporuka.