PDA

View Full Version : iPhone 6 plus touch problem



iDzela
10-06-2017, 21:41
Pozdrav drugari,

Napisao sam post u offtopic ali ocigledno nije za tamo pa je obrisan :D

Prvo na telefonu posle godinu dana se pojavile dve vodoravne linije i tu naravno touch nije radio. Takav je odnet u servis gde je utvrdjeno da je problem ekran te su ga zamenili. Medjutim od uzimanja telefona sa servisa sa novim ekranom touch radi kako zeli (nekad da, nekad ne). Vracao sam telefon 3 puta gde su momci 3 puta menjali ekran (ja mislim) i opet isto. Rekli su da ne znaju sta je i da ako zelim mogu da mi vrate novac. E sad nije mi to poenta, citao sam po netu da je touch veliki problem kod ovih telefona (touch disease), da li se to uopste popravlja i da li uopste vredi sad nositi ovakav telefon u uscu sa tim da nije originalni ekran na njemu (garanciju svakako nemam) ili da se proba kod nekih ,,divljih servisa"

Hvala vam svakako :D

mikenzi
10-06-2017, 22:09
https://www.apple.com/support/iphone6plus-multitouch/

Ovo je tvoj problem koji nema nikakve veze sa ekranom već sa matičnom pločom tj. čip za Touch na matičnoj ploči nije ispravan. U zvaničnom servisu mogao si da ostvariš pravo na zamenu telefona po ceni od 23990 RSD ali si sada zbog neovlašćene modifikacije izgubio pravo na to. Odnesi u neki bolji servis telefona na zamenu čipa.

iDzela
10-06-2017, 22:29
To sam isto nasao ali je bilo kasno

Svaki servis koji sam pitao, rekli su mi da ne garantuju da ce telefon opet raditi 100%

Da li postoji neka mogucnost popravke kod Vas u iStyle-u ili ne?

mikenzi
10-06-2017, 22:31
Ne. Autorizovani servisi ne rade popravke telefona i Apple ne popravlja svoje telefone. Samo se menjaju delovi ili uređaji